Přejít na obsah


Fotka

Výroba měchu pro VF


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
92 odpovědí na toto téma

#1 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 25 červenec 2007 - 22:30:21

Ahoj lidi,stavím si po večerech 18x24 strojek,zatím mám předek,zadek ,matnici / vše samovýroba /,sklo,a po několika pokusech s různými typy skládání měchu dle zahraničních serverů si troufám říci,že technologii skládání už mám solidně pod kontrolou.Koženkový vzorek funguje naprosto super,dokonce ani estetika nepřišla zkrátka.Mám již objednanou nádhernou koženku na finální měch,pro zájemce jako žebra se mi rovněž po několika různých pokusech extrémně osvědčily nažehlovací stolařské hrany-ovšem ne ty papírové,ani dýhové,ale takové mírně tvrdší-bývají v čistých barvách/modrá apod./.Velice čistá a příjemná prácička,dobře se to řeže,při nažehlování na vnitřní stranu koženky nastavit na žehličce "bavlna"-stačí to a koženku teplota nijak nepoškodí. No ,ale proč to vlastně píši.Nemá někdo nápad na typ lepidla,které by se hodilo na vylepení vnitřku černým plátnem ? Disperzi rozhodně ne,chemoprén je od dob,kdy do něj nedávají toluen o ničem,prostě něco,co chytne spolehlivě na koženku i plátno,ale nekrabatí.Při cenách lepidel je rozsáhlejší pokusničení celkem nepříjemná věc.Neodpovídejte všichni.Dík.
  • 0

#2 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 26 červenec 2007 - 09:49:16

Zkus se poohlédnout po čalounickém lepidle. To co máme doma, tak je takový červený sliz, lepí dřevo, látku, molitan, kůže, koženku. Drží to perfektně.
cvičně jsem hodil do googlu, tady je jeden vyrobce, akorát bude asi problém to sehnat v nějakém malém množství :)
http://www.zwt.cz/pr...K=KLEIBERIT&P=6
  • 0

#3 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 26 červenec 2007 - 11:36:31

Já bych si třeba trochu odlil pro výrobu finálního stroje :).

Můj výtvor 9*12 už se rýsuje, na měch jsem použil koženku knihařskou 195 a dal jsem ji lícovou stranou dovnitř, nato nalepil proužky papíru a celý to přelepil druhou vrstvou koženky lícem ven (maličko prosvítala). Vypadá docela schopně, příště ale zvolím poloviční vlny. Už mě čeká akorát výroba rámečku na kazety s matnicí a upevnění zadní standarty na profil + čekám na objektiv.
  • 0

#4 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 28 červenec 2007 - 08:52:34

Takže opět jsem zde,abych případným stavitelům VF sdělil své poznatky ze stavby.Možná to někomu pomůže.Jak jsem úvodem psal,dost jsem řešil,jak elegantně spojit koženku s nažehlenými žebry s vnitřním černým plátnem.Není to při použití lepidel žádná sranda / nadměrné zpevnění,krabatění,estetika,rovnoměrné nanášení atp/.Navíc vnitřní plátno musí být tenoučké,tudíš prosakování atd.Osvítil mne asi duch svatý a zkusil jsem použít nažehlovací termomřížku /. Je to vlastně termolepidlo nanesené ve formě jemné mřížky na 3 cm širokou papírovou pásku,tato se nažehlí na plátno,papír se odstraní a mřížkou již opatřené plátno se nažehlí na koženku se žebry.K dostání ve většině běžných galanterií,příp. výtvarných centrech.Metr za 6-9 Kč.Pro vykrytí celého plátna na můj měch pro zmíněných 18x24 se dostanu na částku kolem 250,- Kč,ovšem ten výsledek a ta čistá prácička...Fantastisch !!!Váha samotné mřížky / lepidla /je skoro nulová,pevnost spoje výborná.
  • 0

#5 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 8 prosinec 2007 - 18:08:53

Měl bych dotaz. Co jsi použil za koženku a plátno?
Ta moje knihařská je příliš řídká, v jedné vrstvě prosvítá. U prvního pokusu jsem ji dal ve dvou vrstvách a bylo to OK, finální měch bych ale raději vylepil něčím méně lesklým as poddajnějším. Za tímto účelem jsem si přinesl asi dva metry černé látky, když to ale dám na sebe, tak to pořád trochu prosvítá. Pokud jsou dvě vrstvy látky + koženka už je to dobrý, ale tloušťka zase není moc akceptovatelná. Na jeptišku to bude fajn, ale na měch asi těžko.

Rekapitulace: jaká koženka a odkud?
  • 0

#6 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 13 prosinec 2007 - 20:57:31

Obávám se,že odpověď moc k užitku nebude.Typ koženky fakt nevím,vybíral jsem ji v čalounictví,kde měli vzorky snad 100 druhů.Vybíral jsem co nejjemnější,která již samotná neprosvítala.Opravdu mne překvapilo,jaký udělaly koženky pokrok.Ještě jemnější byly už jen některé typy eko-kúže,ovšem je to řídké a prakticky nepoužitelné.Plátno jsem koupil po několika průzkumných výpravách do metráží,velice jemné,husté a nelesklé.Spolu s koženkou a hranami je nějaké prosvítání naprosto vyloučeno.Musím ale uvést,že tento materiál se mi velice dobře osvědčil na velký měch pro zmíněných 18x24.Pro výrazně menší měchy ,které by ve složeném stavu měly být opravdu hodně plackoidní bych tuto technologii příliš nedoporučoval.
  • 0

#7 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 13 prosinec 2007 - 21:02:49

Jsem to ale bull. ČALOUNICTVÍ mě mohlo napadnout, ne že ne :lol:

To je ta generace, co zařizuje všechno přes internet :-)
  • 0

#8 Klot

Klot

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 březen 2008 - 10:22:38

Nemohl by sem někdo hodit odkaz na nějaký stránky kde by se psalo o tom skládání měchů ? Hledal jsem hledal, ale nenašel...jen samý motorový filtry, moje ingliš asi není dost rajt....
  • 0

#9 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 13 březen 2008 - 11:29:55

http://www.cyberbeac...ll/bellows.html
http://my.net-link.n...el/bellows.html
  • 0

#10 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 13 březen 2008 - 11:31:50

a asi nejlepsi zdroj odkazu je tady:
http://home.online.n...erabuilders.htm
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 13 březen 2008 - 11:37:39

TUNÁ
klíčová slova v Google "bellows making"
  • 0

#12 cent

cent

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 22 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 14 březen 2008 - 22:03:46

Docela dobrý zdroj materiálů na měchy i polepy aparátů je taky knihařství. Teda alespoň to, které je poblíž Koh-i-noru v Praze Vršovicích.
  • 0

#13 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 14 březen 2008 - 22:54:49

Tak se musím pochlubit - sesta je jasnější: Dnseska šel "tak nějak náhodou kolem" jeden Magnitarus 13x18 se všema vložkama na filmy, s jedním Belarem a s jedním zeissovic Tessarem 210/4.5 (původně sklo pro Mentora), a to vše ve slušném stavu a za odvoz. Takže už mi to bydlí doma :?

Pro začátek zkusím sehnat nějakou kazetu na 13x18 a spíchnu kolem toho s tím Tessarem nějaký jednoduchý bednax, dle vzoru toho Tobíkova LinTobu. No a pak se uvidí...
  • 0

#14 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 14 březen 2008 - 22:56:34

Sorry, překlep, to mělo bejt vedle, do "Jaký formát VF zvolit při stavbě?" :?
  • 0

#15 misok

misok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 říjen 2008 - 16:03:50

ja som na svoj prvy VF zvolil postup podobny tomuto ..

http://www.instructa...-format-camera/

je to velka kamera na atelierove pokusy, pripadne okolo domu, neskladatelna a mech z cierneho vytvarneho kartonu sa mi zda idealny. rychle, lacne, efektivne .. a ked to clovek neodflakne, vobec to nevyzera zle.
  • 0

#16 Vojta

Vojta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 380 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 7 duben 2009 - 20:29:49

Vyrobil jsem si pro začátek měch dle posledního výše uvedeného příspěvku.
Použil jsem slabší černý karton (formát 4x5 v dost titěrném provedení, měch jehlanový) a rohy jsem polepil z obou stran černou kobercovou páskou (rohy jsou o poznání „tučnější“ než boky měchu, ale ještě to jde). Nyní stojím před volbou upevnění měchu na standardy. Představoval jsem si, že měch připevním na tenké překližkové rámečky, které pak přišroubuji na hlavní rámečky fotoaparátu. Prosím zkušenější stavitele s praxí o radu, jak a čím nalepit měch na rámečky, aby bylo spojení pevné a světlotěsné. Děkuji.
  • 0

#17 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 7 duben 2009 - 21:07:25

toto konkrétní zadání jsem nikdy neřešil, ale v jiném vlákně bylo zmiňováno lepidlo na neopren. co třeba zkusit to.
  • 0

#18 Vojta

Vojta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 380 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 8 duben 2009 - 08:58:34

To by asi šlo. Akorát se člověk nesmí seknout. Když se to k sobě přilepí, tak už to nejde od sebe. Dík za tip.
  • 0

#19 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 21 duben 2009 - 21:40:26

Kratke hlaseni, nejsem si uplne jisty spravnosti fora, ale i tak.
Po delsi dobe potreboval kodackuv mech naimpregnovat.
Takze jsem ho maznul mazanim od Avelu, u nas prodavane pod oznacenim Gel Cristal, 50ml stoji cca 100,- . Muzu jen doporucit, velmi dobre se nanasi, na druhy den se vse krasne vpilo, zadne supinky od zbytku kremu. Mech dostal sametovy nadech. Zase muzeme s kodakem nejaky cas blbnout...
  • 0

#20 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 13 únor 2010 - 13:35:15

potkal jsem na netu tohle:

http://www.turnerbel....com/index.html

a nevypadá to úplně marně.
  • 0

#21 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 8 září 2010 - 09:26:14

Dnes jsem si vyzvedl ZCELA NOVÝ MĚCH RUČNĚ ZHOTOVENÝ Z TELECÍ KŮŽE, vnitřní rozměr 26x26cm, vnější

Sraženej cca 15 a roztaženej 80 cm. Vevnitř je vylepen jakoby trošku lesklým plátnem - nebude to vadit?? Prý by to mohlo změkčovat kresbu. Ale ten lesk je zanedbatelný, myslím...

Vyrobil pan Kouba, (resp. kolega) s jeho svolením sem dávám kontakt:
737 444 467. Radši prý mají trochu menší měchy...

Už je na SinaroGlobice 8x10" (jediná svého druhu, tuším).
  • 0

#22 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 8 září 2010 - 09:47:11

Už je na SinaroGlobice 8x10" (jediná svého druhu, tuším).


to už je skoro jak podpis :cry: :lol: :-)

a kolik vyjde? řádově. díky
  • 0

#23 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 8 září 2010 - 10:09:57

a kolik vyjde? řádově. díky


Kolik stojí měch?? podle velikosti. Domluv se s p. Koubou.
  • 0

#24 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 8 září 2010 - 10:17:56

ok, myslel jsem, že jsi ten svůj platil. a že se dá tudíž naznačit. nedá, nevadí :cry:
  • 0

#25 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 8 září 2010 - 17:13:44

my nesmíme ani naznačovat :cry:

ale opravdu máš nejlepší mu přímo zavolat
můj byl v řádu tisíců
  • 1

#26 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 8 září 2010 - 18:04:43

Ivane, prosimte, z jakeho duvodu ma slozenou velikost tech 15cm? To byl pozadavek, nebo se jedna o technologicke duvody?

Bohousek
  • 0

#27 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 8 září 2010 - 18:22:54

Tak treba takovy SA 121, ten je na 8x10 vcelku efektni :) Ale i pro delsi skla je co nejmensi minimum vhodne - u sirokacu lip zasiftujes, neprekazi tam tolik materialu... Da tam nejaky 165mm objektiv a bude rad, kdyz s tim hne....
  • 0

#28 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 8 září 2010 - 18:25:11

Pokud jsi to nemyslel tak, ze 15cm je az hodne :)
  • 0

#29 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 8 září 2010 - 18:31:25

Pokud jsi to nemyslel tak, ze 15cm je az hodne :lol:

15 cm je strasne moc!!
Podle zadani pro BB3 ma byt celkova sirka 7.5cm vcetne vlozeneho objektivu Nikkor M 450/9...
Ja kdyz si skladam mech, tak jsem na sirce 00nic. Abych nekecal, asi 2-3cm.
Slozenej mech Sinaru ma tusim pod 5cm. Ale stoji tak fuj-300-400 USD. No, kdyz bude nejhur...
Ale klidne bych udelal kseft nekomu.
Me se uz dalsi mech moc skladat nechce, notabene 80cm dlouhej :-)

Jinak ono i kdyz mas mech slozenej vyrazne kratsi nez tech 120mm (nooo, ten Angulon je docela nakrev, to uz radsi Nikkorek SW 125mm), tak se s tim stejne blbe shiftuje. Od toho by ostatne byl na viewce sirokouhlej mech. Ja ale rad fieldky :cry:

Bohousek
  • 0

#30 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 8 září 2010 - 19:47:31

my nesmíme ani naznačovat :cry:

ale opravdu máš nejlepší mu přímo zavolat
můj byl v řádu tisíců


jasný, já nechtěl vyzvídat. tahle informace je přesně co jsem potřeboval. dík.
  • 0

#31 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 8 září 2010 - 21:05:30

a kolik vyjde? řádově. díky


Kolik stojí měch?? podle velikosti. Domluv se s p. Koubou.


jinak pana Koubu lze nalezti na internetu spise pres kozene sado maso pomucky a biciky, mechy jsou jen pridruzena vyroba :cry:

Ale je fakt Ivane, ze ten mech je nejakej neskladnej - ale predpokladam ze ostatni se bavi o konickem mechu, kdezto ty mas ctvercovej (ale i tak..)
  • 0

#32 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 9 září 2010 - 07:59:27

na několik měchů jsem včera narazil u Škody. Jen mě zarazila cena u měchu Linhof asi pro 9x12, jehlan (nevím jak se tomu přesně říká - u objektivové desky je užší), cena 10 000.
  • 0

#33 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 9 září 2010 - 16:14:32

Co je u Škody: jeden velký měch, podle rámečků Sinar, ale naprosto zvláštní formát, 30x30cm, netuším na co by to bylo, cena 8 nebo snad 9,000
Linhof Technika 9x12 měch bez rámečku, taky za nehorázný peníze.

Tohle jsou věci v komisi, od lidí, kteří to před 30 a více lety nakoupili za těžký prachy a ještě nepochopili dnešní cenové relace VF. Příkladem budiž stativ Gitzo, v dosti bídném stavu: nejdřív za něj chtěl asi 13,000 pak 10, pak 8,800 a pak si ho vzal zpátky domů.. Anebo kazety 13x18 za 1250/kus ci 8x10 za 2450/kus - haha!

K rozměrům měchu na Globicu: kdo ten aparát někdy viděl, ví, že se jedná o portrétní, výhradně atelierovou komoru, kde se široká skla nepoužívají.
  • 0

#34 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 9 září 2010 - 16:24:55

Jo to si měl na tu Globicu? Tak to jo! 8x10 Globica, to musí být nádhera. Ať se ti s ní daří!

(závěrku v ní máš? Takovou tu co byla i v 13x18 nebo něco lepšího?)
  • 0

#35 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 9 září 2010 - 16:34:40

No je to už trochu GlobiSin, protože uchycení objektivu a zadek je Sinar.

Závěrku Grundner právě rekonstruuju - ale možná ji tam zpátky ani dávat nebudu. Skoro všechny moderní skla mám v Prontor Prof. (ideální pro portrét), a nejde mi o focení se starými skly. I když Heliar 36 cm tu taky někde je...

V druhé Globice (13x18) mám stejnou závěrku v bezvadném stavu.
  • 0

#36 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 1 říjen 2010 - 22:57:02

Bohousek


Omlouvám se, že zasírám toto vlákno, ale pane Bohoušku, nevím, jak jinak na Vás získat kontakt. Můžete mi prosím napsat na herzog.pavel@gmail.com . Pokud by Vám to nevadilo, rád bych se Vás zeptal na nějaké věci ohledně stavby field kamery. Díky moc
  • 0

#37 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 říjen 2010 - 14:23:22



Bohousek


Omlouvám se, že zasírám toto vlákno, ale pane Bohoušku, nevím, jak jinak na Vás získat kontakt. Můžete mi prosím napsat na herzog.pavel@gmail.com . Pokud by Vám to nevadilo, rád bych se Vás zeptal na nějaké věci ohledně stavby field kamery. Díky moc

Bohoušek má v profilu mail...
  • 0

#38 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 2 říjen 2010 - 14:27:30



Bohousek


Omlouvám se, že zasírám toto vlákno, ale pane Bohoušku, nevím, jak jinak na Vás získat kontakt. Můžete mi prosím napsat na herzog.pavel@gmail.com . Pokud by Vám to nevadilo, rád bych se Vás zeptal na nějaké věci ohledně stavby field kamery. Díky moc

Bohoušek má v profilu mail...

A jo. Díky moc. Mě zmátlo, že v tlačítku pod příspěvkem je sice email, ale prázdný. Prosím pokud je to možné, smažte poslední můj příspěvek. Napíšu mu přímo. Díky
  • 0

#39 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 3 říjen 2010 - 08:36:42

Vložený obrázek
  • 0

#40 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 3 říjen 2010 - 08:47:25

Fiiiiha Ivane, to neni nahodou fotka z te SM dilny na Praze 5, jaks tu nedavno daval odkaz??
;) :) :evil:

Bohousek
  • 0

#41 filipovo

filipovo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 17

Publikováno 1 únor 2011 - 19:43:58

Měl bych dotaz. Co jsi použil za koženku a plátno?
Ta moje knihařská je příliš řídká, v jedné vrstvě prosvítá. U prvního pokusu jsem ji dal ve dvou vrstvách a bylo to OK, finální měch bych ale raději vylepil něčím méně lesklým as poddajnějším. Za tímto účelem jsem si přinesl asi dva metry černé látky, když to ale dám na sebe, tak to pořád trochu prosvítá. Pokud jsou dvě vrstvy látky + koženka už je to dobrý, ale tloušťka zase není moc akceptovatelná. Na jeptišku to bude fajn, ale na měch asi těžko.

Rekapitulace: jaká koženka a odkud?


Strávil jsem mnoho hodin hledáním vhodného materiálu pro velký měch na fotoaparát 15x8" a nalezl. Jde o polyester zatřený polyuretanem o hmotnosti 220g/m2. Je zcela neprosvítavý a na větší měchy myslím idelní. Měl jem v ruce i vzorky polyesterů ztřených černým PVC, ale ty prosvítají. Tkanina si i přes zátěr udržuje patrou strukturu.
Materiál jsem zakoupil zde: http://www.bedimex.e...192-skup133.php
S pozdravem, Filip
  • 0

#42 yashica

yashica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 1 únor 2011 - 20:29:53

Pánové, nejlepší a nejtrvanlivější materiál přímo vhodný pro měchový pohyb je papír , ze kterého se vyrání měch na tahací harmoniky. Dobře se to lepí, a nepropouští světlo. Zájemcům mohu poradit kde vzít materiál.....
  • 0

#43 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 1 únor 2011 - 21:31:50

Zájem bych měl.. mám tu jednu sklopečku 6x9 a chtěl bych ji dát nový měch...
  • 0

#44 yashica

yashica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 2 únor 2011 - 08:22:31

Večer tu budu, tak písnu
  • 0

#45 chino

chino

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 262

Publikováno 4 únor 2011 - 18:12:54

...nepročítal jsem celé toto vlákno, ale nenapadlo někoho použít měch z harmoniky? Já si dnes jednu takovou za tímto účelem dovezl, leč asi z toho sejde, dal by se v tom exponovat rozměr max. 11x26cm(měřeno)...je mi jí nakonec líto, ale vypadá to, že by to mohlo být světlotěsné, plus=okované hrany :cry:
  • 0

#46 chino

chino

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 262

Publikováno 4 únor 2011 - 18:19:01

...áha, pardon, málo čtu, moc píšu...koukám o nějaký řádek nahoru...jsem znemožněn, omluva... :cry:
  • 0

#47 026200

026200

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 266 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 8 květen 2011 - 16:51:59

výborný materiál pro skládání měchu jsou plátna Mondial. Jsou skoro neprůsvitná a se zátěrem. Pokud je podlepíte plátnem s papírovým podlepem, jsem přesvědčen o 100% výsledku. Už se těším, jak to zmastím :twisted:. K dostání zde http://www.vosszadovice.cz/
  • 0

#48 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 2 září 2011 - 11:43:34

výborný materiál pro skládání měchu jsou plátna Mondial. Jsou skoro neprůsvitná a se zátěrem. Pokud je podlepíte plátnem s papírovým podlepem, jsem přesvědčen o 100% výsledku. Už se těším, jak to zmastím :). K dostání zde http://www.vosszadovice.cz/

Mondial černý v II jakosti za 30 Kč metr dneska dorazil, vypadá to dobře, slabě a neprůsvitně.
Prosím pěkně, čím to lepit. Mám nastříhaný proužky z kreslícího kartonu a uvažuju, čím to přilepit. Uvažoval jsem o nažehlovací mřížce, ale jednodušší by asi bylo to celý plátno něčím natřít a ten karton na to přiložit a překrýt nějakým slabším balícím papírem, který stříknu černým matovým lakem.
Tvořím měch na 8x10.
  • 0

#49 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 2 září 2011 - 18:43:23

Tilberiene,

koukni sem:



a najdi si dalsi podrobnejsi dily. Tohle je jen prehled.
  • 0

#50 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 2 září 2011 - 18:58:12

Tilberiene,

koukni sem:



a najdi si dalsi podrobnejsi dily. Tohle je jen prehled.

Děkuji.
Tohle mám, a "lamely" měchu mám připravený podle týhle stránky - http://www.cyberbeac...ll/bellows.html .
Dvě vrstvy látky mi přijdou moc tlustý, tak chci zkusit dát látku jen navrch, a dovnitř jen papír, aby kryl ty "lamely".
Šlo mi o nějaký rozumný lepidlo na látku a papír - zítra se zkusím v Hornbachu podívat po klasickém klihu. Nic jinýho mě nenapadlo. Pak leda Herkules, ale ten je po zaschnutí moc tvrdej. A nažehlovací mřížku už nemám.
Měchů jsem už postavil několik, ale vždycky jsem pohořel buď na materiálu nebo na lepidle.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních