Přejít na obsah


Fotka

Jindřich Štreit


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
57 odpovědí na toto téma

#51 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 24 listopad 2011 - 10:52:26

ruzumím, každý to máme jinak. Mě se právě líbí ta syrovost doby, která se odráží v těch fotogtafiích. Jako by se mi stýskalo, ale myslím že nevím o čem mluvím, protože jsem byl ještě malý. Dnes je doba barevná, plná reklam na věci, které člověk nepotřebuje a přesto je musí mít.


Na druhou stranu musím ale říct, že Štreitovi černobílé snímky (nejen) z té doby nejsou jenom ten syrový dokument, ale že se mu tam podařilo dostat tolik lidskosti, že ty své fotky dokázal posunout do naprosto úžasné polohy. Nevím, jak bude jeho tvorba posuzována za padesát let, ale mě přijde dnes velice nadčasová a velice uvěřitelná. Jako bych to žil na vlastní kůži, jako bych to viděl na vlastní oči. Před dvaceti lety, dnes nebo za dalších dvacet let znovu. Proto bych rád viděl i tu jeho barvu, způsob, jak se s ní popasoval. Snad jednou.
  • 0

#52 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 237

Publikováno 25 listopad 2011 - 07:18:14

V současné době běží i výstava Štreitových (i barevných) fotografií z divadelního prostředí v Brně, chtěla jsem se na ní podívat, bohužel mi to nevyšlo. Ale jako malinkatou náplast na toto jsem našla odkaz na tyto fotky na webu, tak se můžete juknout: http://www.divadelni...ndricha-streita
  • 0

#53 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 25 listopad 2011 - 07:36:48

přijde mi, že jakmile člověku, kterej fotí celej život na film a najednou vezme do ruky digitál a neumí s těma fotkama následně pracovat, rapidně klesne kvalita fotek. ze Štreitových fotek vždycky sálala atmosféra, a tahle série na odkazu od Tess na mě nepůsobí vůbec nijak...:wink:
  • 0

#54 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 25 listopad 2011 - 09:16:53

to je tedy dost peklo technicky i kompozičně.. "nejlepší" je ta fotka asi v půli souboru, kde má evidentně pootočenou sluneční clonu a ta zakrývá rohy fotky..
  • 0

#55 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 25 listopad 2011 - 13:49:32

Na tuto Štreitovu výstavu jsem chtěl jít, avšak po shlédnutí několika fotografii na internetu jsem se rozhodl,že tam nepůjdu.Ty fotografie na mě nepůsobí... Mimojiné jsem na oné akci také fotografoval pro soukromé účely a občas pana Štreita pozoroval při práci.Všiml jsem si,že hodně záběrů aranžuje nebo lépe řečeno jim pomáhá,že lidi povzbuzuje atd. Spíše by mě zajímaly snímky,které vyfotografoval na Leicu.Fotografoval střídavě Leicou a digitálem.Jinak mám Štreitovy fotografie moc rád.Před některými soubory smekám a klaním se...
  • 0

#56 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 29 listopad 2011 - 12:54:10

To vypadá na fajn portréty. Rád mrknu, díky.

http://www.reflex.cz...ha-streita.html
  • 0

#57 Rosi

Rosi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 221 příspěvků(y)
  • LocationStřední Čechy/Východní Čechy
Reputace: 104

Publikováno 9 červen 2013 - 16:53:30

Zdravím,

omlouvám se, ale vlákno k videím jsem nenašel (ač použil jsem vyhledávání),
ale jistě neurazím odkazem na video s panem Jindřichem Štreitem ... .

http://www.ceskatele...13298380010011/
  • 0

#58 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 10 červen 2013 - 04:33:46

omlouvám se, ale vlákno k videím jsem nenašel (ač použil jsem vyhledávání),

http://www.temnakomo...avky-rozhovory/
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních