Přejít na obsah


Fotka

Mám přejít na SF?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
121 odpovědí na toto téma

#101 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 28 November 2011 - 13:21:43

caute, ja by som sa chcel opytat jednu vec >


ktore objektivy su kompatibilne s Pentax 645N ?

su to iba tie co maju na sebe napis 645 alebo tam mozem dat lubovolny objektiv pentax (A,FA,F okrem DA bez napisu 645) s tym ze sa iba zmeni hodnota ohniska ??

npriklad > je kompatibilny tento SMC-A 50mm f1.7 ???

dikes


a není tak náhodou tebou uvedený objektiv pro kinofilm :lol:
p.s. hodnota ohniska se nezmění, to bude furt stejné :-P
  • 0

#102 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 28 November 2011 - 13:22:26

To je jak ptát se, jestli můžeš na traktor nasadit kolo od tříkolky :lol:
  • 0

#103 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 28 November 2011 - 13:25:11

To je jak ptát se, jestli můžeš na traktor nasadit kolo od tříkolky :lol:

vyrábí se na to kolo redukce pro našroubování? :-P
  • 0

#104 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3,570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 28 November 2011 - 13:26:28

caute, ja by som sa chcel opytat jednu vec >


ktore objektivy su kompatibilne s Pentax 645N ?

su to iba tie co maju na sebe napis 645 alebo tam mozem dat lubovolny objektiv pentax (A,FA,F okrem DA bez napisu 645) s tym ze sa iba zmeni hodnota ohniska ??

npriklad > je kompatibilny tento SMC-A 50mm f1.7 ???

dikes


NE.

Přímo kompatibilní jsou pouze:
smc PENTAX-A 645
smc PENTAX-FA 645
smc PENTAX-DFA 645 a to překvapivě i tenhle:
pentax.co.uk DFA25/4

Pak lze přes příslušnou redukci namontovat objektivy smc Pentax 67 (všechny verze) případně přes další neoriginální redukce zoerk i další skla z VF nebo zvětšovací.
  • 0

#105 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 28 November 2011 - 13:39:35

dakujem za tu jendu rozumnu odpoved, a este jedna otazka - pouzit 645 objektiv na 35mm fotoaparat/ dslr ?


to by malo principialne fungovat , nie ?
  • 0

#106 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3,570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 28 November 2011 - 13:53:11

dakujem za tu jendu rozumnu odpoved, a este jedna otazka - pouzit 645 objektiv na 35mm fotoaparat/ dslr ?


to by malo principialne fungovat , nie ?


Jo, to jde, samozřejmě přes adapter. Bajonet 645 je mnohem větší a dál od filmu než je tomu u kinofilmu. jenom pochybuju, jestli ten adapter je schopen přenosu elektroniky (je-li vůbec kompatibilní) = na dslr to bude fungovat jakože nebude (dostane se do stejné situace jako pentax-M skla která nemají elektroniku). neivdím ale osobně nějakou velkou výhodu v použití 645 objektivů na kinu, ohniska jsou to sice zajímavá, ale světelnost nikterak závratná a hlavně jsou (proti kinu) obrovská :lol:.
  • 0

#107 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 28 November 2011 - 13:55:26

To je jak ptát se, jestli můžeš na traktor nasadit kolo od tříkolky :lol:

vyrábí se na to kolo redukce pro našroubování? :)


Jiří, v Číně zcela jistě :-P
  • 0

#108 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 28 November 2011 - 13:59:07

To je jak ptát se, jestli můžeš na traktor nasadit kolo od tříkolky :lol:

vyrábí se na to kolo redukce pro našroubování? :)


Jiří, v Číně zcela jistě :-P


nebo v zemi, kde je vše možné
  • 0

#109 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3,570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 28 November 2011 - 15:00:11

To už by myslim stačilo, žeano.

Jinak se obávám, že pohled do hledáčku Pentaxu645 je natolik návykovej, že potom už jeden nemá chuť se do ničeho menšího vůbec dívat. Leda tak ME-super se ještě dá, ale třeba Kix je divadelní kukátko (a to má velký hledáček).
  • 0

#110 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 28 November 2011 - 15:14:02

Jendo, neokřikuj .... že ano.
  • 0

#111 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 28 November 2011 - 16:06:15

neivdím ale osobně nějakou velkou výhodu v použití 645 objektivů na kinu, ohniska jsou to sice zajímavá, ale světelnost nikterak závratná a hlavně jsou (proti kinu) obrovská :lol:.

tilt/shift.) a existuje na to redukce, i když pěkně mastná...
  • 0

#112 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 28 November 2011 - 16:06:26

To už by myslim stačilo, žeano.

Jinak se obávám, že pohled do hledáčku Pentaxu645 je natolik návykovej, že potom už jeden nemá chuť se do ničeho menšího vůbec dívat. Leda tak ME-super se ještě dá, ale třeba Kix je divadelní kukátko (a to má velký hledáček).


obávám se, že jsi ještě nekoukal do hledáčku GX-680 :lol:
  • 0

#113 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 28 November 2011 - 16:08:45

neivdím ale osobně nějakou velkou výhodu v použití 645 objektivů na kinu, ohniska jsou to sice zajímavá, ale světelnost nikterak závratná a hlavně jsou (proti kinu) obrovská :-P.

tilt/shift.) a existuje na to redukce, i když pěkně mastná...


souhlasím s výhodou SF objektivu na kinu v tomto případě.
(stačí dva kousky uřezané z mezikroužků, dvě motex pásky a gumová manžeta z poloosy Fiata :lol: )
  • 0

#114 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 28 November 2011 - 16:12:54

http://cow.mooh.org/...iyexamples.html

:lol:

ono takto s těmi pohledy by se dalo postupovat i výše žeo... matnice té fujiny je proti 8x10" pidi a 8x10" je zase pidi oproti 20x24".. :-P
  • 0

#115 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3,570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 28 November 2011 - 16:31:57

ten tilt-shift adapter je asi jediná výhoda. Bohužel jsou reálně k dispozici jenom ohniska 45mm a delší (35/3.5 je už dražší a dosti velká; kdoví jestli se vůbec dá sehnat ta 25/4??), absence čehokoliv širšího by mě iritovala. Naproti tomu už několik let pokukuju po shift adaptéru pentax 67 na 645 tělo. Objektivy to už nejsou zase až tak dramaticky větší (jsou... ale co se dá dělat) a je to zase od 45mm (ale na 645, tj 28mm na kinu).

Snad každej větší foťák má líbivější hledášek, před nákupem tvojí fujiny mě zachraňuje její nehorázná hmotnost :). Bejt to stejný hejblo ale bez zrcadla (ala Mamiya Press), tak by se o tom dalo uvažovat. Pohled na matnici i u pitomýho 4x5" je ale stejně jiný pokoukáníčko :-P :lol:.
  • 0

#116 Adamz

Adamz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 173 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 55

Publikováno 28 November 2011 - 16:36:28

osobně vidim větší problém v rostoucí nedostatkovosti čudlíků - nějaký ten rok dva tři zpátky byly ceny úplně směšné a čudlíků dostatek, to teď přestává platit, bo každý digitálista si musí pořídit minimálně pevného cajse z DDR aby měl čím fotit ve tmě.. a to nepočítám ty bohatší, co musí mít rovnou cajse z BDR :lol:


tak to abych začal nakupovat do zásoby.. sem mladý a do důchodu by mi mohly dojít :)
  • 0

#117 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 28 November 2011 - 16:55:17

jendo ta 25/4 se koupit dá.. a cena je jen 5ciferná.) otázka, jestli vykryje filmové políčko...

http://www.fotoskoda...fa-al-if-sdm-aw

jináč ta shiftovací redukce 67->645 by řešitelná jistě byla, bo rozdíl bajonetů je cca 15mm.. otázka jak s přenosem clony? pentax systém neznám..
  • 0

#118 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3,570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 28 November 2011 - 17:03:49

jendo ta 25/4 se koupit dá.. a cena je jen 5ciferná.) otázka, jestli vykryje filmové políčko...

http://www.fotoskoda...fa-al-if-sdm-aw

jináč ta shiftovací redukce 67->645 by řešitelná jistě byla, bo rozdíl bajonetů je cca 15mm.. otázka jak s přenosem clony? pentax systém neznám..


Na britských stránkách pentaxu (viz výše) píšou že je i pro filmová těla a tudíž se jedná o jedno z nejširších skel na SF. Ta cena tomu asi i odpovídá. (ke škodovi mě kouknout nenapadlo :))
Tu redukci dělá např. Zoerk, jenomže ta cena je pro mě neúnosná, pokud k ní připočtu cenu objektivů tak nereálná :lol: .
  • 0

#119 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 28 November 2011 - 18:25:29

Na britských stránkách pentaxu (viz výše) píšou že je i pro filmová těla a tudíž se jedná o jedno z nejširších skel na SF. Ta cena tomu asi i odpovídá. (ke škodovi mě kouknout nenapadlo :))
Tu redukci dělá např. Zoerk, jenomže ta cena je pro mě neúnosná, pokud k ní připočtu cenu objektivů tak nereálná :lol: .

hmm tak to zní zajímavě. z hlavy mne už takto široký napadá jen 23mm rodenstock digaron, který je ale o polovinu dražší a použitelný jen na technických kamerách bez zrcadla - třeba Alpa 12TC (o ceně pomlčim...).

tou redukcí jsem měl na mysli mirex - cca 400euro :) a čekám, že ten goerz bude minimálně stejně drahý..

když si to tak shrnu, střední formát je na T/S hraní asi nejvíce omezený..
  • 0

#120 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 28 November 2011 - 18:54:53

když si to tak shrnu, střední formát je na T/S hraní asi nejvíce omezený..

a proč shánět drahé redukce a objektivy na pentaxe, když za cenu té redukce koupíš celou Fujinu s T/S pro každý objektiv? :lol:
  • 0

#121 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 28 November 2011 - 19:51:24

a proč shánět drahé redukce a objektivy na pentaxe, když za cenu té redukce koupíš celou Fujinu s T/S pro každý objektiv? :)

já přeci netvrdím, že je to dobré řešení - pouze jedno z možných :lol:

jednoduše když si sumarizuju možnosti T/S na kinofilmu, středoformátu a velkém formátu, pak ten střední mi vychází nejomezenější. _imho_

Fuji GX680 je samozřejmě super řešení pokud mám dvě kritéria - svitek a největší možnosti T/S.
co když ale nechci 6x8cm nebo takovou obludu (co jsem našel tak ~4kg základní set)?
anebo investovat do nejnovější a dražší GX680III, která jediná umí i menší formáty? skrze přídavné masky - jaká je dostupnost?

..to mne tak napadá pár otázek a to jsem aktuálně s mými čudlíky relativně spokojen:)
  • 0

#122 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 29 November 2011 - 18:19:00

Já dělám na středoformáty už dost let a neměnil bych...asi záleží na zájmu autora o námět.Kdo jede po krajině,portrétu,aktu a vůbec všeho co alespoň chvíli "postojí",tam je středoformát od 4,5x6 až do 6x9 k nezaplacení,v některých případech doslova...Kdo nechce zvětšovat víc než na 18x24,tam jsou to vyhozené peníze a je lepší za těch 10k koupit pár desítek filmů! Ale kdo chce dělat i na 50x60cm tak tam je to pohodlíčko... :) Sice se "nadře" u focení-třeba v krajině je na zádech i 20kg,ale potom je to doma pohoda ve fotokomoře...Ceny za středoformátové systémy se drží výš než u kina,ale vyplatí se kdo ví že to má do konce svých dnů-tam se vyplatí to koupit i nové,pardon-vyplatilo,ceny byly třeba u systému Mamiya RB67 za cenu ojetého Eosu Canonu 5D a není to tak dávno,a bylo to zboží nové s dvouletou zárukou...Nedávno jsem viděl u Pazdery fungl nový softfokus objektiv na Erzetku 4/180mm za 4k a nový...Takže středoformát-ano! Krajina,akt,portrét,tady se to vyplatí a zvětšeniny 50x60cm! :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních