Přejít na obsah


Fotka

ne tak úplně o focení..


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 9 říjen 2007 - 12:14:37

pročítal jsem články na Paladixu a prostě se musím rozdělit o krásný odstavec v jednom článku - je o fotografování ve špatném počasí (jistě jste někteří četli..) Třeba i někdo nadhodíte vlastní postřehy o focení ve špatném počasí...
Citace:
Když je špatné počasí, jsou venku jen lidé, kteří mají nějaký cíl. Když je ošklivé počasí, zpravidla přicházejí lepší nápady. Špatné počasí, to je: list v louži, zaběhnutý pes, promoklá holka kdesi na nádraží, hudba kapek a poezie kanálů, zvuk přicházející z mlhy a zase v ní mizející, mlha, která nekončí a nezačíná, nálada jako z knížky, lesklá dlažba a zpožděný vlak, teplo domova a odpolední lenost, rozečtená knížka a kočka na parapetu, čaj s rumem a nebo i bez něj, čas, kdy se i ráno stmívá a ještě mnoho dalšího. Špatné počasí jsou také: lepší, umyté barvy (někdy také žádné barvy...), promáčené boty, hospody, kde se ještě pořád topí v kamnech a kde nemají juke-box ani hrací automaty, vzpomínky na to, jak bylo onehdy hezky, kapky na okně ve věčném závodu shora dolů, návštěvy přátel, příchody a odchody někam či odněkud, přízraky a semafory utopené v kouřové mlze a fotky, které – když se nebojíme – budeme ukazovat známým a říkat jim, jak jsme při tom málem zmrzli... Špatné počasí je vlastně docela prima, i když na druhou stranu nutno říci, že všeho moc škodí

super....
odkaz: http://www.paladix.c...tne-pocasi.html
  • 0

#2 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 9 říjen 2007 - 16:09:51

špatný počasí znamená taky málo světla a vše ostatní, co z toho plyne. howg :wink:
  • 0

#3 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 9 říjen 2007 - 16:19:25

to je dobré si přečíst článek, mrknout i na fotky, co tam jsou pro ilustraci a nechť si každý udělá obrázek sám.. Málo světla není občas na škodu..
  • 0

#4 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 9 říjen 2007 - 16:24:46

to je dobré si přečíst článek, mrknout i na fotky, co tam jsou pro ilustraci a nechť si každý udělá obrázek sám.. Málo světla není občas na škodu..

:wink:
  • 0

#5 erbis

erbis

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 9 říjen 2007 - 19:35:55

m. sykora piše velice povedené články, srozumitelné návody pro začátečníky...mně tedy pomáhají :wink:
  • 0

#6 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 9 říjen 2007 - 19:39:36

Mi seveřané vycházíme s aparáty jen ve špatném počasí. Nic není lákavějšího než mlha, deštík, vánice.....
  • 0

#7 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 10 říjen 2007 - 08:24:15

to: Pavel_P - rád jsem jezdil do Polubnýho (u Souše) a odtaď túry po Jizerkách - super a hlavně na focení!!
Zdravím seveřany!
  • 0

#8 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 10 říjen 2007 - 19:32:50

to: Pavel_P - rád jsem jezdil do Polubnýho (u Souše) a odtaď túry po Jizerkách - super a hlavně na focení!!
Zdravím seveřany!

Já mám zase v Táboře strejdu, takže zdravím do jižních čech .)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních