Přejít na obsah


Fotka

poznávací zájezdy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 6 říjen 2007 - 21:10:03

Tak mě napadlo, sem tam se někdo ptá na různý foťáky, systémy se zrcadlem, bez něj, velkoformát apodobně. Neví si rady, pro co se rozhodnout.
Kdyby tak někdo, kdo má doma slušnou sbírku udělal takovou prezentaci, někdy mi je to ošahávání v bazarech krátký, na to abych se pro něco rozhodnul. Jedná se přec o dost velký částky, dát za bazarový tělo a dvě skla třeba10 - 20kk je dost a když to uvidím u někoho na stole a budu mít půl hodiny...
Jednou by to byly nikony, jindy minolty, canony asi ne... atd.
A pak třeba porovnání tlr. Jestli by někdo měl 2-3 rolleie, nějakou jašiku, minoltu a všechno by to bylo pohromadě na jednom místě.
Ev. je i varinta, že by se dva vlastníci takové skupiny přístrojů sešli v jeden čas na jednom místě.
A zvědavci by pak nasedli na vlaky.
Na bessu jsem se jel podívat do prahy, na sbírku tlr bych taky jeden den výletní obětoval, například.
  • 0

#2 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 6 říjen 2007 - 22:59:13

pokud mě příspěvky nemýlí má slušnou sbírku gorgi a samozřejmě předseda, fabius je poslední dobou zase odborníkem přes skla.
předpokládám tedy, že ty jako asák vhodně zaintervenuješ...
:)
btw - co znamená to tvoje canony asi ne? :D -moje eos 50e je docela pěknej stroj a rád ho používám B) 8-) - teda pouze na čb

jinak je to dobrej nápad

ovšem předem už vím, že mě všichni překecáte na nikon af zrcadlovku, saláti zelený :lol:
-no nebudu tvrdit, že ta f - 801s neni s prominutím k sežrání...
  • 0

#3 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 7 říjen 2007 - 07:23:33

no jsem tam myslel, že těch s canonama je nějak míň a není tam hlavně ze starý techniky tolik co vybírat, jako třeba u nikonu a pentaxu
v pátek na svatbě jsem se podíval náhodou znova do eos 300v - můj první foťák - a tylo to ták tmavé B)
ta osoba měla dobrou vůli - pofotím si něco na film, když tady skorovšichni plácaj těma digitálama, ale fotila bez blesku, při umělém osvětlení, dvoustovkou, protisvětlu - tedy asi -2EV - asi osminou vteřiny, ně nějakej motivovanej režim, snažil jsem se jí mírně doporučit, ať si raději vyklopí ten blesk, pak poslechla, já jsem tam měl 30/4 při 1600, tak to jen poslední příhoda z fotoživota
  • 0

#4 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 7 říjen 2007 - 12:55:05

Jednoznačně nejpovolanější osobou pro podobnou osvětovou činnost je Kustod nejširších sbírek Gorgi/Gwann. Skoro bych hádal, že není daleko doba, kdy by mohl/měl otevřít soukromé museum fototechniky.

Jeho osvětové působení s přenosnou vitrínou je jistě mimořádně záslužné, ale obávám se, že poslední široslet naznačil limity tohoto přístupu. Možná kdyby Gorgi podal žádost o nějaký příhodný grant, ze kterého by pak hradil pomoc menší skupiny šerpů. Ale jinak si vytknul úkol snad až příliš herojský.

Mě sice prošlo rukama za poslední dva roky nezanedbatelné množství fototechniky, ale jednak jsem příliš úzce specializován pro širší osvětovou činnost (jsou to skoro samé Nikkory, sem tam nějaké tělo Nikon) a kromě toho do své sbírky zařazuji jen vybrané kusy, které projdou pečlivým výběrovým řízením s přísně nastavenými požadavky. Mohu samozřejmě přispět komukoliv radou, ale vlastní museum si zakládat nehodlám. ,
  • 0

#5 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 8 říjen 2007 - 18:47:15

panove, skoro se cervenam...tolik chvaly...

napad by to byl vytecny...ale jen v pripade, nekdo ma sbirku urcite znacky/segmentu...a ne jako ja od vseo trosku.

kazdopadne pokud nekdo z vas bude chtit vedet/vyzkouset cokolik z nize prilozeneho seznamu, muzeme se nejak domluvit. Vetsina je funkcni, jen par kouskum neco schazi...

Canon EOS 50E
Canon EOS 300V
- Tamron AF 19-35/3,5-4,5
- EF 28-70/3.5-4.5 II
- EF 28-90/4-5,6 II

Pentax ME Super
Pentax P-30T
- Sigma AF 24/2,8 II Macro
- SMC Pentax-M 28/2,8
- SMC Pentax-M 50/1,7
- SMC Pentax-M 135/3,5

Olympus OM-1n
Olympus OM-1
Olympus OM-2000
Olympus OM-10 (s manualni adapterem)
Olympus OM-20
- Zuiko 24/2,8
- Kiron 28/2,0
- Zuiko 35/2,8
- Zuiko 35-70/3,5-4,5
- Zuiko 35-70/3.5-4.8
- Zuiko 50/1,8
- Tamron SP 90/2.5 Macro
- Kepcor 135/2,8

Minolta SRT-101 (2ks)
- MC W.Rokkor-HG 35/2.8
- MD 35/2.8
- MD Rokkor 45/2
- MC Rokkor-PG 50/1.4
- MC Rokkor-PF 55/1.7
- MD 135/2.8
- MD 75-200/4.5

Yashica FX-3 Super 2000
Yashica FR
Yashica FR1
- Tokina RMC 17/3.5
- Yashica ML 28/2.8
- Carl Zeiss Distagon T* 35/2.8
- Carl Zeiss Planar T* 50/1.4
- Yashica ML 50/1.7
- Yashica ML 50/2
- Yashica ML Macro 55/2.8
- Carl Zeiss Planar T* 85/1.4

Nikon FM

Yashica TL Electro-X ITS
- S-M-C Takumar 28/3,5
- Yashinon 50/1,7
- Carl Zeiss Sonnar 135/3,5 MC

Konica FS-1
- Hexanon AR 57/1,4

Canon EF
- FD 50/1.4 S.S.C.

Exa Ia
Exa Ihagee Dresden
Exakta Varex IIa
Exakta VX 500
- Carl Zeiss Flektogon 20/4
- Carl Zeiss Flektogon 35/2,8
- Carl Zeiss Tessar 50/2,8
- Carl Zeiss Tessar 50/3.5
- E. Ludwig Meritar 50/2,9

Werra + Tessar 50/2,8
Olympus XA
Yashica T3
Yashica 35 Electro GTN
Konica 28 Wide
Konica III

Kiev 3
Kiev 4A
- Jupiter 12
- Jupiter 8
- Jupiter 11

Zorkij 3
Zorkij 4
Zorkij 4K
FED 3
FED 4
- Skopar 25/4
- Jupiter 12
- Jupiter 8
- Industar 53/2,8
- Jupiter 9

Mamiya Super 23
- Sekor 50/6,3
- Sekor 100/3,5
- Sekor 150/5,6

Linhof Press 70
- Zeiss Biogon 53/4,5
- Zeiss Planar 80/2,8
- Zeiss Sonnar 180/4,5

Mamiya 645
- Sekor 50/4 C Shift
- Sekor 80/2.8 C

Pentacon Six TL
- Carl Zeiss Flektogon 50/4 MC
- Carl Zeiss Biometar 80/2,8 MC
- Carl Zeiss Sonnar 180/2,8

Rolleiflex Standard (1934)
Flexaret IVa
Flexaret V
  • 0

#6 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 8 říjen 2007 - 18:49:39

Gorgi: To je seznam z ňákého obchodu??? :-)
  • 0

#7 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 8 říjen 2007 - 18:52:26

Jednoznačně nejpovolanější osobou pro podobnou osvětovou činnost je Kustod nejširších sbírek Gorgi/Gwann. Skoro bych hádal, že není daleko doba, kdy by mohl/měl otevřít soukromé museum fototechniky.

Jeho osvětové působení s přenosnou vitrínou je jistě mimořádně záslužné, ale obávám se, že poslední široslet naznačil limity tohoto přístupu. Možná kdyby Gorgi podal žádost o nějaký příhodný grant, ze kterého by pak hradil pomoc menší skupiny šerpů. Ale jinak si vytknul úkol snad až příliš herojský.

Mě sice prošlo rukama za poslední dva roky nezanedbatelné množství fototechniky, ale jednak jsem příliš úzce specializován pro širší osvětovou činnost (jsou to skoro samé Nikkory, sem tam nějaké tělo Nikon) a kromě toho do své sbírky zařazuji jen vybrané kusy, které projdou pečlivým výběrovým řízením s přísně nastavenými požadavky. Mohu samozřejmě přispět komukoliv radou, ale vlastní museum si zakládat nehodlám. ,


Fabie,

prenositelnost sveho muzea jsem opet testoval o vikendu na draze Ramzova - Praded. Pocasi silene, mlha by se dala krajet. Celkem 25km. Presska s 3 skly, 4 kazetami, matnici a hledackem, 3xOM (OM-1n, OM-10, OM-2000, 24/2.8, 35/2.8, 50/1.8, 90/2.5, TC 2x), hromada filtru, cca 20filmu, jidlo, piti, stativ. Celkem cca 15-18kg.

Vysledek: zvladl jsem to...ale:
telata se s sebou OPRAVDU nevyplaci nosit (celkem 3 zabery...)

Bez nich to je unosne.
  • 0

#8 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 8 říjen 2007 - 18:54:13

Gorgi: To je seznam z ňákého obchodu??? :-)


Ne, to je ono "Muzeum" :)

na sirosletu jsem s sebou mel 2xYashica, Mamiya Press, 4xOlympus. Cemuz mi drazi kolegove sirokouhelnici rikaji "Prenosne muzeum".
  • 0

#9 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 8 říjen 2007 - 19:12:08

na sirosletu jsem s sebou mel 2xYashica, Mamiya Press, 4xOlympus. Cemuz mi drazi kolegove sirokouhelnici rikaji "Prenosne muzeum".

Těmto pár kousku si dovolili říkat muzeum? Vždyť je to výbava každého naročnějšího fotografa, který myslí svou práci vážně a chce využívat výhod všech tří systému formátu negativu (no tedy spíše 2.5 systému :-)) )
  • 0

#10 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 8 říjen 2007 - 19:17:47


na sirosletu jsem s sebou mel 2xYashica, Mamiya Press, 4xOlympus. Cemuz mi drazi kolegove sirokouhelnici rikaji "Prenosne muzeum".

Těmto pár kousku si dovolili říkat muzeum? Vždyť je to výbava každého naročnějšího fotografa, který myslí svou práci vážně a chce využívat výhod všech tří systému formátu negativu (no tedy spíše 2.5 systému :-)) )


jo, jeste jsem zapomnel Mamiyu 645...a k te Pressce mam kazety jak 6x7...tak 6x9 ;o)
  • 0

#11 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 8 říjen 2007 - 19:28:43

dovolím si ještě jednou naznačit původní ideu - tu znenadání objeví se mezi kolegy nový třebapentaxista, má nějaké staré obyč. tělo a rád by, třebas i ze zámoří, koupil nějaké velmi pěkné, třeba LX a nyní stojí před otázkou, je to dobrá volba pro moje ruce, oči, kapsu?
zadá tedy do fóra požadavek poznávacího zájezdu k nějakému vlastníkovi několika podobných přístrojů - tedy hora zůstane na místě a k ní přijede na obhlídku ten nový potenciální majitel onoho legendárního těla
tedy - vlastníci bohatých sbírek mohou být v klidu, jejich technika se stěhovat nebude
mohou existovat výjimky, kdy se kvůli doplnění posouzení správnosti rozhodnutí nového majitele sejdou dva, či tři vlastníci s nějakou zvláštností v přenosných brašnách, ale plánovitě to tak být nemusí
a pak zde jsou i zvědavci, vlastně nic momentálně koupit nechtějí, ale na zájezd pojedou jen tak, jako na jiné fotosetkání
napadá mě třeba ta velkoformátová kamera, pro člověka s napnutým rodinným rozpočtem dát dvacet bez skla a nevědět, jestli mi ten formát vlastně vyhovuje je těžká volba a takové tematické setkání by mu jistě pomohlo
  • 0

#12 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 8 říjen 2007 - 19:41:04

Jdu se zahrabat pod zem s těma dvěma tělama a čtiřma objektivama... :-)
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 říjen 2007 - 19:53:57

Potřeboval bych si prohlídnout R2A, R3A. Má někdo???
  • 0

#14 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 říjen 2007 - 20:02:46

Taky bych se podíval. V ringfottu je mají zrovna objednaný, což zas tak na půl roku...
  • 0

#15 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 8 říjen 2007 - 20:33:35

teda, leccos se dá vytušit ze širovlákna na fa, ale tohle je teda něco.
gorgi jen zapomenul napsat, že finance investované do této sbírky jsou o fous vyšší, neb bylo třeba přikoupit větší dům :-)
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 říjen 2007 - 21:21:48

Inzerát:
Ukážu svoji R za vaši R2A!

:-)
  • 0

#17 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 9 říjen 2007 - 10:10:53

Potřeboval bych si prohlídnout R2A, R3A. Má někdo???
3A + 40 a 25 mm skla mám, ale čas nemám, tak jedině kdyby jel potenciální dalekoměrník kolem - HK
přes den jsem v prodejně sporáků 500m od centra, možno i tam
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 říjen 2007 - 10:14:37

Potřeboval bych si prohlídnout R2A, R3A. Má někdo???
3A + 40 a 25 mm skla mám, ale čas nemám, tak jedině kdyby jel potenciální dalekoměrník kolem - HK
přes den jsem v prodejně sporáků 500m od centra, možno i tam


V Hradci sem nějakou dobu nebyl, ale možná bych mohl zajet. Doufám, že se tam brzo vyskytne nějaké hokna. Pak bych se určitě ozval. Mimochodem, co se v Hradci považuje za centrum? Abych věděl, kde to je těch onych 500 metrov?
  • 0

#19 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 9 říjen 2007 - 10:46:55

Potřeboval bych si prohlídnout R2A, R3A. Má někdo???
3A + 40 a 25 mm skla mám, ale čas nemám, tak jedině kdyby jel potenciální dalekoměrník kolem - HK
přes den jsem v prodejně sporáků 500m od centra, možno i tam


V Hradci sem nějakou dobu nebyl, ale možná bych mohl zajet. Doufám, že se tam brzo vyskytne nějaké hokna. Pak bych se určitě ozval. Mimochodem, co se v Hradci považuje za centrum? Abych věděl, kde to je těch onych 500 metrov?


centrum (nejen v Hradci) je tam kde je prave Predseda.
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 říjen 2007 - 10:54:02

No právě!
  • 0

#21 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 9 říjen 2007 - 10:58:56

shodou okolností se to skoro shoduje, předseda pracuje v centru taky
centrem bych myslel ulrichovo náměstí, gočárova třída, já jsem na dohled od hotelu grand, poblíž adalbertina a nedaleko je taky provozovna kodak, dělají tam hlavně čipopráci, ale je tam i lednice s filmy, předraženými, ale přece něco
  • 0

#22 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 9 říjen 2007 - 13:20:52

centrum (nejen v Hradci) je tam kde je prave Predseda.


Ano, je tomu skutečně tak. Centrum Hradce Králové bylo vystavěno okolo mého působiště již v šerém dávnověku. Nalézá se mezi staroslavnou budovou Muzea východních Čech ctihodného stavitele Kotěry a katedrálou sv. Ducha. Pan Radim, RHx zvaný, prodává své kovářské výrobky dnes moderně sporáky zvané přes ulici samohybů plnou, smradů rozličných tropících a hrubě lomozících. Nedaleko jest několik krčem, jakož i jiných rozšiřoven, kam kdykoliv možno zajíti, hrdlo své svlažiti a na přístroj všeliký z jemně cizelovaného plechu ukovaný, sklem optickým vpředu se honosící okem zálibně spočinouti.
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 říjen 2007 - 13:45:18



centrum (nejen v Hradci) je tam kde je prave Predseda.


Ano, je tomu skutečně tak. Centrum Hradce Králové bylo vystavěno okolo mého působiště již v šerém dávnověku. Nalézá se mezi staroslavnou budovou Muzea východních Čech ctihodného stavitele Kotěry a katedrálou sv. Ducha. Pan Radim, RHx zvaný, prodává své kovářské výrobky dnes moderně sporáky zvané přes ulici samohybů plnou, smradů rozličných tropících a hrubě lomozících. Nedaleko jest několik krčem, jakož i jiných rozšiřoven, kam kdykoliv možno zajíti, hrdlo své svlažiti a na přístroj všeliký z jemně cizelovaného plechu ukovaný, sklem optickým vpředu se honosící okem zálibně spočinouti.


Hmm... tady se někdo evidentně a vysoce pravidelně nudí v práci.
  • 0

#24 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 9 říjen 2007 - 19:00:49

Buď rád, že se tam nudím, aspoň je čas na korekce článků :wink:
  • 0

#25 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 11 listopad 2007 - 20:50:28

na můj krk přibyla v konci minulého týdne bessa L, kdo by chtěl vidět tento šířeji zaměřený přístroj, tak jsem pořád stejně v tom centru, v tý prodejně sporáků
  • 0

#26 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 11 listopad 2007 - 23:44:54

na můj krk přibyla v konci minulého týdne bessa L, kdo by chtěl vidět tento šířeji zaměřený přístroj, tak jsem pořád stejně v tom centru, v tý prodejně sporáků


Až zase pojedu nicnedělat do Hr.Kr., tak se ozvu! :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních