Přejít na obsah


Fotka

předsádky na rolleiflex


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 erbis

erbis

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 9 leden 2008 - 23:01:58

Originál předsádky na rolleiflexe se nedají už téměř sehnat, nebo jsou dost drahé.
Jde to řešit redukcí?(já jsem koupil redukci na 52mm), tak že koupím jednoduše předsádky s průměřem 52mm? bude to fungovat podobně?
  • 0

#2 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 9 leden 2008 - 23:59:18

Originál předsádky na rolleiflexe se nedají už téměř sehnat, nebo jsou dost drahé.
Jde to řešit redukcí?(já jsem koupil redukci na 52mm), tak že koupím jednoduše předsádky s průměřem 52mm? bude to fungovat podobně?


jo,funguje to úplně stejně. Jenom nechápu, proč ničit skvělé optické vlastnosti roleje předsádkami :wink:
  • 0

#3 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 10 leden 2008 - 08:46:25

třeba proto, že vobčas je takový poničení výslednýmu vobrázku docela prospěšný? :wink:
  • 0

#4 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 10 leden 2008 - 09:42:29

Originál předsádky na rolleiflexe se nedají už téměř sehnat, nebo jsou dost drahé.
Jde to řešit redukcí?(já jsem koupil redukci na 52mm), tak že koupím jednoduše předsádky s průměřem 52mm? bude to fungovat podobně?


Jedny predsadky mam ale zalezi jakej chces typ?resp. jaky mas bajonet

Musim se doma podivat, co je to za typ Proxaru, myslim ze je nasazovaci ( tedy i na spodni objektiv ) je to na Rollei Standart - Automat uz mel Baj.1. Mam MX-EVS take s baj 1, mel jsem predsadky i na nej, ale prislo mi to tak neprakticky ze jsem je prodal - proste na blizko s TLR za me nee
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních