Přejít na obsah


Fotka

Zrno tam, kde by snat nemělo být...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 18 říjen 2007 - 16:04:26

Nechal jsem si udělat barevné fotky v labu, malé (9x13) byly OK, ale po přidělání větších (15x21), jsem našel jenom šílený zrno a žádnou obrysovou ostrost. Chci se zeptat jestli je možné nějak vyvoláním zvětšit zrno, nebo to je tím, že filmy scanujou a tisknou (pak by to nebylo zrno, ale šum), nebo dělám něco blbě já? Film je to Profoto 100, focen jako 80. Předchozí filmy byly v pořádku. Používal jsem stejný objektivy i filtry. Už se mi to jednou stalo a proto jsem tenkrát měnil lab, kam posílám barvu. V tom kde mi fotky dělali doteď je to poprvé.
  • 0

#2 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 18 říjen 2007 - 16:49:35

Mě to udělali u nás v labu taky, Portra 160, 13*18, obraz tvořily těžko identifikovatlené fleky, podexponovaný to myslím taky nebylo. Když jsem na to koukal pod zvětšovákem, nic nenormálního jsem nenašel.
Od té doby jsem tam už nezavítal...
  • 0

#3 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 18 říjen 2007 - 17:52:26

Jestli je ten lab digitální, tak je to nejspíš skenované v nedostatečném rozlišení, následně interpolované na větší velikost a brutálně doostřené. To je dnes běžný postup labů, které chtějí konkurovat nízkými cenami, takže práci odflakují, aby to bylo rychle = levně. Navštiv jiný lab, anebo, máš-li kuráž je v tom labu strašně zprcat, udělej to (ale je potřeba si zavolat vedoucího či majitele a doufat, že aspoň ON rozumí odborné terminologii. Obsluhující slečna ti bude jen tvrdit to, co jí kdo nakukal a nejspíš řekne po delší rozpravě kouzelnou větu ve smyslu "ale ještě si na to nikdo nestěžoval"....
  • 0

#4 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 18 říjen 2007 - 18:30:12

Jistě jiný lab, ale zase tolik jich v okolí není. :wink:
  • 0

#5 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 18 říjen 2007 - 21:15:42

byl jsem dneska v labu, kam semtam zajdu s barvou a s úděsem jsem koukal na nové, veliké jakési krabice, tam položené
to je novej lab?
bál jsem se odpovědi
není, stojí příliš mnoho, tak budeme stále fungovat s tímto - starým
já dodávám dobrým
byla to kopírka!
vydechl jsem úlevou
toť vše...
  • 0

#6 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 18 říjen 2007 - 21:19:35

Kluci z Hradce máte nějaký spolehlivý lab, který můžete doporučit?
  • 0

#7 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 18 říjen 2007 - 22:27:11

Tak s tímhle problémem se potýkám už delší dobu. Od té doby, co můj kdysi dobrý lab ve Zlíně změnil bud majitele nebo přístup nebo tak něco, hledám lab nový. Neúspěšně. Zrovna tento týden sem zkusil Prodigi v Brně. Slyšel sem na něj většinou relativní chválu, tak sem doufal. No a opět zklamán. Sice je to lepší než co sem dostával ke konci v tom Zlíně, ale.... vypadá to na způsob co psal Předseda - skenované na nízké rozlišení. A mimochodem taky profoto focené na 80. Eště že barvu skoro nefotim. Už začínám mět kacířské myšlenky, že si snad na ty rodinné foto a výlety pořídim něco jako D40 a bude
  • 0

#8 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 18 říjen 2007 - 22:51:05

Tak s tímhle problémem se potýkám už delší dobu. Od té doby, co můj kdysi dobrý lab ve Zlíně změnil bud majitele nebo přístup nebo tak něco, hledám lab nový.


To něco bude labista - tedy jako ta obsluha. Navíc, když dělají na směny a mají jednoho dobrého a druhého... no dejmetomu nefundovaného... tak to je jak loterie. Mluvím tak nějak ze zákulisí neb můj brat rodný se jako takový labista živí. Vypěstoval si docela slušnou averzi vůči fotografům, především těm digitálním, páč na jejich užasně vykalibrovaných monitorech jsou přeci barvy v pořádku a nejhorší je když k nim dorazí nějaká zástupkyně "profi" fotografů s "moooc" hezkými fotkami ze svatby a začne prudit nad výsledky. Bo za všechno může lab. Jinak se mu divím že si dokázal vypěstovat skvělou interakci mezi monitorem na kterem vidí náhledy fotek, fotkami co mu padají z mašiny a blíže nespecifikovanými zářivkami co mu svítí nad hlavou. Taky sem zjistil že dokáže rozlišit daleko více barevných odstínu než já. Na druhou stranu, je tam už služebně druhý nejstarší. Když jsou na fotce lidi, tak se snaží vymačkat správnou pleťovku, takže se nedivte, že stěny mají jiný odstín, ale lidi jsou hezcí. Jo a začína otázkou "brácho, chceš prasátka nebo mrtvolky? " :lol:
  • 0

#9 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 18 říjen 2007 - 23:06:55

Jo tak to je pěkné. Já už si kolikrát říkám, že to zrovna možu házat negativy do nejaké drogerky a víde to nastejno a eště zaplatíš jenom třetinu ceny jak v normálním labu. Ach jo to je pech v dnešní době. Eště že tu barvu fotim tak málo.
  • 0

#10 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 19 říjen 2007 - 01:48:02

Ochu, myslím, že se bavíš o Artfotu, dříve Sovička, ne? No máš recht, že to tam není co to bejvávalo, ale ve Zlíně stejně lepší není. Já si tam někdy nechám barvu zpracovat a doposud se to dalo.
  • 0

#11 termitxx

termitxx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 163 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 říjen 2007 - 06:14:49

No, vidím, že je to tady všade stejné...Tento týden sem si nechal na Vsetíně skenovat negativy z bratrancovy svatby (čb. v Lagoonu) a toho prachu a bordelu co na tom bylo, sem nevěřil.Na zvětšeninách to taková prasárna není, ikdyž se sem tam nějaké smítko objeví...
  • 0

#12 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 19 říjen 2007 - 07:56:06

Kraken: Artfoto neznám - já to dávám tady ženské do Klobůk a ta to posílá do zlínské Fotografie. Ale poslední dva negativy co sem tam nechal posílat byly zprasené úplně maximálně. Přes fotky čáry, šum atd. Brr. Tak sem si říkal, že si je nechám enom vyvolat (což v poho vždycky) a potom někde naskenuju a uvidim co dál. No tak sem to tak udělal a oni mě potvory ani nenastřihali negativ. To sem sa tehdá tak naštval - s fotkama vždycky krásně nastřihané, ale bez nich ani n (s háčkem). Už tam nepáchnu.
  • 0

#13 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 26 říjen 2007 - 17:36:57

Dovolil jsem si ty fotky reklamovat a teda poslat zpátky s tím, že jsou zrnité a neostré. Reklamace (domluva po telefonu) proběhla v pohodě. Ještě mi pán slíbil, že z pěti opravených fotek zaplatím jenom čtyři. Byl jsem nadšen ze vstřícnosti. Dnes jsem si je byl vyzvednout. Jsou sice nepatrně méně zrnité a přidali taky výrazně na barvách (co jsem nechtěl, ale budiž) jenomže ostrost vzala za své tak šíleně, že to vidí už i lidi který potřebují brýle. Mám doma deset nepoužitelných fotek a chystám se napsat "děkovný" mail firmě která to dělala a ukončit definitivně s nima další spolupráci. :lol:
  • 0

#14 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 27 říjen 2007 - 08:24:11

s barvou jsou holt starosti, nebarevné si zpracuješ a máš pokoj, nebo si v případě špatnýho výsledku vynadáš před zrcadlem sobě sám :lol:
já bych nějaký políčko z toho filmu dal udělat jinam, abys měl srovnání s dobrým výsledkem, než budeš hubovat po mailu
  • 0

#15 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 27 říjen 2007 - 15:06:32

No ono to byl vlastně důvod, proč jsem odešel od barvy a dělám černotu. Tady pracuju pod heslem: " Sám si zkazím, sám si sežeru"!!!
  • 0

#16 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 27 říjen 2007 - 16:47:09

No ono to byl vlastně důvod, proč jsem odešel od barvy a dělám černotu. Tady pracuju pod heslem: " Sám si zkazím, sám si sežeru"!!!

Taky to tak dělám, ale podzimní prsluněné krajinky si rád vyfotím na barvu. Je pravda, že ČB dělám asi z 95%
  • 0

#17 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 29 říjen 2007 - 23:05:14

a pak se divme, že je tolik lidí přechází k digi.
Co je to platný, že člověk fotí na velvii 6x9, když mu ho v labu poškrábou a fotky zprasí...
Kdybych fotil na barvu, tak už mám digitál dávno.
  • 0

#18 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 30 říjen 2007 - 01:16:19

sbriza : já sa nedivim vůbec. Když vidim ty výsledky z různých labů, tak ty lidi úplně chápu
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních