Přejít na obsah


Fotka

Proč fotit na diafilmy?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
59 odpovědí na toto téma

#51 Ondrej1

Ondrej1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 315 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 20 únor 2009 - 07:08:34

jo a jeste neco... je pravda, ze se diaky ze vsech labu v CR svazeji k E6 vyvolani do Kolina?


Skoro jistě nikoli. Sama vyvolává (tedy ještě před půlrokem vyvolávala) ThaliaPicta a na Moravě končí diáky většinou ve Foto Morava v Kopřivnici (?)
  • 0

#52 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 20 únor 2009 - 09:14:47

jo a jeste neco... je pravda, ze se diaky ze vsech labu v CR svazeji k E6 vyvolani do Kolina?


Skoro jistě nikoli. Sama vyvolává (tedy ještě před půlrokem vyvolávala) ThaliaPicta a na Moravě končí diáky většinou ve Foto Morava v Kopřivnici (?)

Thalia Picta vyvolava zcela jiste sama stale (vcera jsem tam byl) ale uz to neni co drive - daval jsem tam filmy v pondeli vecer a vyzvednuti bylo vcera (ctvrtek). Kde jsou ty doby kdy se vyzvedavalo za 2-3hodiny a clovek dostal vynadano, ze si je nevyzvedl kdyz se na prodejne "valeli! dele nez tri dny...
  • 0

#53 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 20 únor 2009 - 12:30:31

Pokud vím tak v Praze volají E6 na Petřinách a v Eliášově a skoro všechny slušnější minilaby to posílají na Petřiny. Tam se to dá někdy vyzvednout i tentýž den, ale kdo by tam jezdil. Znám takový, ale já si radši den počkám a vyzvednu v centru, než mít dva dvouhodinový výlety na Petřiny.
  • 0

#54 Hrabe_Orlok

Hrabe_Orlok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 65 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 leden 2010 - 00:25:43

Máte někdo zkušenosti s voláním expirovaného diáku v E6? konkrétně Provia 100F - 3 roky prošlá
v crossu vyšla saturovanější zelená a taky trochu červená (fialová)
no a samozřejmě se zvýšil kontrast (jako každý cross process)
no ale ten já teď nechci (což jsem si uvědomil, až když jsem ten film nafotil).

pro úplně nezasvěcené - 15 let prošlý Agfachrome vychází v crossu (C41) v celkem normálních barvách, kdyžto v E6 vyjde s výrazným fialovomodrým závojem (tomu bych se rád u té provie vyhnul).

Agfachrome 100RS, exp.12/1992
C41: http://www.humanart....-1213048903.jpg
E6: http://www.photopost...l.php?id=318035


Mam Agfachrome 100RS... exp. 12/92.. dneska jsem to zanesl do labu na Kozí v Brně... dneska obzvlast neprijemny... o C41 procesu nechtely ani slyset a udelaly tam ze mne vola...

NENASEL BY SE NEJAKY DOBRAK KTERY BY MI TO VYMACHAL V CHEMII(C41/E6/etc.. ; Nejlip BRNO ale klidne zaslu kamkoliv )?

diky moc...
  • 0

#55 Honza

Honza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 274 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 14 leden 2010 - 06:59:57

Od té doby co se změnila na Kozí obsluha a jsou tam samý mladý holky, který tomu v podstatě nerozumí, tak to tam hodně upadá.

Myslím, že ti to vyvolají na České ve Fosh fotu a nebo dole na Pekařské v DVF.
  • 0

#56 Hrabe_Orlok

Hrabe_Orlok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 65 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 leden 2010 - 14:42:51

jj, presne tak.. videt ze to tam trochu znas... prave ty holky jsou katastrofa... nechtela mi dat slevu 10% na karticku.. "pry je to jen na fotky".. pak se hardcore neochotne sla zeptat, vratila se, nerekla ani slovo a dala slevu... nechapu...

k veci ale: kdyby se preji jen nekdo nasel kdo by mi to byl ochoten vyvolat... proplatim naklady a budu moc vdecny... rad bych se vyhnul labu.. neblahe zkusenosti... tady je to spis jen z principu, z toho expirovaneho filmu beztak zazraky urcite nebudou...
  • 0

#57 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 14 leden 2010 - 15:35:47

Tohle se tyka ciste cross processu a o tom jsou tady snad dokonce 3 thready (bezhlave zalozene... ale o tomtez tematu). Nekde jsem tam psal, jak jsem (co se tyce crossu) za odmenu odrbaval laby (obsluhujici baby), ktere na me byly osklive.

Stale vsak plati to, ze cross vic zdima chemii a proto budu osobne diaky cpat do svych homeC41 lazni az na posledni (a poposledni) varku.

Pak ti muzu dat jeste jednu radu: V Praze na jistych mistech (Ultralab) crossujou filmy bez problemu za urcity priplatek.
  • 0

#58 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 14 leden 2010 - 16:25:08

jj, presne tak.. videt ze to tam trochu znas... prave ty holky jsou katastrofa... nechtela mi dat slevu 10% na karticku.. "pry je to jen na fotky".. pak se hardcore neochotne sla zeptat, vratila se, nerekla ani slovo a dala slevu... nechapu...

k veci ale: kdyby se preji jen nekdo nasel kdo by mi to byl ochoten vyvolat... proplatim naklady a budu moc vdecny... rad bych se vyhnul labu.. neblahe zkusenosti... tady je to spis jen z principu, z toho expirovaneho filmu beztak zazraky urcite nebudou...


Njn, všude stejný. Nicméně mám tu pár filmů na C41, tak to můžu udělat stím dohromady.Tedy pokud se to má crossnout. E6 budu dělat někdy najaře, zatím toho není dost. Možno i naskenovat, stejně to nechávám skenovat.Placení natřeba, to se ztratí v množství.
  • 0

#59 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 14 leden 2010 - 16:49:57

Nebylo by jednodušší dát na ten svitek přelepku z negativu(na níž je napsáno, že se má zpracovat procesem c-41)? Pak by to šoupli do stroje a žádné řeči by nebyly. S debilem se nesmí jednat, toho je třeba kopnout do řiti a když to nejde, tak obejít
  • 0

#60 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 14 leden 2010 - 16:52:32

Nebylo by jednodušší dát na ten svitek přelepku z negativu(na níž je napsáno, že se má zpracovat procesem c-41)? Pak by to šoupli do stroje a žádné řeči by nebyly. S debilem se nesmí jednat, toho je třeba kopnout do řiti a když to nejde, tak obejít


Omlouvám se, to už se tu řešilo...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních