Přejít na obsah


Fotka

flexaret, nějaké rady do začátku?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
638 odpovědí na toto téma

#101 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 6 květen 2009 - 14:51:27

vztah s HASSEM první bronicy byly defacto předělané Hassy


to jo, ale podstatně vylepšený - tušim přes dvacet patentů, to jen tak mezi námi bronikáři :D
  • 0

#102 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 6 květen 2009 - 14:59:11


vztah s HASSEM první bronicy byly defacto předělané Hassy


to jo, ale podstatně vylepšený - tušim přes dvacet patentů, to jen tak mezi námi bronikáři :D

Ano Bronikáři-kronikáři... :lol:
  • 0

#103 tomas_tnt

tomas_tnt

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 270 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 10

Publikováno 6 květen 2009 - 18:40:05

Díky za informace, ale pořád mi uniká, proč bych měl pořizovat Broňu a ne třeba Kiev, kterých je zde vcelku dost a s opravama taky nebude problém. Bronica mi přijde ze trojky Hassel, Kiev, Bronica v zemích českých nejexotičtější. Cenově to asi bude Kiev, Broňa, Hassel (vzestupně od nejlevnějšího).
Navíc se na ebay objevují objektivy speciálně pro Bron....takže mají unikátní bajonet? (Co sem tak pochytil, tak Kiev okopíroval Hassela včetně bajonetu) Jak je to s tím měřením expozice? Zase to bude asi hledáček s TTL členem, ne?

Jinak cítím, že už je to trochu mimo téma Flexaret, tak bych to pomalu uzavřel - ale to víte, začal jsem s Flexaretem (ještě nemám ani vyvolaný první svitek) a otázek okolo je pořád víc a víc :D
  • 0

#104 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 6 květen 2009 - 18:57:10

tak jsi to vystihl celkem přesně - měřící hranol.. proč ne kiev ale bróňu poví třřeba ypress. stále trvám na tom, že flexa je super a jel bych na ní, dukud nenarazíš na nějaké skutečné dno jejích možností. bronča má své objektivy - mimo jiné je tam jinak i to, že má závěrku v objektivu. SQA.

co ypress netrefil přesně - ano, s měření, čtverec - SQA... ale pokud jde jen o čtverec, staré bronicy... ano, hass je osobnost. tam se říka: tu jsem já, profik, co ví co chce, nekompromisní kvalita a mam na to.

stará bronica - to je vše výše uvedené... a k tomu jestě: jsem estét, stroj musí mít duši. anóbrž hass je nástroj, bronča je partner :lol: jééé, to to schytam. konec OT, ale muselo to ven.

PS: já starou bronču bohužel nemám :D
  • 0

#105 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 6 květen 2009 - 20:58:01

no v tom je právě největší slebina kieva - jak se ti jednou pokazí, tak je to špatné - já jsem ho měl, pokazil se našel jsem jednoho opraváře a ten krom toho že je starý a chce mít svůj klid chtěl abych si k tomu dodal jeden stroj na součástky.

to kopírování u hasse - ano kiev je kopie Hass 503, ale bajonet mají vlastní (nebo ve verzi CM to má závit z PSix) a to se bavíme jenom o verzi Kieva 80/88 protože on je ještě kiev 60/66 a to je kopie PSIXu (+ mrtě dalších kievů co jsou kopie Leica)
protože kdyby tam nechali hassí bajonet, tak si nepomůžou protože drahost hasse dělají právě ta skla. Bronica má taky vlastní bajonet a to ještě pro každou řadu vlastní

takže pokud chceš - tak:
* čtvercák/prvotřídní kvalita/nezáleží ti na ceně/ale je to prostě stroj --- Hasselblad
* čtvercák/spolehlivý kvalitní stroj za přijatelnou cenu/když si spolu najdete chvíli na sžití tak se ti dobrým odmění --- Bronica řady SQ (SQ, SQA, SQB, SQAi, SQAm)
* čtvercák/levný stroj s milonem levných součástek a věcí k tomu/ale co je jako ženská, pokud se o ni budeš starat a mít ji rád, tak to bude super, ale jakmile se k ní přestaneš chovat pěkně a přestaneš provádě pravidelnou údržbu - nechť je to peklo milostivo --- Pentacon SIX (EXA 1.c, Praktisix)
* čtvrcovka/exotika/mazlík/ale jakmile se ti něco pokazí tak máš smůlu - není na to součástek, servisu, neseženeš doplňky neseženeš skla nic --- KOWA Six
* čtvercové koťátko-miláček-mazlíček/docela dostupné všechno k tomu/problémy se servisem/vztah k tomuto se často rovná duševní ideologii --- Bronicy model Z, D, S, C, C2, S2, EC
* pokud si chceš hrát na čtvercového aristokrata/máš nervy se shánením a peníze nejsou problém --- Rolleifelx SL66
* a pak samozřejmě čtverce s dvěma očima a tam bych požádal o výklad "TLR kápo" Radima nebo jiného dvouokáče --- Yashicy, Rolleie, Flexy, Ljuby, Starty, atd

* pokud by ti nevadil mírný úhyb od čtverce, tak 6x7 je mamyia RB a RZ, Bronica GS a Pentax 67

víš co? zkus si projít vlákna o kievu, o bronice SQA a celkově SF fórum

sorry jestli jsem na něco zapomněl, je mi blbě a psal jsem to zplacu v mezeře mezi dvěma spánkama
  • 0

#106 tomas_tnt

tomas_tnt

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 270 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 10

Publikováno 6 květen 2009 - 21:12:45

Díky za "pro mě vyčerpávající" odpověď. Pokud nebudu mít do čeho píchnout, tak určitě pohledám na netu a pročtu vlákna.

Jinak...jen tak ze srandy jsem do www.flickr.com zadal "flexaret" a vyběhlo na mě skoro 3500 odkazů. Hledím a nevěřím kam všude se Flexaret dostal a jak ho lidi mají rádi. Opravdu si nevážíme toho, co máme přímo pod nosem...Flexaret je totiž poklad ;) Trochu navážu na dokument CT2 (na který jsem sem vylepil odkaz) a prohlásím, že je věčná škoda že se v Meoptě přestaly vyrábět foťáky.

něco praktického .... odkaz na pokec o výměně stínítka (focusing screen). Někdo vyrábí na míru i pro Flexaret, ale je to za 30dolarů + poštovné. Jedná se o verzi s fresnelkou a zaostřovacím bodem uprostřed (známe z klasických zrcadlovek). Podrobnosti viz odkaz

  • 0

#107 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 6 květen 2009 - 21:22:05

ypres_bass: No ypresu, omlová tě, že je ti blbě :) , takže jen technická - kino Kievy jsou a)kopie Contaxů(dálkoměry-teda až na pětku, ta se liší více než jen trochu), b)vlastní konstrukce(zrcadlovky). A jak se ti zatoulala EXA I.C, kinofilmový to přístroj na 24x36 mezi Sixy, to netuším. Nemyslel jsi spíš Exaktu 66? (Tu poslední, co je vlastně trochu upravenej Six). A ono ani Kiev 6/66 není tak úplně kopie Sixu, má stejnej bajonet, ale Sixem je spíš jen inspirovanej.

tomas_tnt: Hele, radši se drž jednoho foťáku, ať se z toho nezblázníš. Foť dál Flexou, uvidíš jestli ti čtverec vyhovuje(třeba já si na něj dlouho nemoh zvyknout a teď poslední dobou mám zase vysloveně čtvercový období). Flexa toho umí fakt hodně, i když jsou samozřejmě stroje lepší. Jinak ypres to napsal dobře, v SF fóru určitě zjistíš, že ví o čem mluví ;) , jeho story s hledáním vhodného středoformátu je celkem poučná :)
  • 0

#108 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 6 květen 2009 - 21:33:59

ypres_bass: No ypresu, omlová tě, že je ti blbě :) , takže jen technická - kino Kievy jsou a)kopie Contaxů(dálkoměry-teda až na pětku, ta se liší více než jen trochu), b)vlastní konstrukce(zrcadlovky). A jak se ti zatoulala EXA I.C, kinofilmový to přístroj na 24x36 mezi Sixy, to netuším. Nemyslel jsi spíš Exaktu 66? (Tu poslední, co je vlastně trochu upravenej Six). A ono ani Kiev 6/66 není tak úplně kopie Sixu, má stejnej bajonet, ale Sixem je spíš jen inspirovanej.

tomas_tnt: Hele, radši se drž jednoho foťáku, ať se z toho nezblázníš. Foť dál Flexou, uvidíš jestli ti čtverec vyhovuje(třeba já si na něj dlouho nemoh zvyknout a teď poslední dobou mám zase vysloveně čtvercový období). Flexa toho umí fakt hodně, i když jsou samozřejmě stroje lepší. Jinak ypres to napsal dobře, v SF fóru určitě zjistíš, že ví o čem mluví ;) , jeho story s hledáním vhodného středoformátu je celkem poučná :)


jinak Ypressy, takova vsuvka, kdyby byl KIEV kopii Hasse 503 a dobrou k tomu tak si ho bezim koupit :))), ale oni okopirovali jeste tu nejpuvodnejsi verzi Hasse se zaverkou v tele (Hasseblad 1000) pod puvodnim jmenem Saljut, pak z toho udelali Kiev
  • 0

#109 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 6 květen 2009 - 22:21:32

jinak Ypressy, takova vsuvka, kdyby byl KIEV kopii Hasse 503 a dobrou k tomu tak si ho bezim koupit :))), ale oni okopirovali jeste tu nejpuvodnejsi verzi Hasse se zaverkou v tele (Hasseblad 1000) pod puvodnim jmenem Saljut, pak z toho udelali Kiev


Já věděl, že jsem na něco zapoměl ;) Když ono mě to ale netluče do očí tolik jako ta Exa mezi středoformátama a Leica s Kievem :)
  • 0

#110 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 6 květen 2009 - 22:43:45

http://www.camerapedia.org/wiki/Exa_Ic

a já jsem celou dobu žil v domnění že je to svitkáč, díky chlapci
  • 0

#111 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 7 květen 2009 - 07:02:07

Člověk jde jednou dřív spát a tady se dějou takovýhle věci. :) ;)
Tedy: držte se, prosím, tématu Flexaret, děkuji.
Ypresu: oceňuji Tvou snahu poradit neznalému komorníkovi, pěkný rozbor středoformátových strojků jsi napsal, ale máš v tom takové hrozné boty(viz kolegové nade mnou), že teda nevím, nevím. Radši piš jen o strojích, které máš sám ošahané, zvládnuté a načtené(nic ve zlém), ať se nám tu nemnoží další off topic reakce - třeba "contax jako leica" kopie by mohla leckterého contaxistu i urazit. :) Takže ještě jednou prosím o věnování se tématu. Nereaguj(te) zde ani tento můj vejžblecht, kdyžtak napiště SZ nebo mail. Děkuji. :)
  • 0

#112 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 7 květen 2009 - 08:15:38

doufám, že mě teď Notorius nezakousne - ještě trošku vrtnu do předchozí debaty..
Flexaretou fotím hrozně rád, páč je to pro mě hrozně kouzelný strojek z mnoha důvodů:
1) čtvereček
2) jednoduchý (jak technicky tak na ovládání)
3) případnou vadu opraví za pár kaček mraky mechaniků (leckdy i samo-domo)
3) je levný - takže když se s ním něco stane, oprava je levná nebo si prostě koupíš jiný
4) kvalita výstupu je slušná
- nevýhoda - tmavá matnice, ale je to o zvyku - mám i Minoltu Autocord (v nádherném stavu - ještě jednou díky LuzJi ;) ) a přesto mnohokrát vytáhnu raděj Flexu - je to prostě o pocitu..
Jinak jestli pošilháváš i po jiném SF, tak Ti třeba přijde vhod můj postup - na čtvereček mám Flexaret a Minoltu a na nudli Bronicu ETRS (6x4,5) Beru dle toho, co jdu fotit. Jinak co se kvality týče, Bronicu řadím hoodně vysoko... :)
  • 0

#113 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 13 květen 2009 - 10:59:56

A aby to nebylo tak jednoduché - bylo by možno rozšířit diskuzi o tom, zda prvotní sovětskou kopií Hassleblada není Zenith 80 se svými Jupitery. Nepřišel jsem mu na chuť, ale na sebeobranu by mohl být skvělý.
  • 0

#114 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 13 květen 2009 - 14:14:18

K tématu Flexaret. Mám verzi Va v brašně jen s nápisem Flexaret(bez čísla), bez okýnka na tabulku filtrů vzadu a s "třmenem" na patentku, která mě neskutečně štve, protože při zapínání neustále omačkává nápis "flexaret"(tedy konkrétně e a t), skoro to můžu používat jako evidenci počtu nafocených filmů ;) . Takže dotazy - je takhle řešená brašna všech verzí od V dál(že bych si někde splašil od šestky nebo sedmičky)? A druhý-nějak se mi to nezdá s originálností brašny-všechny Va, co jsem potkal, měly brašnu s plastovým okýnkem vzadu a výřezem pro nulování číselníku pro použití kinofilmu a dalšíma detailama pro Va. Jenže od pětky ta brašna být nemůže, má výřez pro přetáčecí knoflík na kinofilm. Od Standartu taky nebude, nemá vzadu okýnko na číslování.Existovalo snad něco jako "univerzální" brašna na flexaret?

OT: Notorius mě zabije za další příspěvek k debatě, ale musím napsat reakci na předřečníka - Zenith 80 je dle ruských zdrojů jen jedna z exportních značek Saljuta. Čili Saljut je ta původní kopie. (pokud nebudeme brát v úvahu tvrzení, že podoba s Hasselbladem je daná inspirací stejným zdrojem, německou leteckou komorou z druhé světové
:) )
  • 0

#115 NIKONIK

NIKONIK

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 květen 2009 - 14:57:49



Všechny zdraví
Petr Brhel
  • 0

#116 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 28 květen 2009 - 16:28:12

Ahoj, mám flexaret IVa. Někdo tady nabízel zapůjčení knihy flexaret prakticky. Byl bych potěšen jeho obětí a v oplátku bych přiložil CD s všemi možnými fotoknihami.
  • 0

#117 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 28 květen 2009 - 19:45:50

Podle popisu je to brašna k IVa. Mám tu samou a zřejmě bude originál.
  • 0

#118 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 28 květen 2009 - 20:25:47

Díky moc, já tušil, že se nakonec někdo ozve. Takže IVa... No zase jsem chytřejší.
  • 0

#119 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 29 květen 2009 - 08:48:48

Ahoj, mám flexaret IVa. Někdo tady nabízel zapůjčení knihy flexaret prakticky. Byl bych potěšen jeho obětí a v oplátku bych přiložil CD s všemi možnými fotoknihami.

mám tu
"fotografujeme zrcadlovkou flexaret"
erich einhorn, sntl, praha 1960
můžu zapůjčit, je to ta první autorova kniha o co končí u typu Va
doprava je nejlepší pomocí kurýrního vlákna
knihy v pdf nežádám, neboť nějaké mám a ještě jsem se k nim nedostal = kniha není-li na papíře, tak není
  • 0

#120 PavelS

PavelS

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 39 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 červen 2009 - 17:20:05

Nedavno jsem si pořídil Flexu VI z bazaru, asi za pět stovek. Vypadá solidně, funkčně, jen je trochu pobouchaná a chybí jí jedna "nožička" a šroub do brašny. Ostření jde docela ztuha.
Vyčistil jsem jí a zjistil jsem že jde sice natahovat za každých okolností, ale spoušť funguje jen když je otevřená komora. Dělá to ta páčka jak vyskočí na pravé straně, když se komora otevře. Pravděpodobně slouží k nulování počítadla. A počítadlo samozřejmě nepočítá, když cvakám s otevřenou komorou.
Už tady psal Bret3, že to snad tak normálně má fungovat, ale nechápu jak ten foťák pozná, že má v sobě film a začně spoušť fungovat. Nechtěl bych tam zbytečně strkat svitek a zkoušet to se založenym filmem, tak se chci první zeptat jestli je to skutečně v pořádku?
Chtěl bych zkusit promazat to ostření, ale nevim kde. Je na to nutné foťák rozebírat?
A poslední věc: Dá se někde sehnat ten šroub co drží brašnu, nebo ho budu muset vyrobit?

Díky

Jinak dokument o Flexaretách se dá zkouknout na stránkách archivu ČT bez porušování autorských práv :) tady: http://www.ceskatele...apane-projekty/
  • 0

#121 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 6 červen 2009 - 17:55:08

PavelS:

1. Vítej na TK.

2. mechanismus ještě snímá pohyb spodního vodícího válečku, takže pokud není založený film nebo se při převíjení nepohybuje, nejde se zaklapnutým zadkem exponovat. Je to dst blbuvzdorný přístroj. :)
  • 0

#122 PavelS

PavelS

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 39 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 červen 2009 - 21:59:34

Jinak mě ještě napadlo, když jsem tu četl že někteří sháníte zvětšovák na 6x6, tady inzerovat to, že mam navíc jeden Opemus. Jakej je to typ nevim, to bych se musel juknout, ale měl by bejt na 6x6. Je sice rozebranej a v origo krabici, ale měl by bejt kompletní.
Kdysi jsem jeden prodal za stovku, tenhle by byl asi taky tak drahej, nebo bych ho vyměnil za pěknou brašnu na flexu, za šroub do brašny, nebo za žárovku do komory.
Jestli máte někdo zájem, byl by k mání v Budějcích, či bych ho mohl možná dopravit do Plzně.
  • 0

#123 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 7 červen 2009 - 07:56:10

Když ten šroub najdu, tak ti ho pošlu. Máš drátěnou spoušť? Písni mi na mail.
  • 0

#124 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 7 červen 2009 - 08:28:14

Máš štěstí,našel jsem dva. Jinak já bych zase rád redukci ke stativu, což je zhruba to samý, ale s malým závitem dole.
  • 0

#125 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 7 červen 2009 - 09:10:42

jo redukci na stativ tu bych chtěl taky sehnat ale nějakej šikovnej strojař by jí určitě vyrobil ne?

Kolik si myslíte, že mě bude stát vyčištění a "promazání" Flexarety VI.

- Samospoušť se zasekává
- A když koukám do horního objektivu tak tam vidím drát co vede k vývodu pro blesk a to nevim jestli to je dobře nebo špatně, v matnici je to jen nepatrně vidět...

mám počítat tak 5 kilčo?

Díky předm za opdověď...
  • 0

#126 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 7 červen 2009 - 09:32:53

jo redukci na stativ tu bych chtěl taky sehnat ale nějakej šikovnej strojař by jí určitě vyrobil ne?

Kolik si myslíte, že mě bude stát vyčištění a "promazání" Flexarety VI.

- Samospoušť se zasekává
- A když koukám do horního objektivu tak tam vidím drát co vede k vývodu pro blesk a to nevim jestli to je dobře nebo špatně, v matnici je to jen nepatrně vidět...

mám počítat tak 5 kilčo?

Díky předem za opdověď...


Jestli to povezeš do Rovenska, tak bych očekával asi stovku, dvě; jinde by to mohlo být klidně i pětikilo. Už se tam se svou flexou chystám čtvrt roku :)

Redukce se dá sehnat u škody asi za deset korun; a nebo mám tady stativovou destičku Manfrotto RC2 s velkým závitem, nevyužiju ji, tak kdyby se hodila, je jako nová, skoro nepoužitá...
  • 0

#127 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 7 červen 2009 - 09:52:49

Jo kdyby nějaká dobrá duše zašla ke škodovi a poslala to, to by byla krása. Je totkaj někdo ze s Plzně?
  • 0

#128 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 7 červen 2009 - 09:55:49

jo redukci na stativ tu bych chtěl taky sehnat ale nějakej šikovnej strojař by jí určitě vyrobil ne?

Kolik si myslíte, že mě bude stát vyčištění a "promazání" Flexarety VI.

- Samospoušť se zasekává
- A když koukám do horního objektivu tak tam vidím drát co vede k vývodu pro blesk a to nevim jestli to je dobře nebo špatně, v matnici je to jen nepatrně vidět...

mám počítat tak 5 kilčo?

Díky předem za opdověď...


Jestli to povezeš do Rovenska, tak bych očekával asi stovku, dvě; jinde by to mohlo být klidně i pětikilo. Už se tam se svou flexou chystám čtvrt roku :)

Redukce se dá sehnat u škody asi za deset korun; a nebo mám tady stativovou destičku Manfrotto RC2 s velkým závitem, nevyužiju ji, tak kdyby se hodila, je jako nová, skoro nepoužitá...


Děkuji za opdoveď asi určitě do Rovenska. Tam na toho pána jsem slyšel mnoho chvály.

Ještě se chci zeptat mám ještě nabídku na Flexaretu VII kormě té závěrky měl bych se něčeho bát?
Nebo ty závěrky jak moc byli poruchové?
:)
  • 0

#129 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 7 červen 2009 - 10:13:12

Děkuji za odpoveď asi určitě do Rovenska. Tam na toho pána jsem slyšel mnoho chvály.


Měl jsem u něj VF závěrku - popraskané a vysypané pružinky, jinde mi ji neopravili a teď funguje kromě dvou časů (1" a 1/2") naprosto spolehlivě.
  • 0

#130 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 7 červen 2009 - 10:28:01

Jj, já mám teď 6tku tu teda nechám vyčistit... a ještě asi si koupím VII, od pána Linharta co má FotoPorst v Jičíně u V. brány a ten by asi neprodával žádnou s*ačku...
  • 0

#131 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 7 červen 2009 - 10:33:14

Popořípadě nevěděl by tady nekdo o někom kdo porává tyhle krásny přístroje v dobrém technické a ucházejícím kosmetickém stavu kolem 600,- ??
  • 0

#132 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 7 červen 2009 - 19:41:07

Jo kdyby nějaká dobrá duše zašla ke škodovi a poslala to, to by byla krása. Je totkaj někdo ze s Plzně?


já nevim, u škody prodávaj za cca. 40 kč takovou ale OBRšitózní redukci. u břusky je k sehnání jen takový futýrko - to se celý vleze do foťáku a ten stále celou plochou sedí na destiččce. stojí tuším 15 kč.

a destička s větším závitem je taky možnost. asi ta nejlepší.
  • -1

#133 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 7 červen 2009 - 19:59:09

Futýrka maj u nás v Olomoocu za 20 kč,VI vyčistí v Přerově za 300 i s výměnou předních členů v optice.Zrovna zítra vezu do opravy yashicu mat i dalkoměr 35 elektro ,tož beru do ruky zase flexičku a na služebce budu cvakat a docela se na to těším vona flexička je taková jinná ...
  • 0

#134 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 7 červen 2009 - 20:53:55

Čto takoe u břusky?
  • 0

#135 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 8 červen 2009 - 05:47:24

www.befoto.cz
  • 0

#136 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 červen 2009 - 19:13:54

Prodal by tady někdo prosím redukci na flexaretu - stativ... ?
  • 0

#137 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 8 červen 2009 - 19:23:36

nemám teď cestu do prahy, ale pokud by ti jí do pátka nikdo neposkytl, dej vědět třeba na mejl - poprosim přitelkyni zda by se u břusky nestavila a pár mi jich nepřivezla. pak bych ti jí poslal eventuálně.

taky se může stát že to neklapne tenhle tejden, ale kdyby...
  • 0

#138 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 červen 2009 - 19:29:27

Jé byl bych vděčný a moc! Je mi jedno kdy to bude, stejnak teď moje Flexa pude na nutnou generálku do Rovenska... :) :?:
  • 0

#139 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 8 červen 2009 - 19:33:01

OK, tak já dam vědět jak to dopadlo. když už jí budeš do tý doby mít, nic se neděje, jednu eště uživím.
  • 0

#140 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 červen 2009 - 19:34:52

Děkuji ti předem!


Jelikož se mi Flexaret moc líbí tak přibude ještě jedna holka asi IV nebo V :))
  • 0

#141 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 8 červen 2009 - 20:20:53

jestli myslíš ten dvojzávit z velkého na běžný stativák tak to mají v každém fotoobchodě asi za dvacku - ozkoušeno
  • 0

#142 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 červen 2009 - 20:30:30

tak to jsem asi uplnej detento... no v Hk bych ho mohl sehnat....
  • 0

#143 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 8 červen 2009 - 20:32:00

Aniž bych se chtěl srovnávat tady s radioaktivním uhlíkem... :)
Asi hledáte tohle, mám to ve všech foťácích s velkým závitem, svého času i na 2.6kg Orestegoru. Spokojenost, na tom není moc co zkazit. Blbý je, že se teď ke Škodovi nedostanu (trochu marodím), jinak bych mohl nakoupit a poslat.
  • 0

#144 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 červen 2009 - 20:39:54

jo to bude asi ono...
  • 0

#145 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 8 červen 2009 - 20:40:29

jj, to je přesně ono! tak omluva škodovi jako takovému. jen nechápu, z jakých příčin to nebylo mně a ani dvěma mým kolegům taky nabídnuto. holt hliníkovej šit za 40 kč je asi lepčí kšeft.
  • 0

#146 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 8 červen 2009 - 22:22:27

Děkuji ti předem!


Jelikož se mi Flexaret moc líbí tak přibude ještě jedna holka asi IV nebo V :))


IVa má dole přídavnou spoušt - neobyčejná pomůcka, v podstatě nejlepší spoušt na všech dvojvočkách, co jsem kdy držel v ruce
hledal bych tuhle verzi
  • 0

#147 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 9 červen 2009 - 19:24:18

pro kdoco: díky už jsem dnes konečně sehnal... byl tam pán co tomu rozumněl a né ta blbá bloncka co na mě koukala jak na nějakýho Ufouna z planety Rodinnalus :roll: :(
  • 0

#148 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 9 červen 2009 - 19:46:16

For RHX fenk jů chlape. Už si čítám.
  • 0

#149 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 11 červen 2009 - 20:52:13

Ta flexaret mi hned zmizala :?: do opravny do Rovenska na seřízení ale mezitím první výsledky...

Vložený obrázek

Teď budu zase chvíli fotografovat z P sixem a Lubou a tím ostatním arzenálem ...
  • 0

#150 Jimmi

Jimmi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 15 červen 2009 - 14:23:32

Když už tady píšete o tom Rovensku:
Vyplatí se mi tahat Flexaretu takovou dálku, nebo máte někdo dobrou zkušenost někde blíže Práglu, například? Už potřebuje nějakou revizní opravu jako sůl. Však už s ní fotím od svých asi osmi let a to jsem ji ze začátku nešetřil :-P
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních