Přejít na obsah


Fotka

6*6


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
56 odpovědí na toto téma

#51 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 23 březen 2009 - 20:02:20

Ona právě ta úprava zase tak brutální být nemusí, řekl bych. Mě by stačilo dosáhnout toho překrývání políček - pak už je to hračka: udělat díru v zádech a přilepit červené sklíčko. Natahovat se bude normálně spřaženě s převíjením, ale po té se dopřetočí film s kontrolou čísel vzadu.

Já jsem zatím vyrobil MLU a odendal počítadlo snímků (natahování jde nyní hladce).


Six a MLU to by mě zajímalo? Jak jsi to vyřešil venco. Nemáš někde foto toho tvojého Sixíka?


možná ho vezmu na sraz - jestli se vejde do báglu
  • 0

#52 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 23 březen 2009 - 20:20:24

Venco ogaro, děkuju su na to svědavý jak sviňa!!!
  • 0

#53 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 23 březen 2009 - 20:53:31

A zpět k tématu, ju? :-o


Tož teda k tématu. Ale co vono to vlastně ..... jo 6x6! Tak teda, kolegáčci a kolegyňky, já mam jeden čerstvej čtvercoidní tážitek. Z čurý nerozvážnostě jsem si vonehdá koupil Flexu, bo říkal jsem si, že tuhle domácí legendu by měl tak nějak každý böhmischer patriot mít ve svým rodinnym vlastnictví nebo alespoň řádně vozkoušet. Tož jsem ji teda nadraftoval z Paladixu a minulej tejden nabil svitkem a šel na věc. Po prvním otevření světlíku jsem sice začal hledat vypínač kterým se v tom foťáku rozsvěcí, ale sotva moje světločivný buňky uvykly tý tmě a sotva jsem se smířil s faktem že ostření je proces kterej má prostě svůj čas už jsme byli kamoši. Mazel je to jako sviňa (jak říká Kraken). Tak jsem dofotil tak nějak v dobrý náladě, ale furt eště s tím pocitem, že jsem si jako jen tak hezky pohrál. Jenže v sobotu jsem to vyvolal a ouha. Vono je to nějaký všechno takový pěkný sametový a přitom vostrý tam kde to má bejt a pěkně měký tam kde to vostrý nemá bejt, no prostě jiný! Jsem z toho chyt asi trochu Flexalgii! Za mrzkej peníz a takovej stroječek 8-O
  • 0

#54 servus

servus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 23 březen 2009 - 20:55:10

Bedrune,
pokud se tvůj zájem o zvětšování a filmofocení prohloubí, asi jen těžko zůstaneš u tohoto zvětšováku. Nevaž se na něj.
Pokud Tě láká středoformát, tak se rozhodni zdali to bude dvouočka, hledáček, zrcadlo s výmenými kazetami, nebo bez nich.
Formát Ti doporučuji zvolit co největší, stejně k němu časem dojdeš.
Dvouočka - není špatná od Yashica lepší je Rollei.
Hledáček - slušná je Mamiya 6 a 7, mne ohromila Fuji 690 s širokáčem
zrcadlo s výměnými kazetami - asi Bronica, já raději RB67, Hasselblad je příliš drahý a poněkud komplikovaný na údržbu
zrcadlo bez kazet - AP 67 jednoznačně, na Psix bych moc nesázel, dělal jsem s ním asi dost let za totáče. Mýtizaci jeho skel na tomto fóru moc nechápu. ve své době nebyla špatná 50 a 180. Vzhledem k ceně byla příjemná i 500.
Záměrně nedodržuji Tvé ,,zadání'', domnívám se, že časem ho nedodržíš také.
Kup si rovnou to co Tě oslovuje, kompromisem budeš jen ztrácet peníze při následných nevýhodných prodejích a dalších nákupech, až si nakonec ze ztrátou pořídíš, to co jsi chtěl na začátku.
Hezký večer

Luboš
  • 0

#55 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 březen 2009 - 21:00:04

Bedrune,
pokud se tvůj zájem o zvětšování a filmofocení prohloubí, asi jen těžko zůstaneš u tohoto zvětšováku. Nevaž se na něj.
Pokud Tě láká středoformát, tak se rozhodni zdali to bude dvouočka, hledáček, zrcadlo s výmenými kazetami, nebo bez nich.
Formát Ti doporučuji zvolit co největší, stejně k němu časem dojdeš.
Dvouočka - není špatná od Yashica lepší je Rollei.
Hledáček - slušná je Mamiya 6 a 7, mne ohromila Fuji 690 s širokáčem
zrcadlo s výměnými kazetami - asi Bronica, já raději RB67, Hasselblad je příliš drahý a poněkud komplikovaný na údržbu
zrcadlo bez kazet - AP 67 jednoznačně, na Psix bych moc nesázel, dělal jsem s ním asi dost let za totáče. Mýtizaci jeho skel na tomto fóru moc nechápu. ve své době nebyla špatná 50 a 180. Vzhledem k ceně byla příjemná i 500.
Záměrně nedodržuji Tvé ,,zadání'', domnívám se, že časem ho nedodržíš také.
Kup si rovnou to co Tě oslovuje, kompromisem budeš jen ztrácet peníze při následných nevýhodných prodejích a dalších nákupech, až si nakonec ze ztrátou pořídíš, to co jsi chtěl na začátku.
Hezký večer

Luboš


Ahoj Lubosi,

budes v Nedvedici? Doufam ze jo :-o

.D.
  • 0

#56 zemekf

zemekf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 březen 2009 - 21:23:16

Poradíte mi nějaký fotoaparat formátu 6*6 s výměnými skly a rozumnou cenou. Tento formát mám kvůli zvětšováku nechce se mi už nic přezbrojovat.



Pentacon six
tělo+základ se dá koupit za 3000,- skla taky poměrně levné.
  • 0

#57 zemekf

zemekf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 březen 2009 - 21:30:43

Taky jsem si myslel, že mi na čtverci chybí možnost měnit objektivy, teď už bych to ani tak neviděl +/- 90% fotek ze sixe mám se záklaďákem, případně se záklaďákem a mezikroužky. Pak s 50 a 120, fotky se 180 bych snad i spočítal na prstech... Vážně víš, že chceš měnit objektivy?
Pokud jo, tak bych právě toho sixe zvážil - až na malou temnou malou matnici a nepředsklápěcí zrcátko je to bezva strojek za pusu. Navíc, vzhledem k tomu, že ke čtverci tě netáhne ani tak kouzlo toho formátu jako spíš přezbrojovací lenost, nepouštěl bych se hned do větších investic. Mimochodem se zvětšovákem na 6x6 se určité dá dělat i 645 :-o

Jediné na co se ten six podle mě nehodí, jsou věci ze stativu, když vychází časy 1/30-5s, protože na to, abys udržel to zabudované kladivo na uzdě, ti jen tak nějaká trojnožka nestačí...

Mazivo prý zamrzá a o spolehlivosti se taky mnoho dobrého nedočteš, osobně jsem s tím foťákem (zatím) takovýto problém neměl (ale mám ho cca 3/4 roku).



Nevím o čem mluvíte s tím zamrzáním.
Můj six zamrzl až po 4 hodinách na mrazu -20, Canon A-1 už ani necvak
Na 6+6 zýsadně aspoň 5kilový stativ, já mám na něj DDR dřevák a nestěžuju si. Ostatně de o zvyk.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních