Přejít na obsah


Fotka

výroba vopravdu velký kamery - zadání


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
396 odpovědí na toto téma

Anketa: Jakýmu formátu byste dali přednost? (72 uživatel(ů) vložilo hlas)

Jakýmu formátu byste dali přednost?

  1. 18x24 (7 hlasy [35.00%])

    Procento hlasů: 35.00%

  2. 24x30 (5 hlasy [25.00%])

    Procento hlasů: 25.00%

  3. 30x40 (6 hlasy [30.00%])

    Procento hlasů: 30.00%

  4. jinej (2 hlasy [10.00%])

    Procento hlasů: 10.00%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#251 Honza

Honza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 274 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 7 srpen 2007 - 06:46:40

Se stavbou velkoformátové kamery zatím neuvažuju, ale pro ty. kteří mají zájem o její stavbu doporučuji přečít tento článek, kde je návod na stavbu VF kamery 9 x 12. Pro ty, kdo chtějí stavět něco většího se tam určitě nějaká inspirace najde.

http://jankr.webpark.cz/LF/index.htm
  • 0

#252 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 11 září 2007 - 18:37:13

hm, chlapi, já ještě nemám k VF nic...a jak to s tím VF vlastně vypadá? I když tako otázka patří určitě do jiného vlákna. :-(


já budu mít během podzima tu svoji kamerku s komplet vybavenim. no a pak dam vědět co a jak a kdo bude mít vo tendle muj konkrétní model zájem, tomu ji prostě necham vokopčit u toho svýho kamaráda, co to umí s tim dřívím
  • 1

#253 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 11 září 2007 - 18:41:05

eště pro edu:

prodražovat se bude zřejmě hlavně to hejbání, ale uvidíme, jak to nakonec bude dovopravdy.

navíc a hlavně, já teda zase nejsem úplně měkkej naložit si na záda dospělej foťák, ale když sem prvně viděl svoji 24x30 dřevěnou, cestovní... byla fakt velká ..... :-( a s hejblíkama bude ještě vo dost větší :-)
  • 1

#254 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 11 září 2007 - 19:19:00

jj díky...já už jsem mezitím trochu vyměkla i s tím formátem, tj. po konzultaci s panem Šedou z Prahy bych přistoupila i na chloupek menší :-(
Ale jestli se mi podaří dorazit na sraz a ty už budeš mít kamerku s sebou, moooc ráda ji zkouknu a trošku i ošmátnu, samo s tvým laskavým dovolením a náležitým dohledem s instruktáží :-)
  • 0

#255 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 11 září 2007 - 20:59:19

Velký formát si žádá velké objeti a velké zvětšováky :-(
Tenhle si doma představit dokažu - někteří něco podobného máte - formát 4x5'
clickTeď něco většího 8x10'
click
No a něco co je fakt super
click
Jen sem chtěl pozlobit :-)
  • 0

#256 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 11 září 2007 - 21:06:16

Jo, tak to sou teprv pořádný zvětšováci. Zvlášť ten poslední "drobek" :-( 600kg, mein Gott...
  • 0

#257 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 11 září 2007 - 21:06:49

Tyhle zvětšováky jsou na Mamiáka moc digitální, samý měření, autofokus a tak... Ale ten poslední se mi líbil, už jen ta váha (600kg) dokáže vyrazit dech. Natož když se tam rozběhne ventilátor, to musí být hukot:))
  • 0

#258 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 11 září 2007 - 23:34:30

je to pravda. to nemůže bejt dobrý. jak je to moc elektrický, to nedělá dobrotu. kdysi byl na německym ýbeji darstík na 13x18 nebo dokonce eště větší a nebyl drahej a přitom jako novej. myslim, že šel na konec za vyvolávačku tisíc euro. nejvíc mně ale kromě asi třech scházejících centimetrů v komoře (to bych nakonec i do tý zdi zasekal) vodradilo, že tam nebyl snad jedinej posun manuální - všechno bylo v elektrice. no uznejte, to je pro klasika na ... takhle si zničit karmu :-(
nehledě na to, že správnej klasickej fotograf tydle formáty už jenom s vohledem na úctu k předkům zásadně a pouze kontaktně kopíruje, žejo :-)
  • 1

#259 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 12 září 2007 - 07:42:54

nehledě na to, že správnej klasickej fotograf tydle formáty už jenom s vohledem na úctu k předkům zásadně a pouze kontaktně kopíruje, žejo :-(


tak to se uz tesim jak si nechas vyrobit kameru 50x60, prekecas Fomu aby Ti rezala filmy tehle velikosti, vyvolavat to budes v roure podobne ropovodu...a kameru budes prevazet na tankovem podvozku, nebo, aby jsme zachovali klasickou techniku, vozem tazenym sprezenim volu ;o)))))
  • 0

#260 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 12 září 2007 - 21:02:50

srandičky, srandičky... no taky co jinýho čekat vod skoro pokrevnýho bratra (skrzevá skoro identickej ansámbl v brašně), žejo. nicméně "kamerku" 50x60 sem už dvakrát viděl prodávat.. a pokaždý sem měl cuky - eště, že byla tak drahá :wink: :lol: :cry:

to všechno už sou vymyšlený vjeci. ty amíci tomu řikali krycím názvem "heavy field camera" a hlavní výhodu uváděli možnost sledování vobrazu na matnici dvěma lidma současně :lol: :lol: :lol:

p.s. ta druhá měla i ten vozejček v ceně :?
  • 1

#261 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 18 září 2007 - 20:00:14

Nevěděl jse kam to šoupnout, ale tenhle ebay inzerát mě zaujal, sám bych po něm nejraději skočil, mít velkoformátovou odvahu a penízky :o)

click
  • 0

#262 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 19 září 2007 - 09:01:12

to Pavel_P

pokud mas studio a chces fotit jen tam, tak jdi do toho a budes nadsen, ale na praci venku je to "osina v zadku". Ja kardan mam a nyni bych jej s radosti vymenil za "nemce" s moznosti raise, jezto nic jineho prakticky nepotrebuji.

Kardan je nadherna vec a "Rodak z Pribora" by k tomu rekl sve. Ale pro foceni mimo rodny krb je to handycap, ktery mne od akce casto odradi. Urcite bych udelal daleko vic prace se sklopnou kamerou.
Takze s rozmyslem!
Preji stastnou ruku, KArelJ
  • 0

#263 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 19 září 2007 - 09:06:29

Já naštěstí vím, že na VF mám ještě dlouho čas. Jen jsem si říkal, že když tu tolik lidí toužilo po 8x10 tohle by bylo za pěkný peníze. Osobně bych kardan asi taky nechtěl. Jestli někdy budu velkým formátistou, bude to nějaká sklopka typu Linhof technika, nebo Toyo 45A atp.
  • 0

#264 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 28 září 2007 - 09:05:29

Konecne jsem domu na prezkouseni prinesl Koronu View, o ktere jsem se zde jiz zminoval, s nekolika cockami.
Vyrobcem je "Seebold Invisible Camera Corp.", coz je usmevne uvazime-li format 8x10" (Seebold ale vyrabel tez bezpecnostni samospousteci kamery a Koronu prevzal od Gundlach-Manhattan Opt. Co.).
Je to americky model, takze to pro vas projekt asi nebude prinosne, pokud ale byste se chteli inspirovat nejakym dilcim konstrukcnim resenim, tak vam vse rad v detailu nafotim. Do Cech se s komorou jeste dlouho patrne nedostanu.
Zde je par fotek pro predstavu:
http://www.fiberq.co...ndlach/view.htm
Myslim, ze pro vas je pouzitelne predevsim reseni predniho shiftu, ktere funguje i na nemeckem typu komory.
Mnoho uspechu ve vasem VF projektu!
KarelJ
  • 0

#265 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 28 září 2007 - 10:46:26

Včera se mi dostalo do ruky prkýnko z Tisu. Zatím asi nejúžasnější kus dřeva, co jsem držel v ruce - tvrdý, pevný, krásný a sametově hladký, hebký (těžko se to popisuje). Má to jenom malinkej háček. Zaprvé je jedovatý a zadruhý nejbližší jedinec aspoň trochu použitelnejch rozměrů roste na Malý Skále a je na něm cedulka Státem chráněný strom :lol:

Jinak ta konstrukce Korony je docela zajímavá, možná se i něčím inspiruju :lol:
  • 0

#266 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 28 září 2007 - 12:04:23

jen jsem se prepsal v tom "prednim shiftu" -je to samo "rise/fall", ani nevim jak to napsat cesky - zdvih/spad?

KarelJ
  • 0

#267 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 28 září 2007 - 12:25:59

jen jsem se prepsal v tom "prednim shiftu" -je to samo "rise/fall", ani nevim jak to napsat cesky - zdvih/spad?

KarelJ


To máš těžký - skla pro korekci perspektivy jsou taky Shifty a používají se hlavně na architekturu čili Rise. Setkal jsem se už i s označením lateral (=rise) & horizontal (=shift) shift. Myslím, že to všici zainteresovaní pochopili správně...
  • 0

#268 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 28 září 2007 - 13:15:57

Urcite.

Ted jen ta rekonstrukce. jak to bylo leta slozene, tak se mech nyni obavam rozbalit. Ta stara kuze dela strasny ramus pri rozvijeni. Uz jsem obvolal muzea po Norsku, kde restauruji kozene objekty, s dotazem cim to naimpregnovat, ale moc jsem nepochodil. Vetsinou veci jen konzervuji, ale ja to potrebuji znovuzprovoznit, coz je velky rozdil. A v Cechach jako na potvoru mate dnes svatek, takze restauratori z Technickeho muzea jsou doma.
Asi zacnu vcelim voskem v terpentynu.
...a pak vycistit cocky a zaverky .....
K.
  • 0

#269 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 28 září 2007 - 13:40:18

KarelJ: držíme ti pěsti, ať se ti to podaří pěkně rozběhat
  • 0

#270 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 28 září 2007 - 13:52:32

dik za ucast :lol:
K.
  • 0

#271 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 1 listopad 2007 - 09:06:51

Ta případná hromadná výroba VF kamerky nějak ustala :) , což?
  • 0

#272 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 1 listopad 2007 - 09:39:01

urcite je to zlovestny klid pred velkou erupci! K.
  • 0

#273 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 1 listopad 2007 - 09:47:38

No Karle, nejsem si tak jistá, spíš mi připadá, že sopka úplně vyhasla a každý si má jít svou vlastní cestou :) , což u mě znamená apsolutní nula - tj. samovýrobu rozhodně nezvládnu a případnou rekonstrukci starší kamerky (koupené třeba na íbeju) taky ne...
  • 0

#274 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 1 listopad 2007 - 09:54:15

oprava: apsolutní=absolutní :)
  • 0

#275 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 1 listopad 2007 - 11:04:29

Kdyz to je tezke, kazdy ma jine predstavy a pozadavky a co ted s tim :(. Ja bych do toho porad sel ale ... chtel bych stroj s celou skalou pohybu a poradne udelanej (jsem ochoten zaplatit adekvatni sumu) ktera u mne konci nekde u 1000$ protoze pak uz si radsi koupim sice trosku drazsi ale overenou Wiznerku :). Pak jsou tu zase pozadavky na tu nejjednodussi nemeckou konstrukci za co nejmene penez. Dohromady to proste nejde dat dohromady.
  • 0

#276 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 1 listopad 2007 - 11:13:52

no a brání něco udělat dva tábory se dvěma kamerama :) ? Jedna s hejbátkama a druhá bez hejbátek...já jsem za pro hejbátkovou - zvlášť když jsem vás viděla na srazu s těma toykama :(
  • 0

#277 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 1 listopad 2007 - 11:31:27

Dva tábory bych nedělal, to se prodaží na vývoji (časově, finančne, organizačně...).
Někde jsem se tuším vyjádřil o 30x40 němci. Nevím teď ale nakolik by se mi tochtělo tahat, navíc to byla tuším menšinová skupina (něco jako já a Mamiak)... každopádně, angličan 18x24 by se mi taky moc líbil, jakožto první vf asi i víc :)
Finančně (i funkčně) bych to viděl podobně jak Dany - když budu varován s předstihem, dám i kilodolar, a víc asi nemá smysl.
  • 0

#278 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 1 listopad 2007 - 13:12:35

Ja klidne pujcim svoji 8x10 na okopceni drobnosti.
  • 0

#279 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 1 listopad 2007 - 13:27:27

jj jasnačka
hejbací 18x24 by mi asi taky stačila (24x30 by se sice líbilo víc, ale asi bych to neunesla, takže 18x24 považuji zatím za optimální) - akorát přesně nevím, jak mám ty rozměry chápat, resp. jestli velikost negativu (vlastního obrázku) bude přesně 18x24cm, nebo tam bude určitý ořez...

Dany: ta tvoje staronová kamerka, co jsi nedávno pořídil, bude pro jakou velikost planfilmu?
  • 0

#280 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 1 listopad 2007 - 13:39:43

jj jasnačka
hejbací 18x24 by mi asi taky stačila (24x30 by se sice líbilo víc, ale asi bych to neunesla, takže 18x24 považuji zatím za optimální) - akorát přesně nevím, jak mám ty rozměry chápat, resp. jestli velikost negativu (vlastního obrázku) bude přesně 18x24cm, nebo tam bude určitý ořez...

Dany: ta tvoje staronová kamerka, co jsi nedávno pořídil, bude pro jakou velikost planfilmu?


Moje masinka je na 8x10" coz se nerovna 18x24cm je to jiny rozmer.
  • 0

#281 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 1 listopad 2007 - 13:51:23

to Dany:

nezkousel jsi ci nevis, zda jsou zada kompatibilni s modernimi 18x24 kazetami? nebo to bude chtit malou upravu?
KarelJ
  • 0

#282 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 1 listopad 2007 - 13:52:44

to Dany:

nezkousel jsi ci nevis, zda jsou zada kompatibilni s modernimi 18x24 kazetami? nebo to bude chtit malou upravu?
KarelJ


Nezkousel anzto jsem zatim nesehnal ani stare ani nove :( ja bych rad z nostalgie stare ale ... :)
  • 0

#283 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 1 listopad 2007 - 13:59:28

dany a jaký je to rozměr? protože mně se tvoje mašinka nezdála zase tak moc objemná, aby se to nědalo nějak rozumně unést, a těžká nebyla už vůbec (tedy mluvím o mašince bez objektivu)

Ještě se ujistím - pohyby před. i zad. desky do boku nejdou, že? neboj sem to přehlídla...
  • 0

#284 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 1 listopad 2007 - 14:00:41

Nezkousel anzto jsem zatim nesehnal ani stare ani nove :( ja bych rad z nostalgie stare ale ... :)


apropos- slibil jsem, ze se podivam ke zdroji me 8x10. Zadne dalsi 8x10 kazety, je mi lito :( . jen hodne mensich, patrne 5x7 a nekolik prislusnych cestovnich sklopek. Moc pekne kousky. Bohuzel, starozitnik uz nechce nic z fotaku prodavat jednotlive a chce to dat nejakym knechtum do Osla pro aukci.... jeste ze jsem zachranil par cennych skel, nez to pujde k nekomu jako dekorace do bytu.

K.
  • 0

#285 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 1 listopad 2007 - 14:19:43

dany a jaký je to rozměr? protože mně se tvoje mašinka nezdála zase tak moc objemná, aby se to nědalo nějak rozumně unést, a těžká nebyla už vůbec (tedy mluvím o mašince bez objektivu)

Ještě se ujistím - pohyby před. i zad. desky do boku nejdou, že? neboj sem to přehlídla...


Ne nema, ma predni rise fall, zadni swing, a tilt a to je vse
  • 0

#286 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 2 listopad 2007 - 07:38:26

jj děkuji
  • 0

#287 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 2 listopad 2007 - 09:15:59

je to tak, jak napsal dany - vopravdu se mně taky momentálně nezdá šance na skloubení vobou typů moc reálná

jediný, co mně teda napadá, že pokud by byl dany vochotnej během restaurování svý vosumdesítky u Honzy ponechat prostor i pro případný vokopčení i s ev. přeformátovánim a Honzovi by to nevyšlo moc draho, tak by snad ... :wink:
  • 1

#288 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 2 listopad 2007 - 09:29:01

jj jasně, myslím, že dany by ochotný byl, teda zatím podle toho, co se vyjdadřoval - za čož mu velké díky :wink:

Akorát stejně furt nevím, kolik 8x10 je za formát v cm - čemu to vodpovídá
jestli je to v palcích, tak podle přepočtu na netu by to mělo být asi
20,32 x 25,4 cm

A pokud ano, možná že by stálo za to, ponechat tento formát a okopčit kamerku, tak jak je, případně udělat k ní redukci na 18x24cm

co vy na to?
  • 0

#289 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 2 listopad 2007 - 09:46:59

to Eda:
jasne, jsou to palce. jde o nejvetsi komercne rozsireny format planfilmu. Foma jej dela pro export narazove, takze je nutno se jen trefit do nasledujiciho terminu rezani. Ten posledni byl pred par tydny- uz na mne sto listu ceka v Cechach az si pro ne v prosinci prijedu. Samozrejme Ilford 8x10 sezenete i v Praze (je ale pekne drahy).

Jinak komory jsou casto kompatibilni - urcite to plati pro Linhof 9x12/4x5 jsou dou do ni strcit bez adapteru oba typy kazet.
Nevim jak to plati pro 13x18 versus 5x7 a 18x24 vs. 8x10. Casto se vidi redukcni backy (i ke starym drevakum!) pro zmenseni formatu. Pokud se postavi komora pro 8x10, tak do ni neni problem strcit 18x24 kazetu, je jen otazka, zda nebude potreba jednoduchym adapterem zuzit sterbinu pro jeji zasunuti.
TO je kouzelne na tomto typu komor- clovek je opravuje a vylepsuje pomoci pily a vrtacky....
Takze planfilm 8x10 neni az takovy problem sehnat a je o fous vetsi nez 18x24, pricemz 18x24 lze pouzit take. jde jen o to mit spravne kazety. Osobne si myslim, ze palcove rozmery filmu na trhu vydrzi, evropske standarty se produkuji mene....

KarelJ.
  • 0

#290 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 2 listopad 2007 - 09:53:00

8x10 v palcích je edo zhruba 20x25 na centimetry (přesně 20,32 na 25,4) ilfordi v těhlech mírách a nejen voni dělaj běžně i papíry. já sem třeba tenkrát takhle přišel k těm lacinejm wármtónům v akci, cos mně pak zřejmě zbytek u škody ty vykoupila nebo kdo to byl ? :wink:
  • 0

#291 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 2 listopad 2007 - 10:19:25

jj to jsem byla asi já :wink:

si tu velikost 8x10 samo najdu na netu - akorát, když se mluví o VF, tak mám takový pochybnosti, jestli je to opravdu to ono, nebo jestli to třeba v souvisloti s VF, nemůže znamenat něco jiného :lol: Zatím to má pro mě takový tajemný kouzlo, do kterého snad časem a zadaří-li se kamerka, proniknu.

Nemáte někdo náhodou nějakou knihu o VF v češtině? k zapůjčení? okopčení?). Na netu je toho spousta, ale vesměs v cizí řeči... 8-O
  • 0

#292 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 listopad 2007 - 10:28:55

Jasne ze nechem vokopcit :wink: jeste bych k ni mel nekolik poznamek jak ji respektive upravit k idealnimu stavu ale ... nejak se nedokazu dopravit do Hradce :lol:
  • 0

#293 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 2 listopad 2007 - 20:25:05

jj na vylepšení se budeme určitě těšit a jak nastane kýžený okamžik výletu do Hradce, dej vědět :D
  • 0

#294 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 7 listopad 2007 - 10:56:43

Inspirace pro ty, kteri si stavi hracky sami :wink:

click
  • 0

#295 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 9 listopad 2007 - 10:09:48

Ach jo :lol:
tak dlouho ctu toto tema az jsem se rozhodl taky zkusit VF, sel jsem na to trochu jinak :

click

puvodne mel jeste kameru 18x24 ale tu mi nekdo vyfouknul ( byl jsem mimo internet :!: ), tak jsem zkusil toto, tak se mooooc moc tesim

uvidime co ten mech, bude zima, tak bude spousta casu na opravovani. Rozmer uz je trochu velky, ale proc ne :)

Jeste nejaky objektiv a je to.
  • 0

#296 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 9 listopad 2007 - 10:23:15

To gratuluju, taky jsem se na ni koukala, kamerka vypadá dobře, v reálu bude určitě vypadat ještě líp
  • 0

#297 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 9 listopad 2007 - 10:24:42

a ty náklony přední standarty má docela dobře vychytaný :)
  • 0

#298 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 9 listopad 2007 - 10:30:07

presne tak koukal jsem na ni asi 2 dny :)

mel celkem 3 typy :

5x7, 6,5x8,5 a 10x12 chtel jsem prostredni a mam posledni :lol: ale za tu cenu... i na ozkouseni je to super. Ted jeste pro zacatek sehnat nejakou 300ku objektiv. Uz ted se tesim na kontakty.

Jen jsem zvedav kolik to bude vazit, (tajne) doufam ze to Manfrotto 055 unese, jinak si koupim stativ od geodetu :!:
  • 0

#299 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 9 listopad 2007 - 11:50:34

Gratuluji ke krasne komore!
Jen se ujisti, ze tristovka o ktere jsi psal Ti vykresli co potrebujes - tzn. kruh alespon 400mm- lepe o dost vic kvuli pohybum. Zakladak pro 10x12 odpovida ctyrstovce. 300-ka by byla na krajinu prijemna.

A mozna by i ve Fome byli ochotni narezat 10 x12''. Zeptej se, mozna to cas od casu rezou. Solo zakazku by urcite udelali take, ale musel bys toho vzit asi opravdu hodne. Ja se svezl pred par tydny s vyvozni zakazkou na 8x10 (F100).

hodne zdaru, KarelJ
  • 0

#300 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 9 listopad 2007 - 11:56:31

dik za rady, zatim uvidim a budu shanet informace, az dorazi tak ji stejne nedjdriv podrobim revizi.

Uvidim co bude za filmy k mani, jedna kazeta je soucasti kdyztak si zkusim zatim udelat redukci na 18x24 jak si to puvodne myslela Eda, kdyz jeste chtela 24x30.

Tesim se jak malej Jarda, i kdyz je to urcite cesta do "pekel" :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních