Přejít na obsah


Fotka

Prodejna laboratorního skla v Praze


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 7 prosinec 2007 - 09:57:15

Ahoj,

chci se vybavit základním sklem pro fotochemii, odměrným válcem, lahvemi se zábrusem.
Víte o rozumné prodejně v Praze?
Ideálne spíš v centru a SV části.

Díky
  • 0

#2 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 7 prosinec 2007 - 09:59:14

Aha, teď koukám, že to asi Škoda spraví ...
  • 0

#3 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 7 prosinec 2007 - 10:09:04

ještě bych se podíval na net, já tohle sháněl asi před rokem a dá se sehnat levněji : http://www.vinarskep...boratorni-sklo/ - netvrdím že zrovna tady
  • 0

#4 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 7 prosinec 2007 - 10:15:42

Sklo bych nekupoval, mám je a furt se akorát bojím, že to roztřískám... většina válců a podobných ptákovin se dělá i v plastu :-o Krom Škody existuje třeba i p-lab, a další, který si ale nepamatuju...
  • 0

#5 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 7 prosinec 2007 - 10:32:31

vůbec dobrý je třeba si dojít na nějakou základku, jestli tam něco chemikářka nevyřazuje, obvykle bude překvavená co tam je za čurbes, pak si stačí vybrat :-o
  • 0

#6 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 7 prosinec 2007 - 10:37:39

:-o
No vidím, že to nakonec nebude tak velkolepý nákup. Dvě lahve nějaké stlačovací a odměrný válec, zřejmě také plast ...
Zatím chci zkusit jen negativní proces.
Nebo ještě jiná doporučení? :lol:
  • 0

#7 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 7 prosinec 2007 - 11:29:40

sklo je sklo.. taky mi ve fotoobchodě nabízeli plast, ale stálo to fůru peněz a vypadalo to jako cikánská anální hračka.
akorát je třeba dávat pozor na to rozbití.

na školách vám většinou nic nedají. děcka věčně něco rozbíjejí, peníze nejsou, tak tím šetří. v nadbytku mají většinou jen ptákoviny, které jsou pro foto k ničemu (frakční baňky atd.)

ale takové staré chemičky.. to jsou terna, přátelé !!
http://ostravaci.cz/...ava&b=47&pruh=1
teď si rvu vlasy, že jsem tam někdy nějaké to sklo neposbíral. tolikrát jsem se tam poflakoval :-o
  • 0

#8 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 8 prosinec 2007 - 00:03:14

no mě se to s tou základkou povedlo,- mám na 50, 100, 250, 500 a 1000 ml sklo. akorát je trochánku poblitý vevnitř od nějaké předešlé lučby.
a jinak - samozřejmě sklo je sklo :)
  • 0

#9 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 8 prosinec 2007 - 13:31:28

No, sklo, nevím nevím...
Mám ho dost - ale ve sklepě. Asi jsem již stár, ale nějak se mi nechce lepit (nebo dokonce šít) pořezaniny, uklízet humusné hnědé roztoky...
Nakonec jsem skončil u plastových odměrek-džbánků s dobrým členěním (koupeno v Tesku), jednou odměrkou do 100ml z jakéhosi tekutého desinfekčního prostředku a nějakými injekčními stříkačkami.
Pravdou je, že v plastu se třeba o něco hůře temperuje - ve skle to jde rychleji.
Stlačovací láhve se mně osobně neosvědčily - široké hrdlo a dosti nepohodlná manipulace při vytlačování vzduchu. Takže normální plastové flaše + butan ze zapalovače. Funguje to.
Na 5l Xtolu mám kanystr se šlauškem, povrch zalitý parafinovým olejem.
Atomal v 50ml flaštičkách.
Nejobjemnější nádoba, kterou mám (kromě misek a kanystru na destilku), je 3litrový plastový džbán, ve kterém míchám skoro vše - necáká, nemusím se bát rozbití, dobře se nalévá a vylévá.
  • 0

#10 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 8 prosinec 2007 - 13:56:46

ty stlačovací lahve... no... mam nepříjemnej pocit, že se v těch záhybech drží chtě nechtě bordel. to bych spíš volil pentaxistovu cestu, přičemž jej vyzývám :) aby upřesnil a dopodrobna popsal ty triky s butanem a parafinovym olejem

dík! :)
  • 0

#11 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 8 prosinec 2007 - 20:38:42

"Trik s butanem a parafinovým olejem" jsem ještě nikdy nikomu neprozradil, ale protože se za takových třicet čtyřicet let chystám do hrobu, tak budiž...!
Butan (normální ze zapalovače) prostě "nafoukám" do lahve nad hladinu vývojky. Na dírku, ze které vyrazí plamen zapalovače dám prst, škrtnu (plamen nechytí), dírku nasměruji do hrdla flašky a 5-7 sec. "nafoukávám". Protože butan je těžší než vzduch, nahradí (vytlačením) vzduch a vytvoří "inertní atmosféru" nad vývojkou. Vše.
Parafinový olej liju na hladinu vývojky do kanystru. "Plave" na vývojce a "hermeticky ji oddělí" od vzduchu. Stačí 2-3mm. Vše. (Olej je k mání za pár kaček v lékárně - parafinum liquidum). Netřeba říkat, že vývojku je třeba odebrat zpod hladiny parafinu. Já to dělám tak, že mám (natrvalo) v kanystru skleněnou trubičku dosahující těsně pod víčko (aby šlo našroubovat) a při odběru na ni nasadím šlaušek, cucnu (a protože šlaušek je průhledný, tak vidím, kam tekutina postoupila, takže se nenapiju), odeberu potřebné množství vývojky, šlaušek sejmu z trubičky, zavíčkuju. Šlaušek vypláchnu. Vše.
  • 0

#12 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 29 únor 2008 - 17:06:57

Zdravím přítomné, konečně jsem se rozhoupal k registraci a ne jen k tomu, že to tady budu z povzdálí sledovat :?:

K tématu mám dotaz: Nevíte, kam na skleněné injekční stříkačky? Jestli se to ve zdravotnictví vůbec ještě používá? Měl jsem dvě, jedna mi upadla, druhá po dvaceti letech přestává těsnit na pístu, tak bych chtěl upgradovat. Ideální k tomu jsou dlouhé a tlusté punkční jehly, ty by snad sehnat jít měly (u poslední, kterou mám, mi prasklo plastové osazení na trn stříkačky, takže jí mám lepenou a taky to už nějak není ono).

Díky za každé nakopnutí správným směrem.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních