Přejít na obsah


Fotka

Fotky fotokomory


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1091 odpovědí na toto téma

#1001 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,281

Publikováno 23 November 2018 - 08:14:00

To tak někde ve středních čechách u jednoho kamaráda, který je vzorově zařízen... :)

 

attachicon.gifIMG-0284.JPG

Děkuji za návštěvu,  Berranecku...   mimochodem,  z tak  nádherného, dokonale krytého a prokresleného negativu je radost výstavní print na nazvětšovat (Kodak plus-x/120  6x7). Fotky jsem ráno sundal, dal do  lisu,   je to opravdu krása.


  • 0

#1002 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 23 November 2018 - 13:12:58

Ty šňůry na sušení fotek jsem zrovna nedávno řešil u sebe v komoře. Nemám tam místo na rozdávání a tak jsem vymyslel sušák že šňůr co jsou na žaluziích. Pod schodama je šikmina a pod ní jsem je natáhl. Držáky naproti na stěně jsem přilepil Mamutem. Je tam překlad a tam jsem si netroufl vrtat. Už jsem ho zajel. Funguje to krásně.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#1003 beluna

beluna

    Nováček

  • Předplatitel
  • 195 příspěvků(y)
  • LocationPraha, Pardubice
Reputace: 59

Publikováno 23 November 2018 - 20:23:55

To tak někde ve středních čechách u jednoho kamaráda, který je vzorově zařízen... :)

IMG-0284.JPG

To vypadá jako u pana Jiřího :)

Edit:
Aha, nějak se mi neaktualizoval topic. Už je to jasný.
  • 0

#1004 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 24 November 2018 - 12:45:31

To já to mám trochu punkovejsi :))... A zrovna jsem neměl uklizeno

fecded4dda0896db1129f811754bab3d.jpg
  • 3

#1005 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1,034

Publikováno 24 November 2018 - 13:53:14

Tak ten je paradny. Jedn z najkarjsich a s tou hlavou ... Taky technopunk. Zavidim :)


  • 0

#1006 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 24 November 2018 - 14:17:24

Se mi dostal náhodou prakticky zadarmo do ruky..
Nemohl jsem odolat neb mám ještě jeden od Pavla P. S Originos hlavou s kondenzorem
:)

Nejlepší zvětšovak na světě :)
  • 0

#1007 Daz

Daz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 51 příspěvků(y)
  • LocationČeskéBudějovice
Reputace: 15

Publikováno 21 December 2018 - 07:42:21

Tak po zavedení elektřiny do nejzadnější sklepní místnůstky, už mám také funkční komoru, při včerejším zvětšování vše otestováno. Jen ta voda mi tam chybí ale holt nemůžu mít všechno ;) S přípravou roztoků a praním ve vedlejších prostorech jsem se už smířil. 
 1933430_183e36c66839e571425b.jpg?name=20


  • 3

#1008 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 360

Publikováno 21 December 2018 - 20:50:16

Tak včera jsem ji pokřtil! Ještě do bude chtít pár věcí doladit, ale super pocit :smile:

Tak včera jsem ji pokřtil! Ještě do bude chtít pár věcí doladit, ale super pocit :smile:

Tak včera jsem ji pokřtil! Ještě do bude chtít pár věcí doladit, ale super pocit :smile:



Geniální je zařazení pračky do zpracovatelské linky. Praní na studeno a máchání bez problému. Jen nějak zablokuj ždímání! :smile:
Přeju hodně úspěšné práce.
  • 0

#1009 daliborwalk

daliborwalk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 132

Publikováno 14 December 2019 - 23:18:02

Zdravím vespolek všechny ogary.

Přesně před rokem jsem si jel do Vsetína pro Magnifax 4. Pomalu s přestávkama jsem si pročítal jak na papírové fotky, dokupoval nutné cypovinky... No a konečně dneska jsem nazvětšoval z Mamiya RB67 3 negativy na papír 30x40cm. Zvolil jsem asi těžší, možná i delší cestu - Magnifax s kondenzorovou hlavou a baryty pevné gradace - pro dnešek napoprvé Fomabrom N 111 lesk. Vývojka Tetenal Eukobrom 1+9 cca 90 sekund, 21°C. Žárovku mám asi zbytečně silnou - je to ledka svítí jako klasická 150W, neutrální bílá (4100K), osvit trval 5-7 vteřin. Negativy jsou zřejmě vyvolané zbytečně kontrastně. Každopádně jsem rád za tuto zkušenost ač napoprvé jsou fotky hodně kontrastní, ale to je aspoň důvod přemýšlet jakou cestou jít dál co změnit....
To, proč jsem se dostal k vyvolávání až po roce od koupě zvětšováku, je taky fakt, že vyvolávám u našich v prádelně, kdy si tam vše musím nanosit připravit, smontovat stůl atd. (nejdříve něco i vynosit ven do garáže). No a po dokončení zase vše přenést zpět a komora už zase není :???: Tak budu zkoumat možnosti, jak by to šlo udělat na trvalo. (Já bydlím v Havířově a naši v Dětmarovicích - 15km cesta.) Jsem teď večer docela dojebaný (hlavně záda) a to jsem si komoru předpřipravil už včera, abych dneska něco stihnul - 4 zvětšěniny 30x40cm (3 různé fotky).

Děkuji za stránky temnakomora.cz a hlavně těm lidem, kteří tu píšou/psali, protože díky nim jsem mohl zažít ten magický úkaz - zrod obrazu na papíře v červeném světle!

Příště zkusím druhou žárovku - teplejší (2700K) a slabší, (dělat) méně kontrastní negativy, o pozitivní vývojce pouvažuju jakou. Nejspíše pro ty více kontrastní negativy, které už mám zkusím časem použit ruský Slavich fotopapír s měkkou gradací - snad asi jediné baryty pevné měkké gradace. A nově nafocené filmy vyvolávat v Atomalu A49 nebo v jiné vyrovnávací vývojce.


(Jsem zvědav, jestli fotky vydrží do zítřka na skle a pokud ano, zda pod ně nezateklo lepidlo ze slintačky.)

dsc_4857_web.jpg

dsc_4864_web.jpg

dsc_4867_web.jpg

dsc_4873_web.jpg

fotokomorapositiv_nakres.jpg


  • 4

#1010 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 15 December 2019 - 12:52:38

určitě se poohlížej po sadě multigradačních filtrů 15x15 cm, nemusíš je hned používat, ale když budou někde ležet za dobrou cenu, koupit

nové jsou dost drahé

 

když si budeš v procesu něco měnit, tak opatrně, ne všechno najednou (žárovka, vyvolání negativu, pozitivní vývojka...) nejlepší změnit jen jeden krok, třeba měkčí vyvolání negativu a zbytek nechat stejné

 

za dané situace by se dalo použít multigradační papír, třeba foma 111 variant BEZ  zařazení multigradačního filtru, ten papír se pak chová, jako trochu měkčí, můžeš při příští objednávce vzít malé balení a vyzkoušet, nebo dát uříznout kus matného skla a vložit do šuplíku pro mg filtry - světlo bude měkčí a třeba to bude sedět, to je řešení za pár korun a za zkoušku stojí

 

ať se daří! 


  • 1

#1011 daliborwalk

daliborwalk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 132

Publikováno 15 December 2019 - 13:36:54

Ahoj a děkuji za cenné info!
Možná je to můj laický a pocitový názor, ale chci se naučit dělat fotky na pevnou gradaci, příjde mi to "nejpoctivější, nejpravdovější" postup, možná zpátečnický, ale to mi sedí. V šuplíku nad kondenzorem je mléčné sklo (12x12cm), chci tam přihodit další (pevný mléčný plast, který jsem používal, ke změkčení světla, když jsem ještě skenoval zrcadlovkou. Uvidím dle dané situace, co všechno změním, zda 1 věc, či více, ale chápu tvou radu měnit to postupně, abych se do toho nezamotal a dobral vůbec někdy ke stálým výsledkům, které předem chci mít.
  • 0

#1012 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1,034

Publikováno 15 December 2019 - 18:19:23

Riadenie strmosti nie je alfa-omega zvacsovania.
Bol som vychovany k tomu, aby som fotografie robil na papieri normalnej pevnej gradacie.
Treba si spravne vyvolat film, strmost sa da riadit aj vyvojkou Dr Beersa vid
http://www.temnakomo...vojky/?p=523989


  • 2

#1013 daliborwalk

daliborwalk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 132

Publikováno 15 December 2019 - 18:36:32

Keko, taky velké díky, žes tu něco fajn přidal! Já se začal učit analog z internetu po čtyřicítce a chci se naučit dělat pevnou gradaci. Ale zase to musí chvíli počkat než se dostanu ke zvětšování. Jedno vím teď jistě, že dám slabší a teplejší žárovku, třeba i kvůli toho, že 7 vteřin je pro mě málo, abych pod zvětšovákem vymával rukama nějaký lepší výsledek. Do teď jsem jen skenoval filmy, teď je začnu vyvolávat pro papír.
Díky.
  • 0

#1014 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 15 December 2019 - 19:43:36

Ako hovorí Keko. Bol som naučený vyvolávať filmy tak, aby som nemal problém urobiť fotku na papier normálnej  gradácie. Dodnes sa toho držím, aj keď ja pre zmenu filmy skenujem. Po tých rokoch sa mi už nechce sedieť v kúpeľke. Tie stovky nocí strávené pri výrobe fotiek už nezvládam, ale zase nikdy nepoviem, že neurobím fotky klasickou cestou.


  • 1

#1015 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 15 December 2019 - 20:17:08

Ahoj Daliborwalk, ty fotky nevypadaj špatně, jestli to je Tvůj první pokus, tak klobouk dolů.

7 sekukund na 30x40 je fakt málo, jak jsi clonil na zvětšováku? Ony ty ledkový žárovky jsou spektrálně celkem potvory, maj velkej pík v modrý a ostatní barvy papír nevidí. Při změně žárovky je dobrý dodržet velikost, aby kondenzor dostával světlo z ohniska, odkud ho očekává. Jinak můžou být potíže s rovnoměrností osvitu. Dá se tomu pomoct papírovou trubkou mezi žárovkou a kondenzorem. Vyhození/zařazení matnice je první pomoc při řízení strmosti. A pokud ten kousek mléčného plastu zařadíš (planparalelně) nad negativ, získáš difuzní světlo, změkčuje a pomáhá od prachu na filmu. Na druhou stranu zase snižuje ostrost zrna. 

Hodně zdaru do dalších seancí!


  • 1

#1016 daliborwalk

daliborwalk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 132

Publikováno 15 December 2019 - 20:50:39

Ahoj Stříbrokazi, ano, je to moje první zvětšování, takže děkuju a fotky zatím stále drží na skle - zítra poznám, zda půjdou odříznout a sundat. Co se týče žárovky, tak mám tu původní opálovou, co tam byla, když jsem ho kupoval a podle jejich rozměrů jsem se snažil koupit tu ledkovou - hlavně průměr baňky, aby nebyl menší, délka cca stejná - a to je problém, protože ledky s tak velkou baňkou pod 120W svítivosti klasické žárovky jsem zatím neviděl. Ale v OBI je za 119,- právě ta "120W" 2700K a od ní si slibuji lepší výsledky (Philips s čistou baňkou bez potisku, jen drobná tečička přímo uprostřed z výroby, ale to myslím vůbec nevadí, když pak hned následuje to mléčné sklo ). Ten mléčný plast, co chci přidat navíc bude nad oběma kondenzorama, bude ležet na tom mléčném skle v tom horním, předním šuplíku (hned po žárovce), tak by podle mě na ostrost vliv mít neměl. Uvidím na jaký čas se dostanu, když tak tam místo něj šoupnu něco jako ND filtr - musím si to vytunit, abych mohl pohodlně nadržovat. Clonu jsem nakonec musel dát až na F16, z předchozích F11. Ten Anaret 105mm mně přijde, že kreslí na F11 i F16 stejně, ale je to jen můj neodborný pocit. Jinak měl by mít dojít z Ebay koupený Componon-S 100mm f5.6 - ten starší model, bez prosvětlené clonové stupnice - ale cesta z Turecka je dlouhá, už 10 dní je to seklé někde v meziprostoru mezi Tureckem a Českem, snad to dorazí.

 

Mimochodem docela hodně jsem se dozvěděl, krom tady od lidí z TK, taky z toho dokumentu:
http://invenio.nusl....1.pdf?version=1


  • 1

#1017 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 15 December 2019 - 23:09:59

Pokud tam máš opálové sklíčko, matnici atd, tak drobná tečka vadit nebude. S ostrostí jsem narážel na pobaltskou školu, šlo jim o ostrost zrna na finální zvětšenině, používali zvětšováky bez matnic, parabolické reflektory a pravé kondenzory. Konstrukčně přesnost astronomických dalekohledů. Jirinol je má v oblibě a ví o nich víc.

ND filtr netřeba, stačí žlutý. Papír je citlivý na UV až modrou, dál to vesele ignoruje.


  • 0

#1018 daliborwalk

daliborwalk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 132

Publikováno 15 December 2019 - 23:18:15

Aha, tak to je jiná liga ti z Pobaltí! Za žlutý filtr děkuju!
  • 0

#1019 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 16 December 2019 - 00:07:54

A hele, vracíme se k tomu, že se Ti vyplatí kouknout po MG filtrech.  :-P

Ono by hravě šlo svítit jen regulovanou modrou (navíc v úzkým pásmu je úplně jedno, jestli máš aplanát. achromát, apochromát, superapo...)  ,ale to je v komoře hrozně nepříjemný na oči. Jak je člověk rozkoukanej v tom červeným světle, tak ta modrá oslňuje jako prase. Včera jsem to zkoušel  a nasazovat si soláriový červený brejličky při každým spuštěním zvětšováku není cesta. Vyfukováním tabákového dýmu do umyvadla..........

Otázka je, jestli má cenu kupovat silnou teplou žárovku a pak jí užírat z modrý, který má už tak málo (proto pod 3000K), nebo koupit slabou, studenou s mizerrným RA. Jde jen o modrou.

Máš něco víc o Pobalťanech ? 


  • 0

#1020 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 16 December 2019 - 00:43:37

Jo, a ještě mě napadlo: jestli Ti, nedejPerun, zateklo lepidlo pod napnutou fotku, nervi to dolů násilím, nech ji odmočit ve vlažný vodě s trochou smáčedla. Ne v prostředku na nádobí - tam jsou voňafky a šůrvajzy pro vláčnou pleť, ani v leštiči do myčky - ten zase bývá výrazně kyselej,

Smáčedlo se dávkuje tak, že při promíchání rukou neudělá pěnu, ale jen řetízkuje. 

Nedávno jsem našel optimální smáčedlo, super čištěná voda, PH7, trocha saponátu a desinfekce, z emulze steče bez kapičky. Jen ta cena 350 Kč za 250 ml  je na mě moc. No nic, je to jen saponát.


  • 1

#1021 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 16 December 2019 - 07:37:26

já bych se tý multigradaci nebránil, stejně nakonec používám jeden-dva filtry - čili je to skoro jako s pevnou gradací a když potřebuju, tak upravím

-

sušení barytů na skle se mi osvědčilo při nízkých teplotách, do chodby na zem, klidně 10 stupňů nad nulou a pak dát dosušit do tepla třeba druhý den, je to pozvolnější a méně se to trhá a že tam někdy síly jsou

namočení papírové lepící pásky je velké téma, každý to nějak dělá, mě se osvědčil přípravek ze dřeva, kde jsou dvě hřídelky na nich dva malířské molitanové válečky, co se dotýkají a můžou se otáčet - jako mandl

válečky řádně namočit a papírovou pásku jimi protáhnout-promandlovat

pak byla namočená úplně přesně, jak jsem si přál z obou stran a k zatečení lepidla pod papír nedošlo


  • 1

#1022 daliborwalk

daliborwalk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 132

Publikováno 16 December 2019 - 08:22:05

Jo, a ještě mě napadlo: jestli Ti, nedejPerun, zateklo lepidlo pod napnutou fotku, nervi to dolů násilím, nech ji odmočit ve vlažný vodě s trochou smáčedla. Ne v prostředku na nádobí - tam jsou voňafky a šůrvajzy pro vláčnou pleť, ani v leštiči do myčky - ten zase bývá výrazně kyselej,

Smáčedlo se dávkuje tak, že při promíchání rukou neudělá pěnu, ale jen řetízkuje. 

Nedávno jsem našel optimální smáčedlo, super čištěná voda, PH7, trocha saponátu a desinfekce, z emulze steče bez kapičky. Jen ta cena 350 Kč za 250 ml  je na mě moc. No nic, je to jen saponát.

 

To bych se měl dozvědět dnes, zda půjdou dolů nebo je budu muset odmočit a zkusit to znova napnout. Díky.


  • 0

#1023 daliborwalk

daliborwalk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 132

Publikováno 16 December 2019 - 08:23:52

já bych se tý multigradaci nebránil, stejně nakonec používám jeden-dva filtry - čili je to skoro jako s pevnou gradací a když potřebuju, tak upravím

-

sušení barytů na skle se mi osvědčilo při nízkých teplotách, do chodby na zem, klidně 10 stupňů nad nulou a pak dát dosušit do tepla třeba druhý den, je to pozvolnější a méně se to trhá a že tam někdy síly jsou

namočení papírové lepící pásky je velké téma, každý to nějak dělá, mě se osvědčil přípravek ze dřeva, kde jsou dvě hřídelky na nich dva malířské molitanové válečky, co se dotýkají a můžou se otáčet - jako mandl

válečky řádně namočit a papírovou pásku jimi protáhnout-promandlovat

pak byla namočená úplně přesně, jak jsem si přál z obou stran a k zatečení lepidla pod papír nedošlo

 

Ahoj a díky za tip - na ty molitanové válečky jsem už tady někde narazil. Já zkouším obyčejný zvlhčovač prstů - http://www.kaspa.cz/...tu-original.jpg


  • 0

#1024 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 16 December 2019 - 09:02:33

u těch válečků jde o to, že se mokré po tom lepidle odvalují, funguje to výborně, dokonce jsem uvažoval i o motorovém pohonu, takové odvíjedlo s tlačítkem ON

no to už by bylo asi hodně :-) ale kdo si hraje...


  • 1

#1025 daliborwalk

daliborwalk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 132

Publikováno 16 December 2019 - 13:37:43

Jo, a ještě mě napadlo: jestli Ti, nedejPerun, zateklo lepidlo pod napnutou fotku, nervi to dolů násilím, nech ji odmočit ve vlažný vodě s trochou smáčedla. Ne v prostředku na nádobí - tam jsou voňafky a šůrvajzy pro vláčnou pleť, ani v leštiči do myčky - ten zase bývá výrazně kyselej,

Smáčedlo se dávkuje tak, že při promíchání rukou neudělá pěnu, ale jen řetízkuje. 

Nedávno jsem našel optimální smáčedlo, super čištěná voda, PH7, trocha saponátu a desinfekce, z emulze steče bez kapičky. Jen ta cena 350 Kč za 250 ml  je na mě moc. No nic, je to jen saponát.

 

Ano, i s tím zatečením lepidla pod okraje fotky počítám, takže odmočit a pak bych to smočil v destilce s troškou Ilfotolu před opětovným plácnutím na sklo.


  • 0

#1026 lukas.erba

lukas.erba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 118

Publikováno 17 December 2019 - 17:26:52

To já to mám trochu punkovejsi :))... A zrovna jsem neměl uklizeno

fecded4dda0896db1129f811754bab3d.jpg

vlčáku, co je to za ty dvě černé krabičky na základovce?


  • 0

#1027 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 17 December 2019 - 17:40:32

Co to je vlastně za parádní stroj? Vidím sice nápisy Ilford, ale mezi Ilfordímy zvětšováky to nikde nemůžu najít :P


  • 0

#1028 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 17 December 2019 - 17:54:59

to je ilford multigrade hlava


  • 1

#1029 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 17 December 2019 - 18:33:58

Já myslel ten zvětšovák.
  • 0

#1030 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 637 příspěvků(y)
Reputace: 1,299

Publikováno 17 December 2019 - 19:19:41

Leitz/ Leica Focomat asi IIc s hlavou Ilford MG 500 H

 

 

.


  • 1

#1031 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,798 příspěvků(y)
Reputace: 2,155

Publikováno 17 December 2019 - 19:52:04

.

a ta druha krabicka je rhdesigns analyzer 500


  • 1

#1032 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 17 December 2019 - 21:12:03

.

a ta druha krabicka je rhdesigns analyzer 500

 

... jaké máš s analyzerem zkušenosti?


  • 0

#1033 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,798 příspěvků(y)
Reputace: 2,155

Publikováno 17 December 2019 - 21:41:57

velmi dobre

.

jedina vytka ze je sonda citliva i na cervene svetlo ktere musim pri mereni vypinat


  • 0

#1034 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 17 December 2019 - 22:00:07

velmi dobre

.

jedina vytka ze je sonda citliva i na cervene svetlo ktere musim pri mereni vypinat

... to jsem zjistil také, takže je třeba tma, mně to funguje také docela fajn, jen mi přijde, že když změním zvětšení, tak je měření analyzeru takové nějaké nijaké.,.. ale nevím čím to je. :mad:


  • 0

#1035 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,798 příspěvků(y)
Reputace: 2,155

Publikováno 17 December 2019 - 22:07:03

momentalne to mam namontovane na durst138 a meri mi vse co potrebuji

.

i kryte papirove negativy kdyz to pouzivam na kontakt

 

.

toz nevim


  • 0

#1036 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 17 December 2019 - 22:21:14

Ilford 500H je jedna z nejlepších investic, co jsem si do temné komory dopřál!!


  • 0

#1037 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 18 December 2019 - 08:12:59

Přesně tak.. Pokud ten Rh analyser k tomu..

Pokud by někdo měl zájem mám ještě jeden starší použitelný po kalibraci k jakémukoliv zvětšovaku


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  • 1

#1038 daliborwalk

daliborwalk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 132

Publikováno 18 December 2019 - 12:16:35

Přesně tak.. Pokud ten Rh analyser k tomu..

Pokud by někdo měl zájem mám ještě jeden starší použitelný po kalibraci k jakémukoliv zvětšovaku


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Toto zařízení prosím slouží k tomu, abych nemusel dělat proužkovou zkoušku? Tzn. jakýsi druh expozimetru? Nebo?


  • 0

#1039 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 18 December 2019 - 17:33:52

Přesně tak.. Pokud ten Rh analyser k tomu..

Pokud by někdo měl zájem mám ještě jeden starší použitelný po kalibraci k jakémukoliv zvětšovaku


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

O aky typ sa jedna? priadne cena? Nejde Vam napisat sprava


  • 0

#1040 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 20 December 2019 - 13:17:27

momentalne to mam namontovane na durst138 a meri mi vse co potrebuji

.

i kryte papirove negativy kdyz to pouzivam na kontakt

 

.

toz nevim

.. jak se meri papirove negativy, kdyz je to kontakt?


  • 0

#1041 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 20 December 2019 - 13:20:44

svietis na ne neemulznu stranu, cidlo das tam kam treba pod negativ..samozrejme co najblizsie k pracovnej ploche


  • 0

#1042 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 132

Publikováno 13 May 2020 - 22:33:34

Tak konečně je komora ve sklepě hotová, funkční a zvětšuje se v ní eňo ňůňo! Teplota vevnitř je naprosto ideální, kolem 19 tam je. Začal sem hezky zvětšovat pohlednice 13x18 do kalendáře pro babču a de to jedna báseň. Zvětšovák Opemus 5  s filtrama Foma, papíry a veškerá chemie také Foma, vývojka GD-L je supr. V podstatě veškerý vybavení okolo zvětšováku včetně něho - misky (malý i velký), lampa, rámečky, sušičky, expoziční hodiny a další dva starý zvětšováky Meopta byly zdarma, nice. Jen pokud chci zvětšovat musim přejít na druhou stranu řeky, nic hroznýho.

 

Ještě videjko

 

Přiložený soubor (y)


  • 6

#1043 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 14 May 2020 - 09:24:25

Moc pěkné! Gratuluji.


  • 0

#1044 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 14 May 2020 - 10:56:27

Paráda, ať slouží!

btw je zajímavý jak každý, kdo používá rámeček meopta objeví trik s izolepou :-)


  • 0

#1045 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 132

Publikováno 14 May 2020 - 11:05:08

Děkuji moc!

Křivost je neuvěřitelná, pokud chci zvětšovat jiný formát musí se to předělat. Pak mám ještě jeden masivní, ten je ale do účka a pravítkama de hejbat jen násilím, asi mě do budoucna nemine investice do kvalitního rámečku co drží úhly a lehce se s ním manipuluje.
  • 0

#1046 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 192

Publikováno 15 May 2020 - 18:00:24

Gratulace k vlastní komoře. Já doufám, že v červnu už budu také zvětšovat ve svém a navíc doma.

Stejně jako celý analogový proces je stavba vlastní komory extrémně kreativní proces s prostorem k vymýšlení inovací (všechno už asi bylo vymyšleno, ale proč to nezkusit znovu a třeba se opět jako spousta jiných v minulosti spálit).


  • 0

#1047 daliborwalk

daliborwalk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 132

Publikováno 15 October 2020 - 19:19:31

Tak jsem se konečně a HURÁ! dostal do finiše. Během víkendu jí snad zajedu :-) Zde na profilu mám album, kde můžete vidět, jak to vypadalo na začátku.gallery_10820_647_924644.jpg

 

gallery_10820_647_322677.jpg

 

gallery_10820_647_887616.jpg

 

gallery_10820_647_301140.jpg


  • 5

#1048 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 192

Publikováno 15 October 2020 - 20:27:19

Hezké to tam máš!

Ty misky na stole už jsou na papíry 50x60? (nějak je taky nebo jejich náhradu začínám hledat)

Tak hezký čas v komoře a spoustu úspěchů!

 

Dan


  • 1

#1049 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 15 October 2020 - 20:30:32

nevidím hifárnu?

já v komoře kolikrát dělám věci u kterých dunivý basy nevadí, při zvětšování, resp. osvitu papíru tedy ubírám :)


  • 2

#1050 daliborwalk

daliborwalk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 132

Publikováno 15 October 2020 - 20:32:11

Hezké to tam máš!

Ty misky na stole už jsou na papíry 50x60? (nějak je taky nebo jejich náhradu začínám hledat)

Tak hezký čas v komoře a spoustu úspěchů!

 

Dan

Ahoj a děkuji.

Ty dvě starší napravo jsou na 30x40 a ta červená nová myslím na 40x50cm.

No ty velké misky nové stojí docela ranec, ale asi mi nic jiného zbývat nebude.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních