Přejít na obsah


Fotka

Zaostřovací "mikroskop" Bestwell


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 13 září 2007 - 18:06:37

Přátelé, staroba přichází, orgány ochabují... a tedy i oči.
Pracoval jsem dlouhá léta v komoře se zaostřovací lupou z Meopty, pak jsem přešel na Kaisera (principiálně stejná) a i když zaostřování nebylo špatné, bylo pracné a ne zcela jisté.
Začal jsem se rozhlížet po něčem, co by umožnilo faktické zaostření "na zrno" a nemusel jsem spoléhat na "plusminusodhad". Také jsem neměl v úmyslu dát za aparátek více než 1000,- Kč.
Volba padla na výrobek fy Bestwell - jmenuje se Microsight 25x Grain Focusing Aid (viz.:
http://www.bhphotovi...n_Focusing.html )
Po zaostření na vlákno diagonálně umístěné v zorném poli okuláru (-dalekohledu) (=korekci na vlastní zrak) je zaostřování už opravdu sranda. Myslím si, že při tomto zvětšení je opravdu problém "proostřit". Buď tam to zrno je nebo není...
Za zmínku stojí i konstrukce: bytelný odlitek (!!!), na zrcátko i okulár jsou plastové krytky.
Cena 55USD lehce překročila částku, kterou jsem byl ochoten investovat, ale na druhé straně - po prvních zkušenostech bych byl ochoten dát i dvojnásobek!
P.S. Není to tak dávno, co jsem viděl tento "stroj" na e-bay za zlomek ceny.
  • 0

#2 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 13 září 2007 - 18:43:47

Vezeny Pentaxisto...mel jste byt marketingovym magem...po kazdem vasem prispevku zatouzim neco vyzkouset nebo si koupit...

Rozhodne ale diky za tip...
  • 0

#3 Meriamon

Meriamon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 130 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 14 září 2007 - 05:10:03

Já používám zcela odcloněný Biometar 80mm(mám celkem 3 kousky) od P-Sixe k plné spokojenosti.
  • 0

#4 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 14 září 2007 - 08:46:46

no, doteď jsem používal tu meopťáckou lupu v kombinaci se zaostřovací štěrbinou na Opemus 6, ale ta štěrbina mi jaksi na Durstovi chybí a samotná meopťácká lupa je vcelku k prdu (a to si myslím, že vidím dobře...).
Chtěl jsem koupit toho Kaisera, sem tam se na ebayi vidí, ale že by to bylo až tak často, to ne... Jestli je tohle ještě lepší, tak asi začnu pošilhávat jiným směrem:) Jen abychom se na ebayi netloukli s dalšími zdejšími komorníky...
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 září 2007 - 09:26:41

Mně vyhovuje dokonale Paterson.
  • 0

#6 kodl

kodl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 302 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 24

Publikováno 14 září 2007 - 09:49:50

Mně vyhovuje dokonale Paterson.


Princip je stejnej, Paterson ma mensi zvetseni (teda Microfocus, oni delaj jeste jiny).
  • 0

#7 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 14 listopad 2007 - 20:02:24

Ten paterson používám. Jediná chvíle, kdy to zrno se špatně hledá je, když se zvětšuje jemnozrnný film z fotomalu. Tam je jemné zrníčko, ale i tak se to s tím zaostřuje bezvadně.
  • 0

#8 atame

atame

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 64 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 15 listopad 2007 - 09:20:04

peak model I je tak nejak to nejlepsi co znam, i kdyz tech 300 Euro neni malo. Pouzitej se da koupit se stestim za zlomek ceny. Vyhoda je, ze funguje nejenom uprostred ale i v rozich. Pokud mate perfektne planparalelni zvetsovak a precizni objektiv, je to skoro jedno, ale ja mam rad kdyz si primo u kriticke casti motivu tu ostrost muzu prezkoumat.

http://www.monochrom.../xl/LUPE1-X.jpg
  • 0

#9 Niraj

Niraj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 212 příspěvků(y)
  • Locationskoro Litomyšl
Reputace: 1

Publikováno 29 říjen 2009 - 17:20:02

Tak dnes jsem se stal majitelem zánovní zaostř. lupy Paterson z eBay. Zatím do toho čučím jak husa do flašky, teším se na komornický víkend, gde to zkusím naostro. Jestli chápu bře, tak postup je následující:

Nejprve vyladím na svoje oko dle toho vlasu uvnitř. To se mi zatím ňák nedaří, nevím jestli to má udělat nějakou slabou lajnu, nebo co .... zdá se mi, že v docela velkým rozsahu se mi tam nic nemění. Rozdíl je jen v obou krajíních polohách.
Pak to vrazím to pod rozsvícenej zvětšovák s filmem a zaostřím na zrno. Totˇvše. Na výtahu zvětšováku nezáleží, prostě to tak funguje. Jen lupa musí být postavená tam, gde apk bude papír (na rámečku třeba). Ju?
  • 0

#10 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 29 říjen 2009 - 18:36:00

Niraj:
Nevím, jak je to Patersona, ale u mého Bestwella je diagonálně přes zorné pole "vlas" a zaostřuje se na jeho střed a chloupky, co z něj uvnitř trčí...
Pozn.: v denním světle je asi neuvidíte (pokud tam jsou), počkejte pod zvětšovák.
  • 0

#11 123

123

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 122 příspěvků(y)
Reputace: 26

Publikováno 22 červenec 2015 - 12:51:56

Pravě jedu ke Škodovy koupit mikroskop od Patersona, abych mohl přesně zaostřit na zrno. Již jsem na ten plastový zázrak za 800,- koukal a hrozně se mi nelíbil. Vypadá jako hračka od vietnamců. Ale nic jiného nemají, tak do toho jdu. Snad budu litovat jen trochu. Ahoj!


  • 0

#12 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 637 příspěvků(y)
Reputace: 1 299

Publikováno 22 červenec 2015 - 13:16:41

Pravě jedu ke Škodovy koupit mikroskop od Patersona, abych mohl přesně zaostřit na zrno. Již jsem na ten plastový zázrak za 800,- koukal a hrozně se mi nelíbil. Vypadá jako hračka od vietnamců. Ale nic jiného nemají, tak do toho jdu. Snad budu litovat jen trochu. Ahoj!

 

 

PATERSON 643 Micro Focus Finder ?  nebojte sa nie je to hracka od vietnamcov, da sa to pouzivat


  • 0

#13 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 762 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 22 červenec 2015 - 13:22:27

 

Pravě jedu ke Škodovy koupit mikroskop od Patersona, abych mohl přesně zaostřit na zrno. Již jsem na ten plastový zázrak za 800,- koukal a hrozně se mi nelíbil. Vypadá jako hračka od vietnamců. Ale nic jiného nemají, tak do toho jdu. Snad budu litovat jen trochu. Ahoj!

 

 

PATERSON 643 Micro Focus Finder ?  nebojte sa nie je to hracka od vietnamcov, da sa to pouzivat

 

Přesně tak, svoji úlohu plní naprosto s přehledem.


  • 0

#14 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 22 červenec 2015 - 15:35:53

taky ho mám, ostřím podle něj i "vybírám" clonu zvětšovacího objektivu, kdy mi zobrazuje shluky zrníček nejpěknějc

většinou je to ta první až třetí (jak říkají výrobci objektivů)


  • 0

#15 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 762 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 22 červenec 2015 - 15:37:57

taky ho mám, ostřím podle něj i "vybírám" clonu zvětšovacího objektivu, kdy mi zobrazuje shluky zrníček nejpěknějc

většinou je to ta první až třetí (jak říkají výrobci objektivů)

Ano, přesně tak. Dělám to stejně. :)


  • 0

#16 123

123

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 122 příspěvků(y)
Reputace: 26

Publikováno 22 červenec 2015 - 20:45:47

Děkuji. Za pár minut půjdu pod zvětšovák. Po vašich příspěvcích jsem pln optimismu a těším se na ostré zrno.


  • 0

#17 123

123

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 122 příspěvků(y)
Reputace: 26

Publikováno 22 červenec 2015 - 21:19:16

Je to dobré. Děkuji.


  • 0

#18 Pavlos

Pavlos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 červenec 2017 - 13:17:26

Zdravím všechny, máte někdo zkušenosti se zaostřovacím "mikroskopem" Focus Scope 541-2 od fy LPL??.

Díky.


  • 0

#19 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 7 červenec 2017 - 06:19:56

standartní zaostřovací lupa -   bohužel pouze s 5x zvětšením.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních