Přejít na obsah


Fotka

pohotovostni box na fotopapiry


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 31 říjen 2007 - 12:29:17

uz mnoho let, kdykoli behem zvetsovani oteviram baleni s fotopapirama, vyndavam z ni igel. pytel, ten rozbaluji, nahmatam a vyndam fotopapir.... a pak to same pozpatku, rikam si, ze si musim vyrobit nejakou spolehlive svetlotesnou ale snadno oteviratelnou krabici. Papiry v ni pri zvetsovani budu mit v pohotovostni poloze pripravene k pouziti a zivot bude o jeden maly ale casto pocitovany problem jednodussi.
nez se pustim do oblepovani nejake krabice cernym platnem... atd, nemate nekdo osvedcene jednoduche reseni?
KarelJ
  • 0

#2 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 31 říjen 2007 - 12:34:02

Durst dělal takové plastové boxy na fotopapíry.... ale za kolik by se dal sehnat jetý nevím...
  • 0

#3 atame

atame

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 64 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 31 říjen 2007 - 12:39:20

Profi reseni jsou svetlotesne zasuvky. Neco bylo skutecne od Dursta, driv to prodaval treba i Phototec a Monochrom.

Ja ale nepocituju zadnej problem s tim, ze mam na pultu polozeny ty dva prave aktualni cerny igelitaky, dvakrat prelozeny a s koncem pod tim balickem. Zase takovou kadenci tech printu nemam, abych to vnimal jako omezeni. Do kartonu to vracet behem prace netreba.
  • 0

#4 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 31 říjen 2007 - 12:55:32

celkem casto rozsvecuji a prohlizim print. Igelit bych takto urcite nechal nekdy otevreny.
Krabice by mohla byt resena tak, aby oteverena zustat nemohla.
Podotykam ze jsem nyni odkazan na koupenovou variantu fotokomory, kde misto na papirum dedikovane supliky zel Bohu neni.
K.
  • 0

#5 Ondrej1

Ondrej1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 315 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 31 říjen 2007 - 12:58:31

Starý diplomatický kufřík.
  • 0

#6 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 31 říjen 2007 - 13:45:58

Taky mam cerny igelitaky, pro jistotu v nich nenechavam moc papiru neb taky casto roziham, ale stejne jsem je jeste omylem otevreny nenechal.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 31 říjen 2007 - 14:43:13

Mam pod zvetsovakem velikej suplik a papiry v igelitu nechavam v nem, pri ukonceni prace vzdy vracim do krabice :lol:
  • 0

#8 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 31 říjen 2007 - 15:13:02

vlastne.... pro nas co maji za zakladni kamen fotokomory automatickou pracku..... kdybych zatemnil to kulate okenko....:lol:)
  • 0

#9 Bedrun

Bedrun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 54 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 31 říjen 2007 - 16:10:12

celkem casto rozsvecuji a prohlizim print. Igelit bych takto urcite nechal nekdy otevreny.
Krabice by mohla byt resena tak, aby oteverena zustat nemohla.
Podotykam ze jsem nyni odkazan na koupenovou variantu fotokomory, kde misto na papirum dedikovane supliky zel Bohu neni.
K.


zrovna v sobotu jsem si tak posvítil do pytle. Naštěstí to byla foma 10*15 na kterou jsem během vyvolávání přeskočil a né ilford 18*24. Ale i tak to mrzí.
  • 0

#10 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 31 říjen 2007 - 20:25:25

Měl jsem "profesionální" pixlu k tomu určenou - zlomil jsem ji. Nechal jsem udělat z plechu škatuli a nastříkat matným černým komaxitem - těžké, neskladné. Nyní používám krabici od padesátikusového balení Foma papírů (24x30 a 30x40) a v ní volně ložených 5-10 papírů. Kupodivu - nenasvětlují se! Kdybych měl pocit, že to není bezpečné, koupil bych alobal na grilování šíře 50 cm, chemopren a škatuli bych zvenku olepil (s centimetrovými přesahy ve spojích). To je nápad kolegy Honzy, používá to už léta - a dobré.
  • 0

#11 indan

indan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 31 říjen 2007 - 21:10:23

Pro zvěteniny do 18x24 používám s úspěchem plechové krabice od čokoládových bonbónů. Pro větší zůstává holt už jen ten pytel. Ještě mě napadá - co plechovka od vizoura? šířka je daná výškou pixly, délka libovolná. :)
  • 0

#12 Acer

Acer

    Nováček

  • Předplatitel
  • 456 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 254

Publikováno 31 říjen 2007 - 22:47:35

Kdysi dávno jsem dělával v komoře, kde byl světlotěsný šuplík přímo pod zvětšovákem - asi nejlepší řešení. Dnes mám volně položené pytle a taky jsem nedávno osvětlil půl balíku barytů 30x40.
  • 0

#13 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 1 listopad 2007 - 17:05:43

Mám takový vcelku obyčejný kufřík do kterého papíry při zvětšování naházím. Není na něm vůbec nic speciálního, ale funguje výtečně.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních