Přejít na obsah


Fotka

zvětšováky kaiser


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
120 odpovědí na toto téma

#51 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 13 únor 2010 - 12:44:39

tak ono ty potvory od Kienzle nebudou levný, žejo.

jako velmi zajímavá alternativa se mi jeví Agfa Varioscope 60
autofokus, stejná precizní mechanika, krásnej design (na rozdíl od těch moderních oblud). principielně jsou to zjedodušený focomaty 2 s pár vylepšeníma.
na ebay se objevujou celkem často za směšný peníze.
  • 0

#52 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 14 únor 2010 - 21:26:40

Se svoji Presentou (nemam Kaiser) jsem spokojeny a nemam duvod menit - v komore klidne 10 hodin stracim, ale tak 3x do roka --> jeste vydrzi
Timto dekuji Erikovi, ze se drzel tematu
  • 0

#53 RHfest

RHfest

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 15 únor 2010 - 08:00:52

Teraz uz nemam cas na odpoved.. Ale železoje železo.. Napr.dochádza k vydratiu tých dosadacích ploch kam dávaš maskáč, takže časom sa ti to rozostruje.. Stal ma 20000sk, chybná investícia z mojej strany.. teray zoženieš Dursty 805ky, čo len chceš.
10 rokov som fičal na Magnifaxoch 4 a Durste denne 10 hod.. Kaiser odišiel prvý..
Sorry..dokecáme to vpondelok.. Pa


Ahoj ,

můžeš prosím upřesnit .Já jsem měl jen Manifaxe 4 a teď kaisera.Délkou používání se nemohu rovnat ,Ale nějak tomu nerozumim u magnifaxe rameček držel jen na dvou pružinách u mého kusu né moc stabilních :idea: (proto jsem se ho zbavil) narozdíl u kaisera kde po vložení rámečku otočím pákou a celé světlo s míchací komorou dosedne na rámeček svou vahou a on se nemá jak hnout. A i kdyby došlo k nějakému obroušení tak to přece doostřím vysunutím objektivu.
U magnifaxe jsem nebyl schopen provés dvě expozice (různe gradace) aby se mi rámeček nepohnul (neměl jsem MG filtry pod objektiv)
U kaisera bez problemu .
Jediný problém který mě štve u kaisera. Je ten že červený fitr je před objektivem(mezi objektivem a negativem) a láme světlo. Pokud zvětšuji na fullframe a nastavím si maskovací rámeček(fotografie) podle červeného světla "přesně" a jak exponuji světlo se mi "posune" a já mám na fotce černou vlasovou linku už mě to stálo spoustů papíru protože na to vždycky zapomenu.



Hodně by mě to zajímalo na co si dát pozor
díky
  • 0

#54 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 15 únor 2010 - 11:31:26

Vážený kolego, (bobrb), jak se vyvíjí Vaše volba ND filtru Kaiser? Zůstane
ve spodním otočném držáku, nebo zvolíte výřez z ND filtru jiného výrobce
ve stejné velikosti, jako tepelný filtr bez přídavného rámečku, nebo jste v
experimentu našel nějaké vhodnější řešení? S pozdravem: Erik
  • 0

#55 ivanhoe

ivanhoe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 únor 2010 - 12:05:14

RH FEST :
A z magnifaxom si robil s medzi 2ma sklami ? Hm?
  • 0

#56 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 15 únor 2010 - 12:09:55

Vážený kolego, (bobrb), jak se vyvíjí Vaše volba ND filtru Kaiser? Zůstane
ve spodním otočném držáku, nebo zvolíte výřez z ND filtru jiného výrobce
ve stejné velikosti, jako tepelný filtr bez přídavného rámečku, nebo jste v
experimentu našel nějaké vhodnější řešení? S pozdravem: Erik

Objednal jsem ten original 67x67mm a pak ho nejak usadim do supliku mezi zarovku a film. Ted jen musim asi mesic pockat az dorazi...
  • 0

#57 RHfest

RHfest

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 15 únor 2010 - 18:36:51

RH FEST :
A z magnifaxom si robil s medzi 2ma sklami ? Hm?


Ano mezi skly dělal jsem 6x7
  • 0

#58 ivanhoe

ivanhoe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 únor 2010 - 20:42:38

medzi sklami by ti to nemalo robit vobec problem..

Masiek som mal viac, len som vkladal a farbu predfiltrovaval.. aby to šlo ryxlejsie a ostrost drzala jak pes ježa.. Pritlaky w poho..
  • 0

#59 Aghnostos

Aghnostos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 77 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 13

Publikováno 12 září 2012 - 17:20:50

Zdravím,
nemáte náhodou někdo zkušenosti nebo povědomí, jak si asi stojí Kaiser VP 6000 versus Magnifax 3a/4?
  • 0

#60 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 12 září 2012 - 20:45:58

měl jsem mg 3 a nyní mám vedle sebe kaiser (asi ten 6000) a mg 4
kaiserem dělám kinofilm a mg 4 svitek
zbavil jsem je zákl. desek a našrouboval na stůl, jsou asi půl metru od sebe
dobrá kombinace
=
mg 3 bych škrtnul, taky proto, že svítí oproti číslu 4 dost nerovnoměrně a má méně šikovný rámek na negativy - zase bývá i za 500,- ke koupení

mg 4 dobrý na 6x6
kaiser šikovný na kinofilm

vždycky mám radši, když je zvětšovák "o číslo větší", než je formát negativu, který v něm nejčastěj zvětšuju
nemám barevný hlavy jen kondenzory
mg4 se dá pořídit za odvoz (veliké štěstí) nebo za peníze 1-3 tis (?) a kaiser mě tehdy stál asi 4500
ale to je několik let
  • 0

#61 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 13 září 2012 - 09:05:35

Vážený kolego Aghnostosi, zvětšovací přístroj KAISER - Modular V (starší model do maximálního formátu 7x7cm) dle podrobného
srovnávacího testu splňuje podmínky kladené na profesionální zařízení, zejména s přihlédnutím na velmi dobrou rovnoměrnost při
osvětlení základní desky. Měření bylo prováděno postupně s třemi kondenzory na formát 35mm, formát 6x6cm a 6x7cm za použití
standartní osvětlovací skříní s opálovou žárovkou KAISER Art.-Nr.4356, Opallampe 230V/75W, E27, 3000K, svítivost 1100 Lm, vel.
baňky - průměr 65mm, délka 123mm, cena EUR 12:18. Přístroj byl v rámci testu prověřován na shodu rovnoměrnosti osy negativu,
rovnoměrnosti průmětny a osvětlovací opálová přežhavená žárovka s deklarovanou životností cca100 hodin(uložená horizontálně) pod odrazným plechovým reflektorem byla předem optimálně nastavena. Zde si dovoluji podotknout důležitost kontroly používané
žárovky vzhledem k rovnoměrnosti osy zatmelení baňky v závitové objímce patice E27. Adjustace osvětlovací žárovky osvětlovací
hlava KAISER je umožněna pouhým horizontálním posunem vodící tyčky přívodního kabelu a jejím případným otáčením podélné osy. Domnívám se, že pokud preferujete formát 35mm, postačuje jednoúčelový zvětšovací přístroj na kinofilmový formát. Stejně v
praxi se zvětšovacím přístrojem KAISER musíte měnit pro dosažení optimálního rozložení osvětlení průmětny přístroje vždy také
odpovídající sestavu dvojitého kondenzoru v plastovém pouzdře s upevňovacími šrouby. Vlastním výměnné kondenzory pouze na
formát 35mm a 6x6cm. Doporučuji (vzhledem k vyšší ceně žárovky KAI Nr.4356) vždy provést její kontrolu válením po rovné desce
stolu před nákupem přímo v prodejně. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik
  • 0

#62 Aghnostos

Aghnostos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 77 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 13

Publikováno 13 září 2012 - 15:21:54

Díky vám za rychlé a podrobné odpovědi. Primárně to chci na 6x6, na kinofilm možná někdy v budoucnu. Co jsem tak prohledával bazary, tak MG 4 vychází většinou o něco levněji než Kaiser a má větší formátové rozpětí. Kromě toho pro MG mluví česká výroba a tedy i dostupnější příslušenství/náhradní díly? Tudíž to asi vydím spíš na ten MG4.
Ještě jednou dík za info :)
  • 0

#63 Aghnostos

Aghnostos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 77 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 13

Publikováno 13 září 2012 - 15:22:58

*vidím
  • 0

#64 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 13 září 2012 - 16:07:37

zvětšovák není auto, náhradní díly bych neřešil - pokud koupíš vcelku a bez poruch, není co řešit.
  • 0

#65 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 14 září 2012 - 10:31:09

připomínám, pokud kondenzor, tak seřídit pečlivě žárovku
třeba u kaisera vzhledem k malé kondenzorové skříňce a ležaté žárovce nutné - seřizuje se snadno, ale dá to chvilku
očima téměř bez šance, použil jsem přesný spotmeter a měřil odraz od bílého papíru a hejbal tou tyčkou tak dlouho, až to bylo dobrý
  • 0

#66 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 14 září 2012 - 13:01:47

připomínám, pokud kondenzor, tak seřídit pečlivě žárovku
třeba u kaisera vzhledem k malé kondenzorové skříňce a ležaté žárovce nutné - seřizuje se snadno

Radime, to se Ti řekne. Třeba já jsem u svého profi Durstu 805 kondenzorového dosud nepochopil, jak by se tam dala žárovka štelovat. Je v komoře 90 st. kolmé ke kondenzoru, baňkou nahoru v patici napevno a světlo se odráží přes 45st zrcadélko. Má někdo zkušenosti jak tohle Durst řešil (asi i u ostatních zvětšováků řady 600,700, 1200 ap) ? Už dost dlouho se tím trápím s ubýváním možností na nákup opálové žárovky s baňkou, která splňuje parametry Durstu a náhradou za "to, co seženu". Marty kdysi popisoval, jak černou komoru žárovky vyplní nějakým alobalem, aby se vše odráženo ke kondenzoru a získal tak 20% světla navíc, ale do toho se zatím nechci pouštět. Pak ještě dobrušoval matnici. Ono to vlastně souvisí s diskusemi o možné náhradě opálových žárovek - ó, díky úředníci EU!
Zdařec Luigi :shock:
  • 0

#67 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 14 září 2012 - 13:47:43

Já jen doplním, že ke zvětšovákům Kaiser System V existuje i multigradační hlava. V ní je použita 100W halogenová žárovka se zrcadlovým reflektorem, která svítí přes štěrbinu kolmo na osu kondenzoru. Světlo se odráží v bílé komoře směrem ke kondenzoru, ale ještě před ním prochází mléčnou rozptylnou deskou s proměnlivou tloušťkou, která funguje jako centerfilter. Homogenita osvětlení je výborná. Štěrbinou lze regulovat intenzitu světla bez toho, aby se měnila jeho barevná teplota.
  • 0

#68 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 12 listopad 2013 - 09:33:13

Mám zvětšovák Kaiser řady 6 s barevnou hlavou.Pokud jedu na papíry pevný gradace,tak vše v pořádku.Když použiju multigradační papír a exponuji bez filtrace,tak obraz je šedivý.Když přitvrdím filtrem M tak to je tmavší,chybí mi tam kontrast.Zkusil jsem strčit do šuplíku filtr č.3 Paterson,prakticky to samé.Když přesednu k Magnifaxu 3a ,tak vše OK./stejný objektiv,papír MG ilford xpress,Gdl 1+4/.Když rozsvítím oba zvětšováky najednou,tak se mi zdá,že to světlo z MGF 3a je bělejší.Ta hlava Kaiserovská má takovou plastovou matnici,že by tam byl problém?Co tu matnici vyměnit za matný sklo?
  • 0

#69 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 12 listopad 2013 - 10:28:58

podívej se do míchací komory, jestli je bílá skutečně bílou - nevím, z jakého materiálu je "míchačka" u tvého Kaisera, viděl jsem u několika komor ten plast, původně bílý, stářím už dost zežloutlý - pak je to jako žlutý filtr pro gradaci 0 až 000 :-). S plastovou "opálovou" rozptylnou deskou pod komorou to bylo totéž . Pokud ta "matnice" je zažloutlá (možná i nerovnoměrně), tak vymyslet její náhradu bílým opálovým sklem (prostá matnice nevím, jestli bude dostatečně fungovat na dokonalé rozptýlení světla). Pokud ta komora je řešena jako plechový (plastový) kastlík, v němž jsou naskládány destičky z pěnového polystyrenu, dá se vymyslet a udělat jejich náhrada v přesně stejných rozměrech a úhlech, možná pomůže nástřik sněhobílé matné barvy - někdo to kdysi tu zmiňoval, nevím, jaká barva by vhodná byla, aby teplem od projekční halogenky nežloutla.
Obecně kondenzorový zvětšovák dává přímé světlo, tím výsledek ze stejného negativu je kontrastnější než ze zvětšováku s míchací komorou, resp. difůzní hlavou. Pokud je míchací komora i její rozptylná matnice zažloutlá, tak se to těžko dotvrzuje - pořád je dost na MG papíru exponována velmi silně vrstva citlivá na žlutou, tj. "měkká" s malým kontrastem, tento "žlutý filtr" vlastně nelze vyřadit.
  • 0

#70 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 12 listopad 2013 - 15:58:46

nevim, mam take Kaiser na 6x9 s multi hlavou - ten ale nema vymenne michaci komory, ma jen plechovou, a vymenne jsou kondenzory pod. U hlavy se da "zaradit" neutral, kterej odsune filtry, sprazeni filtru s ovladacim koleckem je u meho pres magnet, obcas to blbo, takze i kdyz byl vytoceny na 0, tak tam porad byl fitr, asi by bylo dobry rozebrat vrsek a podivat se jak to vypada, kdyz mas tocitka na nule.
  • 0

#71 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 12 listopad 2013 - 19:56:19

Tak jsem tu hlavu rozebral.Míchací komora je plechová ,natřená bílou barvou.Pak jsem zkontroloval filtry v nulový poloze.Matnici umyl mýdlovou vodou.Nakonec jsem hlavu složil a založil negativ.Výsledek? Špatný,jako včera.Poslední pokus, vyndal jsem matnici,ejhle výsledek jako z MGF 3a.Přitom se mi ta matnice zdála dobrá,určitě není do žluta.Asi bych musel mít i novou,aby se to dalo porovnat.
Ten zvětšovák je mi sympatický,ale je mi na nic.Možná zkusit nákup u výrobce?
Jirin-ol,Vlcak díky pánové.
  • 0

#72 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 12 listopad 2013 - 22:37:08

mo a k cemu je ta "matnice" neni to spis tepelnej filtr? mas tam jinak kondenzor? mam za to ze vsechny kaisery maji kondenzory..oproti meopte je to kvalitativni posuv kupredu...
  • 0

#73 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 12 listopad 2013 - 23:00:01

přesně,jak to popisuje kolega nic, je to mléčná rozptylná deska s proměnlivou tloušťkou.Kondenzor mám na 6x6 negativ.průměr asi 10cm neměřil jsem,je to z hlavy.Tepelný filtr se dává do šuplíku,je pěkně drahý.Zvětšovák je typ Kaiser V 6001.Ta hlava nemá šedý filtr.
  • 0

#74 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 12 listopad 2013 - 23:28:42

Jasné už je mi to jasné,myslis tu rozpylku prichicenou zespoda na komoře.
  • 0

#75 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 12 listopad 2013 - 23:43:33

Ach jo, ta čeština trpí....:rolleyes:
  • 0

#76 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 13 listopad 2013 - 08:38:09

přesně tak
  • 0

#77 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 13 listopad 2013 - 11:26:33

ještě jedna zkouška,rozptylka nevyhovuje.Takže zvětšovák mi je na nic.Anebo dělat papíry s pevnou gradací.Nevíte,jak se ta rozptylka nazývá po německu,či anglicku.Napsal bych výrobci,jestli by nebyla.
  • 0

#78 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 13 listopad 2013 - 12:34:30

napis do lightq cz, maji jejich dortimrnt, urcite ti pomohou pripadne objednaji
  • 0

#79 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 13 listopad 2013 - 13:09:33

napis do lightq cz, maji jejich dortimrnt, urcite ti pomohou pripadne objednaji


díky,zkusím.
  • 0

#80 Anadred

Anadred

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationPraha 8
Reputace: 33

Publikováno 6 leden 2014 - 16:39:03

Možná to někomu pomůže: Po dlouhé době jsem zvětšoval z kinofilmu (Kaiser VCP 7005). Nevyměňoval jsem (náhodou ze zvyku) misku objektivu za tu určenou pro objektiv do 50mm a našrouboval jsem objektiv na otočenou misku pro objektiv 80mm. A vida, bez problému to fungovalo. U 50mm objektivu lze dokonce dělat i formáty větší než s miskou pro tento objektiv určenou.
  • 0

#81 Koumak

Koumak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 56 příspěvků(y)
  • Location49°57'37.663"N, 14°28'50.075"E
Reputace: 8

Publikováno 6 leden 2014 - 16:55:21

Možná to někomu pomůže: Zdroj Kaiser KAI-4453 (nestabilizovaný) obsahuje: 1x trafo, 1x pojistku, 1x čokoládu (svorkovnici), 1x přepínač, 1x dvoužilou šňůru do zásuvky a 1x konektor směrem ke zvětšováku. A to vše nové bratru za 4k. Kdyby někdo chtěl obrázek vnitřku, tak ať mi napíše, pošlu mu to do pošty. Musel jsem rozebírat.
  • 0

#82 Koumak

Koumak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 56 příspěvků(y)
  • Location49°57'37.663"N, 14°28'50.075"E
Reputace: 8

Publikováno 6 leden 2014 - 16:57:49

Možná mi někdo pomůže: Nepoužíval jste někdo v Kaiser zvětšováku halogen o nižším než nominovaném výkonu od výrobce (12V/100W), například 75W? Případně ND filtr neoriginální?
Mám na mé velikosti papíru příliš krátké osvitové časy a clona F16 mě nezachránila.
Děkuju.
  • 0

#83 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 6 leden 2014 - 17:44:14

používal, bez problémov (prdla mi halogénka a doma len nejaká poľská 50W).
razantne narástol expozičný čas :)

teraz premýšľam či neexistuje nejaká LED náhrada. aká je to pätica, neviete?
  • 0

#84 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 6 leden 2014 - 17:45:40

ju, ešte ma napadlo... ak máš farebnú hlavu, natoč si Modrú - funguje ako ND.

  • 1

#85 Koumak

Koumak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 56 příspěvků(y)
  • Location49°57'37.663"N, 14°28'50.075"E
Reputace: 8

Publikováno 6 leden 2014 - 17:59:07

duroT: to je zajimavej napad s tou barevnou hlavou, dekuju...
  • 0

#86 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 27 listopad 2017 - 21:21:20

Čaute.
Po x rokoch, stále spokojný uživateľ Kaiser system v (vytunený do 6x9, pôvodného už veľa nezostalo).

Nemáte niekto tip na LED s päticou GZ 6,35 (také zapichovacie nožičky)? Halogény sú samozrejme ok, vymýšľam blbosti.
Ale dlho tu nebola debata žiarovka vs LED, film vs digi a pod :)

Inak teda zväčšovák odporúčam, keby niekto hľadal. Na nemeckom íbeji pomerne pravidelne akurát si treba dať pozor na komponenty..je to systém čiže sa skladajú od kina po 6x9.

http://www.kaiser-fo...ige.asp?nr=4420
  • 0

#87 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 1 prosinec 2017 - 09:02:53

Ďuro,poděl se s námi,jak jsi to překopal,Šlo by to trochu podrobněji? Mám VP 6001 s barevnou hlavou a taky uvažuji přechod na 6*9.Pak bych mohl Mgf 3a poslat do světa.

 

Díky.


  • 0

#88 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 1 prosinec 2017 - 09:41:07

Anry,

pôvodne som zohnal cez íbej na 6x6.

Potom som vydražil kondenzor na 6x9.

Kúpil držiak negatívov do 6x9 (nový, z LightQ - stále majú nový sortiment, i keď za pomerne vysoké ceny).

Namiesto farebnej hlavy zohnal Multigrade - tam je len jedno posuvátko "stupeň tvrdosti" (posúva M a Y filtre, ktoré sú spojené tak, že svetelný tok je konštantný apri zmene gradácie netreba meniť expozičný čas).

No a zohnal za dobrú cenu Fujinon EX 90/5,6 a je to - formát 6x9 a veľmi slušne! 

 

Keby si mal nejaké otázky, rád odpoviem.


  • 0

#89 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 1 prosinec 2017 - 12:33:58

Ďuro,díky moc.Já nakupuji v Polsku.Koupil jsem tam  AN sklo+rámek 6*6,taky rámky 6*4,5 .Zkusím ten kondenzor 6*9,snad to bude pasovat do mýho VP 6001.Když porovnám ceny,tak v Polsku je tak 80 procent levněji.Držák negativu 6*9 stojí 147 zl.

Objektiv mám,zatím 105 Anaret.V Lightq teď předělávají stránky, tam je to nedostupné.Kde jsi dražil,ta hlava multigrade,to bych bral.


  • 0

#90 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 1 prosinec 2017 - 13:31:46

Anry,

ja všetko dražím na nemeckom íbeji, tam sa občas objavujú aj náhradné diely. Kaisery sú tam furt, len väčšinou nevieš čo je vnútri - foto len zvonka. Ja teraz zháňam na kino, mám navyše 6x6. To Poľsko, kde to kupuješ? Aukro?

 

Keby si bol bližšie, kondenzor poskytnem na skúšku, ale keby si chcel, môžem pomerať. Oobne nie úplne rozumiem číslovaniu a značeniu týchto zväčšovákov :D

Do LightQ som písal, odpísali promptne.. stránky prerábajú ale normálne fungujú.

Multigrade hlava je super, navyše má ešte aj ND filter a ako každá difúzna, aj IR cut a UV cut (tepelný a UV) filter.

 

Ahoj!


  • 0

#91 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 1 prosinec 2017 - 15:53:56

Ďuri.Já hledám na foto eshopech.Pošlou na dobírku na jejích poštu.Bydlím 13km od PL.I to jejich poštovný je levnější ,než tady v Čechách.

U toho kondenzoru budou rozteče uchycení ?Prosím,změříš?

Díky. Ahoj.


  • 0

#92 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 1 prosinec 2017 - 16:02:10

Anry, provedu!


  • 0

#93 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 21 prosinec 2017 - 12:54:59

Anry,

tu je ten nákres, pardon za zdržanie. Dúfam, že je to jasné, keby nie - píš. Je to plusmínus, meral som s pravítkom.

 

Inak, medzičasom som riešil problém s výrazným vinetovaním pri zväčšovaní (kraje tak o 1 - 1,5 clony menej svetla, čo teda vyzeralo pekne blbo). Pritom si nepamätám, že by som s tým niekedy mal problém, lenže už tak 2 roky som poriadne fotky nerobil, a teraz zrazu podivné výsledky. Vyzerá to zatiaľ na chybu v halogenke (po tom, ako som všetko rozobral, zložil), na tom zrkadle (satelite) sa odlúpala teplom farba. Myslel som, že to komora premixuje ale asi teda nie. Dal som tam záložnú halogenku, objednal nové a skúsim niečo nazväčšovať.

 

Mám spínacie hodiny so sondou, takže si viem premerať bodovo osvetlenie, no a pri kine (50mm sklo) na 5,6 mi to aj tak dáva asi 1/2 - 2/3 clony rozdiel medzi stredom a okrajmi, na jednej strane viac. Je to podivné, ale hovorím si či už neriešim blbosti. Všetko robím inak na 6x9 kondenzor. Keby ste niekto mali skúsenosti, podeľte sa.

 

Každopádne uvažujem o prerobení na LED, z dlhodobého hľadiska by to mohlo byť lepšie (UV, teplo, počet cyklov vypni-zapni).

Přiložený soubor (y)


  • 0

#94 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 21 prosinec 2017 - 19:07:41

Duri,díky moc.Ta míra 123 je rozteč děr pro uchycení kondenzoru?To by sedělo.Ostatní míry jsem nepochopil.

Prosím blíže specifikovat.

Ještě jednou dík.


  • 0

#95 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 21 prosinec 2017 - 20:48:28

Anry, tie ostatné miery dve sú vždy vzdialenosť stredov dier, vertikálne a horizontálne.
Robil som to narýchlo, neokótoval som, strojár by zo mňa nebol :)
  • 0

#96 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 22 prosinec 2017 - 14:01:19

Ten otvor pod kondenzorem jsi nechal,nebo ho rozšířit?


  • 0

#97 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 22 prosinec 2017 - 16:57:52

S ním som nič nerobil. Mam pocit že všetky system V ho majú dosť veľký na 6x9.
  • 0

#98 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 22 prosinec 2017 - 19:19:12

Kondenzor stojí v Light-q 5200.-kč,to je tedy pálka.Šuplík na negativy asi 1800 kč.V Polsku výjde skoro na půlku.Zkusím tam objednat i kondenzor 6x9.

Díky za ochotu,když si na něco vzpomenu,tak se ještě ozvu. Ahoj.


  • 0

#99 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 22 prosinec 2017 - 19:24:24

Anry, rád som pomohol. Prosím ťa, kde v PL to objednávaš? Hodil by sa mi kinokondenzor, lightQ 2450 czk. Takže 6x9 je za dvojnásobok? Hmhm
  • 0

#100 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 22 prosinec 2017 - 21:40:26

Něco málo nabízí cyfrowe.pl nebo czarno-biale.pl.Už se tam nabídky tenčí.Před měsícem jsem se dotázal na Light q a poslali mi tyto ceny.Kondenzor 6x9 5290kč,držák negativu 1908 kč /v PL 147 zl.asi 900kč ,to je polovina./Čiré/spodní/sklo 1590 kč.Kondenzor?Zatím nevím.

Zkusím zjistit v PL objednání a i cenu.No uvidím.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních