Přejít na obsah


výběr levného skeneru


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
39 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 15 srpen 2007 - 09:08:46

Zdravím do Temna!

Napadlo mě, že bych si mohl koupit nějakej levnej skener náhledy z kina. Přemýšlím mezi Canon CanoScan 4400F a EPSON Perfection V100. Cena je skoro stejná, tak to bych u nich neřešil...

Má někdo zkušenost tady s těmahle dacanama? Nehodlám vrážet do skeneru větší penízky, takže bude zbytečné psát mi, abych si koupil opravdový skener (to si za 25tis. koupím něco krásného).

...a nebo se tady někdo chce zalevno zbavit skeneru, co by zvládl i svitek?
  • 0

#2 Luda76

Luda76

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 268 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 15 srpen 2007 - 10:03:25

Plochy skener Canon 8400F zvlada kino i svitek celkem slusne ( svitek dokonce vytecne )
Tusim ze Epson na tom v podobne cenove kat. nebude hur...
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 15 srpen 2007 - 10:05:12

Plochy skener Canon 8400F zvlada kino i svitek celkem slusne ( svitek dokonce vytecne )
Tusim ze Epson na tom v podobne cenove kat. nebude hur...


No to jo. Ale já bych si chtěl vybrat ze skenerů za cca 2litry. Rozhodně neuvažuju o ničem extrakvalitním.
  • 0

#4 milanulrich

milanulrich

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 srpen 2007 - 10:15:15

no to se obavam ze mas v takovem pripade smolika:o) ted jsem si koupil od canonu novejsi model 8600f kterej umi jak 35 tak 120 format a spolkne i slide v ramecku a cena bratru 5tis. to neni tak velka obet a naskenovat barvu to umi nadherne. cernoblbky si radsi udelam v temnici jelikoz me prijde dementni skenovat cb film ale na barvu je myslim za ty penize idealni volbou. nebo ti pak nezbyde nez se smirit se skenerem jen na 35mm. a nebo pak asi nejakej noname jako mustek nebo neco takovyho.ale nevim jestli delaji i 120format.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 15 srpen 2007 - 10:17:32

no to se obavam ze mas v takovem pripade smolika:o) ted jsem si koupil od canonu novejsi model 8600f kterej umi jak 35 tak 120 format a spolkne i slide v ramecku a cena bratru 5tis. to neni tak velka obet a naskenovat barvu to umi nadherne. cernoblbky si radsi udelam v temnici jelikoz me prijde dementni skenovat cb film ale na barvu je myslim za ty penize idealni volbou. nebo ti pak nezbyde nez se smirit se skenerem jen na 35mm. a nebo pak asi nejakej noname jako mustek nebo neco takovyho.ale nevim jestli delaji i 120format.


Klidně se spokojím s kinem. Je to oprvadu jen na náhledy pro mně a když chce někdo vidět fotku v počítadle (abych mu to nemusel zvětšovat). Já se totiž nezavírám to temnice zase tak často, jak by si to situace přála.
  • 0

#6 Luda76

Luda76

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 268 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 15 srpen 2007 - 10:18:02

Pokud hodlas investovat pouze 2 000,- tak ver tomu ze te to bude za pul roku mrzet.
Je to blby ale je to tak!
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 15 srpen 2007 - 10:19:24

Pokud hodlas investovat pouze 2 000,- tak ver tomu ze te to bude za pul roku mrzet.
Je to blby ale je to tak!


A co mně bude mrzet? Že sem k tomu nepřidal ty 3 litry?
  • 0

#8 Luda76

Luda76

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 268 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 15 srpen 2007 - 10:25:03

Nejhorsi na tom je ze jde o ty zatraceny penize. Ja sem ten skener koupil na splatky. Dal sem tusim 2500,- a zbytek splatil za 10 mesicu.
Celej skener stal okolo 5000 a vyplatil se. Skenuju si filmy pouze pro nahledy ale sem rad ze ten naskenovanej obrazek za neco stoji!
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 15 srpen 2007 - 10:26:48

Nejhorsi na tom je ze jde o ty zatraceny penize. Ja sem ten skener koupil na splatky. Dal sem tusim 2500,- a zbytek splatil za 10 mesicu.
Celej skener stal okolo 5000 a vyplatil se. Skenuju si filmy pouze pro nahledy ale sem rad ze ten naskenovanej obrazek za neco stoji!


Hmm... a stojí mi to za to? Jsou ty skeny nějak použitelné? Lze udělat tisk 10x15?
  • 0

#10 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 15 srpen 2007 - 10:30:16

Vážení kolegové , nenabízí někdo z Vás skener pro 4x5in , který by splnil
požadavky na maximální kvalitu zobrazení ? W98/XP . Děkuji za zprávu .
  • 0

#11 milanulrich

milanulrich

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 srpen 2007 - 10:34:48

Nejhorsi na tom je ze jde o ty zatraceny penize. Ja sem ten skener koupil na splatky. Dal sem tusim 2500,- a zbytek splatil za 10 mesicu.
Celej skener stal okolo 5000 a vyplatil se. Skenuju si filmy pouze pro nahledy ale sem rad ze ten naskenovanej obrazek za neco stoji!


Hmm... a stojí mi to za to? Jsou ty skeny nějak použitelné? Lze udělat tisk 10x15?


tak zrovna ten canon naskeni i na 4800*9600dpi. to uz je tam velky rozliseni ze to staci klidne na bilbord a pobere to i zrno. bezne to skenuju na 1600dpi a fotka vyleze v objemu cca na 3mb podle detailu barev atd. kdyz naskenis svitek na 4800dpi tak to bude mit pres 100mb a z toho udelas bilboard.

takze otazka jestli udelas 10*15 tak nejak zbytecna:o)
  • 0

#12 milanulrich

milanulrich

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 srpen 2007 - 10:35:41

Vážení kolegové , nenabízí někdo z Vás skener pro 4x5in , který by splnil
požadavky na maximální kvalitu zobrazení ? W98/XP . Děkuji za zprávu .


nevim jestli to dokaze epson 4990 to si nejem jistej, ale 100% V700 ale ten je za palku:o(
  • 0

#13 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 15 srpen 2007 - 10:56:32

Dany má 4990 a nějaký skeny jsem už od něj viděl, tak asi jo. Případně mu napište...
  • 0

#14 Luda76

Luda76

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 268 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 15 srpen 2007 - 11:04:08

http://luda76.temnak...oad/hluboka.jpg
To by tusim na 10*15 mohlo bejt OK...
Je to zmensenej scan svitku
  • 0

#15 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 15 srpen 2007 - 11:30:08

hele náhledy z kina se vodjakživa ploše skenovaly tak, že se pod ně dal papír a nad ně zvětšovadlo, rozsvítilo se, vyčvachtalo se a bylo naskenováno, ni? :D :lol:
  • 0

#16 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 15 srpen 2007 - 11:35:09

Máš pravdu náčelníku! Často až čumím, o kolik je to jednodušší práce, když se třeba expozice až tak nepovede a já tak nemusím data dolovat z těch zasraných nul a jedniček .)
  • 0

#17 Luda76

Luda76

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 268 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 15 srpen 2007 - 11:47:00

Tisknout naskenovany BW filmy je vlastizrada, vo tom zadna.
Ale ty vyvolany kontakty stejne do PC dostanes jedine na skenu. V tomhle je ten skener vyborna pomucka.
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 15 srpen 2007 - 13:33:27

Tisknout naskenovany BW filmy je vlastizrada, vo tom zadna.
Ale ty vyvolany kontakty stejne do PC dostanes jedine na skenu. V tomhle je ten skener vyborna pomucka.


Tisknout naskenovaný BW filmy je VLASTIZRADA!!!! Tak proč bych si doprčic měl kupovat skener o 3 litry dražší?
  • 0

#19 Luda76

Luda76

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 268 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 15 srpen 2007 - 13:44:27

Naskenovanej obrazek je "dostatecne" ostrej, ma dost detailu a hlavne ma velice slusnej rozsah jasu. Takze i negativy s velice jemnyma valerama jdou naskenovat celkem slusne. Viz mlha na odkazovany fotce...

Ona je to vzdy otazka preferenci. Nahledy pro web - skenuju, papirovy fotky - zvetsuju...
A od jisty doby se nesnazim na vsem usetrit za kazdou cenu, Jana uz to zna :D
  • 0

#20 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 15 srpen 2007 - 14:20:13

Nejhorsi na tom je ze jde o ty zatraceny penize. Ja sem ten skener koupil na splatky. Dal sem tusim 2500,- a zbytek splatil za 10 mesicu.
Celej skener stal okolo 5000 a vyplatil se. Skenuju si filmy pouze pro nahledy ale sem rad ze ten naskenovanej obrazek za neco stoji!


Hmm... a stojí mi to za to? Jsou ty skeny nějak použitelné? Lze udělat tisk 10x15?


tak zrovna ten canon naskeni i na 4800*9600dpi. to uz je tam velky rozliseni ze to staci klidne na bilbord a pobere to i zrno. bezne to skenuju na 1600dpi a fotka vyleze v objemu cca na 3mb podle detailu barev atd. kdyz naskenis svitek na 4800dpi tak to bude mit pres 100mb a z toho udelas bilboard.

Nenech se zmast cisly, Milane... 4800*9600dpi není na deskáči až tak hvězdné, jak se zdá... ten billboard z kina bych chtěl vidět (a to i z filmového skeneru) :D

takze otazka jestli udelas 10*15 tak nejak zbytecna:o)


  • 0

#21 milanulrich

milanulrich

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 srpen 2007 - 15:02:10

ja nerikam ze je to hvezdny rozliseni. ale celkove tim konstatuju ze to rozliseni je vic nez postacujici. neni to profi kino skener a nema samozrejme ani densitu profi skener, ale kdyz se da udelat bilbo i z blbejch 6mpx digi tak v tom zasadni problem opravdu nevidim. suma sumarum je to pri skenu v nejvetsim moznym rozliceni ktery umoznuje, pouzitelny na metrovou zvetseninu pri 300dpi bez problemu.
  • 0

#22 abs

abs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 370 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 15 srpen 2007 - 18:11:38

Bohuzel fakticky strop rozliseni vsech deskovych skeneru je cca 2000 dpi. Rozliseni deklarovane vyrobcem jsou cistokrevne fantazie.
  • 0

#23 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 15 srpen 2007 - 19:19:29

hele náhledy z kina se vodjakživa ploše skenovaly tak, že se pod ně dal papír a nad ně zvětšovadlo, rozsvítilo se, vyčvachtalo se a bylo naskenováno, ni? :D :lol:

no jistěéé.... :D
...přátelé, soudruzi,- to jste temnokomorníci ? :lol:
  • 0

#24 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 15 srpen 2007 - 19:42:19

Já mám doma CanoScan 8400F. Dnes už je na trhu i náhradník, který má vylepšených pár nepodstatných drobností. Tak jako tak jsme v cenové kategorii 5 tis. Kč.

Musím říct, že je to dobrý doplněk mojí kinofilmové výbavy. Všechny filmy mám naskenované v náhledovém rozlišení 600 dpi. K tomu Zoner Photo Studio pro zadávání klíčových slov. Je to dobrý systém pro rychlé vyhledávání (myslím, že nefotím moc, ale teď už archivuji okolo 130-ti filmu, takže pouze v hlavě už to nejde :D )

Z náhledu vidím, co je špatné, co dobré a co výborné. V případě ČB vyberu podle skenu pár podařených políček a hurá do komory přenést je na papír. A neztrácím čas s tím, co se nepovedlo, ale není to na první pohled vidět.

Jinak v barvě už jsem naskenoval, upravil a nechal v labu udělat i fotky 15x23 a 20x30. Ten větší formát už je u konce s dechem, ale těch 15x23 je v pohodě.
  • 0

#25 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 15 srpen 2007 - 19:47:03

8400F jsem vybral proto, že nabízel relativně za nejmenší cenu nejvíc muziky (rozlišení, schopnost rozpoznání nečistot a škrábanců atd.). Lepší skenery stojí pak už okolo 10 tis. Kč nebo pak už profi mašiny přes 20 tis. Kč.

Skenery pod těch 5tis Kč jsou na nic (menší rozlišení, menší schopnosti), takže jediné, co z nich člověk má, je pocit, že možná mohl připlatit a uštřit si zklamání. Ale to tu už někdo říkal...
  • 0

#26 milanulrich

milanulrich

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 srpen 2007 - 07:07:59

no ja moc nerozumim tomu jak jsi to upravil ze se ti stropem zdalal fotka 15*23?
Z 6mpx digizrcadla udelas uplne nadhernou 30*45. dokonce jsem mel jednu fotku tistenou na nejakym canon ploteru na rozmer 60*90 a porad to bylo krasne pouzitelny. ano kdyz to budes zkoumat a hledat tady tupku tamhle tupku, tak jo. ale koukas na takovou fotku z deseti centimetru?

neni pravda ze rozliseni deskovyho skenere konci nekde u 2000dpi. Pak nechapu proc jeste nemaji vyrobci na krku zaloby o lzive reklame.

Je samozrejme rozdil kdyz se skenuje kino 35mm a kdyz se skenuje stredoformat.
ale i pres vsechny neduhy proti profi kino skeneru se porad da velice kvalitne skenovat. vsechno je to o kalibraci a nastaveni.

trosku me prijde ze to zabreda do roviny nenavidim digital=skener je taky digital=nenavidim skener.

poukazovat na to jestli je nekdo cernokomornik kdyz pouziva skener, no to je docela hloupy. zid vs. ultra ortodoxni zid. asi takhle to vidim.

cernoblbe neskenuju to je stejne na pikacu. neni to papir. ale barva? to mi necini zasadni problem. proc se tomu branit. preci se nebudu kvuli kazdymu obrazku zairat do koupelny. a jak nekdo hezky rekl, uz v nahledu je videt co je ok a co ne. pro me je to bajecny ulehceni prace a spousta usetrenyho casu.

a zase se o dostalo uplne jinam nez byla puvodni otazka:o))))cauves
  • 0

#27 abs

abs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 370 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 16 srpen 2007 - 08:12:20

Milane, naskenuj si fotku na 4800 dpi a pak 2400. Tu na 2400 dpi interpoluj na dvojnasobek... A pak hledej rozdil.

Tady nejde o lzivou reklamu, ty skenery vazne maji na CCD tolik svetlocitlivych bunek kolik uvadi vyrobce a motor s prislusne jemnym rozlisenim posunu, problem je proste v technologii kdy prosvecovany snimek je sniman pres sklo a prenasen na senzor bez optickeho meziclenu, navic s potrebou relativne velke hloubky ostrosti.

Tech 2000dpi je odhad efektivniho rozliseni meho Epsonu 4990. Ver mi, ze bych byl velmi stastnej, kdyby ten skener dokazal vic. Jine sknery to mohou mit trochu jinak, ale muzu te ujistit, ze jsem si tohle dost zjistoval, nechaval si skenovat ukazky na skenerech ruznych vyrobcu a s jistotou ti mohu rict, ze uz pri 2400 dpi nesahaly vysledky z deskacu snad 15 let staremu kinofilmovemu Nikonu po kolena.

Tyhle deskáče prostě jsou relativně dobrým řešením pro střední a velký formát, kde je 2000 dpi dostatečné na většinu aplikací (udělal jsem na tom Epsonu ze středního formátu lepší skeny než v jednom grafickém studiu s profesionalním skenerem co na začátku století stál 200 000 tisíc), ale na kinofilm to není, leda tak na ty náhledy, tisk na 18x24 je ještě možný bez znatelné ztráty detailu, i když už s viditelně pozměněným vzhledem zrna proti klasické zvětšenině.
  • 0

#28 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 16 srpen 2007 - 08:48:47

ABS má pravdu.
  • 0

#29 milanulrich

milanulrich

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 srpen 2007 - 08:59:12

tak rozdil v tom urcite bude. zvlast viditelnej v detailech na strednim formatu. ze bude vystup jinej nez pri klasicky zvetsenine vo tom ani potom. ale porad normalne pouzitelnej i na vetsi format. vlastne stejne nechapu proc si delat zvetseninu ze skeneru kdyz ma clovek negativ ze jo:o) leda kdyz to nekdo pofotosopuje:o) nicmene rikam uz od zacatku ze je to perfektni levna alternativa jak to dostat do pc, potazmo na web a lepsi pridat 3tis na treba tu 8600f ktera umi i stredoformat a docela dost slusne skenovat, nez si koupit za 2tis smucku ktera bude umet jenom kino a este blbe. navic kdyz skenuju cb tak pozitiv. preci jen mam pocit ze z o stupen mekkci zvetseniny to vypada lip nez skenovat negativ. asi bych nepomeroval pindiky. jako prostej fakt poslouzi asi dneska lidove rceni cena/uzitna hodnota. na nikon skener za 90tacu bohuzel nemam:o)
  • 0

#30 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 srpen 2007 - 09:41:07

: Milan Ulrich

Mohl bych Vás poprosit o zaslání nějakého skenu(výřezu)? Ideálně ze svitku. 8600F používám, a přijde mi, že se to dá použít vážně jen na web. Rád bych porovnal výsledek z jiného kusu, zda se nejedná o vadu. Mail mám v profilu. Děkuji.
  • 0

#31 milanulrich

milanulrich

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 srpen 2007 - 10:10:22

: Milan Ulrich

Mohl bych Vás poprosit o zaslání nějakého skenu(výřezu)? Ideálně ze svitku. 8600F používám, a přijde mi, že se to dá použít vážně jen na web. Rád bych porovnal výsledek z jiného kusu, zda se nejedná o vadu. Mail mám v profilu. Děkuji.


jasne urcite mohl. musim na to vzpomenout az budu doma. btw nebral bych to jako bernou minci:o) ta fotka je z holgy:o))))
  • 0

#32 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 16 srpen 2007 - 10:27:48

Sakra ogaři o čem se to tu pořád bavíte? Já temu vůbec nerozumím!!!! Vo čem to je? to je nejaké tajná řeč nebo co? Že vy se vy potfory na nečem tajně domlůváte, néééé? Tak to sa nedělá vy nestydové.
  • 0

#33 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 srpen 2007 - 11:37:15

: milanulrcih

Díky, jde mi jen o to, jestli je schopen rozlišit zrno. Ten můj teda ne. Nebo skenuju blbě.
  • 0

#34 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 16 srpen 2007 - 11:40:03

Sakra ogaři o čem se to tu pořád bavíte? Já temu vůbec nerozumím!!!! Vo čem to je? to je nejaké tajná řeč nebo co? Že vy se vy potfory na nečem tajně domlůváte, néééé? Tak to sa nedělá vy nestydové.

tak tak - chtělo by to trochu odlehčit.
pro pavla_p: hlavně nezapomínat, že pokud má pravdu pan abs, tak předseda ji má zcela určitě
:-)
  • 0

#35 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 18 srpen 2007 - 10:55:14

Pořídil jsem si, pravda, postarší skener Epson 3170. Zatím se s tím teprva učím, ale už teď vidím, že nemá smysl skenovat v plném rozlišení 3200dpi a jedu jenom na 1200 - prostě kvalitativní rozdíl tam nevidím. Stíny jdou do háje (ale to se dalo čekat - vždyť ani papírová densita není ideální - 3,4, velvie jde v zelené asi do 3,8), trochu mě překvapuje "rozzářenost" světel a stráta kresby. Možná ale něco dělám špatně, nevim. Jo a to skenuju výhradně svitek, sice jenom 6*4,5, ale plocha je to dost velká. Rozhodně bych si netroufnul z toho udělat fotku 20*30, 15*21 ještě možná, ale větší určitě ne. Pro internetové aplikace je to ideální, když se to zmenší, doostří, tak to koukatelné je, ale na papír raději přímo z filmu.

Pokud bych chtěl digitalizovat filmy za účelem jejich dalšího zpracování, raději bych příště našetřil na filmový skener. Cenově je však pro většinu z nás nedosažitelný. Plochej je na net / náhledovky dostačující, na zeď bych to ale nedal. Z planfilmu asi jo, ale kino/svitek spíš ne.
Jo a občas někdo prodává kinofilmové skenery Minolta za velmi slušnou cenu a kvalita proti deskovému bude úplně někde jinde. Poohlédl bych se taky po něčem s funkcí ICE. Docela mi chybí.
  • 0

#36 papo

papo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 332 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 18 srpen 2007 - 20:57:30

Tady http://photo.net/bbo...g?msg_id=00IY94 je řada zajímavých zkušeností a názorů na Canonscan 8600f.
Pokud by měl někdo zájem, na ebay.de je teď jeden k mání za 139 EUR (okamžitý nákup).
  • 0

#37 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 20 srpen 2007 - 12:35:11

No, já mám Canon 8400F. Kupoval jsem ho kvůli náhledům a tajně doufal, že z toho půjde třeba i dělat barevné fotky z diáků. Zklamání veliké. Použít se to dá spíš jen na web (a to musí být ta fotka extra dobře exponovaná a nesmí na ní být velký rozdíl v jasech). Svitky to skenuje ale docela dobře - holt ta větší plocha hraje podstatnou roli.

U levnějších skenerů než je tento (čili nějakých 2 tis. Kč) Pozor na to, jak je řešen držák filmu a po kolika políčkách lze skenovat - riziko poškrábání je u některých těchto šunek veliké :lol: Canon 8400F umožňuje skenovat současně 2 pásy filmu po 6 políčkách, čili to čas jakžtaktž šetří. Nicméně klasické kontaktní kopie filmu přes sklo a založené do pořadače jsou prostě stejně nejlepší....Pozná se z nich i rozdíl v expozici mezi jednotlivými políčky....
  • 0

#38 milanulrich

milanulrich

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 srpen 2007 - 12:43:41

No, já mám Canon 8400F. Kupoval jsem ho kvůli náhledům a tajně doufal, že z toho půjde třeba i dělat barevné fotky z diáků. Zklamání veliké. Použít se to dá spíš jen na web (a to musí být ta fotka extra dobře exponovaná a nesmí na ní být velký rozdíl v jasech). Svitky to skenuje ale docela dobře - holt ta větší plocha hraje podstatnou roli.

U levnějších skenerů než je tento (čili nějakých 2 tis. Kč) Pozor na to, jak je řešen držák filmu a po kolika políčkách lze skenovat - riziko poškrábání je u některých těchto šunek veliké :lol: Canon 8400F umožňuje skenovat současně 2 pásy filmu po 6 políčkách, čili to čas jakžtaktž šetří. Nicméně klasické kontaktní kopie filmu přes sklo a založené do pořadače jsou prostě stejně nejlepší....Pozná se z nich i rozdíl v expozici mezi jednotlivými políčky....


Pravda pravda. na dia je to shit. taky sem to zkousel a presne jak rikas. musi to byt velice dobre exponovany aby se neco vytahlo. taky me to zklamalo, ale ja dia moc nedelam. snad jedine kros a tam je to jedno:o))) a stejne tak na 6x6 nebo delsi to je jedno, je to rekl bych velice slusny.je to dany malou densitou. epson na tom bude urcite lip a origo filmovej skener jeste lip. ale za ty prachy:o)a zkousel jste nekdo svitek dia? jak tam to je?
  • 0

#39 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 20 srpen 2007 - 14:46:18

Jo ale jinak na ten účel, na který je ten Canon 8400F primárně určen - tedy neprůhledné předlohy, fotky, časopisy, na to je výborný a rychlý. Takže na fotky můžu doporučit. Na filmy jen v krajní nouzi.
  • 0

#40 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 20 srpen 2007 - 21:59:45

Jo ale jinak na ten účel, na který je ten Canon 8400F primárně určen - tedy neprůhledné předlohy, fotky, časopisy, na to je výborný a rychlý. Takže na fotky můžu doporučit. Na filmy jen v krajní nouzi.


Ještě zkus jiný sw, třeba Vuescan. Pokud to už tak neděláš .)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních