Přejít na obsah


Fotka

FOTO-LOSKUTÁK


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
32 odpovědí na toto téma

#1 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 říjen 2007 - 19:41:22

Mám možnost něco udělat pro popularizaci klasické čb fotografie. Shodou okolností dramaturg Loskutáka sídlí na stejné chodbě jako já a při rauchpauze jsme se bavili o možnosti ukázat domácí výrobu čb fotek. Dneska viděl fotky, které jsem mu přinesl na ukázku, a připustil, že to je realizovatelný nápad. Vše je zatím pouze na úrovni úvah. Předběžně jsme to rozvrhli do třech pokračování – příprava (co potřebujeme ke zvětšování), zvětšování, adjustace.Pokud to bude mít dost ohlasů dá se v blbnutí pokračovat dál. Upozorňuji, že je to na úrovni nápadu a pravděpodobnost, že to vyjde je tak 30 procent. Cílem je:
a) ukázat, že základy výroby fotografie nejsou žádná věda (podle návodu na pytlicích)
:wink: pro velikost 18x24 (předpokládaná velikost) jsou nároky na prostor minimální a na finance únosné
e) základní zařízení se válí na každé druhé půdě, takže vybavení je dnes možné získat za flašku
c) výsledek u čb fotky předčí digi z labu (i když přes kameru to nebude vidět)
d) vlastnoruční výroba fotek je pro domácí kutily velká legrace
Tak a teď k věci. Dramaturg Loskutáka poskytne kumbál + moderátora (vystupoval by v roli dr. Watsona) + vysílací čas. Budeme potřebovat starší zvětšovák na kino (se šuplíkem na filtry), nějakou červenou žárovku a tři misky na 18x24. Pokud budou nějaké serepetičky jako kleštičky atp, bude dobře. Může se jednat o zápůjčku. Dále by tu mohla být i placená práce – pokud by někdo byl schopen a hlavně ochoten dělat jakéhosi průvodce.
Chápu, že ne každému se líbí Loskuták a ne každý se zde kouká na Novu. Nicméně, prosím, o vyjádření k věci. Děkuji.
  • 0

#2 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 25 říjen 2007 - 09:46:31

teď nevím, jestli to bylo včera, nebo předevčírem, štaflík a špagetka tam běhali celej večerníček s magnolou, fotili se vzájemně a ta zlá vrána jim to kazila, moc pěkná pohádka to byla

k loskutákovi se nevyjádřím, jen - vždycky mám husí kůži, když to omylem přepnu na ten pořad, pardon
  • 0

#3 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 říjen 2007 - 11:17:29

teď nevím, jestli to bylo včera, nebo předevčírem, štaflík a špagetka tam běhali celej večerníček s magnolou, fotili se vzájemně a ta zlá vrána jim to kazila, moc pěkná pohádka to byla

k loskutákovi se nevyjádřím, jen - vždycky mám husí kůži, když to omylem přepnu na ten pořad, pardon


děkuji za vyjádření k věci
  • 0

#4 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 25 říjen 2007 - 11:30:11

televizi kromě hospod, kde sem vobčas proti svý vůli nucenej, už několik let nesleduju, ale ukázat pété vobecenstvu, že fotky se daj dělat porád ještě i nedigitálně... já bych to zkusil.
  • 0

#5 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 říjen 2007 - 11:57:32

televizi kromě hospod, kde sem vobčas proti svý vůli nucenej, už několik let nesleduju, ale ukázat pété vobecenstvu, že fotky se daj dělat porád ještě i nedigitálně... já bych to zkusil.


Jo, televizi mam stylove cernobilou - 25 let starou - a staci. Ja v tom vidim proste urcitou sanci. Ono uz to dneska vypada tak, ze vsichni temnokomornici u nas se znaji osobne. Pritom driv bejval zvetsovak v kazdym druhym baraku.
  • 0

#6 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 25 říjen 2007 - 12:16:26

Já jsem jednoznačně pro jakoukoliv medializaci v oblasti popularizace temnokomornictví. Spousta lidí vůbec netuší, že jsou ještě lidé, kteří si doma dělají fotky sami (anebo si myslí, že to jsou nějací podivíni, kteří nemají na nový digitál).
Ten pořad znám jen podle názvu, jinak na televizi se prakticky nekoukám, vyjma nějaké té detektivky tak dvakrát do měsíce.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 říjen 2007 - 13:13:41

Já jsem jednoznačně pro jakoukoliv medializaci v oblasti popularizace temnokomornictví. Spousta lidí vůbec netuší, že jsou ještě lidé, kteří si doma dělají fotky sami (anebo si myslí, že to jsou nějací podivíni, kteří nemají na nový digitál).
Ten pořad znám jen podle názvu, jinak na televizi se prakticky nekoukám, vyjma nějaké té detektivky tak dvakrát do měsíce.


Tomu je těžko uvěřit, Předsedo! Neznám žádnou běžnou českou ženu, která by se při vhodné příležitosti nepodívala aspoň na kousek Votvíráka (nebo jak se to správně...). No a jako oddaný manžel se ti muselo stát, že si viděl- byť nechtěně- kousek tohotok... :lol:
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 říjen 2007 - 13:16:10

Jinak abych se vyjádřil k nápadu začlenění temné sekce do TV pořadu:
Zachytil sem ve Votvírákovi, že tam kutí takové chujárny (snad aji malujou hovnama po skle a pak to batikují nebo co to), že jako ukázka "ono to opravdu jde i dneska" by byla super pro popularizaci. Jsem pro.

PS:kontaktoval bych Fomu, jestli nechcou být sponzorem. :lol:
  • 0

#9 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 25 říjen 2007 - 13:25:04

georgi: s tvrzením se shlédnutím votvíráka bych byla vopatrná - by ses divil, kolik lidí krabicu s hejbacíma vobrázkama doma vůbec nemá - já znám ve svém okolí 7 takových lidí :lol:

Nicméně nápad jít s komorou do TV je myslím móóóc dobrý, a je ouplně jedno, jaký program/pořad to je.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 říjen 2007 - 13:39:47

georgi: s tvrzením se shlédnutím votvíráka bych byla vopatrná - by ses divil, kolik lidí krabicu s hejbacíma vobrázkama doma vůbec nemá - já znám ve svém okolí 7 takových lidí :lol:

Nicméně nápad jít s komorou do TV je myslím móóóc dobrý, a je ouplně jedno, jaký program/pořad to je.


No dobře. Takže dejme tomu, že se najde tak 5 lidí z kolí Nedvědic a další 10 z Brna a okolí, co nemají televizi (to je ta věc s hýbacíma obrázkama uvniř). Pocit, že je dost lidí, co nemá televizi, vychází jen z obrovského subjektivního názoru. Já neznám nikoho, kdo by neměl televizu- ty znáš dost lidí, co ji nemá. Jen subjektovní názor....

Prosím, nechci tady diskuzi o tom, kilik lidí prdí na televizu. My tady potřebejeme ukázat malému českému státu, že digitál není jediná věc pro záznam obrazu a to podporuji. Děkuji!
  • 0

#11 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 25 říjen 2007 - 14:10:40

jj jasné, i když 7-10 lidí bedýnku nemá, stejně je to jedno z největších médií, ba možná opravdu největší - a tužíš že se informace o temnokomorničení dostane k velkému množství lidí je nanejvíš pravděpodobná :lol:
  • 0

#12 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 25 říjen 2007 - 14:22:14

v určitých oborech (např. DJ-ingu) jsme si nové ucha do party nikdy tahat moc nechtěli.. kvůli konkurenci a mainstreamizaci a tak. ošklivý osud přílišným zevšedněním postihl např. hip-hop. Důkazem o tom je fakt, že většina z vás se nad jeho dnešní formou ohavně zašklebí.

S focením na film a následným vyvoláváním fotek podomácku je to ale o něčem jiném. Tady bych si troufl říct, že to právě tenhle obor potřebuje. A to už jen proto, aby se nedostalo podobného osudu jako papírům od Agfy i jiným výrobkům a prostředkům, které temnokomorníci potřebujou. Atomal...

Pochybuju však, že mladí avantgardní umělci - potenciální vyznavači temné komory - přes víkendové dopoledne tráví čas u loskutáka. Pochybuju totiž, že nějací důchodci na vsi začnou v dnešní době oprašovat svoje nádobíčko, shánět po netu papíry a chemii.. navim :lol:
  • 0

#13 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 říjen 2007 - 14:44:21

taky nemám obavu z toho, že by davy vzaly útokem bazary a porvaly se o zvětšováky.
  • 0

#14 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 25 říjen 2007 - 14:52:36

Tak to já tedy taky znám pár lidí, kteří televizi vůbec nemají, ale nepoměrně víc lidí znám, kteří ji sice mají, ale prakticky ji téměř nepoužívají, třeba koukají jen na video a běžné pořady v televizi jim nic neříkají. Co to je Votvírák vůbec netuším. Moje žena na žádné seriály typu Růžová ordinace nebo takové věci nekouká, protože se jí z toho dělá nevolno. Navíc nám v televizi pořád běží akorát Večerníčky a různé pohádky a mezi tím se žouželí předsednická drobotina.
  • 0

#15 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 25 říjen 2007 - 15:06:17

ač ten pořad nemusím, je tu mezi námi stále horda lidí, kteří jej sledují - dle mého názoru je to většinou starší generace a popularizace temnokomornictví by se mělo zaměřit na mladší generaci. Přesto však tento nápad podoporuji!!! Nikde totiž není psáno, že ti starší o tom neřeknou synátorovi nebo dceři, kteří mají digitál, jestli si taky nechtějí zkusit klasiku, která se tatíkovi válí ve skříni..
  • 0

#16 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 říjen 2007 - 15:14:10

nevím, jak kdo tady, ale mně k foceni a ke zvětšováku přivedl táta. Ono to asi mělo nádech nějakého mužského spiklenectví, když jsme čarovali při červeném světle a odmítali mámu pustit do koupelny. Třeba to pár lidí osloví už ze sentimentu.
  • 0

#17 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 25 říjen 2007 - 16:08:08

Loskuták je vůl....
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 říjen 2007 - 16:39:32

Loskuták je vůl....


Tak to každopádně. Ale lidi by se měli dozvědět, co děláme při té červené žárovce.

Jo a souhlasím s tím, že když to mladí uvidí, tak jim to může někdo starší (otec, děda, soused) vysvětlit a ukázat. A není nutné, aby se do toho hned naplno pustili. Je to prostě popularizace končku. A v tom se jistě shodneme!!!!
  • 0

#19 Honza

Honza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 274 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 25 říjen 2007 - 17:48:01

Georgi, já bych to taky rád věděl co děláš při červené žárovce?

Dneska jsem byl za "tetkou" na Pekařské pro nějaký temnokomornický materiál a jako vždy jsme dali krátkou řeč. Tak si pochvalovala že ji zákazníci přibývají a z tikitálu se vzacejí zpět na klasiku. Samou radostí mně prodala litr Tetenalu Liquid za tři stovky a dvacet korun.

Také jsem jednoznačně pro medializaci temnokomornictví. Když jsem začínal jako kluk fotit, tak ty kouzla v temné komoře mi měl kdo ukázat, protože můj děda i otec fotky doma dělali a když to zobecním tak skoro v každé domácnosti někdo občas fotky dělal. Dnes to nemá kdo těm děckám ukázat a oni snad ani neví co to temná komora je. Kdoví co si pod slovy "červená žárovka" vybavují.
  • 0

#20 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 25 říjen 2007 - 18:22:32

Já jsem za. Ale tento pořad ukazuje vše strašně nedostatečně a povrchně. Možná si dnešní mladí ani nestihnou uvědomit, že jde o výrobu fotek. Jo sleduje to spousta lidí, protože mají rádi ty dva šašky Gondíci...
  • 0

#21 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 25 říjen 2007 - 19:00:26

keby to vyslo urcite by to nebolo na skodu. A mladej generacii(myslim tym este mladsej ako som ja) by to hadam mohlo nieco povedat. Napr. moj 7 rocny synovec bol uchvateny ked som ho zobral do komory a spravil mu fotku kde je s jeho maminou...na druhy den vsetkym kamosom hovoril ako sa robia "antidigitalne" fotky :lol:
  • 0

#22 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 26 říjen 2007 - 07:57:40

já byl zasejc včera příjemně překvapenej v bazaru u škody. vochotnej, mladej prodavač, kterej věděl vo čem je řeč. v tom která technologie je daleko zajmavější měl naprosto a správně jasno a jako vrchol všeho vytáh z kapsy svuj filtr na zvěčování zrna - tim mně dostal
  • 0

#23 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 26 říjen 2007 - 07:59:08

Já jsem za. Ale tento pořad ukazuje vše strašně nedostatečně a povrchně. Možná si dnešní mladí ani nestihnou uvědomit, že jde o výrobu fotek. Jo sleduje to spousta lidí, protože mají rádi ty dva šašky Gondíci...


máš recht, že je to hodně populisticky a komerčně podáno, ale dle mého názoru i tento způsob může být pro naši věc přínosem - ti dva šašci u toho budou blbnout a mládež to může přijmout mnohem lépe, než studený technický výklad...
  • 0

#24 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 říjen 2007 - 08:04:53

Georgi, já bych to taky rád věděl co děláš při červené žárovce?

Dneska jsem byl za "tetkou" na Pekařské pro nějaký temnokomornický materiál a jako vždy jsme dali krátkou řeč. Tak si pochvalovala že ji zákazníci přibývají a z tikitálu se vzacejí zpět na klasiku. Samou radostí mně prodala litr Tetenalu Liquid za tři stovky a dvacet korun.

Také jsem jednoznačně pro medializaci temnokomornictví. Když jsem začínal jako kluk fotit, tak ty kouzla v temné komoře mi měl kdo ukázat, protože můj děda i otec fotky doma dělali a když to zobecním tak skoro v každé domácnosti někdo občas fotky dělal. Dnes to nemá kdo těm děckám ukázat a oni snad ani neví co to temná komora je. Kdoví co si pod slovy "červená žárovka" vybavují.


Já dělá u červené žárvky to, co ty děláš u žlutozelené. 8-)

Teta měla jistě radost, když ti prodávala pana Tetenala...
  • 0

#25 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 26 říjen 2007 - 08:19:59

Jsou zde přece učitelé, knihovníci, historikové a jiní osvětový pracovníci. Vědí, kde se zeptat, jak žádat. Že by se zpracoval projekt a někde, ať už v cz, nebo v rámci eu sehnal menší grant, když se může točit o starých řemeslech, proč by se nedalo točit o tomto. Jeden pořad, nebo menší cyklus.Cílová skupina pro takový pořad není asi ta, která sedí u novy a sleduje ty podivné sourozence. Tak bych to s novou dohromady nedával. Možná někdo zná někoho na famu, nebo podobný škole, která by mohla spolupracovat. Jistě si ten pořad pustím, pokud dojde k realizaci, ale ta první cesta se mi zdá lepší i když není snadnější. Myšlenku jsme kdysi projednávali na nějakém hradeckém srazu, pokud se nemýlím.
  • 0

#26 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 26 říjen 2007 - 08:28:24

otázka je, zda sestavit pořad pro lidi, kteří temnokomornictví znají nebo je zajímá jen "jak se to vlastně dělá" nebo se zaměřit na popularizaci u lidí, kteří by se na přesně cílený pořad o fotkách jen stěží dívali.. U Votvíráka je šance, že u těch X skečů od přebírání brambor po čištění komína zůstane hrstka nezasvěcených, kteří si řeknou - táta má foťák zkusím pár obrázků vytvořit... a není nakonec jedno, jestli dělají digi nebo klasiku?? Vždy se můžou ke komoře přiklonit..
  • 0

#27 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 říjen 2007 - 08:41:41

otázka je, zda sestavit pořad pro lidi, kteří temnokomornictví znají nebo je zajímá jen "jak se to vlastně dělá" nebo se zaměřit na popularizaci u lidí, kteří by se na přesně cílený pořad o fotkách jen stěží dívali.. U Votvíráka je šance, že u těch X skečů od přebírání brambor po čištění komína zůstane hrstka nezasvěcených, kteří si řeknou - táta má foťák zkusím pár obrázků vytvořit... a není nakonec jedno, jestli dělají digi nebo klasiku?? Vždy se můžou ke komoře přiklonit..


Pokud by se mělo využít toho Votvíráka, tak jednoznačně zvolit cestu popularizace. Třeba to rozložit do více dílů (jak je psáno nahoře) a v běhu přiblížit, co je potřeba, kolik to stojí a dát tip na zapomenuté věci na půdách a ve sklepích. Říct, že vybavení může být za flašku a že chemie jedno českého výrobce je velice levná a dostupná. S ničím bych to nepřeháněl...

PS: Ten kořeň ve Votvírákovi mi ani tak moc nevadí ale ta Gondica je naprostá blbka!
  • 0

#28 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 26 říjen 2007 - 08:43:18

otázka je, zda sestavit pořad pro lidi, kteří temnokomornictví znají nebo je zajímá jen "jak se to vlastně dělá" nebo se zaměřit na popularizaci u lidí, kteří by se na přesně cílený pořad o fotkách jen stěží dívali.. U Votvíráka je šance, že u těch X skečů od přebírání brambor po čištění komína zůstane hrstka nezasvěcených, kteří si řeknou - táta má foťák zkusím pár obrázků vytvořit... a není nakonec jedno, jestli dělají digi nebo klasiku?? Vždy se můžou ke komoře přiklonit..


Pokud by se mělo využít toho Votvíráka, tak jednoznačně zvolit cestu popularizace. Třeba to rozložit do více dílů (jak je psáno nahoře) a v běhu přiblížit, co je potřeba, kolik to stojí a dát tip na zapomenuté věci na půdách a ve sklepích. Říct, že vybavení může být za flašku a že chemie jedno českého výrobce je velice levná a dostupná. S ničím bych to nepřeháněl...

PS: Ten kořeň ve Votvírákovi mi ani tak moc nevadí ale ta Gondica je naprostá blbka!


mozna blba...ale prijde mi ze se ni zase docela pekne kouka ;o)
  • 0

#29 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 26 říjen 2007 - 08:47:55

Jsou zde přece učitelé, knihovníci, historikové a jiní osvětový pracovníci. Vědí, kde se zeptat, jak žádat. Že by se zpracoval projekt a někde, ať už v cz, nebo v rámci eu sehnal menší grant, když se může točit o starých řemeslech, proč by se nedalo točit o tomto. Jeden pořad, nebo menší cyklus.Cílová skupina pro takový pořad není asi ta, která sedí u novy a sleduje ty podivné sourozence. Tak bych to s novou dohromady nedával. Možná někdo zná někoho na famu, nebo podobný škole, která by mohla spolupracovat. Jistě si ten pořad pustím, pokud dojde k realizaci, ale ta první cesta se mi zdá lepší i když není snadnější. Myšlenku jsme kdysi projednávali na nějakém hradeckém srazu, pokud se nemýlím.


Na srazu TK se Dany zmínil o tom, že by mohl zařídit přes věci znalou osobu nějaký ten grant či dotaci na naši věc. Dalo by se to pak propagovat v médiích, nejlépe v nějakém TV či rozhlasovém pořadu (ovšem vzhledem k nutnosti názorné ukázky by to bylo mnohem lepší v TV, ač jinak mám raději ten rozhlas). Já jakožto osvětový pracovník k tomu mohu poskytnout své služby v oblasti vyhledání a dodání potřebné literatury včetně třeba dodání v ofocené či oskenované podobě. Takže záleží na tom, zda se nás najde dostatek, kteří pro to budou chtít něco prakticky udělat. Jak se říká - Ten udělá to, ten ono a pak se dílo povede. (myslím, že to říkal už Švejk v souvislosti s plánováním atentátu na arcivévodu Ferdinanda 8-)
  • 0

#30 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 26 říjen 2007 - 08:53:58

Jsou zde přece učitelé, knihovníci, historikové a jiní osvětový pracovníci. Vědí, kde se zeptat, jak žádat. Že by se zpracoval projekt a někde, ať už v cz, nebo v rámci eu sehnal menší grant, když se může točit o starých řemeslech, proč by se nedalo točit o tomto. Jeden pořad, nebo menší cyklus.Cílová skupina pro takový pořad není asi ta, která sedí u novy a sleduje ty podivné sourozence. Tak bych to s novou dohromady nedával. Možná někdo zná někoho na famu, nebo podobný škole, která by mohla spolupracovat. Jistě si ten pořad pustím, pokud dojde k realizaci, ale ta první cesta se mi zdá lepší i když není snadnější. Myšlenku jsme kdysi projednávali na nějakém hradeckém srazu, pokud se nemýlím.


Na srazu TK se Dany zmínil o tom, že by mohl zařídit přes věci znalou osobu nějaký ten grant či dotaci na naši věc. Dalo by se to pak propagovat v médiích, nejlépe v nějakém TV či rozhlasovém pořadu (ovšem vzhledem k nutnosti názorné ukázky by to bylo mnohem lepší v TV, ač jinak mám raději ten rozhlas). Já jakožto osvětový pracovník k tomu mohu poskytnout své služby v oblasti vyhledání a dodání potřebné literatury včetně třeba dodání v ofocené či oskenované podobě. Takže záleží na tom, zda se nás najde dostatek, kteří pro to budou chtít něco prakticky udělat. Jak se říká - Ten udělá to, ten ono a pak se dílo povede. (myslím, že to říkal už Švejk v souvislosti s plánováním atentátu na arcivévodu Ferdinanda 8-)


Predsedo, hlasim se do pripadneho pripravneho vyboru... Neco si jeste pamatuju...a kamarad by mi mozna s necim i poradil...a ten delal na min. pro mistni rozvoj :lol:)
  • 0

#31 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 říjen 2007 - 09:49:59

Jsou zde přece učitelé, knihovníci, historikové a jiní osvětový pracovníci. Vědí, kde se zeptat, jak žádat. Že by se zpracoval projekt a někde, ať už v cz, nebo v rámci eu sehnal menší grant, když se může točit o starých řemeslech, proč by se nedalo točit o tomto. Jeden pořad, nebo menší cyklus.Cílová skupina pro takový pořad není asi ta, která sedí u novy a sleduje ty podivné sourozence. Tak bych to s novou dohromady nedával. Možná někdo zná někoho na famu, nebo podobný škole, která by mohla spolupracovat. Jistě si ten pořad pustím, pokud dojde k realizaci, ale ta první cesta se mi zdá lepší i když není snadnější. Myšlenku jsme kdysi projednávali na nějakém hradeckém srazu, pokud se nemýlím.


Na srazu TK se Dany zmínil o tom, že by mohl zařídit přes věci znalou osobu nějaký ten grant či dotaci na naši věc. Dalo by se to pak propagovat v médiích, nejlépe v nějakém TV či rozhlasovém pořadu (ovšem vzhledem k nutnosti názorné ukázky by to bylo mnohem lepší v TV, ač jinak mám raději ten rozhlas). Já jakožto osvětový pracovník k tomu mohu poskytnout své služby v oblasti vyhledání a dodání potřebné literatury včetně třeba dodání v ofocené či oskenované podobě. Takže záleží na tom, zda se nás najde dostatek, kteří pro to budou chtít něco prakticky udělat. Jak se říká - Ten udělá to, ten ono a pak se dílo povede. (myslím, že to říkal už Švejk v souvislosti s plánováním atentátu na arcivévodu Ferdinanda 8-)


Predsedo, hlasim se do pripadneho pripravneho vyboru... Neco si jeste pamatuju...a kamarad by mi mozna s necim i poradil...a ten delal na min. pro mistni rozvoj :lol:)


A já se taky hlásím! Budu vás v tom všecky morálně podporovat.
  • 0

#32 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 říjen 2007 - 09:51:51

mozna blba...ale prijde mi ze se ni zase docela pekne kouka ;o)


Já ju tak nesnáším!! Je hnusná jak noc! A navíc blbá jak troky. Nechápu, proč si Brousek bral takovou starou a odpornou babu...
  • 0

#33 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 říjen 2007 - 14:15:24

ono je to s tou televizí těžký. Já si zkusil zjistit, kolik fotografů jsem si třeba pozval do Snídaně s Novou od března a vypadal mě tahle jména:
Václav Špillar, Jiří Kolbaba, Václav Šilha, Richard Jaroněk, Pavel Brunclík, Michael Fokt. Zanedlouho - 12.11 - by měl tuším opět dorazit Jaroněk s povodním focením. A to nepočítám vstupy, kde nemohl fotograf a tak poslal kurátorku. Šibík mi odřekl na poslední chvíli, protože musel narychlo do jakési tramtárie. A to jsou případy, kdy dotzyčný uvedl do titulku fotograf - fotografující cestovatelé by daly možná desítku dalších hostů. Nebo jiní lidé. Někdo nerad Gondíka, někdo Gondíkovou. Jenže už třeba nikdo nevidí, že dobrá půlka lidí za kamerami má FAMU z dob, kdy to byla škola tak prestzižní, že ani papalášská protekce nepomohla. A fotografii - tu klasickou - tam studovali všichni. Nebo mám rád osvětlovače. Oni vypadají taknějak umoulousaně v tom načančaném studiu, ale když se člověk podívá ke stopu a začne počítat světla, tak mu stovka nestačí. Jojo, je to zvláštní svět :lol:
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních