Přejít na obsah


Fotka

Prosim o radu-vyvolavaci tank


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 david o

david o

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 prosinec 2007 - 23:11:18

ahoj jsem uplny zacatecnik a potreboval bych par rad
1 mam vyvol.tank plastimat na dva negativy.kdyz budu vyvolavat jen jeden nakolik musim naplnit tank aby pri preklopeni nezustal negativ na suchu?
2 dostal se mi do ruky stary rusky zvetsovak a je v nem praskla zarovka.
nevim jakou tam sehnat a kde(zarovka ma normalni zavit)
3 v koupelne mam obklady s modrou a hodne svetle modrou(az bilou) barvou.nebude to vadit pri zvetsovani?nebo to musim nejak zakryt?

diky za rady a omlouvam se jestli to jsou hloupe otazky
David
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 11 prosinec 2007 - 23:19:30

1. Zkus vývojnici otočit, je tam napsáno, kolik vývojky je třeba. Tedy pokud máš stejnou plastimatku jako já. Každopádně na 1 kinofilm by to mělo být 300ml. Můžeš si to i vozkoušet ve vývojnici bez filmu za světla. Sundej teen vršek a švihni tam jednu cívku nastavenou na kinofilm, nalej tam vodu a změř si, kolik je třeba, aby "film" nezůstal na suchu...
2. Pokud má normální závit, doporučil bych něco mezi 75W-150W. Nevím, co je to za zvětšovák, silnější žárovky by se mohly přehřívat. Každopádně se dá dnes často sehnat slušnej českej zvětšovák za odvoz (Axomat, Opemus,..)
3. Někdo říká, že je to jedno. Někdo zase, že je potřeba to přikrejt. Nejlepší to je vyzkoušet na nějakým kousku papíru, a máš jasno.

Hodně zdaru!
  • 0

#3 david o

david o

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 prosinec 2007 - 23:27:38

jak vyndat negativ po vyvolani z civky?rozdelit kotoucky od sebe a normalne ho vytahnout?ptam se abych ho neposkrabal
dik david
  • 0

#4 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 12 prosinec 2007 - 00:07:42

- také lze, když si vzpomenu na svoji první tekoucí plastimatku, jinak já prostě vezmu konec do prstů a vytáhnu,- mám patersona, po vytáhnutí trochu trhnu pro odstranění vody a smáčedla a suším
  • 0

#5 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 12 prosinec 2007 - 08:33:43

Naprosto otázkám rozumím, já jsem svůj první negativ vyvolal v sobotu :)
Na množství vody doporučuji rozhodně vyzkoušet to naživo s otevřenou vývojnicí a vyndavat rozebráním cívky.
Moje plastsimatka taky trochu teče, štve mě to, ale že bych dal tisícovku za novou vývojnici, to se mi teda nějako nechce :o
  • 0

#6 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 12 prosinec 2007 - 22:42:42

já bych zase rád věděl, jak na svitek. o víkendu se pokusím o své první zasunutí do vývojnice :-)
zajímalo by mě, jaký je přibližně postup. Selský rozum mi říká, že na konci, který půjde ze špulky jako první bude taky určitá délka té papírové vrstvy, kterou asi budu muset odstřihnout. stejně tak odstřihnu asi i ten druhý konec, že. zakulacujete taky rohy nebo tak? (i když nevím, jak potmě)
mám hlavně strach, abych to neuťapal.
  • 0

#7 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 12 prosinec 2007 - 23:11:39

Postup je alespoň pro mě mnohem příjemnější než u kinofilmu. Sundáš zajišťovací nálepku a začneš odmotávat papír. Po chvilce narazíš na film samotný, který jde společně s papírem. Můžeš to začít namotávat. Normálně, klasicky. Konec filmu je přilepený k papíru. To je jediná věc, na kterou je potřeba dát si bacha. Když to jen tak urveš, tak nálepka která zůstala na filmu se může otočit spátky někam na film a orvat ti emulzi. Takže je lepší ji sundat i z filmu a rychle ji někam zahodit. A to je vše. Nic se nestříhá, nezakulacuje atp. Svitek jde do vývojnice mnohem líp než kino.
  • 0

#8 kalmir

kalmir

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 21 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 12 prosinec 2007 - 23:11:43

himself: Stará plastimatka se docela často za pár korun objevuje na aukro.cz. Taky tam teď někdo prodává "kompletní" vybavení, za 1200Kč, sám zvětšovák je sice Axomat, ale i bez něj ta sestava za to za stojí - hodiny, lupa, světlo, kádě, nádoby i nějaký papíry a další věci (aukce končí zítra, zatím nikdo nepřihodil).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních