Přejít na obsah


Fotka

redukce - bajonet Yashica na filtr 58mm


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
19 odpovědí na toto téma

#1 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 7 červen 2007 - 19:43:44

Protože na Yashicu 124G mat nemám filtříky, ale mám filtříky o průměru 58mm, šikla by se mi nějaká redukce.

Nemáte představu, kde takovou redukci sehnat či nechat udělat a kolik taková věcička může stát? Děkuji.
  • 0

#2 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 7 červen 2007 - 22:16:21

Předseda teď nějakou redukci čerstvě od Škody má, tak se jistě ozve. Myslím, že to bylo na 49.
  • 0

#3 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 8 červen 2007 - 12:51:01

Yashice zdar :P Ano, po dlouhé prodlevě, kdy jsem se dlouhodobě chystal zavolat panu Kolínovi, který mi před lety dělal redukce na filtry, ale teď je prý velmi vážně nemocný, takže jsem nakonec u Škody chtěl koupit zmíněnou redukci. Měli tam Yashica - filtr 52 mm, to už je tak na hraně velikosti - redukce už skoro zasahuje do čočky hledáčkového objektivu - navíc 52 mm filtry nemám - tak jsem chtěl redukci Yashica - filtr 49 mm - to jsou filtry na Praktiky, dobře dostupné, dva mám doma (žlutý a oranžový, zakoupeno za vlády rudých Komančů). Ty tam sice normálně mají, ale byly doprodané, takže jsem si je objednal ve středu za 350 Kč s tím, že budou za 14 dní, v pátek mi už volali, že to mají pro mě připravené. Pan Kolín by to nejspíš udělal o 200 Kč levněji, no ale mám to a jsem spokojen.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 červen 2007 - 13:50:41

Předsedo, kde konkrétně u škody jsi to objednával? Jednou jsem se na to tam ptal v bazarové sekci, u pultu s filtry a tvářil se na mě pán, jak kdybych spadnul z Marsu. U Pazdery totéž. Asi jsem měl blbej den nebo co. Yashicu jsem měl přímo s sebou, ale přád tvrdili, že to není k sehnání...
  • 0

#5 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 8 červen 2007 - 14:32:44

Normálně jsem se zeptal u pultu v bazaru, tam maji za pultem na stěně ty redukce pověšené. Obsluhoval mě sice mladej kluk, kterej byl dost vyjukanej, ale na mou žádost vytáhl z vitríny Yashiku a vyzkoušel, která z těch redukcí na to pasuje, protože to nevěděl. Nakonec mi řekl, že by mi to mohli udělat na zakázku a poslal mě do těch dveří vzadu, kde si musíš zazvonit, tam jsem mluvil s mechanikem, kterej nevěřil tomu, že tam ty redukci nemají, tak to šel prohlédnout za pult, zjistil, že už opravdu nejsou, takže mi je objednají za stejnou cenu, jako je běžně prodávají. Slečna to se mnou sepsala, žádnou zálohu nechtěli.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 červen 2007 - 14:40:22

Hmm, tak jsem asi natrefil na nějakýho vola. Podvídal mi, že by se to dalo asi vyrobit, ale že to je hodně nestandartní, takže by to bylo dost peněz. Kdybych neměl tu Yashicu s sebou, tak bych se mohl domnívat, že si nerozumíme, o jakou redukci vůbec jde, ale takhle ... Až pojedu příště, tak dám druhej pokus :P Do tý doby přidržím filtříky před objektivem rukou..
  • 0

#7 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 8 červen 2007 - 14:40:26

Ale jinak se tvé zkušenosti nedivím.
  • 0

#8 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 8 červen 2007 - 14:43:02

Hmm, tak jsem asi natrefil na nějakýho vola. Podvídal mi, že by se to dalo asi vyrobit, ale že to je hodně nestandartní, takže by to bylo dost peněz. Kdybych neměl tu Yashicu s sebou, tak bych se mohl domnívat, že si nerozumíme, o jakou redukci vůbec jde, ale takhle ... Až pojedu příště, tak dám druhej pokus :P Do tý doby přidržím filtříky před objektivem rukou..


Když ti to bude příště někdo zase tvrdit, tak pokývej hlavou, jdi si dát do automatu kafe a počkej si, až přijde za pult někdo jinej. Vždycky tam jsou nejmíň 2 lidi. Ten druhej tě bez problémů obslouží a ten první bude koukat jak puk a koulet očima. Tuhle informovanost prodavačů velice dobře znám. V prvním patře, kde prodávaj krytky, zase jednomu mladíkovi už několikátý měsíc dělá problém naučit se načíst slevovou kartu a namarkovat zboží skenerem čárového kódu.
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 červen 2007 - 15:02:49

Hmm, tak jsem asi natrefil na nějakýho vola. Podvídal mi, že by se to dalo asi vyrobit, ale že to je hodně nestandartní, takže by to bylo dost peněz. Kdybych neměl tu Yashicu s sebou, tak bych se mohl domnívat, že si nerozumíme, o jakou redukci vůbec jde, ale takhle ... Až pojedu příště, tak dám druhej pokus :P Do tý doby přidržím filtříky před objektivem rukou..


Když ti to bude příště někdo zase tvrdit, tak pokývej hlavou, jdi si dát do automatu kafe a počkej si, až přijde za pult někdo jinej. Vždycky tam jsou nejmíň 2 lidi. Ten druhej tě bez problémů obslouží a ten první bude koukat jak puk a koulet očima. Tuhle informovanost prodavačů velice dobře znám. V prvním patře, kde prodávaj krytky, zase jednomu mladíkovi už několikátý měsíc dělá problém naučit se načíst slevovou kartu a namarkovat zboží skenerem čárového kódu.


Jo, to udělám. Jinak sem byl u Škody vždy spokojen. Ve stejný den jsem tam kupoval archivační pergameny a papíry, obsluhovala mě nějaká mladá slečna a věděla přesně, co chci. To mě zase příjemně překvapila.
  • 0

#10 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 8 červen 2007 - 15:23:23

Mě tam štve akorát jedna můra u prodeje filmů, ta je příjemná jak osina v prdeli. Původně jsem si myslel, že jen neměla dobrej den, ale příště to bylo totéž. Jinak jsem taky spokojenej, ty mladý kluky beru s rezervou.
  • 0

#11 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 8 červen 2007 - 20:02:11

Vašku buď rád, že si ty filmy vůbec můžeš koupit a nemusíš přejet hranice, nebo nějaký hory. Cesta do Prahy je celkem pohoda a jedna prodavačka to nepokazí...
  • 0

#12 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 8 červen 2007 - 20:37:19

tak to jste mě nepotěšili

Měli tam Yashica - filtr 52 mm, to už je tak na hraně velikosti - redukce už skoro zasahuje do čočky hledáčkového objektivu

a potěšili současně

takže jsem si je objednal ve středu za 350 Kč


filtry o průměru 49mm nemám, ale mám ty 58čky... i když by filtr zasahoval do hledáčkového objektivu, tak bych mohla komponovat bez nasazeného filtru a pak nasadit redukci s filtrem 58mm (teda pokud by mi ji u škody udělali)...no bylo by to trochu nepraktické, ale snad by to mohlo fungovat.
  • 0

#13 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 10 červen 2007 - 08:35:39

tak to jste mě nepotěšili

Měli tam Yashica - filtr 52 mm, to už je tak na hraně velikosti - redukce už skoro zasahuje do čočky hledáčkového objektivu

a potěšili současně

takže jsem si je objednal ve středu za 350 Kč


filtry o průměru 49mm nemám, ale mám ty 58čky... i když by filtr zasahoval do hledáčkového objektivu, tak bych mohla komponovat bez nasazeného filtru a pak nasadit redukci s filtrem 58mm (teda pokud by mi ji u škody udělali)...no bylo by to trochu nepraktické, ale snad by to mohlo fungovat.


Tak to je ale dost tragédie. Tímhle bys mohla fotit jedině krajinu (a to ještě s omezeními, protože názor, že krajina počká, moc nesdílím, když čekám na mraky nebo na světlo, které vykoukne z mraků na pár sekund a já budu zrovna šroubovat monstrózní redukci).

Až budeš v pondělí v Praze, tak si u Škody nebo u Pazdery kup v bazaru starý Praktikácký 49mm filtry, podle mě nejsou tak špatný. Pořídíš je za pár korun, samozřejmě si zkontroluj, jestli nejsou poškrábaný. B+W by byly samozřejmě lepší, ale čekat na ně po objednávce třeba rok, to nepotěší.
  • 0

#14 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 červen 2007 - 11:38:48

tak to ja koupil tu redukci na 49. a jelikoz mám doma jeste redukci z 49 na 58, mam vystarano. I kdyz casem se juknu jeste po nejakejch filtricich originalech - mam, UV, zlutej a posrabanej oranzovej. Jakpak vypadala ta slecna od filmu? Ten figl - je tam mladej blbej, pockam na starsiho chytrejsiho praktikuju taky. :-)
  • 0

#15 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 238

Publikováno 12 srpen 2014 - 15:02:39

Netušíte, kde bych mohla ještě tuhle redukci sehnat? U škody mají napsáno, že už se neprodává. :( 


  • 0

#16 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 12 srpen 2014 - 16:23:44

zkusila jsi ebay?

 

http://www.ebay.de/i...=item5b03b90646


  • 1

#17 Acer

Acer

    Nováček

  • Předplatitel
  • 456 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 254

Publikováno 12 srpen 2014 - 17:02:52

Netušíte, kde bych mohla ještě tuhle redukci sehnat? U škody mají napsáno, že už se neprodává. :(

U Pazdery mi redukci vyrobili před pár lety podle přání.


  • 1

#18 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 238

Publikováno 14 srpen 2014 - 11:31:28

Díky moc kluci.  Co myslíte, v jaké cenové relaci by se to mohlo pohybovat u páně Pazdery? Jestli je vůbec šance, že by to vyrobili levněji než cca za 500,- Kč? 


  • 0

#19 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 14 srpen 2014 - 13:02:40

u skody je meli vzdycky v bazaru. zkus se tam zeptat
  • 0

#20 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 238

Publikováno 14 srpen 2014 - 13:21:53

u skody je meli vzdycky v bazaru. zkus se tam zeptat

 

ok, zkusím. Ale právě takhle jsem tam tehdy kupovala redukci na Flexaret, ale to jí měli tehdy i na eshopu, že jí prodávají. A teď mají u té redukce na Yashicu, že už se neprodává. Tak jsem se domnívala, že už prostě není. Ale za zeptání, nic nedám. Až budu mít cestu do Prahy, tak prověřím Vodičkovu ulici. ;)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních