Přejít na obsah


Fotka

výroba vopravdu velký kamery - zadání


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
396 odpovědí na toto téma

Anketa: Jakýmu formátu byste dali přednost? (72 uživatel(ů) vložilo hlas)

Jakýmu formátu byste dali přednost?

  1. 18x24 (7 hlasy [35.00%])

    Procento hlasů: 35.00%

  2. 24x30 (5 hlasy [25.00%])

    Procento hlasů: 25.00%

  3. 30x40 (6 hlasy [30.00%])

    Procento hlasů: 30.00%

  4. jinej (2 hlasy [10.00%])

    Procento hlasů: 10.00%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#301 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 9 listopad 2007 - 12:35:15

cesta do "pekel" :)


neco na tom je, hrozi tady totiz nebezpeci, ze se aktivni fotograf promeni v aktivniho sberatel a pasivniho fotografa.
to se jedna vyhodna akvizice sejde s druhou, do toho nejaky nalez a nutnost jeho zachrany...... a clovek vic nez s vyvojkou pracuje s lestidlem na nabytek a vcelim voskem.

Tak bacha! Karel
  • 0

#302 fotojiri

fotojiri

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 84 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 11 listopad 2007 - 13:56:54

Zajímavá stránka včetně řady postupů a obrázku jak co u velkoformátu udělat je tady
http://home.online.n...erabuilders.htm

Jiří
  • 0

#303 fotojiri

fotojiri

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 84 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 11 listopad 2007 - 14:06:54

Jo a také přehled vhodných sklíček -
http://home.earthlin...ge8/lenses.html
jinak na těch předchozích je uplně vše .........

Jiří
  • 0

#304 PetrH

PetrH

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 68 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 11 listopad 2007 - 18:09:15

Ahoj,
se zájmem jsem se prokousal až ke konci tohoto pěkně zbytnělého vlákna :-)
Protože na stejném místě startovacího bloku jsem stál před několika lety, dovolím si přidat do diskuse kacířský názor.
Opravdu pečlivě zvažte, jestli se nevyplatí kameru koupit, dolar je ted příjemně levný a jetá kamera z ebaje je dosažitelná za akceptovatelnou cenu. Když investujete do stavby kamery, nakonec pravděpodobně zjistíte, že vám úplně nevyhovuje (váha, pevnost, rozsah pohybů, délka měchu....) a koho VF opravdu zaujme bude kameru stejně kupovat. Sám mám několik dílů pro tvořících embryo kamery, nakonec jsem ji koupil a jsem rád, že jsem do stavby neinvestoval dále.
Jestli máte jen trošku možnost si focení VF vyzkoušet, včetně tahání kamery s veškerou výbavou celý den venku, určitě do toho jděte.
Kdo plánuje kameru používat pouze doma, pro toho může být samo domo výroba řešení. Když si představím své embryo dorostlé do dospělosti v (krajinářské) praxi, je to vedle koupeného plnokrevníka Quasimodo.
Přeju jasný obraz na matnici
Petr
  • 0

#305 Bedrun

Bedrun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 54 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 14 listopad 2007 - 21:43:13

Mám takový dotaz, čistě ze zajímavosti. Jakým způsobem je zajištěna světlotěsnost mezi kazetou a zadní standartou a mezi objektivovou deskou a přední standartou?
  • 0

#306 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 15 listopad 2007 - 07:19:17

u modernějších VF je to světlotěsným labyrintem - jak objektivová deska, tak přední standarda mají odstupňované výstupy/zahloubení, které do sebe zapadnou, světlo se tak láme na několikrát a neprojde dovnitř kamery. U starších/jednodušších konstrukcí je to většinou jen záležitost sametek.
  • 0

#307 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 16 listopad 2007 - 10:02:42

Tak kamerka 10x12 uz je nekde v Praze, dneska me prisly z TNT ( to zas bude opruz ) nejake papiry ohledne celniho prohlaseni - je poslana jako gift, tak jsem zvedav ...

Uz aby byla u me, a ne v nejakym skladu..
  • 0

#308 romanf

romanf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 41 příspěvků(y)
  • LocationBrrrr, no... žít se tu dá
Reputace: 2

Publikováno 19 listopad 2007 - 15:17:10

to Eda:
jasne, jsou to palce. jde o nejvetsi komercne rozsireny format planfilmu. Foma jej dela pro export narazove, takze je nutno se jen trefit do nasledujiciho terminu rezani. Ten posledni byl pred par tydny- uz na mne sto listu ceka v Cechach az si pro ne v prosinci prijedu. Samozrejme Ilford 8x10 sezenete i v Praze (je ale pekne drahy).

Jinak komory jsou casto kompatibilni - urcite to plati pro Linhof 9x12/4x5 jsou dou do ni strcit bez adapteru oba typy kazet.
Nevim jak to plati pro 13x18 versus 5x7 a 18x24 vs. 8x10. Casto se vidi redukcni backy (i ke starym drevakum!) pro zmenseni formatu. Pokud se postavi komora pro 8x10, tak do ni neni problem strcit 18x24 kazetu, je jen otazka, zda nebude potreba jednoduchym adapterem zuzit sterbinu pro jeji zasunuti.
TO je kouzelne na tomto typu komor- clovek je opravuje a vylepsuje pomoci pily a vrtacky....
Takze planfilm 8x10 neni az takovy problem sehnat a je o fous vetsi nez 18x24, pricemz 18x24 lze pouzit take. jde jen o to mit spravne kazety. Osobne si myslim, ze palcove rozmery filmu na trhu vydrzi, evropske standarty se produkuji mene....

KarelJ.



Použijete-li standardní kazety Fidelity/Lisco/Toyo tak vnější rozměr kazety a dokonce i šíbry jsou pro rozměr filmu 18x24 cm a 8x10" shodné... čili pilu a vrtačku nebudete potřebovat!
  • 0

#309 romanf

romanf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 41 příspěvků(y)
  • LocationBrrrr, no... žít se tu dá
Reputace: 2

Publikováno 19 listopad 2007 - 15:21:34

Nějak se mi vytratilo z tohoto vlákna (jestli jsem tedy četl pozorně) stav výroby vašich kamérek a konec konců i stav vyjednávání s panem Šimlíkem... Tak tedy tady máte nějaké fotografie jeho foldingy...
  • 0

#310 romanf

romanf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 41 příspěvků(y)
  • LocationBrrrr, no... žít se tu dá
Reputace: 2

Publikováno 19 listopad 2007 - 15:23:05

Nějak se mi vytratilo z tohoto vlákna (jestli jsem tedy četl pozorně) stav výroby vašich kamérek a konec konců i stav vyjednávání s panem Šimlíkem... Tak tedy tady máte nějaké fotografie jeho foldingy...


Někde asi dělám chybu.... ňák se ty fotky nenahrály...???
  • 0

#311 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 19 listopad 2007 - 15:29:52

no, spíš to tak vypadá, že se s výrobou obrátíme na ebay :)
  • 0

#312 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 19 listopad 2007 - 15:31:58

Zrovna mi tam bude Dany dražit Burkeho and Jamese, tak ne že mi budete zvedat cenu :)
  • 0

#313 romanf

romanf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 41 příspěvků(y)
  • LocationBrrrr, no... žít se tu dá
Reputace: 2

Publikováno 19 listopad 2007 - 15:47:23

Zrovna mi tam bude Dany dražit Burkeho and Jamese, tak ne že mi budete zvedat cenu :)


Neboj... já určitě nee. Já mám svoji foldingu 8x10" made in Šimlík. :-)
  • 0

#314 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 19 listopad 2007 - 23:30:09

tam smůla - prodejce neposílá do Evropy :o
  • 0

#315 romanf

romanf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 41 příspěvků(y)
  • LocationBrrrr, no... žít se tu dá
Reputace: 2

Publikováno 20 listopad 2007 - 09:58:06

Nějak se mi vytratilo z tohoto vlákna (jestli jsem tedy četl pozorně) stav výroby vašich kamérek a konec konců i stav vyjednávání s panem Šimlíkem... Tak tedy tady máte nějaké fotografie jeho foldingy...


Šimlíkuv stroj: má skutečně dva velké nedostatky a sice:
1. síla (tloušťka) zadní stěny, kterou nechal kolmou k rovině filmu a tím se za určitých světelných podmínek odráží "falešné" světlo na film a vytvoří více osvětlené okraje, které se pak musí nadržovat... či si hranu nechat sfrézovat, jak jsem to udělal já.
2. síla přítlačných pružin... to je problém, který jsem prozatím nevyřešil. Pan Šimlík používá ploché hodinářské pružinky, které zejména při focení směrem vzhůru mohou mít problém s udržením matnice ve správné poloze a tudíž může mít vliv na zaostřování. Po vložení kazety jsou pružiny více napruženy, takže tam se tento problém až tak nevyskytuje. Takže by mě zajímalo, v případě, že budete kameru stavět, jak tento problém vyřešíte, kde seženete silnější pružiny či jinak vymyslíte konstrukci, abych si ji i v tomto bodě dodělal...

Tož asi tak...

Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek

[Prilozeno dodatecne .Dany.]
  • 0

#316 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 20 listopad 2007 - 14:58:32

Nějak se mi vytratilo z tohoto vlákna (jestli jsem tedy četl pozorně) stav výroby vašich kamérek a konec konců i stav vyjednávání s panem Šimlíkem... Tak tedy tady máte nějaké fotografie jeho foldingy...


Šimlíkuv stroj: má skutečně dva velké nedostatky a sice:
1. síla (tloušťka) zadní stěny, kterou nechal kolmou k rovině filmu a tím se za určitých světelných podmínek odráží "falešné" světlo na film a vytvoří více osvětlené okraje, které se pak musí nadržovat... či si hranu nechat sfrézovat, jak jsem to udělal já.
2. síla přítlačných pružin... to je problém, který jsem prozatím nevyřešil. Pan Šimlík používá ploché hodinářské pružinky, které zejména při focení směrem vzhůru mohou mít problém s udržením matnice ve správné poloze a tudíž může mít vliv na zaostřování. Po vložení kazety jsou pružiny více napruženy, takže tam se tento problém až tak nevyskytuje. Takže by mě zajímalo, v případě, že budete kameru stavět, jak tento problém vyřešíte, kde seženete silnější pružiny či jinak vymyslíte konstrukci, abych si ji i v tomto bodě dodělal...

Tož asi tak...

\

Zdravim,

jestli nesli prihodit fotecky, zkuste mne kontaktovat mejlem, je mozne ze se jedna o chybu ve scriptu. Pokud mate pripravene fotky klidne je k emailu prilozte. Urcite by mne i jine zajimalo jak vypada Simlikovic masinka.

Zdravi ....
  • 0

#317 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 12 prosinec 2007 - 10:32:33

zajimavý thread. trocha inspirace pro ty, kteří se vydávají cestou rekonstrukce starších kamerek.

http://www.largeform...8x10 lens board
[/url]
  • 0

#318 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 13 prosinec 2007 - 14:19:56

http://www.southbris...f/CU-Patent.pdf
  • 0

#319 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 prosinec 2007 - 14:32:30

No až budete mít nějakou konkrétní představu o ceně a hlavně termínu spáchání kamer, tak bych měl možná taky zájem. Ale doma mě už asi zabijou... :-)


To si moc nepomuzou - nejlevnejsi pohreb s obradem bude stat po novem roce 18.000. Pokud by te chteli zahrabat jen tak bez obradu, taky by se mohli vejit do desitky :roll:
  • 0

#320 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 13 prosinec 2007 - 14:54:56

No až budete mít nějakou konkrétní představu o ceně a hlavně termínu spáchání kamer, tak bych měl možná taky zájem. Ale doma mě už asi zabijou... :-)


To si moc nepomuzou - nejlevnejsi pohreb s obradem bude stat po novem roce 18.000. Pokud by te chteli zahrabat jen tak bez obradu, taky by se mohli vejit do desitky :-D


Tak to jim řeknu! :roll:
  • 0

#321 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 13 prosinec 2007 - 14:58:36

http://www.southbristolviews.com/pics/Graphic/manual-pdf/CU-Patent.pdf


Tak to je moc pěkný Dany, to tak odpovídá mým nejdivočejším představám a snům :-)

Přátelé, už toto vlákno chvilku existuje a já pořád ještě docela počítám s tím, že časem dojde k realizaci nějaké kamery, přičemž bych jeden kousek rád měl. Ale napadá mě, počáteční euforie už opadla, možná by stálo za to se znova zeptat, kdo má zájem (jestli někdo přibyl, ubyl...) protože, jak už tady zaznělo, smysl to má jedině ve chvíli, kdy už to bude malosériová výroba. Pokud bych tu kameru chtěl leda já s Mamiakem, tak by asi bylo lepší začít okukovat ýbej.
  • 0

#322 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 13 prosinec 2007 - 15:00:18

No až budete mít nějakou konkrétní představu o ceně a hlavně termínu spáchání kamer, tak bych měl možná taky zájem. Ale doma mě už asi zabijou... :roll:


To si moc nepomuzou - nejlevnejsi pohreb s obradem bude stat po novem roce 18.000. Pokud by te chteli zahrabat jen tak bez obradu, taky by se mohli vejit do desitky :-)


Tak to jim řeknu! :-D


Bacha Notorie, teď jim to ještě neříkej, možná by tě stihli sejmout i do nového roku, za levno :-)
  • 0

#323 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 13 prosinec 2007 - 15:01:43

Jasné, nejsem zase tak blbej, abych jim to řekl před Vánocema, že jo... :-)
  • 0

#324 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 13 prosinec 2007 - 15:02:15

Jsem ebay začala okukovat, ale zatím se nic nezadařilo.
Kdyby jste ovšem šli do hejblací kamerky 8x10 tak nechám ebay ebayem a pudu do toho s Vámi, ovšem obávám se, že Mámiák asi chce jít do němčoura, a to já nemusím...
  • 0

#325 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 13 prosinec 2007 - 15:15:32

Přátelé, už toto vlákno chvilku existuje a já pořád ještě docela počítám s tím, že časem dojde k realizaci nějaké kamery, přičemž bych jeden kousek rád měl. Ale napadá mě, počáteční euforie už opadla, možná by stálo za to se znova zeptat, kdo má zájem (jestli někdo přibyl, ubyl...) protože, jak už tady zaznělo, smysl to má jedině ve chvíli, kdy už to bude malosériová výroba. Pokud bych tu kameru chtěl leda já s Mamiakem, tak by asi bylo lepší začít okukovat ýbej.

Čekoval jsem možnosti tuzemské výroby, ale cena nevycházela optimisticky. prozatimní řešení v mém případě je ebay. Vložený obrázek
  • 0

#326 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 13 prosinec 2007 - 15:16:41

linhofce začíná být trochu smutno. když se tak na ni dívám, připadá mi jak dětská hračka :-) Vložený obrázek
  • 0

#327 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 13 prosinec 2007 - 15:18:11

Vložený obrázek
  • 0

#328 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 13 prosinec 2007 - 15:24:53

Edo, já myslím, že by si nechal říct i s 8x10 anglánem :-)

Já už taky po ýbeji koukal, občas, ale kamera s pohybama (řekněme jen vepředu, ale zato všechny) stojí dost a furt je tady ten blok z posílání nemalých částek za moře v naději, že mi dojde něco, co chci. Ale už tak nějak pracovně podléhám pokušení šetřit na nějakýho Deadorfa a netrápit se s nejistotama u tohoto typu obchodů...
  • 0

#329 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 13 prosinec 2007 - 15:25:19

AAAAAAAAHH! To je nááádhera! :-)
  • 0

#330 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 13 prosinec 2007 - 15:42:43

ano ano je to krása
a Deardorffy jsou suprový, ale pořád se mi ty ceny zdaj dost vysoko...
no a taky když jsem uvažovala o kousku na zakázku, trochu mě zarazily ty potíže, co popsal
romanf

Šimlíkuv stroj: má skutečně dva velké nedostatky a sice:
1. síla (tloušťka) zadní stěny, kterou nechal kolmou k rovině filmu a tím se za určitých světelných podmínek odráží "falešné" světlo na film a vytvoří více osvětlené okraje, které se pak musí nadržovat... či si hranu nechat sfrézovat, jak jsem to udělal já.
2. síla přítlačných pružin... to je problém, který jsem prozatím nevyřešil. Pan Šimlík používá ploché hodinářské pružinky, které zejména při focení směrem vzhůru mohou mít problém s udržením matnice ve správné poloze a tudíž může mít vliv na zaostřování. Po vložení kazety jsou pružiny více napruženy, takže tam se tento problém až tak nevyskytuje. Takže by mě zajímalo, v případě, že budete kameru stavět, jak tento problém vyřešíte, kde seženete silnější pružiny či jinak vymyslíte konstrukci, abych si ji i v tomto bodě dodělal...


Výroba dřevěných částí kamerky myslím problémem nebude, nehorší budou právě asi ty kovový části

Jinak myšlenka výroby kamerky 13x18 mě opustila, když jsem si položila vedle sebe papíry velikosti 13x18 a 18x24 příp. v palcích 8x10 (je potřeba z tho asi ubrat možná cca 0,5 cm z každé strany na okraj, ale to si nejsem jistá),
si člověk řekne, že když už má něco tahat, tak ať tahá něco pořádnýho!
  • 0

#331 Luisifer

Luisifer

    Nováček

  • Předplatitel
  • 96 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 13 listopad 2008 - 19:01:36

Nečetl jsem toto vlákno cely, ale jen ho proletěl, a pak ještě zkusil hledat pár klíčových slov a nenašel. Takže pro ty z vás, kteří už máte postaveno/stavíte/chystáte se stavět/uvažujete o stavbě (sem bych se zařadil) bych měl takovou "kontrolní" otázku. :oops:

Neuvažujete o použití (místo dřeva, atp.) uhlíkových vláken? (tj. látky z tohoto materiálu lepeny do několika vrstev např. na polystyrenovou kostru)

Moje představa je udělat velmi lehkou (a přitom s těmito materiály pevnou jak železo) kardanovou kameru (více méně přesné nebo podobné (nebo pokud jsou nějaké konstrukce ještě výhodnější) konstrukce jakou má Linhof Master Kardan GTL 18x24). :)
  • 0

#332 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 14 listopad 2008 - 02:04:33

Ahoj,
tady se řešilo hlavně zadání výroby někomu třetímu, kdo by pak několik kamer malosériově vyrobil pro ty méně zručné temnokomorníky. Jako materiál se myslím vždy uvažovalo dřevo.
K realizaci nakonec nedošlo - každý měl trohu jinou představu a nakonec se ukázalo být schůdnější nakoupit použité stroje z druhé ruky, případně nové (to byly tuším výhradně Tachihary).
  • 0

#333 Luisifer

Luisifer

    Nováček

  • Předplatitel
  • 96 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 14 listopad 2008 - 06:17:30

Ahoj,
tady se řešilo hlavně zadání výroby někomu třetímu, kdo by pak několik kamer malosériově vyrobil pro ty méně zručné temnokomorníky. Jako materiál se myslím vždy uvažovalo dřevo.
K realizaci nakonec nedošlo - každý měl trohu jinou představu a nakonec se ukázalo být schůdnější nakoupit použité stroje z druhé ruky, případně nové (to byly tuším výhradně Tachihary).


Zdarec, dík za odpověď. Hodil jsem to sem do tohoto vlákna i přes to dřevo a třetí ruce, protože mi přišlo takovy nejpříhodnější. :oops:
  • 0

#334 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 14 listopad 2008 - 07:28:47

Jasně :) Bojím se, že toto je na tk už až příliš specifické - vlastní VF si tady hádám většina velkoformátníků nestaví a když už, tak bych si vsadil, že hlavně ze dřeva.
Zkusil bych na tvém místě apug. Nebo možná nějaké modeláře, někoho kdo s tím uhlíkem běžně pracuje.

Tím tě ale nikterak nechci vyhánět :oops:
  • 0

#335 Luisifer

Luisifer

    Nováček

  • Předplatitel
  • 96 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 14 listopad 2008 - 07:51:27

....


Jasně, mě hned tak něco nevyžene. 8-O

No přímo u nás v dědině dělá jeden z příbuzenstva speciální nejlehčí závodní kajaky (teda on osobně už se teď specializuje spíš jen na zásobování Evropy tímto matrošem), ale prostě není problém okoukat technologii práce s uhlíkovéma vláknama včetně jejich bezproblémovyho zdroje.

Na to fórum apug mrknu jak bude čas. Diky za link. :-P
  • 0

#336 Luisifer

Luisifer

    Nováček

  • Předplatitel
  • 96 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 14 listopad 2008 - 09:58:39

Tak to vypadá, že jsem tam něco malyho našel. 8-O
  • 0

#337 Luisifer

Luisifer

    Nováček

  • Předplatitel
  • 96 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 14 listopad 2008 - 11:20:14

Taky pěkná záležitost: Carbon Infinity 8-O

Takže vidím, že výroba z kompozitních materiálů není slepou cestou, což mě vcelku potěšilo. :-P
  • 0

#338 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 14 listopad 2008 - 12:37:57

Taky pěkná záležitost: Carbon Infinity :)

Takže vidím, že výroba z kompozitních materiálů není slepou cestou, což mě vcelku potěšilo. :?


huh :-P , no teda proti gustu žádnej dišputát, ale já bych teda z focení s takovýmhle kosmickým inštrumentem snad ani neměl žádnou radost. To ten dřeváček výše to je jinčí kafčo 8-O :)
  • 1

#339 Luisifer

Luisifer

    Nováček

  • Předplatitel
  • 96 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 14 listopad 2008 - 13:57:51

huh :-P , no teda proti gustu žádnej dišputát, ale já bych teda z focení s takovýmhle kosmickým inštrumentem snad ani neměl žádnou radost. To ten dřeváček výše to je jinčí kafčo 8-O :)

No jo, to je asi o tom, že mě moc nezajímá jak to bude vypadat (jestli jako muzejní kousek nebo jako Enterprise ze StarTreku), ale jaký to poskytne užitný výkon a možnosti vůči nevýhodám, ktery to má. :?
  • 0

#340 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 14 listopad 2008 - 14:19:40

no když se můžou dávat starý kamery na nový manfrotta, tak proč by ty kamery nemohly být z materiálu, co se dělá třeba gitzo, nebo jaký to jsou ty vláknový stativy 8-O
  • 0

#341 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 14 listopad 2008 - 14:26:38

Ále jó, vždyť říkám, proti gustu.... jen prostě já bych z toho neměl tu potěchu no 8-O
  • 0

#342 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 14 listopad 2008 - 14:33:15

proto jsem hliníkolitinovej linhof vyměnil za dřevák, on nebude lepší, ale drží dostatečně a dřevo mám rád s můj six taky, co jsem se ptal 8-O
  • 0

#343 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 14 listopad 2008 - 14:48:12

Taky pěkná záležitost: Carbon Infinity Smile

tomu se říká velkoformátový tygřík 8-O
  • 0

#344 LKM

LKM

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 261 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 14 listopad 2008 - 15:45:44

Před 20ti lety jsem si udělal dřevěnou kameru 8x10" podle vzoru angického aparátu Gandolfi, vše dřevěné a kovové jsem si dělal sám a materiál stál pár stovek.

Použil jsem starý měch, starou zadní stěnu staré kazety a staré objektivy. Ale zklamání. Výsledek nebyl lepší než z formátu 6x6.

Koupil jsem postupně novou zadní stěnu (ARca Swiss), nové kazety, nový měch (Cambo) a tři vynikající nové objektivy Schneider. Teď jsem s foťákem spokojen, 18x24 je nádhera i na Fomě. Jenže za ty peníze jsem si mohl koupit foťák na inzerát, zvlášť dneska když zájem o studiové aparáty opadá. Mohl jsem si ušetřit práci.

Nechci vás odrazovat, ale mohu-li radit, sežeňte si napřed díly které nemůžete vyrobit a než je koupíte spočítejte si náklady.
  • 0

#345 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 14 listopad 2008 - 15:47:46

Nevyrabej, kupuj - kamerka 12x20
Jeste tam ma jednu ctvercovejsi, 16x20. Silne to zvazuju 8-O
  • 0

#346 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 14 listopad 2008 - 16:16:43

....


Jasně, mě hned tak něco nevyžene. :-P

Na to fórum apug mrknu jak bude čas. Diky za link. :)


Hmm, tu technologii bych docela s chuti skouknul, s timhle materialem jsem se nesetkal... Prijde me ale, ze se to dela na 'kopyto' a jdou ty desky nasledne rozumne treba jenom lepit?
Ja jsem prave dokoncil fotacek 8x10", fieldku, primarne ze dreva. Ono prece jenom, to se da obrabet na kolene, kdyz se pouzije 8mm preklizka, da se rezat nozem a nepotrebujes ani pilku. V regulerne vybavene stolarne a s presnou predstavou bych ten fotak dal dohromady za tyden...
Kovani se vypali z plechu laserem, rovnou ti to ohnou a jses uplne bez prace.
Je pravda, ze ted bych mozna volil celokovovou kameru a myslim, ze s duralem bych se dostal na mensi vahu nez se drevem...
Jinak vsem - nebojte se postavit si fotacek, ja ho tvoril takhle:
http://birdboxphoto.com/bb2_dilna.jpg
8-O
Bohousek
  • 0

#347 Luisifer

Luisifer

    Nováček

  • Předplatitel
  • 96 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 14 listopad 2008 - 16:42:34

No neviděl bych to tak horky, tj. že bych k tomu např. musel mít hned nejlepší sklo (ale časem rozhodně) nebo, že by to muselo být levnější jak nějaká bednička z druhé ruky.

Ad bb2_dilna.jpg, tak jako takovou krizi v rodinnym domě (statku) s dílnou a né jednou volnou místností naštěstí opravdu neřeším. 8-O

Co jsem se bavil (ani nevím jak ho nazvat, aby to neznělo moc sprostě :-P - brácha od sestřenčinyho manžela), o technologii (určitě je ale víc možnéch způsobů), tak jedna možnost je v podstatě vytvořit si danou část z polystyrenu se stěnama oslabenéma o to, co bude naneseny v tkanině z uhlíkovéch vláken. S tím, že se používá (třeba fenolová pryskyřice) jako pojivo a daná polystyrenová kostra se v podstatě polepuje uhlíkovým plátnem a dává se tak výsledku požadovaný tvar (potom bych řekl, že není problém opracovat na přesny rozměry vším možným - teda hlavně broušením. Plátna mají v určitym směru obrovskou pevnost, takže podle potřeby se jednotlivy vrstvy pokládají tak, aby bylo plátno orientovany v jinym směru než předchozí vrstva a tím se získala pevnost ve více směrech.
  • 0

#348 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 14 listopad 2008 - 17:06:00

Nevyrabej, kupuj - kamerka 12x20
Jeste tam ma jednu ctvercovejsi, 16x20. Silne to zvazuju 8-O


Nepochopil jsem jestli kazety dává k tomu a tu 16x20 jsem nenašel.
  • 0

#349 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 102 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 14 listopad 2008 - 19:27:34

Zima prej bude dlouhá. Hlavně tady v Krkonoších. Mě by spíše zajímaly zkušenosti s výrobou. Troufám si postavit funkční kameru. Má někdo nějakej návrh???? Jsem ochoten udělat i více kousků.
Za návrhy předem dík. 8-O :-P
  • 0

#350 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 14 listopad 2008 - 22:18:56

Nevyrabej, kupuj - kamerka 12x20
Jeste tam ma jednu ctvercovejsi, 16x20. Silne to zvazuju 8-O


Nepochopil jsem jestli kazety dává k tomu a tu 16x20 jsem nenašel.

tak link bys chtel, co :-P nic nebude, ty mas uz 11x14 nebo kolik, to ti mosi stacit :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních