Přejít na obsah


Fotka

expozice do foroty


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 2 December 2007 - 18:39:14

Vím, že budu dělat 10 stejných fotek 30x40, ale nechce se mi s tím dneska čvachtat, přecijenom než se ten baryt vypere, tak to dlouho trvá.
Myslíte, že když si dnes naexponuju 10 obrázků a uložím je do světlotěsné škatule a vyčvachtám (od vyvolání po praní) až zítra, nemělo by se s obrázky nic stát, je to tak?
je to vlastně stejné, jako když mám naexponovaný film, taky ho kolikrát vyvolám až za tejden i dýl...
  • 0

#2 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 2 December 2007 - 19:58:19

Edo: Víš že tohle mě nikdy nenapadlo? Taky mě to zajímá...
  • 0

#3 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5,703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 2 December 2007 - 20:47:04

četl jsem onehdá, že v ilfordu zkoušeli 24 hodin mezi expozicí a voláním a neviděli změnu - na jejich oficiálních stránkách v češtině
  • 0

#4 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 2 December 2007 - 21:17:35

Děkuji moc za odpověd, už jsem to naexponovala do škatulky, zítra to vyčvachtám a dám vám vědět.
  • 0

#5 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 3 December 2007 - 08:23:15

Něco tam určitě bude, do dírkových kamer taky lidi cpou papíry a obrázky jim z toho lezou. Trochu problém by mohl být se změnami tonality výsledného obrázku po takové prodlevě. Máš Edo jednu tu fotku vyvolanou hned po expozici - pro srovnání?
  • 0

#6 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 3 December 2007 - 08:48:43

Nooo, u nekterych papiru dokonce uvadeli krivku zmeny citlivosti a kontrastu v zavislosti na casu uplynutem mezi exponovanim a vyvolanim (Agfa MCC). Konkretne u te Agfy zmena byla zanedbatelna do jednoho tydne a do tri dnu to bylo prakticky beze zmeny. Po tom tydnu se asi o 1/3 stupne snizil kontrast a malinko klesla citlivost. Predpokladam tedy, ze u ostatnich papiru to bude podobne. Nakonec i film se vetsinou nevola hned po expozici, ze. Nekdy se zadari az po pul roce 8-O
  • 0

#7 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 3 December 2007 - 09:15:03

spis jde o to, zda pri dalsi seanci jses schopna dodrzet vsechny ostatni promenne konstantni (teplota, koncentrace vyvojky.....). Papiry jsou jen jeden clanek retezce.
Nedokazu si to predstavit, fotky na vystavu delat takto hazardersky. To zakonite nemuze dobre dopadnout!! Ale kostky jsou jiz vrzeny, ze?

Hodne stesti, kuraz uz mas 8-O). KarelJ
  • 0

#8 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4,416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 3 December 2007 - 09:38:24

já to edo běžně dělam a nemam problem. potřeba je akorát fakt vohlídat tu standardnost procesu...
  • 0

#9 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 3 December 2007 - 12:59:59

Tak vyvoláno 9 ks 30x40 chamois za cca 13 hodin po expozici (no žádná dlouhá doba to není, ale nechtělo se mi tak velký papír nechávat třeba až za tejden).

KarelJ: to není na výstavu, to bych si zatím ani netroufla - v pozitnívním procesu mám ještě větší nedostatky jak v negativním 8-O
ke zvětšování se dostanu velmi málo :evil:

Jinak obrázky jsou všechny stejný (mladý habrový les), pro přátele (aby se nehádali :D , loni dostali před Vánoci taky jednu várku, tak letos bude pokračování :) )

Zatím se mi rozdíl oproti včera zvětšovaným fotkám nezdá, ale nemám je ještě suchý, jsou vylepený v koupelce. Jdu je cvaknout tikitálem, a pak to sem vyplepím, ale v koupelně je už relativně uklizeno, škoda, fotka mohla být zajímavější :lol:
  • 0

#10 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 3 December 2007 - 14:53:13

no já tedy nikdy neexponuji do zásoby, ale většinou problém s časem řeším tak, že archivně peru až mám fotek na celou pračku. tedy v průběhu týdne postupně zvětšuju, fotky dostanou vše co potřebují, kromě "vymítače" 8-O thiosíranu a závěrečného praní. Až je printů na pračku, tak to dokončím.
  • 0

#11 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 3 December 2007 - 15:24:03

ja jsem to udelal jednou - papiry jsem pak ulozil do prazdneho pytliku od papiru a dal do prazdne krabice. Vyvolaval jsem to az za tyden, kdyz jsem znovu zvetsoval, mezitim mi pritelkyne muj bordylek uklidila. a ja za tyden nasel par papiru tak jsem prvni vzal, exponoval, vyvolal - na ty stare si vubec nevzpomnel - a kdyz jsem to volal tak jsem koukal co z toho leze 8-O vcelku zajimava multiexpozice. Nastesti jen u prvniho, ostatni byly v pohode. Byly to ILFORD MG IV.
Pokles kontrastu atd.. jsem nezpozoroval. Tento proces jsem ale zavrh, z duvodu mozne lidske chyby - tedy moji :)
  • 0

#12 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 9 December 2007 - 22:32:20

slíbila jsem vložit foto, tak tady je - ale že by se mi to dařilo nějak uspokojivě v PC zmenšovat, tak to ani ne...na PC se mi ty mý fotečky nelíbí :wink:
A navíc nemám teď zkalibrovaný monitor - minulý týden mi zdechla graf. karta a mám zatím nějakou náhradní. Vložený obrázek

a ještě jedna obrázky už v paspartě
Vložený obrázek
  • 0

#13 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 9 December 2007 - 22:38:05

Editko, jak ti dopadla ta fotka z Hejnic - spadlý dlouhý strom? Foceno na kopci po tom dobrým obědu. Já někdy, při pohledu na ni relaxuju... :wink:
Ale scan nemám.
  • 0

#14 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 9 December 2007 - 22:50:41

Martine, exponovaná je asi dobře, ale zvětšenou ji ještě nemám :wink:
ale těším se na to...plánuju o Vánocím, že na to vletím do koupelky jenom na Hejnice. Budu mít cca 14 volno - něco mezi svátky a pak první týden v lednu, jupí, to se těším.
Z Hejnic mám zvětšenou jednu fotku, viz předchozí snímek vlevo nahoře, ale v tom PC není nic vidět (úplně se tam ta kresba ztratila :-) )...Dany by měl trošku zvednout velikost vkládaných fotek

Když tak tu svou sem šupni, můžeš-li, pleas
  • 0

#15 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 9 December 2007 - 22:57:56

Pokusím se s tím něco udělat, ale bez scaneru to jde blbě. Už by jsem taky potřeboval na svých stránkách vyházet všechny digitální nesmysly a nahradit je něčím lepším a hezčím z filmu.
Taky budu o vánocích 14 dnů doma, jenomže já mám skoro všechno nazvětšováno. Musím asi víc fotit...
  • 0

#16 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 9 December 2007 - 23:05:29

víš, já ty stránky vlastně vůbec nepoužívám, už mě to digi nebaví...
Skener by se hodil, ale na moje fotky bych potřebovala něco většího :wink: , menší jak 30x40 nedělám
  • 0

#17 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 9 December 2007 - 23:06:41

ha vidíš, já myslela, že píšeš o mých stránkách a ty o svých...asi jsme na tom podobně :wink:
  • 0

#18 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 9 December 2007 - 23:10:28

Tak mi pošli ten tvůj web ať se podívám. :wink:
  • 0

#19 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 10 December 2007 - 07:50:54

edo máš príma vytapetováno v koupelně :wink:
  • 0

#20 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5,703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 10 December 2007 - 09:52:22

Taky budu o vánocích 14 dnů doma, jenomže já mám skoro všechno nazvětšováno. Musím asi víc fotit...

sákryš chlape, to bych taky chtěl mít někdy skoro všechno, co jsem si chtěl nazvětšovat - hotovo!
  • 0

#21 Honza

Honza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 274 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 10 December 2007 - 11:46:24

Edo, máš ty fotky pěkně upravené v paspartách, jak kdyby měly jít někam na výstavu.
  • 0

#22 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 10 December 2007 - 19:59:37

Taky budu o vánocích 14 dnů doma, jenomže já mám skoro všechno nazvětšováno. Musím asi víc fotit...

sákryš chlape, to bych taky chtěl mít někdy skoro všechno, co jsem si chtěl nazvětšovat - hotovo!


To víš, bydlím v paneláku a mám zatím jenom jedno dítě... :wink:
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních