Přejít na obsah


Fotka

výroba vopravdu velký kamery - zadání


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
396 odpovědí na toto téma

Anketa: Jakýmu formátu byste dali přednost? (72 uživatel(ů) vložilo hlas)

Jakýmu formátu byste dali přednost?

  1. 18x24 (7 hlasy [35.00%])

    Procento hlasů: 35.00%

  2. 24x30 (5 hlasy [25.00%])

    Procento hlasů: 25.00%

  3. 30x40 (6 hlasy [30.00%])

    Procento hlasů: 30.00%

  4. jinej (2 hlasy [10.00%])

    Procento hlasů: 10.00%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#151 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 19 červen 2007 - 14:32:55

jo a samozřejmě pochvala pro jkcz - kdo budete schopný sehnat další lidi jenom dobře - bude to mít zřejmě vliv na výslednou cenu pro nás všechny...
  • 0

#152 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 19 červen 2007 - 14:37:30

eště - budem společně vod půl pátý zhruba na netu, prohlížet vobrázky všelijakejch těch kamerek, tak kdybyste chtěli někdo pokládat rychlý dotazy "onlajn" přímo honzovi, tak můžete :wink:
  • 0

#153 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 19 červen 2007 - 14:40:14

Zajíma mě co všechno bude ten "člověk" na kameře dělat.
  • 0

#154 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 19 červen 2007 - 14:47:08

všechno dřevěný, všechno nebo skoro všechno plechový - kovový + montáž + seštelování + vyladění + povrchovky... a taky celkovej návrh i případný vylepšení, protože i když to skoro komplet vopajcnem, tak tyhle konstrukční věci - návrh šablon, rozkreslení dílů apod musí někdo udělat. víc mně teďka nenapadá, ale určitě se eště něco najde. vopačně by se dalo říct, že kromě měchu, matnice a skla vlastně všechno...

zkusim tu eventuální výrobu i zdokumentovat. dál taky předpokládám před započetím stavby alespoň jeden sraz vážnejch zájemců a úplný vosobní vyjasnění si detajlů a podrobností. zdar
  • 0

#155 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 19 červen 2007 - 15:43:52

Myslíte že by mě bylo "tohle" k něčemu dobrý?
Závěrka Voigtlander Anastigmat SKOPAR 3,5/75mm
  • 0

#156 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 19 červen 2007 - 16:40:04

jo, kdyby se tak podařilo vopajcnout přímo toho wisnera :wink:
  • 0

#157 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 19 červen 2007 - 16:49:49

Tento pán to má pěkné a jednoduché. http://www.argentumc..._pages/home.htm
Stále nemohu uvěřit, že se dá za ty prachy obšlehnout ten wisner.
  • 0

#158 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 19 červen 2007 - 17:47:39

no wýzner to za tyhle prachy asi vopravdu nebude, ale kdoví - necháme se překvapit

POSLEDNÍ ZPRÁVY z bojiště:

domluvil sem se s honzou (výrobcem), že seženem mustr (dany sežene) a podle něj vopajcnem jeden nebo dva prototypy. na těhlech dvou kouscích si vověříme postupy a hlavně náročnost - nákladnost. časem z nich budou tzv. ur-kamerky a my dva s danym na nich strašně zbohatnem 8)

zároveň samozřejmě ponesem i určitý riziko, že se ta akce nevočekávaně prodraží a my to cvaknem ... na druhou stranu už teď je jistý, že naše prototypy budou totální vychytávky s určitejma nesériovejma machrovinkama :wink: například jedno z nabídnutejch dřev je růžovočervená višeň... :(

mustr teda momentálně slíbil zkusit sehnat dany. jedna z možností je snad i nějakej význer a to druhý by mělo bejt něco jednodušího. uvidíme, k čemu se nakonec dostanem a jakej bude vodhad ceny. z fotek to naprosto nemá cenu dělat, to by vyšlo s tim vývojem šíleně draho. ještě je tu samozřejmě možnost jet podle výkresový dokumentace, ale ta by musela bejt pořádná - hlavně kompletní

pokud by ste měli někdo možnost dovýzt taky nějakej zajmavej kousek, je pochopitelně možný vyjít i z něčeho jinýho, než co snad dotlačí dany. tady pak nastane, myslim, fáze pro možný první setkání vážnejch zájemců, případně dáme na net fotky k posouzení a vodsouhlasení

dál je taky možný dovýzt honzovi nějakou bedýnku na restaurování - je restaurátor a dobrej. tak bysme se k tý průmyslový špionáži dostali naprosto bezbolestně...

poslední věc - k tomu vokopčení by nám (honzovi) snad měli stačit dva dny. kdybyste něco pučili na tejden, taky by se myslim nezlobil...

závěr - důležitý v tuhle chvíli sháníme předlohy - tzn. co si seženeme (a vodsouhlasíme) to budeme mít ...
  • 0

#159 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 19 červen 2007 - 18:27:16

Ten bzencákům odkaz vypadá rovněž parádně a ty pohyby, co to umí 8O :wink:

Je jasný, že musí bejt nějaká předloha, jenže já jsem viděla VF tak nanejvejš někde ve výloze :lol: , nebo na netu :lol:

Držím nám pěsti, ať se objeví nějakej zázrak s přesnýma plánkama :(
  • 0

#160 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 19 červen 2007 - 21:40:56

vono je to vošajstlich. já mam velkej formát už nějakej ten rok a že bych používal všechny hejblata, co ta bedýnka nabízí ... nemůžu říct

vona je to potom technická kamera a to potřebuje ve skutečnosti vopravdu málokdo. vono je to pak spíš vo tom pocitu, že kdybych chtěl tak můžu ... dvakrát, třikrát za život ... abych si vyzkoušel, že to vopravdu funguje. na to moje focení bude stačit hóóódně jenoduchá piksla
  • 0

#161 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 19 červen 2007 - 22:10:37

no jo, já vím....už mlčím, už mlčím...však já budu s výsledkem spokojená, neboj se...jenom mám tenndece vymejšlet blbosti :wink:

Jen by se mi tak líbilo, že bych teoreticky mohla hodit ostrost na jedno konkrétní místečko na smínku (třeba dejme tomu v dolní pravé polovině), a všecho ostatní by bylo neostrý...a současně bych měla srovnaný linie neostrého pozadí...ale protože zatím nemám načteny všechny možnosti VF, tak nevím, kolik hejblátek k tomu musí kamerka mít :lol:
Mno, ale kdyby to nebylo v silách naší kamerky, tak bych to taky přežila :( , fotím většinou krajinku...sem tam baráček :lol:
  • 0

#162 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 19 červen 2007 - 22:25:08

to nejdůležitější určitě pude. pracujem na tom :wink:
  • 0

#163 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 20 červen 2007 - 07:05:56

http://home.online.n...on/matthias.htm
TATO KAMERA SE MI TAKY DOST LÍBÍ.
Třeba by ten pán byl ochoten poskytnout plány.
  • 0

#164 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 20 červen 2007 - 08:06:24

Kdysi, kdyz jsem se zabyval myslenkou vlastni stavby, nasel jsem na webu
nacrty Jamese Vaila na kamerku 8x10.
Tehdy to bylo na http://www.srv.net/~vail/camera.htm , ted ted odkaz uz nefunguje
Mam to stazene, poslu mailem.
  • 0

#165 seykb

seykb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 148 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 červen 2007 - 08:51:37

už tu ten odkaz asi proběhl:
http://www.cyberbeac...ell/camera.html

ten pán nabízí i různé plány za 15$, otázka je, jak vypadají...
  • 0

#166 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 20 červen 2007 - 09:19:21

A co vyjednat zápůjčku kamery z technického muzea?
  • 0

#167 MaSka

MaSka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 červen 2007 - 11:40:11

na tak velký formát jsem nedospěl, na to musím ještě vybrousit oko, což není jisté zdali se kdy podaří. Nicméně se mi ty stroje děsně líbí, tak přidávám jeden zajímavý odkaz třeba i pro inspiraci.

http://www.benderphoto.com/8x10.htm

myslím, že ten t ještě není, pokud jsem ho přehlídl tak seomlouvám. cenově se mi to zdá zajimavé
  • 0

#168 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 20 červen 2007 - 12:37:31

To jsme zase u toho kardanoveho typu. Do toho bych nesel. Konstrukcne sice jednoduche, problem ovsem se skladnosti.
  • 0

#169 MaSka

MaSka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 červen 2007 - 12:55:16

OK.

připadá mi že jediné, co to dělá neskladné na transport je ta tyč. kdyby se vyndala na transport tyč dalo by se to hezky dát do nějakého ne moc velkého kufříku.
  • 0

#170 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 20 červen 2007 - 13:02:20

Jenomže sklopka je kufřík sama o sobě :wink:
Pořád sundávat/nandávat tyč, navíc ještě s patkou pro stativ, to bych s tím za chvíli seknul. Navíc je to takový celý nechráněný, bez tyče to nedrží vlastně pohromadě... Prostě to není konstrukce primárně určená pro transport...
  • 0

#171 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 20 červen 2007 - 13:03:05

OK.

připadá mi že jediné, co to dělá neskladné na transport je ta tyč. kdyby se vyndala na transport tyč dalo by se to hezky dát do nějakého ne moc velkého kufříku.


Jenze ta permanentni sborka a rozborka by tomu vubec nesvedcila.
  • 0

#172 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 20 červen 2007 - 13:10:55

Při tom formátu si to vůbec nedovedu představit. Otevřít kufřík. Rozložit stativ. Připevnit tyč. Nandat jednu standaddu, pak druhou. Přichytit měch. Dát dozadu matnici. Sklo dopředu. Seštelovat...
Se sklopkou máte vše nachystané jedním pohybem. Pak stačí nahodit sklo a hurá pod jepťuchu...
  • 0

#173 MaSka

MaSka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 červen 2007 - 13:46:22

Máte pravdu. Sice si říkám, že vzhledem ktomu, že na VF už člověk fotí jen to, co opravdu stojí za to, a že by trochu toho nepohodlí u toho obřadu snesl, ale na druhou stranu, když jste tvůrci a zadavatelé výroby, tak proč si do budoucna neulehčit život. Další blbý nápad je předělat kardan na sklopku:)
nejzajímavější mi asi připadala ta cena.
No budu toto vlákno dále sledovat a přeji ať se vám ten nábytek s kováním, sklem a čalouněním v kůži povede dotáhnout do úspěšného konce.
Jak jsem psal moc se mi ty mašinky líbí ...
  • 0

#174 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 20 červen 2007 - 13:47:38

skutečně nechme kardan v ateliéru a pro field kameru použijme osvědčenou sklopnou konstrukci.
  • 0

#175 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 20 červen 2007 - 16:55:32

já nevím, co řešíte, wisner to přece jistí :wink:
  • 0

#176 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 20 červen 2007 - 17:41:37

sem dneska stál po pás v proudící orlici uprostředka sluncem rozpálenejch luk a volal dany, že ten chlapík s wýznerem si vysloveně nepřeje, aby ještě někdo další měl JEHO foťák...! :wink:


když se pak ptal na možný restaurování, tak ho dany velmi správně utřel. honza sice přišel vo zakázku, ale s těmahle lidma sou nakonec veškerý kšefty stejně tak akorát pro zlost :(

zřejmě sběratel co sám fotí čípkem nebo co :lol:
  • 0

#177 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 20 červen 2007 - 17:50:55

škoda :( , ale stejně budeme mít krásnější kamerku, a co krásnější? ten nejkrásnější :wink:
  • 0

#178 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 20 červen 2007 - 17:56:43

to je jistý, protože ta naše bude dělaná s láskou a to je na věcech poznat. navíc bude dělaná dobrym člověkem pro konkrétní lidi a ne ve fabrice pro prachy...
  • 0

#179 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 20 červen 2007 - 18:06:17

Původně jsem myslel že to bude dělat každý sám. Ona i ta výroba může být, vlastně je zajímavá. Pak jsem se dočetl, že ne a teď kvůli ceně o tom zase uvažuju.
Stejně počkám na prototip a pak se budu rozhodovat. Ale že jste mě dostali, je už nějakou dobu pravda... :wink:

Mít tak výkresy a už ji vyrábím... :) :lol: (nejsou k dispozici? čas, možnost a chuť dělat, mám)
  • 0

#180 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 20 červen 2007 - 18:10:57

pan Šeda se mi zatím neozval, asi se má dobře chaloupce :wink:
  • 0

#181 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 20 červen 2007 - 20:37:27

Mít tak výkresy a už ji vyrábím... :wink: :) (nejsou k dispozici? čas, možnost a chuť dělat, mám)

Mám pocit že jsem někde na netu viděl nabídku na knížku s plány na sklopku, ale kde a o jaký formát šlo, tak to nevím.
Výkresy se dají nakreslit, problém je, že jako huťař jsem se takový ProEngeener naučil užívat tak z 5% a nikdy jsem sklopku anglického typu neměl v ruce. Takže nevím, kde jsou všechny osy otáčení. Znát je, tak bych už nějakého strojaře přemluvil, ať mi s tím pomůže a simulace pohybu všeho možného by se dala provést v prostoru a odladit tak různé neznámé rozměry. Tož tak.
  • 0

#182 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 21 červen 2007 - 00:25:25

Původně jsem myslel že to bude dělat každý sám. Ona i ta výroba může být, vlastně je zajímavá. Pak jsem se dočetl, že ne a teď kvůli ceně o tom zase uvažuju.
Stejně počkám na prototip

nevim jak ty, ale já tady klukům držím palce a to všechny čtyři, aby jim to dopadlo víc než dobře. -i ten jak říkáš prototip
  • 0

#183 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 21 červen 2007 - 06:00:03

No poslyšte, nebyl jste někdo u toho pana Černíka z Velvar, mívá průběžně inzeráty na fotobazaru. Jestli tam v tom jeho "muzeu" nemá nějaký zajímavý kus, který by se dal překreslit?
A ještě dotaz na Bzenčáka, s obdobného soudku - pan Chvalkovský alias Chřibský harmonikář, říkáš, že s ním už komunikoval, ten by případně něco dočasně nepůjčil?
  • 0

#184 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 21 červen 2007 - 07:32:30

Vážení kolegové , jak postupně pročítám příspěvky , pravděpodobně se též stanu jednou z obětí . Cenově výhodnější způsob - přestavět nějaký
větší akordeon ! Bude to asi poslední a definitivní krok , který rozhodne o
vyobcování od rodinného krbu - do, zatím snad volné, jeskyně na Slánské
hoře , která by postačila ke zřízení temné komory i pro ostatní postižené .
Při společném testování na vrcholu čedičového sopečného vrcholu 330m
n.m. lze využívat ojedinělou přírodní laboratoř , jež se nachází těsně pod
horou , pro technologii slaného papíru: Hyppolyte Bayard Pat. Pend.1834.
Slaný přírodní pramen u laboratoře - to nemají ani v Rochesteru ...........
  • 0

#185 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 21 červen 2007 - 09:30:25

k panu černíkovi se chystam - dokonce mně zval, snad eště najdu kontakt. možná by bylo dobrý vypravit se i ve většim počtu. když sme spolu asi před dvěma měsíci mluvili, byl docela nadšenej z představy, že někdo eště chce fotit tímhle způsobem
  • 0

#186 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 21 červen 2007 - 09:46:28

pana Chvalkovského jsem zatím nesehnal...
  • 0

#187 pepa

pepa

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)
  • LocationBílovice nad Svitavou
Reputace: 11

Publikováno 21 červen 2007 - 10:53:50

Kolegové, tohle mi nedělejte. Ač jsem zatím spíše BW embryo, nezvládám pořádně ani kinofilm, a ke střednímu formátu jsem trochu přičichl, velký formát mě velmi přitahuje a určitě ho chci někdy zkusit. Vaše bohulibá aktivita je jedinečnou příležitostí, jak si takovou věc pořídit. Bohužel můj rozpočet je dost omezen, ale kdyby se cena ustálila někde poblíž 10 KKč, obávám se, že bych podlehl. (Nákup objektivu ponechám na později.) Dovolte mi prosím pár začátečnických dotazů:

Jestli jsem z dlouhé diskuze pochopil správně, zadáním je formát 24x30 s redukcí na 18x24. Těch 18x24 je totéž jako 8x10 palců? (Na těch 8x10 jsem viděl dost objektivů a příslušenství.) Jak se montuje objektiv na přední desku? Ta přední deska je součástí kamery? Je to uchycení standardizováno, to jest mohu si pořídit zcela libovolný objektiv určený pro VF? Jak se vlastně používají na VF filtry? Mají VF objektivy nějaký standardizovaný závit nebo bajonet, a existují nové anebo bazarové filtry k sehnání?
  • 0

#188 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 červen 2007 - 11:00:08

Ahoj vydrz do zitra dopisuji clanek kde na tyto otazky dostanes odpovedi.

Jedna rychla 18x24 se nerovna 8x10"
  • 0

#189 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 21 červen 2007 - 11:13:38

- 8x10 je krapet jiný než 18x24. V našich končinách je snadnější sehnat materiál v rozměru 18x24cm než 8x10" (foma ale samozřejmě řeže na export i v těch anglických rozměrech, ale ne tak často).

- deska pro uchycení objektivu je asi to poslední co se musí řešit. v nouzi postačí kus překližky s otvorem odpovídajícím velikosti závěrky, do které je objektiv osazen (pokud tedy vůbec závěrku má, že ano :wink:.
Bajonet není bajonetem známým z kinofilmových nebo středoformátových aparátu. Uchycení do desky není problém, ono to vždycky nějak půjde.

- vf objektivy v drtivé většině mají filtrový závit jako jakékoliv jiné objektivy.
- zcela libovolný objektiv - samozřejmě že nikoliv,potřebuješ objektiv, který vykryje tebou žádaný formát, tedy má dostatečný zobrazovací kruh.
  • 0

#190 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 21 červen 2007 - 11:48:09

nic si z toho pepo nedělej. fáma vo tom, jak je velkej formát strašně složitej, nedostupnej a drahej na zvládnutí bude zřejmě šířená stejnema lidma, jako je ten chlapík s jedinečnym wýznerem vod danyho...

já sem si svoji první vf kameru pořídil pře lety taky v době, kdy mně k ní museli vysvětlit i úplný základy a hned první fotka pak byla taková, že se mně až zatočila hlava ... a to trvá vod tý doby dodnes :)

traktor je taky jednoduší na řízení než nadupanej závoďák - rozjedeš se i na trojku :wink:
  • 0

#191 pepa

pepa

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)
  • LocationBílovice nad Svitavou
Reputace: 11

Publikováno 21 červen 2007 - 15:07:53

To Mamiak: Díky za útěchu, nic si z toho nedělám, přečetl jsem už něco na netu, ale bylo to vždycky nesouvislé. Těším se na danyho článek.
  • 0

#192 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 21 červen 2007 - 15:17:47

No ja kdyz to tady tak pozoruju tak jsem chvilkama rad za to, ze predelavam barak a tudiz musim ty penize davat za beton a cihly na ne za takovouhle "krabici"...
Takhle me jenom svrbi prsty...Ale uz jsem si spocital ze sirokac na tohle co se stavi je cca 150mm a ze zvetsovak by se mi do temnice ani nevesel...
  • 0

#193 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 21 červen 2007 - 15:24:48

bobrb: no vtip je právě v tom, že ten formát 24x30 je dost velký na to, aby se daly dělat jenom kontatky, teda alespoň mně to musí stačit, takže pořizovat jiný zvětšovák přímo na VF nehodlám...teda jestli jsem to ovšem pochopila správně, jestli ne, tak mě hoši vcukuletu opraví :!:
  • 0

#194 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 21 červen 2007 - 15:34:10

bobrb: no vtip je právě v tom, že ten formát 24x30 je dost velký na to, aby se daly dělat jenom kontatky, teda alespoň mně to musí stačit, takže pořizovat jiný zvětšovák přímo na VF nehodlám...teda jestli jsem to ovšem pochopila správně, jestli ne, tak mě hoši vcukuletu opraví :!:

To ja vim ze to tak u vetsiny skonci, ale zase je to skoro skoda...
  • 0

#195 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 21 červen 2007 - 15:50:24

neni, navopak, škoda je cokoliv zvětšovat :!: :!: :!:

kontakt neni znouzectnost, kontakt je naprostej a dokonalej vrchol a jakýkoliv zvětšování (třeba i aporodagonem) vždycky nutně vede ke ztrátě jeho nevopakovatelný kvality
  • 0

#196 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 21 červen 2007 - 19:03:12

jenom pro vaši informaci - v pátek se sejdem s danym a kromě jinýho pořešíme i urkamerku
  • 0

#197 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 22 červen 2007 - 10:22:10

neni, navopak, škoda je cokoliv zvětšovat :!: :!: :!:

V tom pripade by to obcach chtelo negativ 30x45cm :-)
  • 0

#198 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 22 červen 2007 - 14:24:07

bobdrb - no neblázni, kdo by se s tím tahal :?:, to abych si pak pořídila nějakej trakař :wink:
  • 0

#199 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 22 červen 2007 - 15:04:35

bobdrb - no neblázni, kdo by se s tím tahal :?:, to abych si pak pořídila nějakej trakař :wink:


Puvodne jsem chtel psat 60x90... Tahat se s tim bude Mamiak protoze nechce delat zvetseniny ale jen kontakty:-)
  • 0

#200 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 22 červen 2007 - 15:52:10

tak to abyste začali šetřit:

http://www.schneider...e_art_xxl_e.htm

:wink: :?: :!:
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních