8 hodin v komore (se sestavou Durst 1200+Ilford 500H+sonda)

#1 Anonymous

Publikováno 30 srpen 2007 - 10:37:01

Ahoj,

mam takovou kratkou plk zpravu. Koupil jsem novej zvetsovak v domneni ze ma kondenzor (no nema) nevim kde jsem k tomu prisel ze Ilford 500H je kondenzorka ale budiz. Takze Durst 1200 + multigradacni hlava Ilford 500H + kalibracni sonda (to je tak vychytana vec) za vcelku prijatelny peniz.

Nainstalil jsem to v komore trosku podrazdenej pac proste ten kondenzor je z nejakeho tezko definovatelneho duvodu s pevnejma gradacem pro mne lepsi.

A vcera kolem 20 hod. jsem se tam s cervenym vinem a cernym cajem zavrel. Po zkalibrovani sondy na konkretni druh papiru (trapne jednoducha zalezitost) a po tom kdy jsem pochopil jak s tim merit je to najednou naprosto famozni prace. Proste se tam strci negativ gradace se odhadne, najde se cerna, tam se zmeri cas sondou ktera to mimo jine propocita v zavislosti na gradaci a nastavi ho automaticky na tom digatalnim blbinci co k tomu je (skoda ze fomatone je 2x min citlivej nez je spodni hranice sondy). Vezme se kousek papiru udela se zkouska jestli clovek odhadl gradaci a sup tam papir. Za normalnich podminek jsem udelal za noc 3-5 fotek se kterejma jsem byl spokojen a ted jich tam truni na skle asi 17. No proste namka :!: zacinam opet uvazovat o MG ze bych mozna ...

Tak jsem se vykecal a du k Balcarum na jidlo. Cau.

upravil jsem název vlákna a přesunul
ypres_bass

#2 jirif

jirif

Publikováno 30 srpen 2007 - 11:09:20

ty nejsi v praci? :!:
Me to vcera nejak nevyslo... BTW nejaky mereni mam u toho svyho Dursta taky, ale jeste jsem to nezkousel :?

#3 Karel2Kouril

Publikováno 30 srpen 2007 - 11:20:33

provokatéři :!:
já si asi koupím fototranzistor :?

#4 Eda

Publikováno 30 srpen 2007 - 12:30:00

Ty a dany, co to je za sondu? to já chcu taky - se s tím vždycky šmudlím šíleně dlouho než vyleze nějaká slušná fotka :?
A šlo by to použít k jakémukoliv zvětšováku (konkrétně magnifax 4)?

ty jo 17 fotek za večer :!: bomba

#5 zajda

zajda

Publikováno 30 srpen 2007 - 14:05:23

A šlo by to použít k jakémukoliv zvětšováku (konkrétně magnifax 4)?

ty jo 17 fotek za večer :!: bomba

stejná otázka jako eda /opemus 3/
díky

#6 Anonymous

Publikováno 30 srpen 2007 - 18:27:04

Tohle by asi neslo, tohle je celej set hlava ovladac, nozni slapka, ten pozitivni expozimetr a trafo. Urcite ale neco univerzalniho existuje.

Jestli muzu doporucit, tak fakt ten Durst za ty prachy stoji, respektive cokoli lepsiho nez MG nebo Opemus, mel sem magnifax 4 asi 3 roky a nic mi na nem nechybelo. Dursta jsem koupil jen kuli 4x5" a to sem cumel. Takhle je to najednou lepsi zabava mnohem min ty neprijemny driny da se soustredit jen na fotku.

#7 Pavel_P

Pavel_P

• Moderátoři

Publikováno 30 srpen 2007 - 19:45:10

Dnes jsem ten zázrak viděl na vlastní oči. Včetně toho obědu u Balcarů :) Je to skvělý, musí se s tím dělat opravdu nádherně. Dokonce jsem si tam i chvilku zaelektrikařil :) Vyráběla se prodlužka, aby Danyho dokonale čistou komoru nic nehyzdilo :) (trafo muselo do skříňky)

#8 Karel2Kouril

Publikováno 30 srpen 2007 - 20:55:11

Tak mě jsi právě zlomil a jestli toho budu litovat, přetáhnu tě Vivitarem, abys věděl :)

#9 Anonymous

Publikováno 31 srpen 2007 - 07:49:07

ccc byl jsi pocten pracovat v mem kralovstvi a presto se mi zda ze v tvem hlase citim ironii a neuctu asi ti osvitim vsechny ty baryty :D

#10 Anonymous

Publikováno 31 srpen 2007 - 07:51:26

Klidne si to prijed zkusit nejaka volna noc se urcite najde :) a navic naproti ta hospudka nam nam. Kdyz to stihnes do 10 zari tak si muzes vyzkouset Dursty 2 :)

#11 Eda

Publikováno 31 srpen 2007 - 07:59:29

Dany a ty máš ještě jeden stejnej na kšeft?

#12 kodl

kodl

• LocationBratislava

Publikováno 31 srpen 2007 - 10:01:23

Eda:

RH Design dela analyzator ktery jde pripojit k jakymukoli zvetsovaku, ma i densitometricky funkce, generuje prouzkovy zkousky, meni gradace a casy podle kalibrovanejch papiru (ulozit lze tusim 9 typu papiru) atp. Prace s tim zarizenim je po kalibraci papiru neskutecna pohoda. Ovsem cena cca 270 GBP neni zrovna lidova.

#13 Eda

Publikováno 31 srpen 2007 - 19:25:51

kodl:
Karle, to je teda opravdu pálka :) , a ty s tím děláš?

#14 Karel2Kouril

Publikováno 31 srpen 2007 - 19:36:32

Tak mě jsi právě zlomil a jestli toho budu litovat, přetáhnu tě Vivitarem, abys věděl :D

No já to asi nestihnu vůbec, každopádně díky za nabídku :) Příští týden se na ten strojek půjdu podívat a jestli bude ok, tak ho beru, cena mi přijde velice příznivá (takže pokud by mi z nějakého důvodu nesedl, hádám, že ho prodám bez ztráty...). Spíš jestli tě nenapadá, nějaký "chyták" který by stálo za to překontrolovat, je to Vivitar VI.

#15 kodl

kodl

• LocationBratislava

Publikováno 10 září 2007 - 08:11:25

kodl:
Karle, to je teda opravdu pálka :roll: , a ty s tím děláš?

Delam. Koupil jsem ojetej z byvalyho zamestnani.

#16 Eda

Publikováno 12 září 2007 - 14:11:25

kodl: to máš teda štěstí
já bych teoreticky od zaměstnavatele mohla odkoupit popsaný papíry :wink: