Přejít na obsah


Fotka

Vývojka pre Rollei (MACO) R3


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 poerfoto

poerfoto

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 září 2007 - 11:24:16

Zdravím Vás, má niekto skúsenosti s týmto filmom, viete odporučiť nejakú vývojku okrem originál MACO?
  • 0

#2 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 18 září 2007 - 11:36:55

ahoj. no - voriginál rolej, ne 8-O ta je myslim stejná ale dražší. dost dobře by měl eště reagovat na jedno amaloko, který je prej taky jenom jinak voznačený, teď nevim který. zkus si to zadat do gůglu.

já ho dělal s tim jejich voriginálem a vysloveně na větvi sem nebyl. hlavně páč mně tenhle film přišel až moc dokonalej 8-O takže lehce bezcharakterní :? ale je pravda, že z něho jedinýho sem nazvětšoval na 50x60 fotky se zrnem jako s vo stupeň dva menší citlivostí...

je to prostě moderní emulze no... a je drahej. možná takový ty laborantsky zaměřený temnokomorníci by se na něm vyžili - tzv. by ho zvládli 8-) a vytěžili z něj maximum :lol: ...a to já nejsem :lol:
  • 0

#3 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 18 září 2007 - 11:39:18

úplně nejvíc se mně na tomdle filmu líbilo, že mam na vobrázkách z roleje na kraji emulze a teda i na fotce taky napsaný rolej :lol: 8-O 8-O
  • 0

#4 poerfoto

poerfoto

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 září 2007 - 19:43:20

pozeral som amalco, predáva to ešte niekto, tu u nás vo Ficovciach ani stopy... :)
  • 0

#5 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 19 září 2007 - 09:37:10

pozeral som amalco, predáva to ešte niekto, tu u nás vo Ficovciach ani stopy... :)


amaloco prodava fotoskoda
  • 0

#6 Rumcajz

Rumcajz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 98 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 6 listopad 2007 - 12:41:05

Dík za info.
Já jen nechápu, co to píšou o citlivosti 25-6400
(http://www.bhphotovi..._Black_and.html)
to mi přijde jako docela velkej úlet
  • 0

#7 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 6 listopad 2007 - 12:58:01

co je na tom nepochopitelnýho, když starýho dobrýho trixe a kdejakej jinej film napušeješ, napuluješ, jak je potřeba? tydle sou na to akorát snad jako víc dělaný no...
  • 0

#8 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 6 listopad 2007 - 13:14:22

Dík za info.
Já jen nechápu, co to píšou o citlivosti 25-6400
(http://www.bhphotovi..._Black_and.html)
to mi přijde jako docela velkej úlet

No co jsem si zapamatoval z PR článku tak je to jako třikrát na sobě vrstva 400vky. No a k jiným citlivostem se dovoláš... Asi ho budu muset prubnout v kinu a vyvojku zkusim Tetenali než originál....
  • 0

#9 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 6 listopad 2007 - 15:22:37

Rollei vyvojky High Speed a ted nevim nazev te druhe, ale asi Low speed jsou preznacene Labor Partner vyvojky Supergrain a Cube XS ( mozna je dela i nekdo jiny). Prvni je urcena pro citlivosti ISO 400 a vyse a druha pro nizsi. Pricemz pro citlovosti ISO 800 a vyse se doporucuje vyvolavat pri 24°C. Kazdopadne nezapomente na PRESOAK (u vsech vyvojek)!!!!!! U tohoto filmu je to vylozene napsano jako nutnost!!!! Sam jsem ho jednou vyvolal z nouze ve stocku ID-11 pro EI 400 a bohuzel komentare na netu k teto kombinaci nelhaly... vysledek nebyl vylozene spatny, ale rozhodne to nebylo ani nic uzasneho :lol: Takze ID-11 nedoporucuji.
  • 0

#10 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 444 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 12 listopad 2007 - 09:01:13

rollei RHS = super-grain = amaloco am74
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních