Přejít na obsah


Fotka

Pentax ME :(


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
59 odpovědí na toto téma

#1 KajaMarik

KajaMarik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 January 2008 - 10:22:23

Zdravím,

Mám takovej menší problém, nevím jestli mi tady někdo pomůže ale i tak se zeptám jestli náhodou nemáte někdo podobné zkušenosti.

Mam starší Pentax ME (mno cca 30let) do teď fungoval v pohodě, ale poslední dobou je to takové všeljaké.

Založil jsem novej film, nafotil, večer strčil do vývojnice a začal se těšit a a a vytáhnu film po praní rychle na něj kouknu a a kurňa, kde sou fotky? Mam vyvolanejch 7 poliček z 36 
Není to souvisle rada 7 poliček, na začátku filmu (12 – 13 policko) mam 3 vyvolané políčka, a pak ke konci mam další 4 políčka. Takže jsem nasr.nej. V chemii to není, páč jsem předtím vyvolal svitek a byl v pohodě. Chemie byla čerstvá. Navíc mi foťák ukazoval ze jsem na políčku 36 ale ve skutečnosti na negativu je ta fotka na políčku 32.

Nemáte někdo podobnou zkušenost, nemusí byt přímo Pentan.

Kuju za info.

Kaja
  • 0

#2 KajaMarik

KajaMarik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 January 2008 - 10:43:08

Jo zapoměl jsem napsat že zbytek negativu je čistš čirý a krasně průhledný. no prostě tam nic není. :)
  • 0

#3 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 24 January 2008 - 11:19:21

To bude závěrka... koukám, že je elektronicky řízená - v tom lepším případě by mohlo pomoct vyměnit baterky. Podobně se mi občas chová Oly OM-G, většinou když jsou baterky na chcípnutí. Ale jsou to maximálně tři políčka z filmu.
  • 0

#4 KajaMarik

KajaMarik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 January 2008 - 11:26:43

zaverka me napadla, ale odzkouset ze by to mohlo byt baterkou me nenapadlo. odzkousim to...a uvidime
Kuju
  • 0

#5 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 24 January 2008 - 13:26:48

:) když mi definitivně chcíply baterky v óemku, donesl jsem ho do servisu. A pak si připadal jak debil :)
  • 0

#6 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 January 2008 - 13:33:36

mel jsem problem se me super - prtocil jsem, zmacknul, nic necvaklo, opet jsem pretocil, zmacknul a zase nic, pak chvili jo, pak zase chvili ne. Prisel jsem o par policek na kazdym filmu. Problem byl v tom, ze tlumeni zrcatka po tech mnoha letech se zmenilo v lepidlo a zrcatko na nem zustavalo.
  • 0

#7 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4,416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 24 January 2008 - 13:36:22

:lol: když mi definitivně chcíply baterky v óemku, donesl jsem ho do servisu. A pak si připadal jak debil :D


:) já si takhle přes ýbej koupil za cca 11 euro perfektní om2 vod jedný pani z německa a řikal si u toho šťastný já, že to žena... :)
  • 0

#8 KajaMarik

KajaMarik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 January 2008 - 14:08:18

zrcatko se nikam nelepi, teda nejspis, dela to rachot jak gong dle pi Sary :)
  • 0

#9 sklen

sklen

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 262 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 24 January 2008 - 15:32:16

Otevřete zadní stěnu a zkoušejte exponovat proti světlu. Zkuste různé časy a nastavení synchročasu, který je mechanický a nepotřebuje baterku.
Udělal jsem pokus a vyjmul baterku ze svého ME Super. Podle očekávání funguje B a X (1/125). Kupodivu ale závěrka funguje i v poloze M a vypadá to, že s časem kratším asi o 1 nebo 2 EV, tj. 1/250 nebo 1/500.
Nevíte náhodou někdo, jak se má v tomto případě chovat? Nebylo by špatné mít v záloze dva mechanické časy, když vypoví baterka.
  • 0

#10 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 24 January 2008 - 17:10:24

http://www.x-pozice....=10819&did=4243

zde píšou, že ME Super umí bez baterek synchro čas a 1/2000
taky o téhle SLR uvažuju, slyšel jsem že však ty Mka nemaj nic moc měření...?
  • 0

#11 KajaMarik

KajaMarik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 January 2008 - 10:46:20

Diky za radu s baterkou. Vecer jsem to zkousel bez nich na B a X a fungovalo to fpohode. Musim si jit koupit nove baterky.

Kuju, Kaja
  • 0

#12 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3,570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 25 January 2008 - 10:49:53

Slabá baterka je indikovaná blikáním LEDek v hledáčku a i tak ještě foťák pracuje korektně.
  • 0

#13 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3,570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 25 January 2008 - 12:10:20

http://www.x-pozice.cz/clanek.php?aid=10819&did=4243

zde píšou, že ME Super umí bez baterek synchro čas a 1/2000
taky o téhle SLR uvažuju, slyšel jsem že však ty Mka nemaj nic moc měření...?


Třeba krajinu to měří velmi dobře, bodové zdroje světla moc v oblibě nemá, se žárovkou v záběru je schopen podexponovat třeba o 2 i 3 EV. Skrátka exponuje striktně "na světla" a je potřeba s tím kalkulovat a měřit buďto bez bodových zdrojů v záběru a exponovat v manuálním režimu nebo s tím počítat a používat korekce expozice v předvobě clony.

Nemůžeš očekávat, že to bude měřit jako AF Pentaxy nebo 3Dmatrix. Je to pořad jenom středově zvýhodměnej, čtvrt století starej systém, a z tohodle pohledu pracuje pořád velmi slušně.
  • 0

#14 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 25 January 2008 - 13:09:58

Měl jsem z bazaru Chinon CE-3 Memotron. Chovalo se to podobně - na filmi s 36ti políčky bylo 5 dobře exponovaných, 20 úplně čistých a zbytek byl pouze proužek. U Škody se na to pán podíval, zacvakal si s tím při různých časech proti světlu a povídá mi: nestíhá se vánm zvednout zrcátko. Prostě u krátkých časů (cca kratší než 1/100) se závěrka otevřela a zavřela, ale v tom čase se nestihlo zvednout zrcátko. Ale jinak vše chodilo dobře, měření bylo v pohodě apod.
  • 0

#15 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 25 January 2008 - 13:49:52

http://www.x-pozice.cz/clanek.php?aid=10819&did=4243

zde píšou, že ME Super umí bez baterek synchro čas a 1/2000
taky o téhle SLR uvažuju, slyšel jsem že však ty Mka nemaj nic moc měření...?


Třeba krajinu to měří velmi dobře, bodové zdroje světla moc v oblibě nemá, se žárovkou v záběru je schopen podexponovat třeba o 2 i 3 EV. Skrátka exponuje striktně "na světla" a je potřeba s tím kalkulovat a měřit buďto bez bodových zdrojů v záběru a exponovat v manuálním režimu nebo s tím počítat a používat korekce expozice v předvobě clony.

Nemůžeš očekávat, že to bude měřit jako AF Pentaxy nebo 3Dmatrix. Je to pořad jenom středově zvýhodměnej, čtvrt století starej systém, a z tohodle pohledu pracuje pořád velmi slušně.


no to já právě nečekám, možná to čekali právě ti od kterých tato informace pochází... chci to mít jako náhradu mojí Petri MF-1, která je sice ještě trochu menší než ME-super (prej nejmenší SLR na světě), což je moje hlavní kritérium a nakone měří možná dost podobně. ještě by mě zajímalo, jak se to chová v mrazu...elektronika a podobně....dik
  • 0

#16 Mellon

Mellon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 6

Publikováno 25 January 2008 - 14:38:01

Rikate baterka, jo? Nedavno se mne uplne vybila na mem Oly OM-2SP, ale snad pul roku jsem dumal, proc obcas natahne film a zaverku ne. Nejdriv se to stavalo prez prazdniny vzdycky na horach. Jak jsem vylezl nad 2500m n.m., tak to zaclo zlobit. Dohaje, rikam si: "Ze by ridkej vzduch?" Pak prisla zima a nedalo se s tim fotit uz ani v nizinach, ale jak jsem zalezl do hospody, tak bylo vse OK. Aha, rikam si zase: "Ze by tam v chladu tuhla nejaka vazelinka?"
Baterka me vubec nenapadla. Hlavne, ze tam mam knoflik BatteryCheck. Jdu si koupit novou a prubnout to na mraz.
  • 0

#17 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1,377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 25 January 2008 - 17:04:48

Rikate baterka, jo? Nedavno se mne uplne vybila na mem Oly OM-2SP¨...
Baterka me vubec nenapadla. Hlavne, ze tam mam knoflik BatteryCheck. Jdu si koupit novou a prubnout to na mraz.

Jj taky mám obdoubnou zkušenost... a koukám že ti ti to plátýnko s bílími tečkami docela učarovalo :?
  • 0

#18 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1,377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 25 January 2008 - 17:07:37

oh to zas mám formu v psaní.. omlouvám se za hrubky...
  • 0

#19 KajaMarik

KajaMarik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 January 2008 - 02:12:16

Tak jsem zakoupil nove baterky, narval je do fotaku, nalozil novej film. No a sláva......uz se susi .....

DIKY VSEM ZA RADY!!!!!!!!
  • 0

#20 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 14 October 2008 - 23:49:28

mám v bajonetu trošku (přesněji skoro úplně) odraný ten molitánek - je k něčemu důležitý nebo to nevadí?

jinak tohle je moje zlatíčko Vložený obrázek

přesněji jedno ze dvou - druhé je DSLR K100D
  • 0

#21 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4,416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 15 October 2008 - 07:53:42

možná ti tam bude trochu nebo i víc foukat.... (světlo)
  • 0

#22 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 15 October 2008 - 09:48:06

ypres: Jejda ogaro, to je mazel jak sviňa, jaký krásný, celučký modrý, a jak na ňa krásně kuká!!! Chcu ho!

Kóknul sem na temnosletu na Gorgiho ME super a ten aparát mi učaroval. Taková něžňunká krabička, včecko tam je, je to malučká a když sem sem ho vzal do svojích ručiček, tož mi ten stojek říkal, že ať už ho Gorgimu nevracám, že si stejně ničeho nevšimne, že už stejně spí na lavici rozvalený jak mofroň, a eště mi říkal, že se mu u Gorgiho nelíbí, páč má jeho pán tych krabiček strašně moc, a tak pořád dokola....no nakonec sem ho znovu položil na stůl a už sa na něho radši nedíval...

No, ogaro ypresův, krásný to aparát......kóknu na aukro.
  • 0

#23 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3,570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 15 October 2008 - 10:42:42

ypres: Jejda ogaro, to je mazel jak sviňa, jaký krásný, celučký modrý, a jak na ňa krásně kuká!!! Chcu ho!

Kóknul sem na temnosletu na Gorgiho ME super a ten aparát mi učaroval. Taková něžňunká krabička, včecko tam je, je to malučká a když sem sem ho vzal do svojích ručiček, tož mi ten stojek říkal, že ať už ho Gorgimu nevracám, že si stejně ničeho nevšimne, že už stejně spí na lavici rozvalený jak mofroň, a eště mi říkal, že se mu u Gorgiho nelíbí, páč má jeho pán tych krabiček strašně moc, a tak pořád dokola....no nakonec sem ho znovu položil na stůl a už sa na něho radši nedíval...

No, ogaro ypresův, krásný to aparát......kóknu na aukro.


Ale ber ME-Super, má manuální režim, na rozdíl od ME. Považuju ho za nejvíc user-friendly foťák, ještě ho zkřížit s MX a bylo by to naprosto dokonalý (clona v ledáčku a DOFp)

PS: já měl na srazu taky ME-Super :D , ale nefotil jsem, protože jsem si zapomněl druhý brejle. :cry: :-P
  • 0

#24 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 15 October 2008 - 11:06:30

kraken: to každému. pokud jsi z ostraty u zlína, tak ti ho můžu někdy ukázat naživo

na aukru ne, ale na anglickém ebayi je jeden ir co zkupuje staré pentaxy a renovuje je - včera jsem se na to díval a teď tam nic nemá. MEčka dělá ještě černé červené a zelené
  • 0

#25 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4,416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 15 October 2008 - 11:11:59

nechci se rouhat před vyznavačema těhlech krásnejch strojků, ale řek bych, že óemka sou ještě vo kapánek něžňoučtější... :-P
  • 0

#26 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 15 October 2008 - 11:48:57

Jeník: Ty čoveče, já su enem zedník a tak nevím co je to "user friendly", tož nevím cos chtěl vlastně řéct.

ypres: tož to zas ja, to věřím, ale já a ten íbej nésme moc veliký kamarádi, páč se tam píše řečů, kerevá nerozumím. Tož su odkázaný na ty aukra a paladixa a tak.

Mamiak: no to máš pravdu ogaro, ale ně sa stejně věcej líbí pen pantaxí strojek.
  • 0

#27 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 15 October 2008 - 12:20:01

kraken: přinejhorším ti s tím pomůžu (nakupuju takhle už asi pro 6lidí) - podíváme se co je k mání - ty mi dáš strop a peníze a já ti to vydražím (stejně u netu sedím celý den)
  • 0

#28 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3,570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 15 October 2008 - 13:00:03

kraken: uživatelsky přívětivý nebo tak něco :wink:
  • 0

#29 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4,416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 15 October 2008 - 15:07:39

jenda: a že mu to baštíš čéče - tady ze sebe dělá lopatu a druhej doktorát na krku, ne? :wink:
  • 0

#30 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 15 October 2008 - 17:09:48

Ogaři děkuju, jak se do teho rozhópu, tož dám vědět, zatým bych využil nabídky ypresa, že bych skóknul ten jeho modrý strojek, za což mu už včilkaj mocinky děkuju.

Mamiaku, ty si fakt chytrý, úplně ně udivuje, jak si poznal, že ňa mosíjú mět na krku dvá dochtoři???? No hotový zázrak, že ty po domácku kartaříš? Nebo leješ zoft s kafého na taléřky? Jinak nevím.....
  • 0

#31 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4,416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 15 October 2008 - 22:44:01

no, máme svoje metody... :wink:
  • 0

#32 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 3 March 2009 - 23:27:54

právě mi spadl z poličky!
otevřel se, takže mám osvícený film
ale co horší, tak se mi rozbilo všechno na levé straně foťáku
nejde vytáhnout ten kolík co se jím foťák otevírá a když už ho otevřu, tak je celá našikmo a ta čepička je taky nakřivo
a to kolečko na kompenzace a nastavení ISO je uprostřed prasklé a zaseklé


já se na to vys***!

co myslíte dá se to opravit? dá se to opravit když si seženu druhý stroj na součástky? je to na vyhození?
  • 0

#33 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3,570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 3 March 2009 - 23:46:07

Opravit se dá všechno, jenom se bojím, že nebude ani v nejmenším rentabilní... a za stejnou cenu seženeš funkční me-super...

Nevyhazoval bych ho a nechal případně na součástky...

:)
  • 0

#34 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 4 March 2009 - 00:12:13

Opravit se dá všechno, jenom se bojím, že nebude ani v nejmenším rentabilní... a za stejnou cenu seženeš funkční me-super...

Nevyhazoval bych ho a nechal případně na součástky...

:)

jo jenomže to byl můj miláček a navíc byl ve stavu lepším naž výstavním
  • 0

#35 Honza

Honza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 274 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 4 March 2009 - 07:47:07

...ale co horší, tak se mi rozbilo všechno na levé straně foťáku nejde vytáhnout ten kolík co se jím foťák otevírá a když už ho otevřu, tak je celá našikmo a ta čepička je taky nakřivo a to kolečko na kompenzace a nastavení ISO je uprostřed prasklé a zaseklé

co myslíte dá se to opravit? dá se to opravit když si seženu druhý stroj na součástky? je to na vyhození?


Jak píše Jenda, opravit se dá všechno. Problém by mohl ale nastat v náhradních dílech. Když jsem kdysi potřeboval opravit Pentax ME Super (prasklá pružinka, bez které nefungovalo převijení filmu), tak mi ho v Brně na Kapucínském náměstí nechtěli opravit, protože ji neměli (musel tam být originál). Asi po roce jsem ji měl možnost vymontovat z Pentaxu, který sloužil na náhradní díly. Potom už nebyl problém si ji doma vyměnit.
  • 0

#36 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2,466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 4 March 2009 - 08:28:27

právě mi spadl z poličky!
otevřel se, takže mám osvícený film
ale co horší, tak se mi rozbilo všechno na levé straně foťáku
nejde vytáhnout ten kolík co se jím foťák otevírá a když už ho otevřu, tak je celá našikmo a ta čepička je taky nakřivo
a to kolečko na kompenzace a nastavení ISO je uprostřed prasklé a zaseklé


Myslím že to dokážu opravit. Přinejhorším v něm budeš mít kousek z MG nebo Program A nebo ME-F :)

Modrý či jinak barevný potah není problém, dají se koupit tady Cameraleather. Posílají i do Česka bez problémů a jsou velmi vstřícní. Výměna potahu je u většiny apaarátů velmi jednoduchá a může si ji udělat každý sám.

BTW: Právě včera jsem prodal zelenou repasovanou Yashicu FX-D.
  • 0

#37 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 4 March 2009 - 10:33:36

právě mi spadl z poličky!
otevřel se, takže mám osvícený film
ale co horší, tak se mi rozbilo všechno na levé straně foťáku
nejde vytáhnout ten kolík co se jím foťák otevírá a když už ho otevřu, tak je celá našikmo a ta čepička je taky nakřivo
a to kolečko na kompenzace a nastavení ISO je uprostřed prasklé a zaseklé


Myslím že to dokážu opravit. Přinejhorším v něm budeš mít kousek z MG nebo Program A nebo ME-F :)

Modrý či jinak barevný potah není problém, dají se koupit tady Cameraleather. Posílají i do Česka bez problémů a jsou velmi vstřícní. Výměna potahu je u většiny apaarátů velmi jednoduchá a může si ji udělat každý sám.

BTW: Právě včera jsem prodal zelenou repasovanou Yashicu FX-D.

já mám asi 400m od kolejí opraváře starších foťáků, tak se tam zajdu poptat a kdyby nic, tak bych zkusil využít tvé pomoci pokud bys mi teda pomohl...
  • 0

#38 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 4 March 2009 - 14:41:09

právě mi spadl z poličky!
otevřel se, takže mám osvícený film
ale co horší, tak se mi rozbilo všechno na levé straně foťáku
nejde vytáhnout ten kolík co se jím foťák otevírá a když už ho otevřu, tak je celá našikmo a ta čepička je taky nakřivo
a to kolečko na kompenzace a nastavení ISO je uprostřed prasklé a zaseklé


Myslím že to dokážu opravit. Přinejhorším v něm budeš mít kousek z MG nebo Program A nebo ME-F :lol:

Modrý či jinak barevný potah není problém, dají se koupit tady Cameraleather. Posílají i do Česka bez problémů a jsou velmi vstřícní. Výměna potahu je u většiny apaarátů velmi jednoduchá a může si ji udělat každý sám.

BTW: Právě včera jsem prodal zelenou repasovanou Yashicu FX-D.

já mám asi 400m od kolejí opraváře starších foťáků, tak se tam zajdu poptat a kdyby nic, tak bych zkusil využít tvé pomoci pokud bys mi teda pomohl...

tak 600 by mne to stálo
  • 0

#39 zorkiman

zorkiman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 110 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 March 2009 - 15:42:31

Ypres_bass > http://cm.aukro.cz/i...x_me_black.html
  • 0

#40 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 4 March 2009 - 16:59:26

to je teda smůla :lol:
ale s ohledem na cenu opravy bych to viděla na koupi staronového stroje
  • 0

#41 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 4 March 2009 - 17:10:39

je to pech
pokud nakupujes na ebay tak se podivej po ME Super a budes mit dalsi stroj na dlouhy cas...
Jak uz tu nekdo psal, novy kabatek se da koupit na cameraleather.com ja jsem tam nakupoval a parada. vypada to fakt mnamozne.

600Kc bych do toho nedaval - za tu cenu + si neco prihodis mas ten Super a jsi za vodou.

Nespadl ti i s objektivem?
  • 0

#42 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 4 March 2009 - 18:57:32

je to pech
pokud nakupujes na ebay tak se podivej po ME Super a budes mit dalsi stroj na dlouhy cas...
Jak uz tu nekdo psal, novy kabatek se da koupit na cameraleather.com ja jsem tam nakupoval a parada. vypada to fakt mnamozne.

600Kc bych do toho nedaval - za tu cenu + si neco prihodis mas ten Super a jsi za vodou.

Nespadl ti i s objektivem?

i se sklem!

ale sklu očividně nic není, závěrka je taky v pohodě - ten opravář říkal že asi není nic zlomeného, ale tím nárazem se rozsypal ten převíjecí mechanismus, takže by se to muselo rozebrat a zase složit a to je na tom to drahé - čas
  • 0

#43 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3,570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 5 March 2009 - 08:04:08

včera se ME-super bez objektivu vydražil v německu za 25€, to je s poštovným 41. Vzhledem k tomu, že je o pěknej kus vychytanější si nemyslím že to je nezaplatitelná částka.
  • 0

#44 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 5 March 2009 - 14:24:16

včera se ME-super bez objektivu vydražil v německu za 25€, to je s poštovným 41. Vzhledem k tomu, že je o pěknej kus vychytanější si nemyslím že to je nezaplatitelná částka.


nebo se mrkni na toto :

paladix

vcelku pekna cena.
  • 0

#45 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 4 June 2009 - 21:48:08

opět jsem doplatil na svoji unáhlenost - koupil jsem přes ebay poměrně výhodně (6+11GBP) v poslední chvíli ME super, ale pak jsem si všiml drobně napsaného "lightmeter is not working", ale jinak včechno je podlo popisu i fotky v moc dobrém stavu

jak moc je MEsuper bez lightmeteru použitelné? je to opravitelné? nebo budu mít foták na manuál?
  • 0

#46 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2,466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 5 June 2009 - 05:31:43

Počkej co přijde. Velice často se jedná o triviální závady nebo jen neznalost zacházení s přístrojem. A kdyby to opravdu nefungovalo, za ty peníze se hodí jako dárce náhradních dílů. ME super sice má manuální nastavení času, ale je to dost nepohodlné.
  • 0

#47 martin91

martin91

    Nováček

  • Předplatitel
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 21 July 2017 - 15:59:00

Ahoj vsem.

Mam dotaz k zasvecenym. Konecne jsem si poridil poradny fotacek tuhle ME. Ale, po natazeny pristroje se kompletne otevre cela zaverka. A tustane otevrena. Zrcatko je ale dule. Po stisknuti spouste se opet uzavre. Nejake naopak ne? :-) Nevite nahodou co s tim muze byt? Nove baterecky mam samozrejme. :-)


A ještě malý dotaz. At delam co delam redukci na m49 nemuzu nasadit. Proste ne a ne ji tam dostat. Takze zitra budu muset nejspíš fotit tu svatbu s Praktikou... blee.

Dekuju moc za pomoc i radu. :-)
  • 0

#48 martin91

martin91

    Nováček

  • Předplatitel
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 21 July 2017 - 16:04:19

Jeste jsem chtel rict ze, natahnu packu do prvni pulky a otevre se polovina zaverky - pote co se packa oper vraci zpet, se otevira i dalsi druha cast zaverky. :-)
  • 0

#49 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 24 July 2017 - 12:41:40

Pentax ME jsem měl a rychle jsem se ho zase zbavil,má to totálně elektronickou závěrku,která po desetiletích už prostě nebude šlapat jak má.Má to prioritu clony a čas si už po těch desetiletích co se vyráběl /1976-80/ dělá co chce.Obávám se,že tato výše popisována závada je už tak trochu mimo a nemá cenu to vůbec dávat opravovat,pokud by to někdo vůbec dokázal poštelovat! Ten můj si někdy dělal co chtěl a některé negativy byly málo exponované,potom třeba zase půlka filmu O.K. a najednou zase podexpozice...Rád jsem se ho zbavil a raději koupil výtečný MX! Je to čistě mechanický stroj,jako Praktica-ty mám čtyři a nikdy mě za 30 let nevypekly! Pokud Pentax,tak bych se poohlídnul po MX,K1000,starý dobrý Spotmatic pokud je zásoba skel M42...


  • 0

#50 dravec

dravec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 327 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 187

Publikováno 24 July 2017 - 17:03:42

Nemam poneti, co za problem by mohlo bejt s tim natahovanim Pentaxu ME, ale silne nesouhlasim s tim, co napsal vyse pepafotograf. Nasel jsem nedavno na ulici Pentax ME a zatim funguje perfektne. Krom toho mam ME Super a Super A a oba merej expozici naprosto presne. Pouzivam je na foceni diapozitivu. Mereni expozice v porovnani s tou Prakticou je ponekud jinde. Nerikam, ze fotaky nemaj narok na problemy, vzhledem ke stari...

 

S tim porouchanym ME bych zasel v Praze u Skody za p. Mastalirem a zeptal se ho, co si o tom mysli. Rika se o nem, ze je specialista na Pentax. Me opravil Spotmatica...


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních