Přejít na obsah


Fotka

stativ na VF


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
207 odpovědí na toto téma

#101 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 6 leden 2011 - 22:16:12

stativ - hlava na vf 13x18 - ahoj, potřebuju poradit, jak vyřešit kymácení fotoaparátu 13x18 na klasickém stativu - velbon - cca kolem 1500 korun, když to upevním, furt se mi na něm kymácí... tak buď si vyrobit na to nějakou širokou pevnou destičku nebo koupit novej stativ..? dík


tohle jsem našel na jednom fotofóru a skoro jsem si pustil do trikotu :D
  • 0

#102 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 6 leden 2011 - 22:22:44

a taky jakou byste mi doporučili novou hlavu na 4x5 - teď mám tu RC141, hlava je to super, držet to drží, ale v když nasadím VF tak v destičce se to poněkud kýve.

jo, abych nezapoměl, tento týden jsem zadal do výroby QR destičku pro RC141 a objímku na středovou tyč pro Omegu 4x5. Obojí to bude z hliníku a spojené to bude 3 šrouby M6. V současné době se mi Omega na original QR destičce trošku protáčí.
Pokud se to osvědčí, můžu poskytnout výkresy, jestli budeš chtít. Není to výrobně složité, frézka by na to měla stačit.
  • 0

#103 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 6 leden 2011 - 22:43:15

co je QR?
já mám destičku orginální i čínskou za 2USD a třepe se mito stejně.
bojím se spíš že mám vyklochtanou hlavu.

na kolik taková objímka s destičkou bajwočko vyjde?
  • 0

#104 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 6 leden 2011 - 22:52:01

co je QR?
já mám destičku orginální i čínskou za 2USD a třepe se mito stejně.
bojím se spíš že mám vyklochtanou hlavu.

na kolik taková objímka s destičkou bajwočko vyjde?

¨
aha, no nevím to přesně, ale ta výměnná destička u tý hlavy má označení QR plate, tak jsem si to přeložil jako quick release plate.
O ceně moc nemám představu, ještě se mi neozvali, ale pokud si dobře pamatuji, tak si psal, že máš tatínka soustružníka. Zítra Ti ten výkres můžu poslat a můžete se na to kouknout. Pokud máš tu hlavu "vyklochtanou", tak by šla třeba ta destička udělat pár desetin větší a bude to tesnější.
  • 0

#105 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 6 leden 2011 - 23:04:47

co je QR?
já mám destičku orginální i čínskou za 2USD a třepe se mito stejně.
bojím se spíš že mám vyklochtanou hlavu.

na kolik taková objímka s destičkou bajwočko vyjde?

¨
máš tatínka soustružníka.

ale bez přístupu ke strojům
  • 0

#106 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 7 leden 2011 - 23:18:26

https://docs.google....uthkey=CNqE558G

tady je ten výkres, snad to z toho je pochopitelný. Je to stále ve výrobě, takže nevím, jak to nakonec dopadne, ale ta samotná destička už jednou fungovala dobře a bylo to docela tuhý.
  • 0

#107 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 15 leden 2011 - 18:45:11

plním slib, tady je ta destička spolu s objímkou. Příjemně mě to překvapilo, tak je teď foťák pevně uchycen ke stativu. Foto je zde - http://tilberien.raj...ivova_objimka/#
  • 0

#108 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 15 leden 2011 - 19:52:26

Chtěl bych si koupit nějaký "definitivní" stativ. Tak kdyby měl někdo nějaké nové poznatky... Použití s 6kg kardanem. Nosnost tedy tak kolem patnácti kilo - občas použití i dlouhých těžkých skel. Karbon či podobný moderní bazmek. (řádný těžký kovový stativ mám, dokonce dva :) Něco velmi lehkého, ale samozřejmě velmi pevného. Cena do 15cti tisíc, pokud bude i něco co bude stát za to, připlatím si na tento snad poslední stativ :) Koukal jsem na Gitzo, Feisol, ale mimo pár krátkých zkušeností s karbonem moc zkušeností nemám. Idální by byl český prodejce, asi to budu splácet... Děkuji.
  • 0

#109 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 15 leden 2011 - 19:56:11

Jo a pokud někdo někde zahlédl karbonový stativ s "pavoukem" byl bych za info neskonale vděčný...
  • 0

#110 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 15 leden 2011 - 22:41:48

Sám mám jak Gitzo "těžké kategorie", tak Feisol, takže mohu srovnat:

Gitzo GT5540LS - nejtěžší stativ Gitzo z uhlíkových vláken (když nepočítáme jeho šestisekční variantu GT-5561SGT vysokou 2,6m). Dnešní model GT5541LS se podle mě liší jen kosmeticky (cena u Foto Škoda 18.990 CZK).
Je to nepochybně velmi kvalitní stativ, ale je dobré mít na paměti několik drobností:
- stativ nemá vestavěný hák pro zavěšení tašky/batohu. Protože jedna z největších slabin uhlíkových stativů je jejich nízká hmotnost, považuji to přinejmenším za opomenutí výrobce. Hák tam ale lze zabudovat dodatečně - známý mi do středové základny vyřízl závit a vyrobil vlastní hák. V dané cenové kategorii ovšem "dodělej doma" působí zvláštně. Hák je vestavěn ve středové tyči (volitelné příslušenství) - jenže tu mám pouze a výhradně pro makrofotky těsně nad zemí s tyčí obrácenou vzhůru nohama :) A pro VF je středová tyč pitomost.
- stativ se dodává s patkami potaženými poměrně silnou vrstvou ne zrovna tvrdé gumy. Výsledek je ten, že na tvrdém podkladu nohy nedrží zcela pevně a patky sundávám. Gitzo sice dodává několik výměnných typů, nejsou ale nejlevnější. Mají v nabídce dlouhé bodce, placaté konce a krátké bodce s gumovým návlekem. Pak ještě provedení "á la Manfrotto" - tohle - (to jsem na stránkách Gitza ani nenašel).

Otázka je, zda by pro VF nestačila kratší třísekční verze Gitzo GT5531LS nebo lehčí Gitzo GT3530LS, ev. Gitzo GT3531LVS - u tohoto modelu mi není jasné zda má polohovací základnu (viz níže) nebo jen přípravu na 75mm videohlavu (v případě nejasností doporučuji zavolat do společnosti EKG - viz níže).

Menší čtyřsekční stativy Gitzo ve mě moc důvěry nebudí - poslední sekce je už poměrně tenká (a to i u "trojkové" řady - lze osahat u Škody). Takže doporučuji čtyřsekční Gitzo nejvyšší třídy (= GT5541LS) nebo třísekční Gitza trojkové řady (např. GT3530LS). Když čtyřsekční - tak Feisol (viz níže)

Stativy Gitzo dodává společnost EKG z Hradce Králové. Vybavení lze objednat přímo u nich (jestli budou levnější než třeba Škoda ale netuším)
http://www.ekgfoto.cz/

Feisol CT-3472 - tento stativ kromě mě vlastní Eda (tuším třísekční verzi) a Gwann. Zajímavé je, že každý máme maličko odlišné provedení (kupovali jsme to postupně s časovým odstupem). Aktuálně už nabízejí i verzi, které se neprotáčejí jednotlivé sekce (?).
Je to zcela nepochybně velmi dobrý stativ s vynikající pevností a zejména excelentním poměrem mezi hmotností a pevností. Už jsem jej popisoval dříve (09.06.2009 21:44).

Stativy Feisol se obvykle kupují přímo v Německu:
http://www.feisol.de/

Samostatnou otázku představuje hlava. Já sám používám Acratech Ultimate Ballhead - to je ale lehká cestovní hlava pro extrémní zátěž nedostatečná.

Kromě různých "těžkokaliberních" hlav je alternativou tzv. Polohovací základna ("leveling base") provedení, kdy na nohách stativu je místo klasické středové základny polokulová "polohlava" - tedy půlkoule uložená v misce. Nabízí to např. Feisol - viz fotky Edy na předchozí straně této diskuse. Nebo i Gitzo - Systematic Leveling Base. Výchylka je sice pouze 10-15 stupňů, ale třeba by to někomu pro VF mohlo stačit. Provedení od Feisolu má Gwann.

Mezi nepřeberným množstvím hlav upozorňuji na tyto modely:
Arca Swiss Z1 - poměrně drahá, ale podle všeho té nejvyšší kvality
Arca Swiss Z1g - velmi drahá hlava
BURZYNSKI Kugelkalottenkopf II - velmi zajímavá hlava výjimečných paramtrů. Tuším ji vlastní Rony.
Feisol CB-70D - tuto hlavu vlastní např. Gwann. Její dílenské zpracování sice znatelně zaostává za Acratechem, ale monstrózní velikost její koule nelze přehlédnout. Navíc je za příznivou cenu (209 EUR). Důležité je, že disponuje upínacím systémem standardu Arca-Swiss, což naléhavě doporučuji ke každé hlavě.

Jinak o stativech jsem psal i zde:
http://www.temnakomo...ighlight=feisol
(01. září, 2009 9:31 a 01. září, 2009 15:03)

http://www.temnakomo...ighlight=feisol
(15. červenec, 2009 23:5)

http://www.fotoapara...128620&t=128591
(09.06.2009 21:44)
  • 0

#111 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 16 leden 2011 - 18:00:34

Vážení kolegové, stativ na VF má být natolik těžký a robustní, abychom byli
schopni účinně ubránit vlastní VF fotovybavení za každé situace a v každém
terénu. Pořádná "krochna" jako příslušenství jen prospěje! Erik




:lol: :D
  • 0

#112 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 16 leden 2011 - 18:18:29

Jo, ale pokud takový stativ má hmotnost, která omezí akční rádius fotografa na bezprostřední okolí jeho obydlí nebo automobilu, tak to může být posouzeno jako stativ na ...* :wink:

* admin by asi takové slovo stejně smazal, tak je raději ani nenapíšu.
  • 0

#113 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 17 leden 2011 - 19:22:41

Tož Cullmann CT 110 taky není špatný.....
  • 0

#114 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 17 leden 2011 - 19:31:22

Fabie, díky za skvělý rozbor, hned od jeho uveřejnění jsem ti chtěl odpovědět nějakou selekcí, ale nějak ji neumím vytvořit. Kdyby GITZO GT3541XLS bylo za půlku, bylo by to všechno o dost jednodušší :)
  • 0

#115 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 17 leden 2011 - 21:17:43

Pavel_P: zajímavé - proč právě lehce monstrózní GT3541XLS? Výška 198 cm ... ? Složený je dost dlouhý. Používat ho standardně jako třísekční se zálohou ve výšce?
  • 0

#116 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 17 leden 2011 - 21:27:12

Ano, přesně tak. Délka ve složeném stavu mě až tak netrápí, ve svahu jsou však ony dva metry často velkou výhodou. Jen ta cena. Zatím se mi jako nejlepší poměr cena výkon zdá ten Feisol.
  • 0

#117 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 17 leden 2011 - 22:00:15

Jenom pro zajímavost:
Markins Q-Ball Q10 ev. Q20
http://www.markinsam...#Specifications
a
Arca Swiss Z1
http://www.bhphotovi...Z1_sp_with.html

http://www.google.cz...iw=1259&bih=606

Nějak se mi "nedaří najít zásadní rozdíly..." ;)
P.S. Provedení Markins Q10 je udivující (Korea?)
P.P.S. Rychloupínací desky jsou pekelně drahé..., nešťasten ten, kdo potřebuje více typů na více těl.
  • 0

#118 026200

026200

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 266 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 17 leden 2011 - 22:25:23

Mě se přiznám nelíbí ani jeden stativ tady uvedený, všechny mají totiž hrozně malou upínací destičku. Třeba u mého dřeváku 13x18 většina hmotnosti připadá na přední část aparátu s objektivem, a tato váha se pak neroznese na celou plochu podlážky, ale jen na nepatrnou část, která ukrutně trpí. Jiné VF nevlastním.
  • 0

#119 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 17 leden 2011 - 23:05:18

Pentaxista: obávám se, že rozdíl (jsou-li jaké) mezi Arca Swiss Z1 a Markins Q10/Q20 uživatel zjistí když je bude používat obě :)

Oboje jsou nepochybně špičkové hračky. Také za velmi podobnou cenu.
  • 0

#120 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 17 leden 2011 - 23:08:29

Pentaxista: obávám se, že rozdíl (jsou-li jaké) mezi Arca Swiss Z1 a Markins Q10/Q20 uživatel zjistí když je bude používat obě :lol:

Oboje jsou nepochybně špičkové hračky. Také za velmi podobnou cenu.

velmi rád bych měl dlouhodobou možnost to zjišťovat :)
  • 0

#121 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 17 leden 2011 - 23:09:22

K destičkám standardu Arca-Swiss: lze je nakupovat u nejrůznějších výrobců. Jedna stojí 40 USD - to zase taková katastrofa není.

Dražší jsou L-destičky k fotoaparátům. Mám to na F6 s gripem (Kirk) a z hlediska komfortu a kvality jde o poměrně dost výrazný krok kupředu.
  • 0

#122 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 800 příspěvků(y)
Reputace: 2 161

Publikováno 17 leden 2011 - 23:11:37

http://reallyrightst...lhead55&key=cat

odporucam
  • 0

#123 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 17 leden 2011 - 23:29:45

026200: Pokud jde o upínací destičky pro objektivy/fotoaparáty, tak jsou to zbytečné obavy. V první řadě destičky samotné nemají se stativy nic společného - destiček je velké množství typů od různých výrobců - nabídka je opravdu značná. Upínací kleštiny jsou kompatibilní - z výjimkou upínání páčkou (flip-lock), které si nemusí rozumět s každou destičkou. Osobně doporučuji konvenční upínání šroubem - je to velmi rychlé a mimořádně spolehlivé.

Pro VF by snad destička 8x6cm mohla stačit, ne?

http://www.adorama.com/AWUP38ARCA.html

Nebo tahle:

http://www.kirkphoto...mera_Plate.html
  • 0

#124 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 17 leden 2011 - 23:34:15

ono můžete mít sebevětší destičku na sebelepší hlavě, když nakonec nevydrží šroub nebo závit a celé vám to křápne z dvoumetrového Feizóla za desetitisíce

já mám dycky stach že to ten šroub nevydrží, o hlavu i destičku se nebojí
  • 0

#125 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 17 leden 2011 - 23:37:29

Navíc existují velmi dlouhé destičky pro superteleobjektivy, které mají upínací kolejničky po celé délce. Takže by bylo možné takovou destičku upevnit na spodek dřeváku - buď přišroubovat jen jedním šroubem nebo pro druhý vyrobit uchycení nebo destičku přilepit. No a pak posunovat v upínacích kleštinách hlavy tak aby se upnutí nacházelo přesně pod těžištěm fotoaparátu. :)
  • 0

#126 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 17 leden 2011 - 23:40:06

ypres_bass: pokud bude destička dostatečně velká, tak se namáhání šroubu, resp. jeho upevnění ve dřeváku radikálně sníží a riziko vylomení bude minimální. V každém případě nebude riziko vyšší než u jakékoliv jiné destičky. :lol: :)
  • 0

#127 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 800 příspěvků(y)
Reputace: 2 161

Publikováno 17 leden 2011 - 23:40:57

na jednom srobiku D3 a nikkor 300/2.8
(aj ked dosticka ma durky dve)
test bol jeden srob, presne z podobnej obavy o najslabsi clanok

neutrhlo sa to.

srob od rrs
kirk, arca, markins, kangrinpoche ... predpokladam podobne vychovanie
  • 0

#128 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 17 leden 2011 - 23:41:32

... a pokud by ti to i nadále znemožňovalo klidný spánek, tak tu destičku přilep :)
  • 0

#129 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 17 leden 2011 - 23:45:50

no mám hlavu Manfrotto RC141 která má, jak mnozí víte, velmi malé destičky. Ovšem nic z toho neřeší to že na kardan se to připevňuje přes objímku, která má přibližně stejnou základnu, takže si stejně nepomůžu.
No a "objímka dle Tilberiena" je pro mne nepoužitelná protože kvůli pohodlnosti při skládání si chci nechat tu původní (je tam úžasný patent kdy se povolí matka, vyhákne se a rázem je to sundané)
  • 0

#130 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 18 leden 2011 - 07:18:22

Mě se přiznám nelíbí ani jeden stativ tady uvedený, všechny mají totiž hrozně malou upínací destičku. Třeba u mého dřeváku 13x18 většina hmotnosti připadá na přední část aparátu s objektivem, a tato váha se pak neroznese na celou plochu podlážky, ale jen na nepatrnou část, která ukrutně trpí. Jiné VF nevlastním.

mám na kameře podlážky 3 stativové závity...jeden na středu druhý směrem k přední a třetí k zadní standartě... podle toho, jaké objektivy budu používat a jak moc budu výtah vytahovat umístím krabičku na stativ.
Možná by stálo za to, alespoň tímto směrem dřeváček zrenovovat
  • 0

#131 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 18 leden 2011 - 07:27:00

No a "objímka dle Tilberiena" je pro mne nepoužitelná protože kvůli pohodlnosti při skládání si chci nechat tu původní (je tam úžasný patent kdy se povolí matka, vyhákne se a rázem je to sundané)

Na jakej foťák to vlastně potřebuješ? Na kardan nebo na fieldku? Jestli na to Toyo 45G, tak Ti moc nerozumím. Montáž a demontáž foťáku ze stativu je úplně stejná jako u originální destičky - povolíš aretaci, pootočíš páčkou a foťák sejmeš. Stejně destičku na foťáku necháváš. Nebo ji pokaždé sundáš?
  • 0

#132 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 18 leden 2011 - 07:42:22

Jak však fotíš s krátkými skly, kdy musejí být standardy blízko u sebe? Ta objímka byla proto sundávací, abys ji mohl přesunout za obě standardy...
  • 0

#133 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 18 leden 2011 - 08:04:13

Jak však fotíš s krátkými skly, kdy musejí být standardy blízko u sebe? Ta objímka byla proto sundávací, abys ji mohl přesunout za obě standardy...

Originální objímka byla na stejném principu (mám Omegu 45D). Abych ji mohl sundat, musel jsem povolit minimálně jednu standartu, stáhnout objímku z tyče a poskládat to podle potřeby. (Vlastně nemusel, mám jen 180 a 135 sklo). A tohle je stejný - povolím šroub a mohu objímku vysunout z tyče nebo si ji libovolně posouvat.
Jak je to na jinech systémech nevím, nikdy jsem jinej VF než Omegu v ruce neměl.
  • 0

#134 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 18 leden 2011 - 08:17:56

Už na to koukám. Opravdu to i v tom originálu vypadá pevně. Toyo už má po vzoru linhofu to uchycení velmi rychle rozebíratelné, takový klip systém by se dalo říct :) Když pak fotíš širokáčem, hodíš uchycení za standardy. To byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem kupoval Horsemana, ten má dvojtý rail a proto uchycení nikterak standardám nepřekáží....
  • 0

#135 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 18 leden 2011 - 08:49:55

Už na to koukám. Opravdu to i v tom originálu vypadá pevně. Toyo už má po vzoru linhofu to uchycení velmi rychle rozebíratelné, takový klip systém by se dalo říct :) Když pak fotíš širokáčem, hodíš uchycení za standardy. To byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem kupoval Horsemana, ten má dvojtý rail a proto uchycení nikterak standardám nepřekáží....

Už to vidím - http://img3.prospere...ct/TY180714.JPG
myslím, že by takhle šla upravit i ta moje objímka, jen jsem to zatím nepotřeboval
  • 0

#136 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 27 říjen 2013 - 10:25:59

Kluci, nemáte někdo praktickou zkušenost s některou z těchto hlav od Sunwayfoto?
Sunwayfoto XB-44
Sunwayfoto XB-52

Vybírám definitivní hlavu pro větší zátěž. Díky.
  • 0

#137 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 27 říjen 2013 - 12:08:49

nlc,
konkrétne s hlavami nemám, ale kupoval som od nich doštičky, čeľuste (clamps?) a všetko vyzeralo veľmi kvalitne spravené.
Takže skôr áno.
  • 0

#138 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 27 říjen 2013 - 12:24:26

.
  • 0

#139 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 497 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 27 říjen 2013 - 22:01:33

Kluci, nemáte někdo praktickou zkušenost s některou z těchto hlav od Sunwayfoto?
Sunwayfoto XB-44
Sunwayfoto XB-52

Vybírám definitivní hlavu pro větší zátěž. Díky.

Tak ta udaná nosnost, 40 a 60 kg, přijde mi natolik přehnaná, že bych spíš zařadil té hlavy mezí keramické pánve, masti proti padaní vlasů apod. Na druhou stranu je to dražší od Manfrotta 057...

Fakt chceš pro větší zátěž kulovou?
  • 0

#140 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 27 říjen 2013 - 22:09:06

A na jaký formát to chceš? Mně přijde kulovka dobrá max pro 4x5, ale třeba u 8x10 a delší sklo, kdy máš foťák roztažený na 3/4 metru už je to pěkný opruz...
  • 0

#141 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 28 říjen 2013 - 05:20:37

připojím se. mně vyhovuje už na mamče rb67 nejvíc převodová hlava (junior 410 od manfrotta), s kulovou jsem si nějak moc nerozuměl při tomhle formátu. trojcestnou jsem zkoušel před lety nějakou archivní, možná že jsou už dnes někde jinde, to nevím
  • 0

#142 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 28 říjen 2013 - 08:48:51

Hlavu chci pro 6x7 + 250 mm a taky 4x5. Rozhodně chci kulovku. Na hlavy od Sunwayfoto se ptám z důvodu, že leckde na webu má XB-52 lepší reference než RRS BH-55 i v přímém porovnání a to už je co říct. Otázka je nakolik jsou tyhle recenze důvěryhodné, názor někoho od nás by pro mě byl přesvědčivější. U té hlavy se mi líbí, že kombiuje to nejlepší z RRS a Arca Swiss Z1 (low-profile, eliptická koule). A jestli výrobce napíše nosnost 25 nebo 60kg je fuk - to je jak u stativů, mezi sebou se to porovnávat nedá maximálně relativně v rámci řady jednoho výrobce.
Jak jsem napsal, pokud by se našel někdo, kdo držel Sunwayfoto v ruce, budu rád, když napíše. Nic dalšího neřeším ;) Díky.
  • 0

#143 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 28 říjen 2013 - 10:17:27

možná něco najdeš tady: http://www.wildlifef...861242781b22e16 páč na ty telata už nějakou pevnější hlavu potřebujou
  • 0

#144 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 638 příspěvků(y)
Reputace: 1 301

Publikováno 16 leden 2014 - 21:54:06

Dámy a Páni, prosím Vás je tu niekto, kto robil pre svoj veľkoformát statív sám ?????
  • 0

#145 Fill

Fill

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 264 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 125

Publikováno 16 leden 2014 - 23:07:12

Já, ale buď jsem od té doby hrozně vyrostl, nebo jsem ho vyrobil nějak malý :smile:. Nicméně používám ho déle jak 3 roky.


Jo a hlavně jsem ho stavěl spíš na kino s tím, že výhledově třeba bude muset unést i VF (což není problém, jen moc nevysouvám středový sloupek).

Tento příspěvek byl upraven od Fill: 16 leden 2014 - 23:14:27

  • 0

#146 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 17 leden 2014 - 09:39:00

Vážený kolego, jmpetzvale, stativ pro VF jsem dělal vlastním tělem přes varování opakovaně, ale daleko jsem se v potu tváře nedostal. Únava z přepravy na vlastním hrbu mi krátce po naložení břemene sebrala poslední zbytky tvůrčí imaginace. Dle hesla: "Dřevák na dřevec" jsem doposud nepocítil potřebu výroby vlastního ručně odkorovaného stativu z blízkého jasanového, či vzdálenějšího bambusového polesí. Dost dobře nechápu, jaký má Vaše snaha počátkem roku 2014 smysl.... S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik
  • 0

#147 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 17 leden 2014 - 09:48:39

zapodieval som sa rovnakou ideou - vyroby dreveneho stativu, ale po preratani nakladov na samotne drevo , casu a investicie do zohania materialu mi vyslo ze je lespie si ho rovno kupit.

treba si uvedomit ze to nie je len tak napilit latky a zosrobovat dokopy.

hmotnost takeho drevaka vysokeho 150cm moze byt az 7kg a dlzka v zlozenom stave 100cm.
  • 0

#148 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 638 příspěvků(y)
Reputace: 1 301

Publikováno 17 leden 2014 - 10:38:53

Páni, ďakujem Vám za odpovde.

Dlhé roky som mal Linhof s vlastným statívom, ale teraz vlastným prekrásny socreal drevák FKD 18x24. Mám celkom masívne statívy Manfrotto, ale ako pán kolega povedal: "Dřevák na dřevec"., veď ako by vyzeral pekný drevený fotoaparát na modernom statíve.

Drevený statív nie je vôbec jednoduché kúpiť a sú pomerne drahé. Preto som sa rozhodol statív urobiť sám. Materiál som zohnal za cca 10 EUR a idem na to. Statív bude puritánne jednoduchý. Výsledky môjho snaženia budem s Vami zdielať.

Ak Vám to nerobí veľkú starosť, tak prosím Vás popíšte Váš postup, prípadne môžete sem dať aj dajaké plániky.

Pán kolego Eriku, moja snaha určite má zmysel aj na začiatku 21. storočia, a to preto, lebo ako som už spomínal ja vždy som rád plával proti prúdu. Nepáči sa mi tento svet, ktorý je postavený na komercií a na konzume. Ilúzia, že všetko môžete kúpiť za peniaze je veľmi klamlivá. Naviac, rád cítim radosť z dobre urobenej práce. :)
  • 0

#149 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 17 leden 2014 - 10:48:32

ale potom poprosim detailnu dokumentaciu !!!
  • 0

#150 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 638 příspěvků(y)
Reputace: 1 301

Publikováno 17 leden 2014 - 11:12:56

ale potom poprosim detailnu dokumentaciu !!!


No, áno, ale aj keď som technický človek, radšej budem sem dávať ručne načmáraný plánik a pravdepodobne aj fotografie. To by som nenazval detailnou dokumetáciou :) Len to potrebuje čas, počítam tak 1-2 týžd.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních