Přejít na obsah


Fotka

Doprani fotek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 24 červenec 2007 - 10:31:48

Potrebuju doprat fotky na RCcku, ktere jsem delal v nedeli (tzn uz suche). Muzu je znovu namocit a prat? Neprovede to neco s emulzi?
  • 0

#2 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 24 červenec 2007 - 11:21:50

já myslim, že v poho...

cože? ty děláš na ercéčka? 8)

:) :lol: :?
  • 0

#3 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 24 červenec 2007 - 11:34:42

cože? ty děláš na ercéčka? 8)

:) :lol: :?


Puvodne jsem mel v tom dotaku poznamku pro tebe, ale pak jsem ji smazal... :?:
Ja si zatim rikam, ze ty moje vytvory za to nestoji. Ale az budu velky a sikovny tak sezenu sklo a pustim se do nich;-)
I kdyz mam pocit, ze zrovna ted naposledy bych to asi nedokazal - vylezl jsem v jednu rano. V komore bylo 29°C a ja byl uz desne zblbly (i kdyz jako posledni jsem delal zatim nejslozitejsi nadrzovani za vou kratkou historii). Vysledkem jsou tyhle nedoprany fotky - jeste ze jsem na to prisel. Pouzil jsem prvne "domaci Washaid" (cti roztok uhlicitanu sodneho) a diky spatnemu vyprani zustala fotka takova "hruba" (neco jako velmi jemny smirkovy papir). Predstava ze takhle zmastim baryt a jeste ho pak nezvladnu napnout...
  • 0

#4 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 24 červenec 2007 - 17:02:46

jo tohle všechno s ercéčkama znam. nejhorší je, že vobčas se podobně domršej i když je vypereš dobře - prostě ercéčka. a co bys řek - ty strašně "složitý" baryty mně to nikdy neudělaly. asi poznaly, že je mam rád :)
  • 0

#5 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 24 červenec 2007 - 17:07:57

jo tohle všechno s ercéčkama znam. nejhorší je, že vobčas se podobně domršej i když je vypereš dobře - prostě ercéčka. a co bys řek - ty strašně "složitý" baryty mně to nikdy neudělaly. asi poznaly, že je mam rád :)

Ja preci netvrdim, ze baryt je "slozity" jen casove narocnejsi a za to se ti (doufam) odmeni ...
  • 0

#6 me

me

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 121 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 24 červenec 2007 - 17:41:21

V čem je časově náročnější? Fotku hodím do nádržky, do ní pustím čůrek vody a du si po svym (za dalšíma fotkama). Semo támo k tomu příjdu, otočím fotku, promíchám vodu a du si zase po svym 8)
  • 0

#7 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 25 červenec 2007 - 07:26:42

V čem je časově náročnější? Fotku hodím do nádržky, do ní pustím čůrek vody a du si po svym (za dalšíma fotkama). Semo támo k tomu příjdu, otočím fotku, promíchám vodu a du si zase po svym 8)

a nezapomel jsi na napinani na sklo vs. pohozeni na rozlozeny rucnik?
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 červenec 2007 - 10:40:00

No ten rozdíl je podle mě stejně zanedbatelnej. Napnutí fotky netrvá dýl jak pár minut, takže...
  • 0

#9 abs

abs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 370 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 25 červenec 2007 - 11:17:21

No já bych to řekl tak, že cestak hotové fotce je u speedu určitě kratší a snazší. Ale když už si člověk na ten proces s baryty zvykne, tak mu to tak ani nepříjde :)
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 červenec 2007 - 12:10:29

To souhlasím. Já, když jdu napínat fotku, stejně dávám další třeba koupat(do vývojky, do ustalovače nebo do vany), takž emi to jako ztráta času ani nepřijde. Jedině ta nutnost prát fotku delší(o dost) dobu. Ale když si pak uvědomím, že by ta fotka měla vydržet daleko dýl, ničeho nelituju. třebas to není fotka na výstavu.
  • 0

#11 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 25 červenec 2007 - 12:17:33

Ty, ogaro, ono ten povrch (jak píšeš šmirgl papír) není tým špatným vypráním, ale tím, že ten papír ležel dlůho v tom roztoku uhličitanu, nebo je ten roztok moc málo roztokový. Nemáš to náhodou jedlou sodu?
Speed stačí prát chvilku. Nekoupej to v téj sodě a proper ho dvě minutky v teplejší vodě (cca 30 celzuiových stupínků) a hned uvidíš.
  • 0

#12 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 25 červenec 2007 - 12:31:00

Ty, ogaro, ono ten povrch (jak píšeš šmirgl papír) není tým špatným vypráním, ale tím, že ten papír ležel dlůho v tom roztoku uhličitanu, nebo je ten roztok moc málo roztokový. Nemáš to náhodou jedlou sodu?
Speed stačí prát chvilku. Nekoupej to v téj sodě a proper ho dvě minutky v teplejší vodě (cca 30 celzuiových stupínků) a hned uvidíš.

Je to roztok uhlicitanu (soda) a ne hydrogen uhlicitanu (jedla soda), ale to je asi u roztoku uz jedno...
Je pravda, ze ty fotky tam byli rozhodne dele nez 2 min jak pises jinde...
Mame relativne malo vody a tak sem si chtel tim roztokem pomoci, ale evidentne spise uskodil:-(
Diky
  • 0

#13 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 25 červenec 2007 - 12:36:19

ad napinani barytu: kdysi mi jeden znamy ukazoval nejake udelatko kde fotku polozil na desku a misto lepeni ji po stranach pripevnil nejakou listou (utahovalo se to na kridlove matky). Vysledkem bylo, ze nemusel orezavat lepenku a vyuzival tedy (skoro) celou plochu papiru...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních