Přejít na obsah


Fotka

knížky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
542 odpovědí na toto téma

#451 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 9 leden 2019 - 12:13:31

Anička zkoušela kyanotypii na trika, ale po vyprání v místech ohybu se udělaly světlejší čáry. Zatím se ukazuje, že tento proces není  na 100% nepoužitelný.
 
Máme to zde:http://www.temnakomo...iko#entry460597

 

Jinak stačí zadat název Triko nahoře ve vyhledávači, téma zadat "fórum" a následně se Ti ukáže kde všude jsou slova trika obsažena.

Zde se toto téma nehodí.


  • 0

#452 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 9 leden 2019 - 14:28:07

Dakujem:)
Prepac, nenapadlo mi hladat triko. Ja mam kyano aj na tricku, aj na rufilach, aj na bavlnenej koseli a ziadny problem. Vsetko periem na 40-ke
  • 0

#453 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 15 leden 2019 - 10:32:53

Rád by jsem vás upozornil na zajímavou knihu pojednávající o historii focení v Krkonoších. Autor pan Dvořák si dal tu práci a sesbíral fotografie s informacemi o autorech a chronologicky uspořádal do zajímavé knihy. Tato kniha byla vydána tiskem ve velmi omezeném množství a není určená k volnému prodeji. Zle ji však stáhnout na googlu na adrese:http://webserv.krnap...ove_krkonos.pdf
Jeden exemplář jsem dostal, tak jej přivezu na sraz.


  • 0

#454 shovax

shovax

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 87 příspěvků(y)
Reputace: 26

Publikováno 29 leden 2019 - 19:39:42

ahoj vsem,

 

vedu o prazdninach analogovy fotokrouzek na jednom tabore, a chtel bych poprosit o tip na vhodnou liteaturu pro uplne novacky, decka 15-18 let.

Potreboval bych nejakou strucnou knizku/prirucku co je to fotak, jak funguje, co je film, zaklady vyvolavani negativu, a pak zakldy prace ve fotkomore. Chci resit praxi a detaily, a ne ucit je uplne od zakladu, na to nemame uplne cas... Ovsem ocenim i zdroje online :) Jinak stejne budu potencialni knizku skenovat :)


  • 0

#455 mojtech

mojtech

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 43 příspěvků(y)
  • Locationbratislava
Reputace: 10

Publikováno 29 leden 2019 - 20:10:10

ahoj vsem,
 
vedu o prazdninach analogovy fotokrouzek na jednom tabore, a chtel bych poprosit o tip na vhodnou liteaturu pro uplne novacky, decka 15-18 let.
Potreboval bych nejakou strucnou knizku/prirucku co je to fotak, jak funguje, co je film, zaklady vyvolavani negativu, a pak zakldy prace ve fotkomore. Chci resit praxi a detaily, a ne ucit je uplne od zakladu, na to nemame uplne cas... Ovsem ocenim i zdroje online :) Jinak stejne budu potencialni knizku skenovat :)


za mna je to skvely titul: Černobílá fotografie od Jaroslava Kulhánka
Alebo v anglictine Ansel Adams The Camera
  • 0

#456 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 29 leden 2019 - 22:30:52

Když pro děti, tak vhodnou literaturou by byla kniha Rozhovory o fotografii - Erich Einhorn (1958). Mohl bys tam najít řadu námětů jak na to. Někdy jsou texty trochu úsměvné, ale co se praktických rad a postupů týče, není tam myslím s přihlédnutím na těch 60 let moc co měnit. např. https://antikvariat-...afii-1958-95717

 

Ještě jednodušší, ale kupodivu z praktického, technického hlediska také dobře psaná, je brožura Fotografování pro pionýry - Jaroslav Mrázek a Eduard Bureš (1951).  např. https://muj-antikvar...res-eduard-1951


  • 0

#457 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 30 leden 2019 - 05:01:38

Co Ondřej Neff a jeho Černobílé hodinky? Tam jsou i fotografické pohádky. Pamatuju si že jsem se u téhle knihy docela nasmál.
  • 0

#458 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 30 leden 2019 - 06:48:57

Tu jsem si kupoval  někde v 94 roce jsou tam i rady,fígle který jsem v jiných fotografických knihách nenašel.On to celý započal Ludvík Souček po jeho smrti se toho ujal Neff.Jak říká sám Neff že je napsána kamarádským stylem,určitě vhodná pro děti.

Co Ondřej Neff a jeho Černobílé hodinky? Tam jsou i fotografické pohádky. Pamatuju si že jsem se u téhle knihy docela nasmál.


  • 0

#459 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 1 únor 2019 - 23:56:41

Přátelé, pan Robert Shanebrook právě oznámil již několikátý dotisk své knihy Making Kodak Film. Podrobnosti naleznete jeho webu http://www.makingkod....com/index.html.
Uvažuji o zakoupení této publikace (2nd edition), byť cena i bez poštovného není nijak lidová. Ještě si nejsem jistý, jestli by ji zaslal i do ČR (v seznamu zemí v jeho ceníku uvedeni nejsme). Nicméně, kdyby se někdo chtěl přidat, ozvěte se. Ušetřili bychom alespoň na poštovném.
  • 0

#460 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 2 únor 2019 - 00:03:33

Tak jsem ji našel i na Fotoimpexu, leč za 162 Euro + poštovné. To se teda už vyplatí objednat přímo z USA, pokud teda není třeba ještě připočíst nějaké clo + DPH. Nevíte někdo jak je to u publikací - proclívají se a daní nebo nak to chodí?
  • 0

#461 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 2 únor 2019 - 00:50:57

Top:

https://www.knihyzae...?akcept=cookies


  • 0

#462 shovax

shovax

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 87 příspěvků(y)
Reputace: 26

Publikováno 2 únor 2019 - 10:59:02

Diky moc vsem za tipy :)


  • 0

#463 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 433 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 216

Publikováno 17 duben 2019 - 12:26:03

kniha pro děti v cizím jazyce?;)

Knihy pro začátečníky se tu někde probíraly, velmi dobře si stojí A. Feininger - "Škola moderní fotografie", někdo si pochvaloval Windisch - Kisselbach, "Nová škola fotografie" pěkně o fotografii píše Ludvík Souček, ale to už je spíš trochu speciální; Kulhánek je dobré kompendium, ale řekl bych, že pro děti to není. Tomášek - "Vyvolávám a zvětšuji sám" a pak ještě taková malá modrá, co jsem zapomněl, jak se jmenuje..


  • 0

#464 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 433 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 216

Publikováno 17 duben 2019 - 12:28:47

Ale vlastně jsem chtěl upozornit na knihu-rozhovor Josef Sudek "O sobě" od Torstu, objevila se v Levných knihách za cca poloviční cenu. Mám ale dojem, že ten rozhovor je obsažen i v knize "Josef Sudek v rozhovorech a vzpomínkách".


  • 0

#465 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 3 říjen 2019 - 14:12:50

Krásná kniha.

Nádherný  starý les.

Nádherné fotografie.

Krásný  doprovodný text. 

 

Děkuji Vám, vážený Pane Pentaxisto, za Váš  Starý les!

Už má své čestné místo v mé knihovně,  vedle  Sudka, Havla a dalších skvělých krajinářů. 

 

https://www.kniznikl...EORDER&lang=CZE


  • 5

#466 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 3 říjen 2019 - 15:58:09

"... a proto lesy miluji, jsou mořem mojí země."
Jako by na mě dýchlly Pralesy Rudolfa Jandy. No, prolistuji, možná k němu zařadím.
  • 0

#467 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 10 říjen 2019 - 21:52:22

Pripojuji se k Jirin_olove chvale a podekovani. Diky nemu mam knihu tez doma a musim uznat, ze je nadherna.
  • 0

#468 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 290 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 11 říjen 2019 - 09:33:04

Vážené kolegyně, vážení kolegové, jde sice o zcela zřejmou a banální věc, ale kdyby Vám to přeci jen pomohlo... Pro vyhledávání knih (jakýchkoli) se báječně hodí https://www.worldcat.orghttps://kvk.bibliothek.kit.edu  či u nás http://www.caslin.cz/

 

Kdysi na počátku tohoto vlákna zazněl taky návrh pro nějakou ucelenější sdílenou bibliografii. Pro své (nejen fotografické) účely si ji vytvářím v softwaru Zotero, který umožňuje i její sdílení. Kdybyste měli zájem, klidně mi dejte vědět. 

 

Nakonec se domnívám, že by mohly být zajímavé knížky Radka Brzozowského. Více jich má pak v polštině, ale zatím jsem se k nim nedostal, takže soudím jenom podle anotace.


  • 0

#469 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 11 říjen 2019 - 12:40:19

O tu  bibliografii sdílenou bych  měl  zájem  :???:


  • 0

#470 Orfanic

Orfanic

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 205 příspěvků(y)
Reputace: 75

Publikováno 1 listopad 2019 - 14:54:31

Na https://epdf.pub/ je k nalezení mnoho knih z různých oborů, včetně fotografie - nejen diskrétní ale i spojité :-P . Každý si jistě vybere.

Např. :

20TH CENTURY PHOTOGRAPHY

THE DARKROOM COOKBOOK

THE NEW DARKROOM HANDBOOK CREATIVE BLACK AND WHITE PHOTOGRAPHY: ADVANCE CAMERA AND DARKROOM TECHNIQUES DRAMATIC BLACK AND WHITE PHOTOGRAPHY: SHOOTING AND DARKROOM TECHNIQUES
  • 2

#471 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 8 listopad 2019 - 10:11:19

Nová kniha od Daniela Šperla: Amerika

Viz https://magazin.aktu...020cc47ab5f122/


  • 0

#472 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 9 listopad 2019 - 19:32:58

https://www.bartabarta.cz/obchod.html

 

Výprodej vlastních fotografických knih. Koupil jsem 2  černobílé:

 

Ivan Lutterer - Panoramatické fotografie

krása všední ošklivosti, zejména pražské...

 

 

Ivan Lutterer (1954-2001)

výběr fotek: začíná to Rýchorami, portréty lidí, silvestrovská série, pražská zákoutí - Malá strana (ostatně - ateliér měl v Nerudovce), ostrovy, nábřeží atp.

 

třeba to osloví i vás,

nebo i další Bártovic knihy...

(mám od nich ještě Místa hodná paměti, Příběhy drobných památek, Tvář naší země, ty už nejsou "jen" o fotkách .... zajímala by mne Letem českým světem, už je vyprodaná)


  • 0

#473 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 11 listopad 2019 - 07:29:12

Ivan Lutterer, Panoramatické fotografie je krásná kniha. Vřele doporučuji. A při ceně 160,- není co řešit.


  • 0

#474 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 11 listopad 2019 - 07:34:19

Kopřivnické muzeum vydalo u příležitosti 90 let pana dr. Helbicha knihu vzpomínek O Sudkovi a o sobě.

 

https://www.flood.cz...tr-helbich.html


  • 0

#475 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 11 listopad 2019 - 07:47:46

https://www.bartabarta.cz/obchod.html

 

Výprodej vlastních fotografických knih. Koupil jsem 2  černobílé:

 

Ivan Lutterer - Panoramatické fotografie

krása všední ošklivosti, zejména pražské...

 

 

Ivan Lutterer (1954-2001)

výběr fotek: začíná to Rýchorami, portréty lidí, silvestrovská série, pražská zákoutí - Malá strana (ostatně - ateliér měl v Nerudovce), ostrovy, nábřeží atp.

 

třeba to osloví i vás,

nebo i další Bártovic knihy...

(mám od nich ještě Místa hodná paměti, Příběhy drobných památek, Tvář naší země, ty už nejsou "jen" o fotkách .... zajímala by mne Letem českým světem, už je vyprodaná)

zial stranka pre objednavku nefunguje


  • 0

#476 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 11 listopad 2019 - 08:05:44

Duuri:

Jo, mně taky nefungovala ...., upozorňoval jsme je na to (asi to zatím neopravili), tak jsem musel  poslat objednávku mailem.

Co chci, s fakturačními údaji, přišla faktura, uhradil, příšly knížky.... mimo e-shop systém :)


  • 0

#477 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 335 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 11 listopad 2019 - 16:28:43

Souhlas, ale taky jsem to vyřešil mejlem (po tel. domluvě). Jinak díky za tip, jsem zas o tisícovku lehčí :D :D

 

 

zial stranka pre objednavku nefunguje

 


  • 0

#478 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 132

Publikováno 16 listopad 2019 - 22:24:42

Tak jsem si zakoupil a přečetl Černobílé hodinky od Ondřeje Neffa a naprosto úžasný. Fakt mě to bavilo.


  • 0

#479 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 18 listopad 2019 - 09:25:16

Já je přelouskal začátkem roku. Fakt dobrá kniha, i na dnešní dobu.


  • 0

#480 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 19 listopad 2019 - 22:29:07

Knizky dorazili po dohode emailom. Cena dobre radost velika. Stoja za to :)


  • 0

#481 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 132

Publikováno 22 listopad 2019 - 23:27:51

Tak to je supr, taky objednám pár knížek.


  • 0

#482 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 290 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 13 leden 2020 - 13:58:36

Pro děti i dospělé bych doporučil určitě Františka Skálu, O Cílkovi a Lídě, Šark a další


  • 0

#483 gjan

gjan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 136 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 25 březen 2020 - 09:31:35

Zdravím všechny, díky otevření digitalizovaných knih v knihovnách se nám otevírá nekonečný prostor vzdělání. Pro ty, kteří se zabývají starými technikami je tu kniha, kde jsem se na straně 256 dočetl, jak řídit kontrast u vyvolání slaným procesem. Je tam obrovské množství knih, včera jsem si prohlédl fotografie slavných autorů, jako Sudek, Reich, Svoboda atd. Dnes jsem šel spíš po teorii fotografie z přelomu minulého a předminulého století, viz například výše zmíněná kniha zde: http://kramerius-vs....cc-001018b5eb5c stačí do vyhledávače zadat, co vás zajímá.


  • 3

#484 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 395 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 25 březen 2020 - 09:37:56

tak tohle je výborný, děkuju moc


  • 0

#485 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 25 březen 2020 - 10:26:33

... Má to jeden malý háček. Většina dokumentů, od nějakých 40-50 let, je kvůli autorskému zákonu veřejně nedostupná. Řešením je registrace v NKP, případně cesta na místo. Nám staromilcům to ale zas tak moc neškodí, že. ;)


  • 0

#486 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 25 březen 2020 - 10:53:28

Vážený kolego KIME, za digitalizaci dokumentů se utrácejí miliony, ale nikdo se k nim nemá šanci dostat a použít je v praxi. Hlavně, že se plní plán na 110%. Nechápu!

Ještě, že mám vlastní knížky. To, co bylo po knihovnách bylo vesměs rozkradeno. Doporučuji se obrátit na knihovnu Famu, ale i ta odmítla velkorysý dar z USA, který v té době mohli dostat zcela zdarma a reprezentoval rozsáhlou sbírku literatury z oboru Foto-Film, jaká zde nemá obdoby. Důvodem odmítnutí daru bylo, že ne to nemají místo! To je pak těžké, když odsud vyštvali odborníky typu Prof. Jána Šmoka a udělali si z toho fabriku na diplomy pro cizince, platící ve valutách. Lepší už to nebude... 

S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#487 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 25 březen 2020 - 11:24:47

Pane kolego Eriku, systém jistě není dokonalý, to je fakt. na druhou stranu je potřeba být objektivní. Digitalizace dokumentů je v dnešní době fakticky vítanou a užitečnou formou archivace dokumentů. V mnohých případech se lehko může stát, že se materiály nenávratně ztratí nebo zničí. Nemusí jít jen o krádeže nezodpovědnými (hovady) ale třeba i o živelné pohromy, či jen nešťastné okolnosti při skladování "papírového" archivu. Tudíž není na místě ji zatracovat.

To že se k digitalizovaným dokumentům "nikdo nedostane" pravdou není. Stačí si do NKP (nebo jiné knihovny) zajet, případně se tam registrovat. Což je mnohem menší zlo, než se pokoušet požadovaný dokument koupit. Nebýt katalogů knihoven a archivů, ve většině případů byste ani nevěděl, po čem vlastně toužíte... :D


  • 0

#488 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 25 březen 2020 - 11:32:31

... Má to jeden malý háček. Většina dokumentů, od nějakých 40-50 let, je kvůli autorskému zákonu veřejně nedostupná. Řešením je registrace v NKP, případně cesta na místo. Nám staromilcům to ale zas tak moc neškodí, že. ;)

Opravdu registrace stačí? Mě se zdá že zamknuté soubory lze prohlédnout pouze na počítačích umístěných přímo v NKP.


  • 1

#489 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 25 březen 2020 - 11:52:04

... ano, pravda. Neověřoval jsem informace. Mělo být registrace v NKP a cesta na místo. To je předpoklad pro "čitelnost" dokumentů pod autorským zákonem. Ten se snaží bránit zneužití elektronické podoby dokumentů. Čili, nemělo by být možné s cizími texty dále operovat.

A ještě, díky zákonu o volném přístupu k informacím, ani ta registrace by neměla být s největší pravděpodobností nutná. Jen je patrně třeba počítat s nějakým dílčím poplatkem na místě za využití služeb. Usuzuji dle obecných zvyklostí, knihovní řád NKP, nechť si zájemci prostudují samostatně...


  • 0

#490 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 25 březen 2020 - 19:50:57

Koukám a i ty zamčené soubory...jako například Sudkovo Okno mého ateliérů se dá prohlížet. Je tam sice nakreslen zámek, ale když kliknete na nějakou stránku normálně se vám zobrazí. Nevím proč to tak je...nerozumím tomu zámku, nicméně je fajn, že to jde.


  • 0

#491 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 26 březen 2020 - 08:49:54

... no toto!

Tak to ovšem odvolávám co jsem odvolal! To je vskutku překvapivé zjištění, které nám vnáší do problému nový svěží vítr! A tak já myslím, že promluvím za vás za všechny, když řeknu: nemusí pršet, jen když kape! 


  • 1

#492 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 290 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 26 březen 2020 - 11:24:39

Ještě jsem si teda všiml, že je na výběr Kramerius a Kramerius pro VŠ studenty a pedagogy. Přístup umožňuje ten druhý a teď je myslím volný i bez přihlášení.


  • 0

#493 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 1 duben 2020 - 09:56:39

... jen dodám. Po dobu vyhlášení nouzového stavu knihovny otevřely své databáze digitální knihovny Kramerius veřejnosti. Stahování není možné, prohlížení ano. Tudíž proto ten nesoulad s obvyklým normálem. Tak sosejte pánové! :)


  • 1

#494 Orfanic

Orfanic

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 205 příspěvků(y)
Reputace: 75

Publikováno 1 duben 2020 - 10:49:49

Zdravím,

 

kolega Erik Kurach s dovolením promine následující diskrétní blasfemii:

 

Dokumenty zpřístupněné na odkazech uvedených výše jde stáhnout a uložit. Není to sice na jedno kliknutí, ale jde to.

Použijeme SW MWSnap

- nakonfigurujeme jej tak, aby ukládal obrázky do námi vybrané složky s námi zadaným názvem, formátu (PNG) a automaticky je čísloval (Nástroje-Nastavení-Automatické uložení)

- potom otevřeme kýžené stránky v prohlížeči a zobrazíme si knihu v požadované velikosti. Ti, co investovali do monitoru 4k na tom budou z pochopitelných důvodů lépe

- v WMSnap vybereme pro zachycení "Libovolný úhelník" a v prohlížeči roztáhneme na celou stránku knihy

- vybereme další stránku knihy

- zmačkneme SHIFT+CTRL+L (výchozí zkratka pro "Poslední zachycení")

- výběr další stránky a SHIFT+CTRL+L opakujeme až do zblbnutí

- výsledkem je kniha uložená po jednotlivých stránkách.

- Ze zákona máme právo si vyrobit kopii pro soukromé účely a toto právo si všichni platíme ať chceme nebo ne - viz. autorská daň na HDD, paměťové karty, CD, DVD nosiče.

 

Prales Mionší 2009 - 258str. 20 minut.


  • 0

#495 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 132

Publikováno 1 duben 2020 - 11:23:12

Čekám až mi dorazí Rudolf Janda - Prales v Beskydách, 1943.


  • 1

#496 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 2 duben 2020 - 07:57:43

Nenech se pak zklamat dobovou "kvalitou" tisku fotografií.


  • 0

#497 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 11 květen 2020 - 14:14:28

Vážení kolegové, s neskrývaným napětím očekávám před vlastní norou cvrkot volnoběžného pastorku Herrin Henrietty, fysicky zdatné poštovní doručovatelky, dosud virem Covidem XIX. nepolíbené. Po překonání křivolakých zvěřích stezek, v nitru temných šumavských hvozdů skrytých, bděle po 24 h. střežených zbytky boje vlekle neschopného expedičního sboru, mi v tlumoku veze unikátní publikace: Andreas Weidner: Perspektive Fine-Art /2003/, Erich Lessing: Revolution in Hungary /1956/, Theo Kisselbach: Das Leica Buch/1952 / - Leica IIIf / Summitar 1:2/5cm. Robustní zrzku Henriettu s mohutně osvalenými lýtky dráhových sprinterů onou Leicou IIIf po dojezdu hodlám po dojezdu etapy hbitě portrétovat. Lipové necky s jemným jádrovým mýdlem s jelenem čekají předehřáty, osuška a bělostný župan s dubovou ratolestí velikosti XXXXL též.  Karafa s 60% osvěživou destilovanou trestí z bavorských bylin na pročištění cévních stěn od COVIDOVIRA WU-CHANA na dubovém stole, stejně jako rozverný malý klobouček se skalpem wildschweinovým, pozůstatkem nehody po vběhnutí do předního výpletu kořistního Tr.Fa. H.Dv.293 PERFEKT, ověšený "Kar" 98k, s níž nebylo v Zeitplanu nijak manipulováno. Viruprostý knižní svátek u "Starého Jezevce". Erik


  • 0

#498 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 132

Publikováno 11 květen 2020 - 15:00:28

Nenech se pak zklamat dobovou "kvalitou" tisku fotografií.

 

Tak sem se nechal zklamat, měls pravdu. :D Mě se ani ty fotografie jako takové moc nelíbí, holt to tentokrát nevyšlo, nevadí. Aspoň je další ve sbírce.


  • 0

#499 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 27 srpen 2020 - 13:54:49

Vážení kolegové, opomenutá v regále, bez povšimnutí většinové množiny uctívačů DSLR:  Laura Magni  Za objektivem, Nejslavnější fotoreportéři současnosti, Knihy Omega, ISBN 978-80-7585-526-8. "Vypráví příběh mužů a žen, kteří pomocí fotografií tím nejkrásnějším způsobem zachytili podstatu své doby. Stránku za stránkou zjišťujeme, že tito mistři nejenže zaznamenali historii. To, co opravdu dělá fotografa skvělým, není žádná výjimečná fotografie, ale schopnost sdělovat svou vizi a definovat svůj přístup k realitě. Fotograf musí zároveň zůstat věrný estetice, což je v mnoha případech neoddělitelné od etického kodexu." Zajímavé čtení a inspirace.

S pozdravem: Starý Jezevec" Erik


  • 0

#500 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 433 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 216

Publikováno 14 září 2020 - 12:02:02

Pokud jste nečetli, doporučuji knihu esejů s názvem "O pohledu" Johna Bergera, není to jen o fotografii, ale píše dobře.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních