Přejít na obsah


Fotka

Legenda Leica


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
403 odpovědí na toto téma

#351 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 29 březen 2018 - 22:18:54

Jaké?
  • 0

#352 Jorge

Jorge

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 297 příspěvků(y)
Reputace: 19

Publikováno 29 březen 2018 - 22:25:18

Soudkovité.


  • 0

#353 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 30 březen 2018 - 07:39:27

Na Lejku 35ku ne :) Variantu dle  hloubě kapsy soudruha.


  • 0

#354 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 30 březen 2018 - 09:52:57

Skla...řekni jaká ohniska chceš, pak se dá radit. Osobně bych volil z leicy, Zeiss zm a Voigtlander (moderni). Vše závisí na ohniscich a penezence.

 

Děkuji za názory....

 

Nejsem moc na dlouhá ohniska, tak by se mi libily dva kousky, něco mezi 28mm a 50 mm.

 

Četl jsem https://kenrockwell....vs-contax-g.htm a pochopil jsem z toho, co píšeš, že Leica je kus kovu, zbytek světa je Asia plast, což nemusí být nutně špatně, ale je to něco jiného, než je Leica.

 

Ještě jsem nastudoval, že ASPH skla jsou sice modernější, ale původní verze mají lepší "Leica look", na druhou stranu, když jsem pátral na ebay, tak u ASPH sklíček jsem si nikdy nebyl jistý, jeslti si nespletli měnu, protože to jsou cifry uváděné spíš ve vietnamských donzích, než v dolarech. :mad:

 

A v dalších sklech, jako je Zeiss nebo Voigtlander se už vůbec nevyznám... :shock:

 

Takže suma sumárum M7 (0,72) tělo mi přijde jako nej a k tomu dva objektivy.


  • 0

#355 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 30 březen 2018 - 11:35:33

Vážený kolego, Jorge. Klasika na Leitz IIIf : Elmar 1:3,5 F=3,5cm / Elmar 1:3,5 F=50mm / Hektor 1:1,9 F=7,3cm. H.C.Bresson byl se zmíněnou sestavou spokojen. 

"Starý Jezevec" Erik


  • 0

#356 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 30 březen 2018 - 16:33:36

M7?
S elektronicky riadenou uzavierkou?  :shock:


  • 0

#357 zapask

zapask

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 30 březen 2018 - 18:00:53

Chlapi, keď som tak šibol očkom na tie ceny "leiky" a objektívov ku nej, tak Vám začínam závidieť, kde na to beriete peniaze, aby Vám to manželky neotrieskali o hlavy. Ja, občas kúpim niečo za pár eur a hneď ma manželka stavia do pozoru, že dokedy to budem nakupovať. Asi ste sa dobre narodili, oženili, alebo zdedili riadne kalibre s plnými zásobníkmi na výber peňazí v bankách. Normálne by som mal strach to používať, aby sa mi to nepokazilo v rukách.


  • 0

#358 Radosval

Radosval

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 30 březen 2018 - 19:07:12

Peniaze treba zarábať a nie sa dobre rodiť.


  • 0

#359 zapask

zapask

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 30 březen 2018 - 20:46:04

Ako sa to robí, to zarábanie myslím. Mohol by si poradiť?


  • 0

#360 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 30 březen 2018 - 20:55:54

Leica M6 se nechá na ebayi sehnat za 700-1200€ běžnější verze. To zaplatit i nasetrit jde. Summicron 50/2 jde sehnat za 400€. Skopar 21/4.5 s hledáčkem za 250€. Elmarit 28/2.8 Asph od 1100€. Je to usetritelne. Byt drahé. Není možné chtít vše hned, 800€ dnes není víc než bývalo třeba 5.000 Kč (cena Praktiky)
  • 0

#361 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 30 březen 2018 - 20:58:49

A, ano, některým se na to šetří lépe než jiným. Pomáhá práce v hlavních městech, v kancelářích na lepších pozicích a absence děti. Ale třeba i nekoureni, nebrání matu, nepiti. Někdo má pravda smolika a ať dělá co dělá moc nic rychle nenasetri. Pak musí něco zmenit.
  • 0

#362 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 30 březen 2018 - 21:00:35

PS: a některé věci si opravdu koupi málokdo - nové objektivy Leica, nebo nějaké světelné či nejvyšších tříd i jeté. A to je jak chtít mít Rollse nebo alespoň BMW.
  • 0

#363 ondrejvanya

ondrejvanya

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 62 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 4

Publikováno 30 březen 2018 - 21:09:05

Onehdá jsem pořídil M6 u Škody (!!!) za necelých 17 papírků. Doteď to považuju za kauf, co se jentak nepodaří. Co tím ale chci říct je, že kdo si počká, ten se dočká...ten vysněný kousek se nakonec někde vyloupne ;)


  • 0

#364 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 30 březen 2018 - 22:38:42

Mozno sa to da vidiet este takto. Digitalny aparat s ultimativnym objektivom stoji okolo 3000€.
Leica M4-2 by bola za 800€, nevyhnutny servis okolo 200€ a ultimativna 50-ka okolo 400€.
Porovnat to ani dobre nejde, pretoze digitalna zrkadlovka je za 5 rokov uz hodne zastarala, objektiv mozno zostane, ale Summicron to nikdy nebude.
Sam som stal pred dilemou, nakoniec ma osud vzal inym smerom. Kedze reportaz ako taku nerobim, Leica nie je nevyhnutnostou. Ale tak ci tak ma jej nakup caka. A to mozno uz najblizsie.
Mozno mam vyhodu, ze mam rozbudovany system okolo LTM, Nakupom Summicronu 2/50 nic nepokazim. No a telo, to bude raz urcite, pretoze je to Leica :)


  • 0

#365 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 30 březen 2018 - 23:06:09

... jak to tady tak čtu, čím dál víc vyvěrá NEJEN má vlastní zkušenost. Čím víc člověk chce (a opatřuje si) lepší a lepší vybavení, techniku, nástroj,... tím méně pak dokáže využít to co od toho očekával, ... tím nesvobodnější se pak stává.

Je to šalba, klam, halucinace, mámení - pravda, sladké mámení...


  • 0

#366 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 31 březen 2018 - 01:30:04

Kolego, technika nestačí. Ale když mám něco, co už snad nejde za jakkoliv rozumně alokovatelne prostředky vylepšit v daném case...tak se rozhosti v člověku klid a mír. V dané oblasti. A pak se může zabývat něčím podstatnějším než řešením co je a není lepší wergl.
  • 0

#367 zapask

zapask

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 31 březen 2018 - 11:39:30

Samozrejme, ak niekto veľmi chce, tak tie peniaze na leiku zoženie. Ja si síce myslím, že sa dajú fotečky robiť aj s inými foťákmi (dokonca aj s tou praktikou, mal som dlhé roky plc2). Je to o preferenciách každého z nás. Leiku som nemal v rukách a asi ani nikdy mať nebudem (nepoznám nikoho, kto by ju mal), ale doprajem každému, kto ju má, kopu dobrého svetla, objektov na fotenie a hlavne radosť z fotenia.


  • 0

#368 minotaurus

minotaurus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 23 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 31 březen 2018 - 14:02:01

Nechceš radšej M6 (Classic originál z Wetzlaru) ako M7 (z Portugalska)?
Na inšpiráciu :)
S objektívom som pochybil, pravdepodobne má focus shift.
Neskôr som si kúpil Carl Zeiss C-Biogon T* 35/2.8 ZM a s tým som spokojný, možno časom prikúpim aj Planar 50/2.
A nie, nerobím vďaka nej lepšie fotky :D

Přiložený soubor (y)


  • 0

#369 zapask

zapask

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 31 březen 2018 - 15:27:16

Ak je to otázka na mňa, ďakujem za ponuku, ale to bude asi mimo môj rozpočet (penzista s dôchodkom 498,40€). Ja sa uspokojím s tými foťáčikmi, ktoré mám (nemusím mať všetko), ale prajem veľa zážitkov pri fotení s tým krásavcom. Predpokladám, že ak to má človek v rukách, aj tie mraky sa inak mračia, keď ho vidia, aj ľudia sa krajšie smejú a sú prívetivejší.


  • 0

#370 minotaurus

minotaurus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 23 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 31 březen 2018 - 15:48:54

To bolo Lubajsovi :)
Zapask, veď som napísal, že vďaka nej lepšie nefotím.
Leica bol môj sen,tak som si našetril a kúpil ju.
Tak isto ako si na svoju Exu,Flexaret, Yasicu a Prakticu musel našetriť môj dedo.
To zbieranie fotoaparátov mám asi po ňom :)
  • 0

#371 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 31 březen 2018 - 16:55:44

Nechceš radšej M6 (Classic originál z Wetzlaru) ako M7 (z Portugalska)?
Na inšpiráciu :)
S objektívom som pochybil, pravdepodobne má focus shift.
Neskôr som si kúpil Carl Zeiss C-Biogon T* 35/2.8 ZM a s tým som spokojný, možno časom prikúpim aj Planar 50/2.
A nie, nerobím vďaka nej lepšie fotky :D

Ahoj,

nakolik ta vášeň přišla, vypadá jako nový :-)


  • 0

#372 minotaurus

minotaurus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 23 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 31 březen 2018 - 17:07:07

Ahoj,
kupoval som v Leica shope vo Viedni cca pred 5. rokmi.
Okolo 2000€ vrátane nového Summaritu, odvtedy už zase podraželi.
  • 0

#373 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 31 březen 2018 - 17:08:49

NO,  to je na  šetření dost  dlouho, ale krásné to  je - moc  :-)


  • 0

#374 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 31 březen 2018 - 18:10:37

zapask

Pokud máte pocit, že Leicu mít musíte, popřemýšlejte o Konica Hexar AF (ne RF). Je to neskutečný "kompakt" s neskutečným nevýměnným objektivem (35mm,, f2), o kterém mnozí tvrdí, že "se strká ve dveřích" se Summicronem. Já si myslím totéž.

Navíc získáte: motorové převíjení (lze i v silent režimu, který je opravdu tichý) a svíjení do kazety, focení v režimech P,A a plnohodnotný M (navíc s možností korekcí ve velkém rozsahu), ba dokonce i 3° bodové měření, přesný autofokus, nastavení citlivosti z kazety nebo manuálně, fixaci zaostření a expozice, kovové tělo, naprosto abnormální výdrž baterie, možnost připojení mrňavého, ale výkonného a chytrého blesku, atd. atd. A ten slastný pocit, když Vám tento foťák někdo šlohne...! Bolestivé, ale ne zničující. Myslím, že Vám jej nikdo nešlohne, protože málokdo ví, co to ten "Hexar" je. (Kdysi stál 4 výplaty, se kterými jsem začínal.)

To vše pořídíte za jednu penzi.

Pozn.: Leica objektivy jsou vynikající (ale ne všechny se pohybují v nadoblačných výškách, jak je zvykem tvrdit). Mě nejvíce zaujala 24/3,8 a 50/2 (poslední verze). Pětatřicítku bych dnes koupil od Zeisse. Pravda, nefotím reportáž a "rychlé věci potmě" a stativ jsem ještě neodložil.

P.S. Vymyslete si vlastnosti, které by Váš fotoaparát měl mít a teprve potom hledejte, které foťáky se na požadované hřiště vejdou. Budete (asi) překvapen, kolik foťáků to splní.

Přeji dobrý výběr. 


  • 1

#375 zapask

zapask

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 31 březen 2018 - 18:58:12

Pentaxista ďakujem Vám za doporučenie, pozrel som si na ebay ceny a dá sa nad tým pouvažovať. Teraz ma čaká operácia pravého ramena (odložená na neurčito, nie sú inštrumentárky), možno potom (podľa toho, ako to dopadne). Mám problém zdvihnúť ruku aj s foťákom k očiam, ak sa mi to podarí tak sa mi ruka trasie, akoby som v nej držal 100 kílové závažie. 


  • 0

#376 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 31 březen 2018 - 19:29:49

Dovolím si trochu zaprovokovat. Sudek fotil i s jednou rukou ;) a ja...pitomec...kdysi se zlomenou nohou jsem prenasel v Praze po nábřeží složený kardan na stativu...to byla jedna berle, v druhé ruce byly ty skutecne. Aparát má vynikající recenze vsude.
  • 0

#377 Halka

Halka

    Nováček

  • Předplatitel
  • 213 příspěvků(y)
  • LocationDevínska Nová Ves
Reputace: 57

Publikováno 31 březen 2018 - 22:59:10

Hexar je super, pokial funguje. Snad kazdy pouzivany exemplar je cas od casu nutno rozobrat a vycistit kontakty pod tlacidlom spuste, ktore maju tendenciu oxidovat. Nie je to ziadna zlozita operacia, ale pokial vam fotak zacne robit psie kusy uprostred dovolenky a nevzali ste si so sebou JIS skrutkovac, nepotesite sa. Tym nechcem odhovarat; vsetky vyhody spominane Pentaxistou platia - Duuri-mu som ju pred casom poisoval ako fotak, ktory by som si vzal na opusteny ostrov

 

Ako spomenul Mura, jednou z vyhod Leicy je, ze je velmi ucinnym liekom pre G.A.S :)


  • 0

#378 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 31 březen 2018 - 23:16:58

To se nám ta diskuze pěkně rozeběhla... :-P :-P

 

Děkuji za všechny příspěvky do diskuze, zatím mi z toho vychází, že Summicron 50/2 a Elmarit 28/2.8 Asph, jak radí Gorgi, nejlepší volba, co se týče objektivů.

 

Ad Konica Hexar AF - já mám pocit, že je to stejný příběh jako s CONTAX G2, pěkný stroj, za zlomek peněz co Leica, koukal jsem na ebay, že s třemi objektivy se to dá koupit v super stavu za skoro rozumné peníze, ale nevím, jestli to splní stejná očekávání jako Leica, resp,. Leica objektivy.

 

Ad Minotaurus - děkuji za ponuku, nevěděl jsem, že M6 je origoš a M7 vyrábějí kdesi v Portugalsku, i když upřímně nevím, jestli země původu má dnes v EU nějaký smysl řešit, Škodovka také dělá pěkná auta, která z větší části pochází mimo ČR a určitě je pořád bereme za naše. :-P Jestli máš ten krásný stroj na prodej, prosím o SZ.

 

Děsí mě slovo "ultimativní", co se tu občas používá, jednak tomu nerozumím a druhak mi to ukazuje, že správný překlad je "vydírající". :mad: :-P

 

Ad peníze - je to dnes složité, to je pravda, ale já jsem například celou školu seděl v první lavici, odpovídal jsem výhradně "ano, prosím" a "ne, prosím", nosil třídnici panu řídícímu, takže si myslím, logicky, že si tu Leicu prostě zasloužím... :mrgreen: :-P


  • 0

#379 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 1 duben 2018 - 01:04:41

Kopie Leicy M byla vyrobena i Číně Red flag 20 (rudý prapor).Potom německý Voigtlander  Bessa-R jehož objektivy možno používat na značku leica nabo jejich kopie.

Dělali na to - Ultra Wide 5,6/12 mm Aspherical 

Super  Wide heliar 4,5/15mm Aspherical

Snapshot Skopar 4/25 mm 

Ultron 1,7/35mm Aspherical

Color Skopar  Clssic 2,5/35mm

Color Skopar 2,5/35mm

Nokton 1,5/50mm Aspherical

Color Heliar 2,5/75mm


  • 0

#380 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 1 duben 2018 - 05:52:29

halka
Ještě jsem nepotřeboval čistit. Prosím, můžete mi říct, jak na to? Až bude třeba...
zapask
Před mnoha lety jsem řešil velmi podobný problém (bolavé telo).
Pomohl monopod (a ještě jsem se nenápadně opíral...)
  • 1

#381 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 1 duben 2018 - 07:09:51

Přeji všem Leicařům dobré světlo a hodně tvůrčích nápadů...Můj sen byl kdysi Mamiya RB67 a to se nedalo za normální peníze koupit.Počkal jsem do roku 2008,kdy díky digitalizaci padly tyto legendy na cenu šrotu i ve stavu-nové se zárukou...To už jsem neváhal,dnes si to vše spokojeně užívám a techniku neřeším...


  • 0

#382 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 1 duben 2018 - 10:37:41

Vážení kolegové, Leica IIIf BD se Summitarem 1:2/5cm s hledáčkem Leitz SBOOI 5cm je ideální třeba na koncert komorní hudby, stejně jako Yashica 35 GTN, Canonet G III 17. Netříská v tom zrcadlo, je pro zmíněný účel ideální. Olympus mju-V kvičí jako sele a nedá se použít. Kdybych hrál na podiu a nějaký "Lovec Pixel" mi blýsknul v plném soustředění do xichtu, asi bych přestal hrát a nakopal mu prdel. Je to svrchovaně nepříjemné, zejména když se hraje za nižší hladiny osvětlení z notového partu. U jazzové muziky se to snese, ale doba, kdy se fotilo na NP27 (NP55) za daného osvětlení v minimální hladině osvětlení a na filmu bylo vidět i světlo z reflektorů, to je jiná káva. Úžasně a cynicky se bavím, když vidím ty choré "Kompaktní Dědky s Parkinsonem, kteří to ani nejsou schopni udržet v rozkmitu osmi centimetrů před okem. V době, kdy fotili ještě Prakticou se jim před 40 lety tyb jejich pazoury ještě nijak významněji neklepaly. " Vot, těchnika....! " Čas letí, tuny plastových krabic na Pixely se v dnešní době již nedají ani prodat, nějaký kvalitní "Smrtfoun" je hravě zasune do zádi. Je to jiná fotografie, čtverečkové sítotisky od Andyho Warhola byly prefabrikáty vizuálních blábolů, stejně jako kdysi pokusy s různou barevnou filtrací, která se pokoušela vizuálně zatraktivnit mnohdy zcela stupidní obrazový motiv. Byly toho ve své době plné výstavy. Takový obrázkový chameleon. Leica je kus splácnuté plechové trubky s budíkem uvnitř. Jak nadčasové! MIlovnící velkých parních lokomotiv SLÁVA!

"Starý Jezevec" Erik


  • 1

#383 Halka

Halka

    Nováček

  • Předplatitel
  • 213 příspěvků(y)
  • LocationDevínska Nová Ves
Reputace: 57

Publikováno 1 duben 2018 - 12:59:48

Pentaxista: bol som presvedceny, ze som si robil fotodokumentaciu, ale neviem ju nikde najst. Postupoval som podla https://www.scribd.c...lver-Grain-Labs

 

Zacina to na strane 9; tie obrazky su drobne, ale to hlavne sa z nich vycitat da. V podstate ide len o to, zlozit vrchny kryt, 5 skrutiek (2 z nich sa skryvaju pod prednymi polepmi vedla objektivu), dalsie 3 skrutky pod malym PCB kde je mechanicke prepojenie s clonovym prstencom (nie je nutne ho odpajat cely ako na obrazku, staci ho vyklopit stranou). Pod nim je samotny elektronicky spinac - plastovy stvorcek s kovovou objimkou - ta sa da opatrne vypacit, dobre je na to napr. zubarske nacinie. Potom uz len vypucovat a zlozit.

 

A pardon za OT :)


  • 0

#384 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 1 duben 2018 - 18:04:46

Halka

Děkuji moc! Zatím netřeba, ale kdo ví...?!?!


  • 0

#385 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 31 leden 2019 - 17:11:03

Voigtlander aka Vosina nadeluje nove kousky pro zacinajici Lejkare

Ultron 35/2 asph

https://translate.go...GZP30rGTWNK0dqA

Jako summicron je summicron, ale za ty prachy se to aspon musi vyzkouset. Petatricitek nikdy neni dost :) Jen skoda toho hloupeho “ala retro” designu, to je forma nad funkci.

Taky Skopar 21/3.5 tam je
  • 0

#386 Halka

Halka

    Nováček

  • Předplatitel
  • 213 příspěvků(y)
  • LocationDevínska Nová Ves
Reputace: 57

Publikováno 1 únor 2019 - 02:19:15

Na https://rangefinderf...threadid=167468 je uz aj porovnanie s ASPH Summicronom.

 

Na tom retro dizajne hadam az tak nesejde, packa alebo 'tab' je snad fuk, nie?


  • 1

#387 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 1 únor 2019 - 04:36:27

Nesejde, dokud to nemas v ruce.. ale treba to nebude takovy voser, jako a jejich Classic rada :)
  • 0

#388 lukee

lukee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 265 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 23 září 2019 - 12:39:26

Ahoj, uvažuju o koupi Leicy M6 a chci se zeptat, kde to nejlépe před koupí nechat prohlédnout v servisu? Cena za tělo je docela vysoká a nerad bych někomu naletěl. Díky.


  • 0

#389 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 23 září 2019 - 12:47:23

Jakýkoliv servis co dělá Lejku

 

https://www.google.c...chrome&ie=UTF-8

 

Přeji hodně zdaru s hledáním prodejce, který na to přistoupí :)


  • 1

#390 mojtech

mojtech

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 43 příspěvků(y)
  • Locationbratislava
Reputace: 10

Publikováno 23 září 2019 - 14:08:27

tu: https://www.leicasho...-m-cameras.html

robia aj servis.
  • 0

#391 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 23 září 2019 - 16:05:26

Ahoj, uvažuju o koupi Leicy M6 a chci se zeptat, kde to nejlépe před koupí nechat prohlédnout v servisu? Cena za tělo je docela vysoká a nerad bych někomu naletěl. Díky.

Fotoškoda bazar umožnuje vrátit zboží do týdne zpět.


  • 0

#392 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 23 září 2019 - 18:25:09

.
ceny m6 ospravedlnuju zvrhle chute na m-p alebo m-a
  • 0

#393 lukee

lukee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 265 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 24 září 2019 - 07:32:41

Diky, Foto Skoda me vubec nenapadla.


  • 0

#394 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 12 duben 2020 - 00:54:23

vyskusat a otestovat (eastman5231@spur sld) prvu verziu 50mm summicronu sa neodmieta

.

 

 Přiložený soubor  leica_sl_200411_220448.jpg   73,49K   3 Počet stažení Přiložený soubor  leica_sl_200411_225606.jpg   76,4K   3 Počet stažení 


  • 1

#395 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 12 duben 2020 - 08:48:58

a dals jí těch 10E?


  • 0

#396 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 12 duben 2020 - 13:05:56

.

nemam slusne vychovani, takze dal


  • 0

#397 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 31 květen 2020 - 21:20:57

Vážení kolegové, rozměry neveliká / 15,5 x 11cm /, 192 stran Kleines Leica - Buch, autor Theo Kisselbach , Heering -Verlag Am Chiemsee 1952 , 1. - 10. vydání přináší velmi detailní popis přístroje LEICA IIIf ve všech detailech jeho obsluhy a příslušenství. Zahrnuje na s. 53 i velmi důležité upozornění na nutnou úpravu zaváděcího pole filmového pásu v délce 12cm = 4 3/4 inch, přesně navazující hranou zaoblení mezi okénky perforace filmu. Zmíněná úprava je zaváděcí části filmu zaručuje, že přítlak u filmového pásu v místě před ozubenou rolnou bude oddálen protilehlou stranou a se zpožděním naveden na ozubený posuv. Nedojde tak k zaseknutí zaváděného filmu a poškození jemného mechanismu posuvu. Vzhledem k tomu, že celý prostor je uvnitř těla Leicy, není možné náběh do perforace visuálně kontrolovat, jako u přístrojů s odklopnou zadní stěnou. V publikaci je zahrnut i nový objektiv Summitar f=2/5cm, předurčený pro práci s barevným filmem Agfacolor-ultra. Spolu s mojí knihou Fritz Vith LEICA, přel. Augustin Škarda, E. Beaufort, Podniky grafické a nakladatelské, a.s. Praha a dvěma malými Tabellen zur LEICA Kamera, Wetzlar, Dez.1935 a Aug.1939 je spolu s originálem Fritz Vith : LEICA - Handbuch, 26. - 32. Tausend, z počátku roku 1940 cenným materiálem k původní řadě s objektivovým závitem M 39x1 Leitz. Pro vzpomínku na staré filmy ještě zbývají dva optické exposimetry " Lioskop " a " Bewi sen." Nádherná kresba a zvláštní hloubka, či plasticita obrazu, spolu s výhodou, jak udržet z ruky i relativně dlouhé exposice, předurčuje tento přístroj z roku 1950/51 k bezhlučnému a nenápadnému fotografování klasické hudební interpretace. Precizně a spolehlivě funguje i po 70 letech. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#398 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 31 květen 2020 - 22:08:05

Na zastřižení zaváděcího jazyku filmu ze standardního na leica dělali pružinovou vysekávačku. Někde jsem ji i viděl.


  • 0

#399 Orfanic

Orfanic

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 207 příspěvků(y)
Reputace: 76

Publikováno 1 červen 2020 - 08:23:02

Leica Ablon

https://www.google.c...h?q=leica ablon

 

https://www.thingive...m/thing:1951048

https://www.thingive...m/thing:3621037


  • 0

#400 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 26 leden 2021 - 22:41:44

dnesni prijemne setkani

.

i slepa leica ma neco do sebe

 

.

Přiložený soubor  m_210126_3.jpg   165,98K   8 Počet stažení


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních