Přejít na obsah


Fotka

pro pobavení


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
68 odpovědí na toto téma

#1 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 28 září 2007 - 16:23:29

současná cenová politika firmy fotoškoda je velmi zvláštní.... například Fomapan 400 v 17m metráži bych si tam už raději nekupoval :lol:

http://www.volny.cz/...apan400cena.jpg - 28.9.2007 17:25

http://www.fotoskoda...-400metraz-17-m

až to pomine, tak to smažte, díky .)
  • 0

#2 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 28 září 2007 - 16:41:16

Ještěže jsem ho kupoval ve Fomaobchodu :lol: :lol:
  • 0

#3 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 28 září 2007 - 18:22:46

To možná bude zlatá podložka a místo direk diamanty... :lol:
  • 0

#4 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 28 září 2007 - 20:11:09

kdepak - je to jasnej marketingovej tah... de vo to, že výrobci zjistli, že lidi ke svýmu životu prostě nutně potřebujou utrácet a pořádně. čim víc a zbytečnějc tim líp. proč myslíte, že digitál v komerci válcuje film :lol:
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 1 říjen 2007 - 21:25:52

Hledáme brigádnici :lol:

Úterý, 18 září 2007
Do mladého kolektivu redakce časopisu Photo life hledáme brigádnici.

Náplň práce:
obchodní administrativa (zpracování objednávek od přijetí po expedici),
komunikace se zákazníky,
výpomoc u minilabu (vyvolávání filmů, příjem zakázek apod.)

Nástup možný ihned. Předpokládaná délka do konce března. Variabilní pracovní doba.

Požadujeme:
spolehlivost, samostatnost,
příjemné vystupování,
ochota učit se novým věcem,
praxe výhodou

Nabízíme:
práce v mladém kolektivu
finanční odměna od 85 Kč/hod., s možností navýšení dle výsledků
zaškolení a získání praxe

Vaše nabídky prosíme zasílejte do 30.9. na info@photorevue.cz, nebo volejte na tel.:775 112 883


kdo z vás chodí vyvolávat filmy do Photo life? Kdybych věděl, že můj film vyvolává nějaká brigádnice...
  • 0

#6 papo

papo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 332 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 2 říjen 2007 - 06:57:25

No já nevím, ale co jsem pozoroval, tak vyvolávání filmů v minilabech je zcela automatická záležitost, jediné, co musí obsluha udělat, je vytáhnout konec filmu z kazety a upevnit ho na jakousi destičku či co to je a zavést do stroje. Na druhém konci pak stočit nebo nastříhat hotový film. Takže se mi nezdá, že by na tom brigádnice něco mohla pokazit, jedině snad ochmatat hotový film.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 říjen 2007 - 09:29:36

Už jen to ošmatlání filmu od nějaké slečny mi působí značné závratě. :lol:
  • 0

#8 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 2 říjen 2007 - 09:34:56

Už jen to ošmatlání filmu od nějaké slečny mi působí značné závratě. :lol:


pokud by slecna byla pekna...tak je lepsi aby osmatlala fotografa nez film...byva z toho vetsi uspokojeni ;o)
  • 0

#9 Acer

Acer

    Nováček

  • Předplatitel
  • 456 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 254

Publikováno 2 říjen 2007 - 17:28:27

V létě v Tatrách mi docházely svitky, tak jsem se vydal do Liptovského Mikuláše obejít prodejny. V jednom labu hezká slečna zrovna namotávala na prsty kinofilm a během rozhovoru ho pevně utáhla do úhledné ruličky. Já myslel, že tkhle už se s fimy nikde nezachází. A ty svitky jsem samozřejmě nesehnal.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 říjen 2007 - 19:21:15

Brrrrr! Uplně mi přeběhnul mráz po zádech....
  • 0

#11 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 4 říjen 2007 - 09:38:17

vidím zajímavej inzerát na paladixu!


Canon 5D+batery grip BG-E4

Tělo+grip záruka do 10.2.2008 (cca 45tis. expozic). Perfektní stav, 100% funkčnost. PRAHA volejte nebo SMS

Cena: 49000,-


možná po 35 tis. expozic majitel začal pochybovat a na 45 se rozhodl prodat
  • 0

#12 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 4 říjen 2007 - 10:13:07

Spíš už se chystá nový model (5D mark I či II - nevím přesně) tak majitel chce honem rychle prodat za ještě vcelku slušnou cenu. Neboť s novým modelem půjde cena staršího modelu nepochybně značně dolů
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 říjen 2007 - 10:28:54

vidím zajímavej inzerát na paladixu!


Canon 5D+batery grip BG-E4

Tělo+grip záruka do 10.2.2008 (cca 45tis. expozic). Perfektní stav, 100% funkčnost. PRAHA volejte nebo SMS

Cena: 49000,-


možná po 35 tis. expozic majitel začal pochybovat a na 45 se rozhodl prodat


Ja nechapu jak nekdo muze nasolit 45t expo ??

Za celou dobu (skoro 20 let s petiletou prestavkou) foceni mam asi 180 poradacu pro 120 filmy tudiz 2700 policek + jsem neco i vyhodil to nemam predstavu kolik muze bejt ale rozhodne to nebude vic jak 1/4-1/5. Dal +- 110 poradacu na kino cca 4000 to jsem jeste neprobral takze to bude asi skoro vsechno + to same na 300D tak 4000expozic a to tam toho nasolila pritelkyne nejvic na dovcach :D prumerne tak 300 na jednu dovolenou. Nakonec asi 100-150 plan filmovejch listu.

Dohromady tak 11000 - 12000 za tolik let.

A ten silenec za 1.5 roku 45000 ???? To proste nepochopim.
  • 0

#14 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 4 říjen 2007 - 10:39:28

týjo, já těmto říkám kulometčík - ale tohle překonává všechno
  • 0

#15 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 říjen 2007 - 11:59:23

Třeba to je spotovní fotograf, sériový snímání... dovedu si představit stovky cvaknutí v rámci jedné akce, klidně i tu tisícovku. A rok a půl, to je nějakých 80 týdnů, a pokud dával 1-2 akce na týden... to se ještě držel zkrátka :D
  • 0

#16 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 4 říjen 2007 - 13:31:33

Třeba to je spotovní fotograf, sériový snímání... dovedu si představit stovky cvaknutí v rámci jedné akce, klidně i tu tisícovku. A rok a půl, to je nějakých 80 týdnů, a pokud dával 1-2 akce na týden... to se ještě držel zkrátka :)

Tak Tak... má osobní zkušenost .. když mně tedy lidi umluví abych jim něco vyfotil.. tak např. narozeniny ve velkem stylu... to bylo cca 320 fotek (každý gratulant 2-3, pak vlastní zábava, foceno s dvěmi externími blesky bokem...).. to bylo dejmetomu v pátek... v sobotu křest CD plus koncert ... v tom sem jistější a vím že na web tolik fotek nechcou.. tak ať je z čeho vybírat.. tak jich bylo lehce přes 100.
Ale to vybírání a ladění rawu... brrr.. zas se tak brzo ukecat nenechám. Takže poloprofík-profík by tolik expozicí mohl zvládnout snadno. Jo v dobách kinofilmu bych tolik neexperimentoval a na ten koncert by mi stačily dva kinofilmy Delty 3200 :D
  • 0

#17 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 4 říjen 2007 - 13:33:42

Ano, jediné, co by ho mohlo omlouvat, by bylo profesionální nasazení v reportážích pro deník nebo sportovní profesionální fotograf. Tam to možné je. Prostě fotku přinést musí, ve vrcholných okamžicích prostě spustí kulomet. Dříve to sice zvládnul reportér s manuál fokusem na pár snímcích, ale holt technika pokročila.
Ale pravděpodobnost, že se nejedná o profesionála, ale prostě cvakala, je poměrně značná a jistě nadpoloviční. Známe své digitální kolegy.
  • 0

#18 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 4 říjen 2007 - 13:35:40

Když fotím svatbu a vyfotím 6 kinofilmů, tedy 216 expozic, tak si připadám jako cvakalský hovado. A to je to svatba celodenní a snímky rozhodně nešetřím. Nedovedu si představit tisíc fotek za den.
  • 0

#19 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 4 říjen 2007 - 22:07:28

no mě to přišlo komické, hlavně vzhledem ke zdejšímu prostředí, hodně lidí fotí na svitky i na větší věci a to číslo o počtu expozic vyhlíží až nefotograficky, snad by tací měli mít lepší mnohačipovou kameru, rozuměj na videozáznam a pak by si to doma zastavovali a vybírali okamžiky, proč by je měli přerušovat klapáním zrcadla
300 fotek z nějaký oslavy bych taky nahradil tím videem, když už tam musí být všechno zachyceno, ale já nejsem zadavatel takové zakázky a ten zřejmě stanovil pravidla
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 říjen 2007 - 09:34:26

Taky mám jednu výbornou příhodu. Stalo se to teď v sobotu 13.10. a budu ji asi dávat k dobru vždy, když budu vědět, že to někdo opravdu pochopí...
Byl jsem v Mutěnicích na "burčákových slavnostech" a do jednoho sklépka přišla parta známých od nějakého kamoša. Chvilu sme si povídali a jeden kořeň měl na pupku takový ten EVF digitál, jak se to tváří, že to je SLR, ale jen na prvních pár tisícin sekundy. Začal se vychloubat, že to je super, že za týden udělá tak 500 fotek a že fotí všechno. Hned si všimnul mojí skromné Bessy R (taky sem ji měl na pupku) a že by se chtěl podívat a že se tomu nic nestane (by si mohl zkusit)!
Vzal to do ruky, otáčí to a zeptá se: "To je poloprofi zrcadlovka?" Ihned sem mu odpověděl, že to je profi dálkoměr (ať je skutečnost jakákoliv). "Aha... hmm..." Zase mi to vrátil. Dál už se na nic neptal.

Za chvíli pokračoval se žgryndama o digitálech: "Sem se včera díval na novou řadu profi Nikon zrcadlovek a ještě tenhle rok si toto nechám a příští si koupím opravdovou zrcadlovku Nikon. Letos to stojí 35tis., ale příští rok to bude stát už jen 15tis. Ono je tam víc modelů- 600, 650, 700." Skoro mě dostal. Kdo ví, na co se díval...

A nejlepší joke celého našeho setkání: Nějak sme se bavili o kvalitách a velikostech snímku a on povída:"Když sem to kupoval u kamoše, co tomu opravdu rozumí, tak mi řekl, že je dobré používat karty s menší kapacitou- tak 256 nebo 512mega- proto jich tady mám několik. Protože když se používají vetší, tak už to ztrácí na kvalitě... no jakože se na tu 1GB kartu vleze třeba o pětset fotek víc než na tu 512MB, ale ta kvalita už není taková. Ona ta karta víc energeticky zatěžuje foťák a kvalita snímků jde dolů. Sím sem si to porovnával!"
To už nevydržela ani kamoška co tam seděla (normální baba bez jakéhokoliv technického vzdělání) a řekla, že to je kravina- jak může kapacita karty snížit kvalitu fotek?

No a pak sem dopil sklenku burčáku a nechal sem to tak....
  • 0

#21 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 16 říjen 2007 - 09:51:49

já mám takové příhody rád
normálně nekomentované, jen oznamovacím způsobem sdělené
fakt si je rád přečtu, tak sdělujte
  • 0

#22 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 16 říjen 2007 - 10:02:08

jak byste nazvali dva clovicky co s digitaly (jeden nejaky Panasonic ultrazoom a druhy D70 s uzasnum 18-200VR), kteri cvakaji svatbu na lehce popolednim slunci bez blesku...obcas i do mirneho protisvetla...i kdyz alespon jeden z nich mel mel poloprofi blesk...

jeden z nich tam mel nasazeny pro jistotu jeste polarizak (i kdyz ho nemohl stihat nastavovat...) a s tim polarizakem fotil na te svatbe i cely vecer hostinu...na moji otazku proc si ho nesunda, ze mu to prodluzuje casy cca 4x-8x rekl ze zapnul stabilizaci a zvysil ISO...
  • 0

#23 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 16 říjen 2007 - 10:34:56

vobdivuju vaši moudrost a rozvahu kolegové. sám ji ne vždycky mam no a to mi potom nedá a sem celej takovej jízlivej, zlomyslnej a skoro až zlej. jenom trochu a jenom vobčas teda, ale když se mi nedávno v jedný voboře nacpal před roleje člouvěk s miniaturnim digošem, na kterym měl nasazený cosi, co mi ze všeho nejvíc připomínalo první dva metry toho uříznutýho stromu na jehož pařezu stál, nedalo mně to a už sem hlásil. zvlášť, když tou bazukou spolehlivě vodehnal ty rozkošný bílý jelínky, který už už chtěli žrát z ruky :wink: pravda, moje zcela sladká a nevinná manželka se zeptala... a co to ten pán má na krku? řikam, nahlas a pomalu srozumitelně: to je milá taky foťák, víš? jenom ale stojí desetkrát víc, potřebuje pětkrát větší batoh a stokrát víc baterek a lezou z něho fotky z desetkrát menšim rozlišení.... :o chlapík naštěstí vobratem pochopil, kdo je v tu chvíli větší samec a zatroubil k ústupu. no ale ženu s jelínkem stejně nemam :)
  • 0

#24 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 16 říjen 2007 - 10:52:16

ty se máš, že máš čas na takový vejlety za těm jelínkama
já jsem takhle bohuželodehnal :wink: fakt vlastní manželku, když s pučeným digitálem se postavila mezi novomanžele s polívkou bessu a mě, ale úplně přímo, na celou šířku záběru
měl jsem pak hodně co žehlit, že se manželce tohle neříká a tak a tak jsem to svedl na fotozápal, kdy neznám lidi kolem a hledám kompozici :)
  • 0

#25 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 16 říjen 2007 - 11:19:22

Jo jo, když jsem byl v Chorvatsku na výletní lodi, vzal jsem si na tu cestu Mamču RZ67 s hranolem, gripem a sluneční clonou. Vznikne z toho tímto úctyhoná obluda, která budí respekt a lidi se furt otáčejí a sledují mě. (což mě pěkně sere, jsem jak nějaký exot) (pak tam je ještě ten srandaefekt, že všichni fotí to co já) Jeden pán to po zhruba půlhodině nevydržel a drže co nejokázaleji svůj kompakt před sebou, abych si všiml, že je tokolega přišel na pokec. Nejdřív opatrně naťukl, že jestli to umí i točit video. Tak jsem mu řekl, že nikoliv, že je to jen přerostlej foťák. To ho velmi zklamalo. Pak tedy kolik se mi na to vejde fotek - deset. Byl ještě zklamanější. Pak jestli to umí takový ty obrazový efekty. Ne - už se úplně topil. Nakonec se zeptal, kolik to má megapixelů. Tak jsem mu řekl, že to je na film. To nejdřív nepochopil, tak se ještě párkrát ujistitl. Načež s výrazem hnusu a opovržení se otočil a po celý zbytek dovolené se jistě cítil jako výtěz. Měl 20x menší digitál, vešlo se mu na něj několik tisíc snímků a kdykoliv chtěl, mohl ho strčit do kapsy....

(jinak na té dovolené bylo ještě 100+1 podobných příhod, jediná paní s kterou jsem se byl ochoten se o focení bavit byla jedna milá osůbka skromně cvakajíc himaticem. Chudince jí pořád naše "průvodkyně" doporučovala ty digitály, tak jsem se jí musel zastat...)

Jo, ještě jednu si neodpustím, po příjezdu onou lodí na jeden ostrov si jedna místní rodinka myslela, že tam točím dokument, tak mě pozvali domů na domácí :) Ty jsem tedy nechal při tom, měli z toho hroznou radost :)
  • 0

#26 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 16 říjen 2007 - 11:57:24

tak to je asi ceska exotika...zesmesnovani stredoformatu digicvakalisty s mydlovou krabickou...kdyz jsem se pohyboval po Benatkach (a po Caorle kde jsme bydleli) s Mamiyou 23 tak vetsinou vsichni z uctou uhybali z cesty a septali si - hele, koukej, ten pan je profesionalni fotograf. nejpuvabnejsi byl starsi pan ktery tak koukal po mem fotaku ze malem spadl do kanalu.

uzasny zazitek byl take ted v jesenikach kdy si mne jeden mily pan s mamcou i vyfotil (pozadal mne a mu zapozuju) a pak se nechal u ni vyfotit i sam.

to zahreje :wink:
  • 0

#27 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 16 říjen 2007 - 13:08:17

no bodejť, když digi už dohání a předhání sf, ne :wink: to je logický, máte doma digiťák? ne? a akvárko? :)
  • 0

#28 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 16 říjen 2007 - 13:13:07

no bodejť, když digi už dohání a předhání sf, ne :wink: to je logický, máte doma digiťák? ne? a akvárko? :)


tohle mi pripomina jak chruscov dohanel amiky v kukurici...a jak to dopadlo ;o) doufam ze digi ma podobny osud...to by byl balzam na dusi...(mimochodem ta moje je poradne skodoliba...co se tyce tikitalistu)
  • 0

#29 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 16 říjen 2007 - 13:13:52

tak to je asi ceska exotika...zesmesnovani stredoformatu digicvakalisty s mydlovou krabickou...kdyz jsem se pohyboval po Benatkach (a po Caorle kde jsme bydleli) s Mamiyou 23 tak vetsinou vsichni z uctou uhybali z cesty a septali si - hele, koukej, ten pan je profesionalni fotograf. nejpuvabnejsi byl starsi pan ktery tak koukal po mem fotaku ze malem spadl do kanalu.

uzasny zazitek byl take ted v jesenikach kdy si mne jeden mily pan s mamcou i vyfotil (pozadal mne a mu zapozuju) a pak se nechal u ni vyfotit i sam.

to zahreje :)


To nic není - to když jdu po Hradci se šupinou na krku, tak se mi každý druhý klaní, zve mě na pivo a uctivě mi říká pane Předsedo, kdybyste byl tak velmi laskav a nechal mne podívat se do toho vašeho kouzelného hledáčku, jak se to v něm prý tak překrásně vlní a šupinatí... :wink:
  • 0

#30 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 říjen 2007 - 13:17:04

Moje přítelkyně chtěla foťák, tak sem ji nejdřív pořídil Nikona EM a když se ukázalo, že je na prd, tak sem ho střelil chtěl sem ji koupit nějakou krabičku tikitálovou. Ona že ne, nic takového nechce a fotit tím nebude. Musel sem ji koupit Nikona 401 (za ty prachy....). Tak co s ní mám dělat?
  • 0

#31 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 16 říjen 2007 - 13:18:09

no bodejť, když digi už dohání a předhání sf, ne :wink: to je logický, máte doma digiťák? ne? a akvárko? :lol:


tohle mi pripomina jak chruscov dohanel amiky v kukurici...a jak to dopadlo ;o) doufam ze digi ma podobny osud...to by byl balzam na dusi...(mimochodem ta moje je poradne skodoliba...co se tyce tikitalistu)


Hele, zadrž, kdyby nebylo digi, málokdo z nás by si mohl v takové míře nakupovat SF a MF vybavení za srandaceny.
  • 0

#32 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 16 říjen 2007 - 13:42:01

no bodejť, když digi už dohání a předhání sf, ne ;-) to je logický, máte doma digiťák? ne? a akvárko? :!:


tohle mi pripomina jak chruscov dohanel amiky v kukurici...a jak to dopadlo ;o) doufam ze digi ma podobny osud...to by byl balzam na dusi...(mimochodem ta moje je poradne skodoliba...co se tyce tikitalistu)


Hele, zadrž, kdyby nebylo digi, málokdo z nás by si mohl v takové míře nakupovat SF a MF vybavení za srandaceny.


Pavle, proc si myslis ze nakupuju jak divej...zjisti se ze cipy jsou strasne neekologicky, zrusi je...a pak moje sbirka naroste v cene ;o)))))))))))
  • 0

#33 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 16 říjen 2007 - 14:12:56

gorgi, už poněkolikátý ti musim spolu s baghírou říct: sme jedný krve ty i já ;-)

hlavně co se tejče vejbavy a zlomyslnosti :!: :? :)

budeš na srazu? - tajemník navrhoval založení ozbrojený pěsti ŠŠ - dem do toho? představuju si, že bych moh vedle řádnýho potírání teletářů rozjet takovej svuj malej soukromej tikitalistickej převýchovnej táborek 8-)
  • 0

#34 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 16 říjen 2007 - 15:05:43

gorgi, už poněkolikátý ti musim spolu s baghírou říct: sme jedný krve ty i já ;-)

hlavně co se tejče vejbavy a zlomyslnosti :!: :? :)

budeš na srazu? - tajemník navrhoval založení ozbrojený pěsti ŠŠ - dem do toho? představuju si, že bych moh vedle řádnýho potírání teletářů rozjet takovej svuj malej soukromej tikitalistickej převýchovnej táborek 8-)


samozrejme, ze tam budu :o) i s mamcou...

souhlasim i s dalsi myslenkou - prevychovny taborek je bajecny napad. budeme jim davat lekce z historie fotografie...a rikat kolik to melo megapixelu (pripadne gigapixelu ;o))) aby si to tikitalisti dokazali prezvejknout...a prozrit nad svym omylem. take jim vysvetlime ze ostrost se nastavuje ve fabrice pri vyrobe objektivu a upravuje vyvolanim filmu a ne v jakymsi menu...jak si mysli oni.

je proste cela rada temat co by se s nima mela probrat a nalezite osvetlit.

jsem ovsem proti niceni tikitalnich pristroju...ty prodame a za utrzeny mirny gros nakoupime klasicke fotoaparaty ;o) nove tikitalisty znechucene nami prodanou tikitalni bestii (se zabudovanym kurwitkem aby to fotilo jeste hur nez normalne foti) pak pozveme na dalsi prevychovny pobyt :o)
  • 0

#35 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 16 říjen 2007 - 16:39:05

já nemám čas na to, abych jezdil na srazy, ale tohle bych si nenechal ujít, taková reportáž je snem každého opravdového filmového fotografického pracovníka - napravujícíse digitálista míchá v ochranném osvětlení fotografickou emulzi v kádi velikou vařečkou, pot mu teče po tváři, úpí to by byly pěkný snímky ;-)
  • 0

#36 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 16 říjen 2007 - 19:29:29

Tak už si pomalu balte notebooky, ať si tam taky můžem ukázat nějaký fotky.....
  • 0

#37 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 16 říjen 2007 - 20:02:02

Nebude stačit prezentace v digitálním rámečku? Vejde se mi tam nekolik set a po vložení karty tisíce fotek. ;-)
  • 0

#38 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 říjen 2007 - 21:29:02

Tak už si pomalu balte notebooky, ať si tam taky můžem ukázat nějaký fotky.....


Kdo přiiveze notebook, dostane do kafe(piva, čaje, etc.) rodinal! :!: ;-)
  • 0

#39 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 16 říjen 2007 - 22:19:46

Tak mě teď při volání filmu napadlo a je to úplně mimo téma, že temnokomorníci mají asi nejvíc rozvinutý cit, jak prstem poznat přesných dvacet stupňů, pomalu přestávám potřebovat teploměr.....
  • 0

#40 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 17 říjen 2007 - 00:57:30

Mamiaku, poslyš s tou pěstí ŠŠ to je dobrý nápad. Sám, dobrovolně a rád se hlásím!!! Bereš mě? "Boha, tak sme tých tikitálistou bili, aj čo to tárám...."
Pod heslem velkého myslitele: "Chladnou hlavu, planoucí srdce a naprosto čísté ruce" půjdu hrdě z vlajkou zpět, dopředu ni krok!!!
  • 0

#41 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 17 říjen 2007 - 01:03:13

Ještě jednu historku navrch.
Je to asi rok, co jsem byl navštívit kamaráda v prodejně Foto ve Zlíně, když se do prodejny nakroutili dva rádoby intelektuálové (tvářili se tak) a hned spustili, že by si si chtěli kúpit foťák. Kamarád se zeptal, jakou mají představu, kolik chtějí do aparátu investovat. Odpověděli, že je jim to jedno, ale aby ten foťák měl moc velikú obrazovku, móóóc tych zůůůmůů a moc tych megapixélu......
Pousmál jsem se, zbalil jsem z pultu ustalovač a odcházel jsem. Nedalo mi to ve dveřích jsem se otočíl a říkám tomu kamarádovi : "Vídím, že tu máš móóóóc veliků prdel".
  • 0

#42 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 17 říjen 2007 - 01:33:07

Teď ze mě jeden digitálista, co tedy o svém novém digitálu teprve sní dělá blbečka, jelikož neumím ocenit, že nový Olympus E3 (digi zrcadlovka) má výklopný live displej. Chlapci, potřeboval někdy někdo z vás u zrcadla takovou chujovinu?
  • 0

#43 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 17 říjen 2007 - 07:27:01

Teď ze mě jeden digitálista, co tedy o svém novém digitálu teprve sní dělá blbečka, jelikož neumím ocenit, že nový Olympus E3 (digi zrcadlovka) má výklopný live displej. Chlapci, potřeboval někdy někdo z vás u zrcadla takovou chujovinu?

no uhlovy hledacek by se obcas hodil...;-)
  • 0

#44 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 17 říjen 2007 - 08:15:08

úhlový hledáček je dobrá věc, ale tamten to má hlavně na focení s rukama nad hlavou, nebo někam kamsi napřaženýma
na nedávné společenské akci jsem jich viděl několik a používají ruce nad hlavou i když to vůbec není potřeba a záběr by měl být udělán normálně, jako pohled, ne nadhled, co je k tomu vede, chtělo by to asi nějakou studii, já si to neumím vysvětlit
  • 0

#45 kodl

kodl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 302 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 24

Publikováno 17 říjen 2007 - 08:32:37

Vcera kdyz jsem sel z prace videl jsem japonce s fotakem, nic neobvykleho. Jenze tenhle mel zrcadlovku (samozrejme digitalni), coz uz tak obvykle neni. Ta zrcadlovka byla na stativu. No a on vam fotil tak, ze ve stoje tou pravou rukou drzel a ovladal tu zrcadlovku, levou drzel ten stativ ve vodorovne poloze a fotil Rathaus. Poprve v zivote jsem zalitoval, ze nemam nejakou digitalni mejdlovou krabicku nebo mobil s fotakem. Bohuzel neco takovaho uz v zivote neuvidim, teda asi.
  • 0

#46 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 17 říjen 2007 - 11:34:35

co nejni, může bejt. jestli kolego dojedeš na sraz budeš mít při vytváření živejch vobrazů na téma "zavrženíhodnost digitálu" možnost podobný, byť "mírně" aranžovaný záběry na druhej pokus získat 8-O
  • 0

#47 kodl

kodl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 302 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 24

Publikováno 17 říjen 2007 - 11:38:45

Bohuzel nemuzu, priste.
  • 0

#48 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 18 říjen 2007 - 09:36:02

tak jsem se předevčírem zastavil v praze u škody a jako tradičně slintal na vitríny.
a protože se dlouhé večery blíží, rozhodl jsem se koupit ministativ za účelem tvorby makra.
předběhl mě ale nějaký ital se stejnou ideou a krásným analog pentaxem, -nekompromisně, nedbaje mého a prodavačova vysoce zvednutého obočí vybral tu uplně snad největší a nejnestabilnější haluz co se nedá ani jako stativ nazývat a už to tam šrouboval.

no, bajonet se snad nevylomil, ale ten zvuk úderu objektivu o pult bych vám nikomu nepřál slyšet... 8-O

mimochodem mají tam jeden kousek od sliku, který vypadá velice pěkně.
  • 0

#49 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 18 říjen 2007 - 12:15:03

Na ministativ kašli - lepší je pytlík s pískem, nebo podobným obsahem. (Pokud chceš opravdu mini stativ)
  • 0

#50 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 18 říjen 2007 - 13:50:13

Na ministativ kašli - lepší je pytlík s pískem, nebo podobným obsahem. (Pokud chceš opravdu mini stativ)

jj - ne písek ale fazole, na ty jsem si vzpomenul, když jsem ho nechal omylem doma ač jsem věděl,že ho budu v tý florencii zatr potřebovat. :wink:
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních