Přejít na obsah


Fotka

Dotaz na cenu - úplně nová Mamiya RB67 Profesional SD


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 hedgi

hedgi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 193 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 listopad 2007 - 18:57:52

Ahoj,

mám možnost získat následující, úplně nový, nepoužitý set:

- Mamiya RB67 Professional SD
- 90mm/3,5 (včetně sluneční clony)
- 120 film holder

je to komplet, jen začít fotit. Úplně jsem se do toho mega děla zamiloval :), ale řeším 2 otázky:

1, jestli dřevo mého kalibru takové dělo potřebuje (to si musím pořešit sám :lol:)
2, jaká je reálná cena. Za kolik by si to koupil ty?

Předem díky za reakce!
  • 0

#2 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 8 listopad 2007 - 19:17:52

Tak já nevím Použíté SD v této konfiguraci ve výborném stavu může být tak 12-18K. Toto je nepoužité, tak asi dvojnásobek té nižší ceny, nicméně osobně bych za to víc jak 20 nedal, protože tyhle stroje jsou stavěný na super zátěž, tzn jako amatér i průměrně opotřebovaným strojem dožiješ. Ale zase pocit to může být hezký .) A všechno IMHO! :)
  • 0

#3 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 8 listopad 2007 - 19:19:04

Tu cenu jsem myslel na Ebay - naše zločinecké luhy a háje jsou na tom jinak, samozřejmě.
  • 0

#4 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 8 listopad 2007 - 20:16:34

Tak sem ti udělal trošku podrobnější rozbor - ceny jsou dneska aktuální z nabídky http://www.keh.comvčetně toho v jakém stavu je daná věc:

RB67 PRO-SD bez hledáčku - LN- - 235 USD
120 PRO-SD BACK - LN - 254 USD
WAISTLEVEL (hledáček) - EX - 65 USD
90 F3.5 KL L (77) WITH ADAPTER (PRO S, SD) WITH CAPS - EX+ - 415 USD
Celkem = 969 USD
Poštovné = PS Export Worldwide Express - odhaduji tak na 80 USD
Cena po proclení + DPH = 1049 * 1,25 = 1312 * 18,391 (ČSOB střed) = 24130 Kč.

Protože si nenapsal o jakou verzi objektivu jde tak sem vybral ten nejmodernější KL. Starší jsou levnější. Cena zad je šílená, mně se podařilo koupit motorové záda 6x8 za cca 150USD včetně poštovného, ale jsou ojete, tyhle budou opravdu jako nové. Cenu z Kehu ber jako strop nad který žádný rozumný člověk nejde, protože můžeš říct nabízejícímu, že za ty prachy si to opravdu raději koupíš z Ameriky.
  • 0

#5 hedgi

hedgi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 193 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 listopad 2007 - 20:17:09

Tak já nevím Použíté SD v této konfiguraci ve výborném stavu ... A všechno IMHO! :)


to SD tomu nejak zveda cenu? Co presne to znamena? Samozrejme je to IMHO, diky ti za nazor!
  • 0

#6 IngKarelCheval

IngKarelCheval

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 237 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 listopad 2007 - 20:32:52

6*8 udelas jen na SD nebo posledni modely S. Pokud muzu doporucit, ber KL skla, zvlaste 127mm (mamiya, ne sekor) je skvela. (mam ji)
  • 0

#7 hedgi

hedgi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 193 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 listopad 2007 - 21:19:01

mam jeste jednu otazku. Hraju si ted s tim fotakem a zjistil jsem neco co mi prijde prinejmensim zvlastni, ale mozna je to v poradku.

Stav 1:

- je zasunutej film v kazete a pretocenej na policko 1 (neni exponovano, cervenej stitek je schovanej)
- zrcatko je v koukaci poloze, v hledacku vidim scenu
- clona je otevrena naplno
- je natazena packa spouste na pravem boku za koleckem pro vysouvani mechu; fotoaparat je pripraven k foceni

Prechod ze stavu 1 do 2: zmacknuti spouste na tele prstem.

Stav 2:

- na kazete je cervenej stitek (OK)
- zrcatko je vysunute nahoru stejne jako desticka za zrcatkem (ZAJIMAVE! Proc se nevratilo samo dolu?)
- clona je uplne uzavrena, neni tam ani skvirka (takze snad nepropousti svetlo!!). Pritom pri foceni byla jen privrena podle nastaveneho clonoveho cisla. (? ZAJIMAVE!)
- packa vpravo je volna (OK)

Prechod ze stavu 2 do 1: natazenim packy spouste v pravo se prechazi do stavu 1

Prijde mi to zvlastni. Cekal jsem, ze po foceni nebudu packu natahovat, abych neunavoval nejake pero. Jenze kdyz budu chtit vymenit objektiv, tak budu muset bud zasunout plisek do kazety a nebo budu muset natahnout packu, jinak bych si osvitil film (nedej boze, ze bych na to mezi focenim omylem zapomel).

Je to normalni chovani? Predem se omlouvam za jiste hloupou otazku, ale nikdy jsem nic takoveho nedrzel v ruce a zkusenost mam jen s plastovou kinofilmovou zrcadlovkou.

Diky za reakci.
  • 0

#8 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 8 listopad 2007 - 22:59:47

Je to úplně normální. Když budeš chtít vyměnit objektiv, nepomůže ti ani zasunutí planžety. Prostě musíš foťák znovu natáhnout. A neboj, film neosvítíš ať s tím budeš dělat cokoliv - ten foťák je blbovzdornej. A v objektivu není uzavřená clona, ale závěrka. (v normálním foťáku máš závěrku před zrcátkem, tady je v každém objektivu zvlášť) Chvíli si s tím ještě hraj, na princip jak to chodí přijdeš. Ale funguje to přesně jak má, neboj.
  • 0

#9 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 9 listopad 2007 - 11:07:06

No mě to teprve čeká, jestli ji máš doma tak si to užij. Mě se snad už nějak blíží. Sice je to RZ, ale v tomhle to bude podobné.
  • 0

#10 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 9 listopad 2007 - 11:39:04

Já snad budu muset přejít na ten Rollei, to je hrozná lavina tohleto :)
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 listopad 2007 - 13:12:36

A já si snad nechám Sixe, za chvíli to bude míň častej stroj jak Mamiya :)
  • 0

#12 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 9 listopad 2007 - 14:39:17

no, pokud by si lidi nechavali jen techniku, ktera skutecne funguje, tak by byl Six raritni kousek... na rozdil od treba od Mam.
Karel
  • 0

#13 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 9 listopad 2007 - 19:30:36

Teda docela koukám na ty ceny ...
Já jsem se neudržel a ze sportu vydražil Mamču RB PRO S s šachtou a matnicí, konečná cena 2800,- (s dopravou, atd), k tomu záda 6x8 2900,- Tak už jen ten záklaďák. A to se k 12 tisícům ani neblíží ...
  • 0

#14 hedgi

hedgi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 193 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 11 listopad 2007 - 13:04:13

6*8 udelas jen na SD nebo posledni modely S. Pokud muzu doporucit, ber KL skla, zvlaste 127mm (mamiya, ne sekor) je skvela. (mam ji)


Kdyz uz jsme u dalsiho prislusenstvi, pokud si ten stroj necham, coz je pro me velmi lakava a pravdepodobna myslenka, budu chtit nejaky sirsi objektiv, nejake stredni tele 8-) + zada na vymenu barva/cb.

Chci je koupit jete, ale abych vedel co vubec existuje, koukal jsem co nabizi ExcelFoto. Ze sirokacu nabizeji:

1, Sekkor C 50mm/4,5 (ekv. 25mm; asi potencialni problem se zadama 6x8cm, protoze podle materialu od mamiyi vykresli mensi kruh)
2, Mamiya K/L 65mm/4,0 (ekv. 32mm)

Protoze tu zaznelo, ber K/L skla, tak se chci zeptat jestli ten Sekkor ma nejake problemy?

Ze strednich tele uvazuju o:

1, Mamiya K/L 150mm/3,5 (ekv. 74mm)
2, Mamiya K/L 180mm/4,5 (ekv. 87mm)

a asi spis budu chtit ten 180mm. Opet rad privitam nazory na tato skla.
  • 0

#15 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 11 listopad 2007 - 20:34:17

Jak je to s tím Sekoram 50 vs. záda 6x8? Nějaké konkrétní zkušenosti?
  • 0

#16 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 11 listopad 2007 - 20:38:36

No já neporadím.. mám jen ty záda..a zatím nic víc...
  • 0

#17 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 15 listopad 2007 - 21:05:34

Protože nikdo nereaguje, tak dávám k dobru co sem vyčenichal na internetu: z mamiya.com 50mm f/4.5 pokryje plochu 2.5 x 3.1" / 63 x 79mm. Bližší údaje chyběly. 6x8 je ve skutečnosti plocha 56x76mm.
  • 0

#18 hedgi

hedgi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 193 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 5 leden 2008 - 09:34:37

Ahoj, mám další asi trošku dřevní otázku. Chci k RB 67 koupit drátěnou spoušť. Mám asi jediný požadavek, mít jednu do těla a jednu do objektivu (prostě separátně předsklopit zrcátko a pak cvaknout závěrkou). Tj. buď dvojitou a nebo 2ks separátní a slepim si bovdeny k sobě izolepou :!:

Akorát, když kouknu ke škodovy např. na spouště délky 25cm, vidím jen od Hamy 4 různé druhy:

http://www.fotoskoda...poust-25cm-5321
http://www.fotoskoda...poust-25cm-5323
http://www.fotoskoda...poust-25cm-5325
http://www.fotoskoda...poust-25cm-5324

sednou do toho stroje všechny kusy? A jestli jo, tak v čem se to liší? Je výhodnější si za nějaký jiný typ připlatit?

Asi bych nebral délku 25cm, přijde mi, že jak je to krátký, tak bych za to mohl cuknout, takže asi bych bral 50cm nebo 80cm. Mají delší spouště nevýhody (tužší chod drátku v bovdenu)?
  • 0

#19 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 5 leden 2008 - 10:56:08

Mám tu za 228 (předposlední) k plné spokojenosti (resp. jsem měl do letošního jara, kdy jsem ji stratil a nahradil tou samou, 50cm dlouhou). Rozdíl mezi délkama co do tuhosti nepozoruju, 25cm je lepší na manipulaci a že bych měl s půlmetrovou ostřejší fotky jsem is nevšim. Ty levnější jsou látkový, do toho bych už nešel ani zadarmo. V lepčím případě se to natáhne, v horším ukroutí. Rozdíl mezi první a druhou je v systému aretace při B. Co je na poslední verzi tak speciálního kromě ceny nevím. Možná jiný materiál šlaufku. Závit je standardní, měly by pasovat všechny.
Zkus hledání, na 100% se konkrétně mamiya RB/RZ a drátěnka řešilo.
  • 0

#20 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 5 leden 2008 - 11:04:52

http://www.fotoskoda...poust-25cm-5325

Tato je obalená propleteným drátkem, měla by vydržet o něco déle. Mám ji a pokukuju po stejné v délce 50 cm.
  • 0

#21 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 5 leden 2008 - 11:10:02

Prosímvás jak ty K/L skla značí amíci? Proč nemůžu na eBay skoro žádné najít?
90/3,8 předpokládám taky existuje K/L ....
  • 0

#22 hedgi

hedgi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 193 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 5 leden 2008 - 15:12:52

Prosímvás jak ty K/L skla značí amíci? Proč nemůžu na eBay skoro žádné najít?
90/3,8 předpokládám taky existuje K/L ....


K/L je 90/3,5 a pravdou je, ze ja na e-bayi vidim jen jedno K/L sklo. Jinak na e-bay je vic objektivu Sekkor stejne jako veci na Pro SD je tam malo. Vic je tam veci na Pro S nebo Pro...
  • 0

#23 Kjuba

Kjuba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 170 příspěvků(y)
Reputace: 16

Publikováno 7 leden 2008 - 10:04:51

Zdar všichni,

na Ebay hledejte ne K/L, ale KL (bez lomitka). Jinak tohle sklo je Mamiya KL 90/3.5.

Dražbě zdar

Kjuba
  • 0

#24 Luda76

Luda76

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 268 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 7 leden 2008 - 18:01:48

Ahoj.
Tech ne-KL skel se zas tolik neboj. Sekory C sou taky vyborny, a docela levny
Sekor C 90 http://luda76.temnak...oad/hluboka.jpg na T-Max400 | AM74
  • 0

#25 keramiko

keramiko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 159 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 1 červen 2016 - 10:40:06

Cau, kolik je vlastně dneska taková reálná cena za dobré tělo a motorizovanou šachtu? Na ebay to dost lita, keh.com taky. 


  • 0

#26 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 1 červen 2016 - 18:31:08

Doba kdy Mamiya RB67 stávala jako pár kilo železa je už nenávratně pryč...Dnes je tenhle typ strojů na velkém vzestupu,takže reálná cena tělo Mamiya RB67 PRO SD+KL 4/90mm+záda 6x7 může být klidně i 20 000,-Kč za set....


  • 0

#27 FPL

FPL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 283 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 43

Publikováno 1 červen 2016 - 21:55:33

Realna cena za set Pro-SD s WLF, jednim K/L sklem (obvykle 90 nebo 127) a normalnimi zady je nekde nekde kolem deseti tisic (podle stavu - spise pod) + celnici a Babisovne.
Motorizovana zada nejsou zadna vyhra v loterii, brak bych radeji klasicka.
  • 0

#28 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 2 červen 2016 - 09:51:32

Spíš bych se přikláněl k pepafotograf. Kamarád cca před rokem kupoval skoro funglovku Pro-SD s jedním sklem v ČR za 17000,-Kč.  Sám považuji vzhledem ke stavu za skvělou cenu. Pak dokupoval šíro a delší sklo z japonska. Co za ně dal netuším, ale spokojenost. S nákupy ze zahraničí dost zamavál kurz koruny. Nutno připočíst DPH a clo. To se vypočítává nepochopitelně i z ceny poštovného.  Dohoda Evropy s Amerikou o vzájemných obchodech bez nutnosti placení cla je na spadnutí, ale zatím to moc na podpis nevypadá.

 

Taky moc nevěřím, že by ceny šli ještě dolu, spíš očekávám opačný trend. Namlsanosti z digitálního kinofilmového světa je už dost (kolik Mpx ještě potřebuji?) a cena digitálních středoformátů je stále někde v říši snů a asi ještě hodně dlouho bude. Horší to bude s opravami starších foťáků. Nutno počítat, že kontrola, údržba či případná oprava bude něco stát. Tak bych asi nekupoval nějakou skvělou exotiku, ale něco co má tady ještě slušný servis. Mamiya tohle pokud vím zatím splňuje. S Hasslem, Contaxem..apod si už nejsem tak jistý.


  • 0

#29 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 2 červen 2016 - 10:30:37

Ještě znám pár lidí co nakoupili zde a spokojenost i fér jednání v případě reklamace. Nutno připočíst poštovné a kurz libry taky není úplně super.

 

http://www.ffordes.com/home


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních