Přejít na obsah


Fotka

Oprava Minolty Autocord


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
53 odpovědí na toto téma

#51 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 24 prosinec 2009 - 00:41:09

nene, můj původní dotaz byl:

nevíte čím ta závada je?

a povzdech nad tím, že jsem si nechal vnutit prohlídku celého stroje místo pouhé opravy světlíku... byl už jen kontextuální. holt se to blbě sešlo, dvě poslední návštěvy u škody se tak úplně nepovedly a kolegova poznámka o profíkách... ta byla nad rámec mých duševních sil. teď už bych si myslel své a dále nereagoval.

proto shrnutí: cesta do prahy je pro mě svátkem, většinu záležitostí tam za mě musí obíhat jiní lidé. ty nehodlám zatěžovat reklamací, zprostředkovaným vyjednáváním mých obtíží. cena za opravu mi v souvislosti se zde prezentovanými částkami přišla velmi profesionální.

nebudu se ale vůbec zlobit, pokud to moderator_tk smázne, ponechá tu můj původní dotaz a já sem výhledově napíšu, jak to dopadlo. teď to nemám čas řešit, ztráta dané částky je stále ekonomicky únosnější než ztráta pracovního dne na vyřizování možná i velmi bezproblémové reklamace.
  • 0

#52 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 24 prosinec 2009 - 13:51:23

Podobny problem jsem mel u Hasselbladu - prevody nebyly ve spravne poloze. Pokud k tomu neni dokumentace nebo nema ten kdo to sklada zkusenosti jak to patri dohromady, tak je asi milion moznosti jak to slozit spatne. V servisnim manualy by mel byt nakres v jake poloze jsou ozubena kola kdyz se mechanismus sklada dohromady. Ono bohuzel staci se splest o 1-2 zoubky a uz to nejde natahnout.
  • 0

#53 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 24 prosinec 2009 - 13:54:22

Ten servisni manual je dobre udelany, na zacatku jsou popsane ruzne priznaky i cim by to mohlo byt zpusobene.

Vypada to na stranu 2, body 4 a 5
  • 0

#54 morgien

morgien

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 87 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 6 listopad 2011 - 21:51:26

Mam na Autocorde zavadu, pokusim sa popisa to najpresnejsie:
Zavada cislo jedna:
Ked otvorim aparat a vkladam film, pocitadlo by sa malo pretocit na znacku (myslim ze trojuholnik alebo take nieco) a po zalozeni filmu by sa to cele malo natocit na prvy snimok... mne sa vsak pocitadlo nepretoci dostatocne a prvy snimok mi naskoci uz pri polobratke klukou... film tam samozrejme zdaleka nie je.
Riesim to tak, ze pri zakladani film nedam startom na znacku, ale o nieco dalej a tym to kompenzujem... da sa s tym zit, spominam to v podstate len pre pripad, ze by tom mohlo suvisiet so zavaznejsim problemom c. 2.

Zavada cislo dva:
Zalozim film, odfotim jeden-dva snimky, chcem dalsi... pretocim klukou... a ona namiesto toho aby natiahla zavierku, pretaca sa naprazdno stale dokola - netaha film, nenatiahne zavierku.

V komore som otvoril aparat, a skusil posunut film... isiel trochu ztuha, ale nebol zaseknuty... tak som ho vybral, skusil pretacat klukou a zapadka co otaca filmom sa tocila... ked na nu ale vyviniem len maly odpor - napr. prilozim prst, tak sa neotoci a kluka sa zase otaca naprazdno...

stretli ste sa s niecim podobnym? ujo google ani servisny manual nic take nespominaju :-/
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních