Přejít na obsah


Fotka

Odlepené polepy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#1 Acer

Acer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 456 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 254

Publikováno 4 červen 2007 - 13:43:29

Na tělech některých mých starých miláčků se trochu odlepují polepy. Dříve, než tam napatlám nějaké nevhodné lepidlo, se chci zeptat, zda s takovou opravou nemá někdo nějaké zkušenosti.
  • 0

#2 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 červen 2007 - 15:56:19

S opravou neporadim, ale myslim, ze jsi prave prisel na fantasticky nazev pro punkovou kapelu....
KarelJ
  • 0

#3 Acer

Acer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 456 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 254

Publikováno 5 červen 2007 - 21:01:50

No tak já zkusím něco gumového na bázi alkaprenu.

Ale běda vám, jestli mi to nepude! :lol:
  • 0

#4 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 6 červen 2007 - 15:35:53

do háje - si nemůžu teď spomenout. mi to řikal pan Tamáš minulej tejden. nějakej bizon z baumaxu nebo tak něco. a taky zdůrazňoval nutnost to nejdřív všechno voprat dolů, vočistit a pak teprve lepit znova ...

já to teď neřešim, bo sem toho miláčka, co to potřeboval nejvíc, šastnul v Hradci na Masarykáči vo dlažbu, žulovou :o
  • 0

#5 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 7 červen 2007 - 08:20:53

Ta punková kapela mě slušně pobavila :o Jinak odpověď na otázku bych taky rád znal, u Canoneta se mi nechutně loupe polep a nevím, jak na to.
  • 0

#6 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 7 červen 2007 - 08:48:32

JJ ten název pankovky :o - to by chtělo zavčas zabezpečit autorská práva!
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 7 červen 2007 - 08:54:52

Nedávno se to řešilo na FA

http://www.fotoapara...i=85147&t=85126

a nebo snad i tohle :o

http://www.fotoapara...i=89056&t=88857
  • 0

#8 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 17 únor 2009 - 10:41:50

Nejhorší problém je při lepení PP nebo PE tyto plasty v podstatě nelze pořádně lepit. U mého nikona F100 se polep odlepil všechno je lajdacky z výroby přilepený oboustanou lepící páskou... Bohužel ty gume je myslim práve z PE. Zkusil jsem spoustu lepidel kde jsem zkusil starý polep lepit ke kovu a v podstatě na nic jsem nepřišel čím by ta guma držela. Nakone jsem přišel na nejvhodnější kombinaci a to vteřinové lepidlo s jakým si "aktivátorem" na PP, PE. Tím potřete lepený PE, PP a na něj eště za mokra nanesete vteřinové lepidlo a přiložíte k sobě lepené plochy. Tento aktivátor který asi dokáže naleptat PE PP se mi osvědčil a Od té doby mi drží polep na nikonu jako přibitý. Nutno vše před lepením důkladně očisti a odmasti technickým benzínem.
  • 0

#9 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 17 únor 2009 - 11:16:33

já jsem tohle nedávno dělal u canoneta a minolty - měl jsem odlepené kraje. Prostě a jednoduše jsem je odtrhl víc - tak asi 1-2cm, očištil tech.benzínem a přilepil vteřiňákem. Ten vteřiňák je určen na lepení plastů i kovů - koupil jsem ho v Globusu za pár peněz.. Drží to dobře i když jsem schválně foťáky na zkoušku žmoulal v ruce u topení... Tak uvidím, co na to zub času..
  • 0

#10 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 17 únor 2009 - 11:22:08

Nevím na jakém těle tě tenhle problém pálí, na modernějších, kde příliš není potřeba zachovávat technologickou původnost, s úspěchem a léta používám nejtenší oboustrannou lepicí pásku (mezi dvěma vrstvama lepidla má jen tenoučkou průhlednou fólii). Když je to na místě, kde nemá materiál snahu se samovolně odlepovat, tak podlepím jen kraje a tu a tam čtvereček d plochy, když je to na nějakém ohybu, tak dělám podlep v celé ploše.

Výrobce té mojí pásky ti neřeknu (teď jí mám ve sklepě), dost možná Nitto, hned po 3M můj nejoblíbenější dodavatel ;-) Samozřejmě platí, že je potřeba z obou ploch odstranit zbytky původního lepidla a odmastit (isoproyl celkem stačí, po očištění není dobré ani na tu pásku, ani na lepené plochy sahat holou rukou).
  • 0

#11 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 25 únor 2009 - 12:00:00

Ten problém je složitější. ono totiž nejde jen o to, přilepit polep tak aby držel. Důležité je, aby jej také bylo možno bez poškození odlepit, například v případě opravy. Dokud se nepoužívaly potahové materiály se samolepící vrstvou, připevňovaly se polepy nejčastěji lepidlem PLIOBOND, které se již desítky let vyrábí a je dostupné v USA. Toto lepidlo nemá v ČR/Evropě rovnocennou náhradu. Z toho, co je u nás dostupné, se mi nejlépe osvědčil Chemoprén Univerzál. Důležité je povrch dobře odmastit a lepidlo, nanesené na obě plochy, nechat zaschnout, pak teprve k sobě přitisknout. Čím delší dobu (max asi 10 minut) se nachá lepidlo zasychat, tím více drží. Pokud chcete polep připevnit tak, aby bylo možné je snadno později stáhnout, přitiskněte polep na plochu krátce po nanesení lepidla. Pokud necháte lepidlo zasychat 10 minut, bude polep pevně držet ale bude obtížné je později stáhnout. Chemoprén Extra je méně vhodný, časem tvrdne až ke křehkosti. Chemoprén "na obuv" je dobrý protože nezanechává stopy (je čirý) ale drží velmi pevně, potah asi později nepůjde bez poškození sundat. Pokud je potah celkově opotřebený, je lépe jej rovnou vyměnit. Hotové potahy, v různých barvách a z různých materiálů, vždy samolepící a velmi pevně držící, se dají objednat zde. Jsou velmi ochotní a posílají do ČR bez problémů a za přiměřené poštovné.
  • 0

#12 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 106 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 25 únor 2009 - 12:11:30

Nojo musí se to odlepit.!!
Já by jsem šel v tomto případě do klasiky, jenž mě nikdy nezklamala. Šelakové lepidlo. Drží a v případě potřeby se odlepí bez újmy polepu.
Pokud při lepení nějaká ta minikapiška se někde objeví mimo plán, tak se dá jednoduše omít.
  • 0

#13 grcrusher

grcrusher

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 únor 2009 - 12:17:24

Kdysi jsem polepoval Prakticu Alkaprénem, myslím, že to je slovenská alternativa výše zmiňovaného Chemoprénu. Nanést na obě lepené plochy, nechat zavadnout a pevně přitisknout. Drží dobře a v případě potřeby lze s citem spoj rozlepit.
  • 0

#14 Vajgl

Vajgl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 březen 2009 - 13:28:52

Nééééééééééééé fteřinové lepidlo néééééééééé!!!!!!!

zničíte to a co v případě kdy budete chtít pogumování sundat pro servisování? To si necháme pogumování i fotoaparát zničit?

Já to řešil u F5 a celé sem to sundal, vyčistil a polepil oboustrannou páskou. za půl roku za rok to sundám a polepím znovu. Lepší než si pogumování zničit - v Nikon servisu za jeho výměnu chctějí 5tis.!!!

Skusím to zalepit lepidlem na bázi epoxidu ale nejdřív vyzkouším aby to šlo v případě potřeby bez poškození sundat. jinač zase páska.
  • 0

#15 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 26 březen 2009 - 16:12:37

Epoxidem si myslím moc oproti vteřiňáku nepomůžeš, zapatláš si celej foták vic než sekunďákem. Třeba F5 má stejnou gumu jako F100 (materiál) a to je PP nebo PE, kterej samotným vteřinovým lepidlem stejně nedrží nijak fest. Sice se to přilepí, ale pokud za tu gumu vezmeš tak to odlepíš na gumě nebude nic a na plechu fotáku asi všechno. Já jsem byl na tu oboustanou pásku alergickej ikdyž vím, že je to dobrá volba pro případ opravy. Jenže v létě když je teplo a potěj se ruce a držíš foták hodně za grip tak se v tom teple guma namáhá a pokud není dobře prilepená napevno tak se i na oboustance může docela dost vytahat a pak už nepomůže ani sundání a znovu nalepení protože je prostě větší (vydojená) a už nesedí jak má. Proto jsem si na ebay koupil na svoji F100 gumu na grip novou očistil od oboustranky a přilepil ji vteřinovým lepidlem s aktivátorem na PE, PP. Sice to není uplně košér, ale zalepeno je to s citem nikde to není upatlaný a můj pocit je o 100% lepší, když by nedej bože přišla oprava tak to s trochou sily pujde dolu a gumu na grip koupim novou (na celej foťák stala myslím do 500,-).
  • 0

#16 martin91

martin91

    Nováček

  • Předplatitel
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 24 srpen 2023 - 21:37:38

Dobrý den,

Nechci zakládat nové vlákno, ale rád bych zjistil, kde by se dali koupit polepy. Samozřejmě jako metraz s tím, ze už si všechno vystřihnu a nalepim (restauruji pár starých Minolt). :-)

Mějte se a hlavně, dobré světlo! ;-)
  • 0

#17 6

6

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 24 srpen 2023 - 23:21:04

http://aki-asahi.com/store/index.php


  • 0

#18 martin91

martin91

    Nováček

  • Předplatitel
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 24 srpen 2023 - 23:34:04

http://aki-asahi.com/store/index.php



Dekuji, ale hledam spíše něco jako ,,metraz,,. Hotové polepy jsou už dost drahé…
  • 0

#19 Phill

Phill

    Nováček

  • Předplatitel
  • 119 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 12

Publikováno 25 srpen 2023 - 04:49:13

Já koupil na Aliexpresu. Je tam docela výběr.


  • 0

#20 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 25 srpen 2023 - 08:42:21

Jakou strukturu polepu byste si představoval?


  • 0

#21 martin91

martin91

    Nováček

  • Předplatitel
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 25 srpen 2023 - 09:11:12

Jakou strukturu polepu byste si představoval?



To je jedno - měl jsem doma normální gumu s takovými mikro čtverečky. Ale ta mi už došla. Hlavní je funkčnost. :-)
  • 0

#22 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 25 srpen 2023 - 12:43:35

Takže hledáte spíš gumovou fólii - neopren? Jakou tloušťku?


  • 0

#23 martin91

martin91

    Nováček

  • Předplatitel
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 25 srpen 2023 - 16:51:57

Dobrý den,


Opravdu je to jedno. Ať je to guma, nebo polep stylem polepu na Flexaretce. :-)

Jde mi o to, kde vůbec něco takové koupit. V Unihobby nic takového bohužel nemají.
  • 0

#24 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 25 srpen 2023 - 19:14:57

A jaké Minolty to teda jsou? Nafotím co mám doma. Taky není jedno jakou to má mít tloušťku


  • 0

#25 martin91

martin91

    Nováček

  • Předplatitel
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 25 srpen 2023 - 20:09:37

Je to SRT 101 :-)
  • 0

#26 Phill

Phill

    Nováček

  • Předplatitel
  • 119 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 12

Publikováno 26 srpen 2023 - 08:17:51

Tady sou toho tuny za pár drobných, stačí trohu googlit.

Nemá skoro smysl shánět po čechách.

Doručení rychlé a spolehlivé.

Přiložený soubor  Bez názvu.png   331,18K   1 Počet stažení


  • 0

#27 martin91

martin91

    Nováček

  • Předplatitel
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 26 srpen 2023 - 10:19:54

Tady sou toho tuny za pár drobných, stačí trohu googlit.
Nemá skoro smysl shánět po čechách.
Doručení rychlé a spolehlivé.
Bez názvu.png



Presne tohle jsem hledal! Super, díky moc!! :-)
  • 0

#28 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 26 srpen 2023 - 11:57:44

https://www.bubulako...kuze-karia-noir

https://www.bubulako...NxoCjWsQAvD_BwE

Kdyby někdo chtěl, tak můžu poskytnout tyhle dvě role, na každé je pruh 30x135 cm. Není to ale samolepka


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních