Přejít na obsah


Fotka

Problem Paypal


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
66 odpovědí na toto téma

#1 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 29 leden 2008 - 14:34:23

Kolegove,

mam zoufaly dotaz. Neplatil ted nekdo z vas pomoci Paypalu? Probehlo vse bez problemu? Ucet jiz mam dlouho stejne jako paypalem overenou platebni kartu, kterou jsem naposledy pouzil pomoci paypalu v listopadu(platnos ma jeste temer rok). Nyni mi Paypal pri zadavani platby pise, ze nebyl schopen kartu autorizovat a platbu provest. Nesetkal jste se ted s tim nekdo? Za kazdou radu budu nesmirne vdecen.
  • 0

#2 fyziteor

fyziteor

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 leden 2008 - 14:39:25

Platil som vcera a vsetko slapalo bez problemov.
  • 0

#3 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 29 leden 2008 - 14:48:20

A jakou mate banku a kartu? Mam Ceskou sporitelnu a MasterCard?
  • 0

#4 Ondrej1

Ondrej1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 315 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 29 leden 2008 - 15:09:08

Česká spořitelna teď měnila limity na karty, psali o tom na webu a v servisu24, čili asi je potřeba je znovu nastavit.
  • 0

#5 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 29 leden 2008 - 15:10:06

Platil jsem shodou okolností dnes, včera i předevčírem. Taky Spořka a Mastercard, bez problémů. Ale všechno to byly položky do několika málo tisíc.
  • 0

#6 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 29 leden 2008 - 15:18:01

Taaak problem vyresen. Nebyl na me strane. Druha strana prekrocila nejaky limit tykajici se prani spinavych penez (Britanie) a musi cekat na overeni.... No pekne. Jen kdyby mi to paypal podal jinak... Takhle mi to porad jen psalo, ze ma karta nemuze byt autotrizovana, ach jo. To bylo zdeseni. Takze kdyz tak priste hledejte chybu i na druhe strane nejen na vasi.
  • 0

#7 ellis

ellis

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 71 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 leden 2008 - 21:37:52

Nemohl by mi tady někdo vysvětlit jak ten PayPal funguje? V souvislosti s e-bayem jsem o tom uvažoval , ale vůbec se v tom neorientuju. Díky, Ellis
  • 0

#8 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 29 leden 2008 - 22:42:05

Je to v podstate sprosta zprostredkovatelska platebni sluzba. Navic docela draha. Tedy pro prodavajicicho. Vy zaplatite castku, za kterou jste aukci vyhral (plus postovne atd.).
Jednoduse si vytvorite ucet a zaregistrujete si svoji platebni kartu (plne mezinarodne platnou, zadna Visa electron). Overeni probehne tak, ze vam z ni zkusebne strhnou castku 200 Kc, ktera je vratna. Proste si overi, ze ta karta fuguje. Muzete tam taky zadat svuj bankovni ucet prostednictvim IBAN cisla (to je zrejme nova moznost). Tam to probehne zcela stejne. Jak probehne tohle overeni, muzete jiz pouzivat svuj paypal ucet pro platby za zbozi.
V praxi se to da prirovnat k tomu, jako byste v zahranici zaplatil svoji platebni kartou. Akorat zde ty penize "platite" Paypalu. Paypal je navic vlastnen Ebay, takze je to cele provazane a to hlavne v USA a Velke Britanii. V Nemecku chce vetsina prodavajicich penize prevodem na ucet. Platba probehne jednoduse zadanim paypal uctu prodavajiciho (forma emailove adresy) a catsky. To je cele.
  • 0

#9 ellis

ellis

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 71 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 leden 2008 - 22:55:47

Díky, je to jasný. Kolik si za ten převod strhávají? Je to procento ze sumy nebo nějaká pevná částka? Předpokládám, že se jedná o normální bankovní převod z banky kupujícího do banky prodávajícího?
  • 0

#10 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 29 leden 2008 - 23:00:44

Myslím, že by bylo dobré ale zdůraznit ručení paypalu za transakce do určité (různé) výše. V tom halvně vidím jeho kouzlo.
  • 0

#11 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 29 leden 2008 - 23:58:57

Co se týče fungování.. tak při provázání ebaye a paypalu to je velmi jednoduché. Prodávající vám po ujasnění poštovného a balného pošle fakturku vytvořenou přes ebay, kde se přihlásíte, kliknete na placení přes paypal, to vás hodí na na stránky paypalu, kde se všechny potřebné údaje automaticky vyplní (ted si nejsem jistý, ale myslím že to je podle čísla vydražené položky nebo faktury.. naposledy jsem to dělal v říjnu). Není to nic složitého, jen je třeba umět anglicky.
Ověření kreditky je za 50Kč, ale tahle částka se vrátí zpět při první transakci takto ověřenou kartou - to jsem zrovna u jedné kreditky dělal minulý týden.
Ano je možnost použít bankovní konto, je třeba ale znát jeho IBAN číslo (u některých bank problém)... (to je pro mne novinka, ale je to fajn... karty mají většinou omezený denní limit)
Dále paypal převádí svým kurzem mezi placenou měnou a měnou ve které je vedená kreditka, samozřejmě není to zrovna v tom nejlepším kurzu jako by se dalo u nás sehnat.
Kupujícímu se nestrhává nic...
Prodávající mu se sundají nějaké (snad 4% procenta, což se děje i normálním obchodníkům při platbě kartou v obchodě, proto někde karty neberou) - s tím ale zkušenost nemám, zatím jsem na ebyi jen nakupoval.
------
Mimo paypal - převod z účtu na zahraniční učet přes IBAN číslo je v podání českých bank hotové utrpení v podobě nesmyslně vysokých poplatků a navíc to u většiny ani nejde udělat pomocí elektronického bankovnictví a je třeba dojít přímo na pobočku a tam dát příkaz. U mně to bylo vždy minimálně za 200Kč... a to jsem to zkoušel u tří bank...

Do ameriky se dá poslat peníze přes Western Union. Je to rychlé... ale drahééééé... taky s tím mám zkušenosti.

:) Jo hromadění majetku na karmě nepřidá.
  • 0

#12 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 30 leden 2008 - 00:33:59

1) Bez IBAN se nedají dělat přeshraniční bankovní transfery. (pokud tedy svůj neznáš, tak ti těžko bude někdo ze zahr. moct poslat peníze na účet)
2) ČS strhává snad 1 nebo 2% z částky, když převádíte peníze do zahraničí.. minimálně to však loni bylo 220Kč (= částka, kterou strhnou minimálně vždy (člověk by musel platit desetitisícové částky aby se dostal nad))
3) což u paypalu nejde.. tam bývá limit tuším do 500EUR
4) PayPal je při placení zboží na eBay asi nejlepší volba
5) němci ho docela využívají (možna ne němci přes fotografie.. stejně jako nechtějí posílat spotřební fotomateriál mimo Reich :) )
6) Při placení PayPalem mimo eBay se příjemci strhne cca 5-6% z částky (na což jsem párkrát dojel).
7) Pro příjemce peněz je proto dobré zaslat plátci tzv. "money request", kde přijde plátci nějaký odklikávací formulář jako při platbě PayPal u eBay. Ve výsledné částce je pak už započítán ten PayPal poplatek.
8) s kurzem měny u PP projistotu vždycky počítám +1Kč navrch než je aktuální kurz např. na seznam.cz.
9) PayPal se dá teoreticky používat i bez autorizované karty - dělal jsem to tak asi rok, protože jsem PP využíval zejména pro příjem peněz (kterými jsem pak platil dále).
10) Pro autorizaci karty je třeba si u své banky vyřídit povolení internetových obchodů pro tu kartu (stačí to základní - secure).
  • 0

#13 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 30 leden 2008 - 06:25:33

..... převod z účtu na zahraniční učet přes IBAN číslo je v podání českých bank hotové utrpení v podobě nesmyslně vysokých poplatků a navíc to u většiny ani nejde udělat pomocí elektronického bankovnictví a je třeba dojít přímo na pobočku a tam dát příkaz. U mně to bylo vždy minimálně za 200Kč... a to jsem to zkoušel u tří bank...

Do ameriky se dá poslat peníze přes Western Union. Je to rychlé... ale drahééééé... taky s tím mám zkušenosti. .


Minulý týden jsem platil za dražbu na ebay prodávajícímu do Němec převodem na účet přes IBAN. S oučtem u eBanky no problem, vyplnil jsem to odkliknul a druhej den byly prachy na oučtě toho germána. Ale ty poplatky!!! Masakr! To není služba ale lichva a krádež za bílýho dne! Místo 100 eurońů jsem přišel o 120!
Náklady na převod se dají sice sdílet, ale většina prodejců deklaruje dopředu, že je to Váš problém. Zlatej PayPal :)
  • 0

#14 ellis

ellis

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 71 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 leden 2008 - 09:35:34

Mimo paypal - převod z účtu na zahraniční učet přes IBAN číslo je v podání českých bank hotové utrpení v podobě nesmyslně vysokých poplatků a navíc to u většiny ani nejde udělat pomocí elektronického bankovnictví a je třeba dojít přímo na pobočku a tam dát příkaz. U mně to bylo vždy minimálně za 200Kč... a to jsem to zkoušel u tří bank...


Posílám bez problémů přes Servis 24 (Česká spořitelna) doma od počítače peníze do Německa. Je to za 2 dny na účtě a poplatek je jednotný 220.-Kč. Samozřejmě čím vyšší zasílaná částka, tím míň ten poplatek "navýší" kurz Eura. Kurz se ale stanovuje jako denní oficiální, je tedy menší, než kdekoliv ve směnárně, což je zase výhoda.
Ted jsem ovšem něco vydražil v USA a prodávající ale poslal pouze odkaz na "Pay now", kde je uvedena pouze adresa s možností platit přes PayPal, a zdráhá se poslat bankovní údaje, takže do toho budu muset asi jít. Bojím se práve toho kurzu.
  • 0

#15 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 2 březen 2008 - 22:45:23

Tak jsem právě chtěl platit a Paypal mi napsal toto:

This payment cannot be completed because your credit card has been denied by your credit card issuer. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. You may want to try using a different credit card or choose eCheck instead. To do this, please click the More Payment Options link.

Peníze na účtu jsou, karta ještě včera fungovala, platil jsem s ní přes paypal snad 20x. Platnost by měla mít ještě rok. Zítra zkusím do banky (CSOB) zavolat, ale nenapadá někoho už teď, kde by mohl být problém???? Není to to samé co se stalo Vladikovi?
  • 0

#16 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 3 březen 2008 - 00:29:19

Peníze na účtu jsou, karta ještě včera fungovala, platil jsem s ní přes paypal snad 20x. Platnost by měla mít ještě rok. Zítra zkusím do banky (CSOB) zavolat, ale nenapadá někoho už teď, kde by mohl být problém???? Není to to samé co se stalo Vladikovi?

Nepřešvihl si nějaký praštěný denní nebo tydenní limit karty?
  • 0

#17 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 3 březen 2008 - 08:21:51

Teď to najednou fungovalo, asi měl Phanny pravdu, že jim nejela nějaká ověřovací služba, nebo tak...
  • 0

#18 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 25 listopad 2008 - 22:13:55

Kolegove,
mam zoufaly dotaz. Neplatil ted nekdo z vas pomoci Paypalu? Probehlo vse bez problemu? Ucet jiz mam dlouho stejne jako paypalem overenou platebni kartu, kterou jsem naposledy pouzil pomoci paypalu v listopadu(platnos ma jeste temer rok). Nyni mi Paypal pri zadavani platby pise, ze nebyl schopen kartu autorizovat a platbu provest. Nesetkal jste se ted s tim nekdo? Za kazdou radu budu nesmirne vdecen.


Tak teď se mi právě stalo to samý. Proč k tomu krucinál nepodaj nějaký další vysvětlení? Jak jsi pak Vladiku zjistil, že to bylo tim limitem na straně příjemce? Dostals nějakej líbesbríf od paypalu, nebo na to přišel ten příjemce peněz?
  • 0

#19 Erik

Erik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 24 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 listopad 2008 - 23:06:51

Vážení, POZOR, POZOR, POZOR !
dovoluji si Vás upozornit, že se šíří podvodné emaily, operující s pojmem Paypal. Obyčejně je tam v angličtině napsáno, že je problém s kartou či s účtem a že se to napraví, nebo že to vyžaduje odklepnout adresu uvedenou níže. Myslím, že se tomu říká Phishing a je to způsob jak se dostat na vaše data nebo hesla a pod.
Tyto emaily mi byly podezřelé a poslal jsem je Paypalu na adresu spoof zavináč paypal.com a dostal jsem od nich poděkování s vysvětlením.

Takže pozor! Netvrdím, že to jsou výše uvedené případy, ale může to být.
Je tedy tady možnost poslat takový mail na výše uvedenou adresu. Mám zato, že jejich mail by na stejné adrese potvrdili, pokud by byl poctivý, ale ověřené to nemám. Podezřelé je dobré hned mazat (po případném přeposlání) pomocí shift + Del

S úctou a pozdravem Erik
  • 0

#20 Erik

Erik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 24 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 listopad 2008 - 10:00:21

Takto vypadá odpoved Paypalu po oreposlani podezreleho emailu, ktery jsem opet obdrzel:
Thank you for contacting PayPal.

We can confirm that the email you received was not sent by PayPal. The
fraudulent website this email directs you to contains a virus that has
circulated around the internet. If you have clicked on the link or
visited the site, your computer may have been infected.

Do not surrender any personal or financial information that may be
requested. If you have previously submitted this information, we suggest
you contact your issuing financial institution to report the incident.

For additional information regarding this virus, including how to
prevent the infection of or disinfect your computer, please contact your
anti-virus software or program provider.

If you have any further questions, please feel free to contact us again.

Sincerely,
PayPal Account Review Department

Erik
  • 0

#21 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 29 listopad 2008 - 09:34:36

..... převod z účtu na zahraniční učet přes IBAN číslo je v podání českých bank hotové utrpení v podobě nesmyslně vysokých poplatků a navíc to u většiny ani nejde udělat pomocí elektronického bankovnictví a je třeba dojít přímo na pobočku a tam dát příkaz. U mně to bylo vždy minimálně za 200Kč... a to jsem to zkoušel u tří bank...

Do ameriky se dá poslat peníze přes Western Union. Je to rychlé... ale drahééééé... taky s tím mám zkušenosti. .


Minulý týden jsem platil za dražbu na ebay prodávajícímu do Němec převodem na účet přes IBAN. S oučtem u eBanky no problem, vyplnil jsem to odkliknul a druhej den byly prachy na oučtě toho germána. Ale ty poplatky!!! Masakr! To není služba ale lichva a krádež za bílýho dne! Místo 100 eurońů jsem přišel o 120!
Náklady na převod se dají sice sdílet, ale většina prodejců deklaruje dopředu, že je to Váš problém. Zlatej PayPal :cry:


20Euro? tak to je palba, která mi ani nezní moc reálně...
Jak jsi měl zadán kód u poplatků? Pokud posíláš po EU, respektive po Eurozóně, NEprioritní platby v Eurech jsou v těch zemích přijímány jako domácí platby, tedy BEZ poplatků. V tom případě můžeš i platby z ČR v EUR posílat s kódem SHA (shared fee), tobě to něco strhne, příjemci nic. Ale už si banka nevezme nic navíc. Měl by ses vejít do tří stovek v pohodě, u většiny bank je to kolem dvou kil
  • 0

#22 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 19 leden 2009 - 21:34:44

Panove, neco bych rad vydrazil. Neni tu nejaka firma ktera by za me zaplatila na paypal coz vyzaduje prodejce?
  • 0

#23 kamil

kamil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 leden 2009 - 21:45:50

Já platil minulý týden a vše proběhlo ok , zkuste ji znovu autorizovat , ještě mě napadá , nepřekročil jste týdení výběrový limit.
  • 0

#24 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 19 leden 2009 - 21:52:06

To asi neodpovidate mne, ze? :wink:
  • 0

#25 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 leden 2009 - 21:58:12

Panove, neco bych rad vydrazil. Neni tu nejaka firma ktera by za me zaplatila na paypal coz vyzaduje prodejce?


www.zasilkovasluzba.com ?
  • 0

#26 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 19 leden 2009 - 22:00:45

Panove, neco bych rad vydrazil. Neni tu nejaka firma ktera by za me zaplatila na paypal coz vyzaduje prodejce?

potřebuješ na to nějaké papíry nebo potvrzení že potřebuješ firmu?
  • 0

#27 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 19 leden 2009 - 22:09:57

Nojo, potrebuju papiry s mym jmenem...
  • 0

#28 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 19 leden 2009 - 22:26:26

Nojo, potrebuju papiry s mym jmenem...

aha, tak to ti nepomůžu...
kdybys to jenom potřeboval zaplatit, tak ti to klidně já nebo mylsím i plno jiných lidí zacáluju (pošleš mi peníze a já ti to zpaypaluju), ale to ty asi nepotřebuješ
  • 0

#29 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 20 leden 2009 - 03:29:38

Mno vzhledem k jednoduchosti založení paypal účtu.. proč si ho nezaložíš? Jinak to totiž nejspíše nevyřešíš, pokud potřebuješ lejstro se svým jménem..
  • 0

#30 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 20 leden 2009 - 07:37:25

Mam jen firemni ucty, ale soukromy ne. A jde o soukromou vec....
  • 0

#31 kubik

kubik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 20 leden 2009 - 07:53:25

....Jednoduse si vytvorite ucet a zaregistrujete si svoji platebni kartu (plne mezinarodne platnou, zadna Visa electron)...


Visu electron muzete v klidu na paypalu pouzit. Sam mam jenom Electron. Dulezite jsou ty tri posledni cisla na zadni strane karty u vlastniho podpisu.
  • 0

#32 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 11 duben 2009 - 12:17:02

Pánové, registroval jsem se na paypal a chci ho začít užívat. Chtěl bych si poslat peníze na svůj paypal účet, ale pár věcmi si nejsem jist:

Co je to Transfer ID? To je specifický symbol, či variabilní, či co?

Beneficiary Name je předpokládám název majitele účtu, že?

A to číslo účtu je šíleně dlouhé - 00000000818809262700 - není něco z toho kód banky či něco jiného?(mají to u Unicredit bank).

Musím teď rychle něco zaplatit z ebaye, tož bych byl strašně vděčný za odpověď.
  • 0

#33 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 11 duben 2009 - 12:47:57

Tož nevi m jestli tě nějak špatně nechápu, ale pakliže chceš platit ebay aukci PayPalem, vůbec žádný prachy na PayPal účet neposíláš. Jdi do vyhraný aukce a klikni na paynow a pak už jen klikej až se proklikáš k přihlášení do PayPalu. Přihlaš se a kliknutím to zaplať...und das ist alles. PayPal ti sám strhne částku z tvýho účtu a převede ji na účet prodávajícího.

Jinak dlouhý číslo účtu bude asi IBAN. Mezinárodní bankoví kód tbýho účtu, měl bys ho někde mít. Transfer ID bude asi identifikační číslo danýho obchodu, ale jak říkám, neměl bys tyhle údaje vůbec potřebovat, k tomu ten PayPal právě je...
  • 0

#34 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 11 duben 2009 - 15:32:50

Pánové, registroval jsem se na paypal a chci ho začít užívat. Chtěl bych si poslat peníze na svůj paypal účet, ale pár věcmi si nejsem jist:

Co je to Transfer ID? To je specifický symbol, či variabilní, či co?

Beneficiary Name je předpokládám název majitele účtu, že?

A to číslo účtu je šíleně dlouhé - 00000000818809262700 - není něco z toho kód banky či něco jiného?(mají to u Unicredit bank).

Musím teď rychle něco zaplatit z ebaye, tož bych byl strašně vděčný za odpověď.


Na Paypal účet si samozřejmě prachy převést můžeš, ale vceku nevím, co by to mělo za výhodu. Při platbě přes paypal máš zúčtování transakce propojené přes platební kartu s tvým běžným účtem. Jednoduše řečeno, strhne se ti platba z účtu, stejně jako když platíš v krámu platební kartou.
  • 0

#35 fotojiri

fotojiri

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 84 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 11 duben 2009 - 22:48:24

Mimochodem, pro PayPal lze použít i kartu Visa Elektron, ale platí to pouze pro karty ČS (100%) a tuším ČSOB.
Jirka
  • 0

#36 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 12 duben 2009 - 08:50:38

Tož to jsem to celé nějak nepochopil já. Jak tam tu kartu zaregistruji a ověřím? Je to celé anglicky, sice jsou i jiné jazykové verze, ale žádnou neovládám. Mimochodem, mám jen blbé maestro a jsem jsem u GE - zmíněnou možnost jsem bral pro sebe jako neználka za nejsnazší.
  • 0

#37 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 12 duben 2009 - 09:13:47

Poslat si peníze na PayPal účet má význam třeba v případech, kdy máš na kartě limit. moje kartička má 5000Kč, takže pokud chci zaplatit přes PayPal částku vyšší než 5000Kč, mám smůlu, Ještě jsem to ale nepoužil, ta možnost tady není moc dlouho...
  • 0

#38 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 12 duben 2009 - 18:36:53

no jo, ale neni problem ze kdyz si na paypal posles prachy, ze ti to sebere 4% myslim?
U paypalu se plati za prichozi platby.
  • 0

#39 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 12 duben 2009 - 20:16:24

Tak to nevím, nějak hluboce jsem to nestudoval, zatím nebyl důvod, nemám odkud na PayPal účet převést větší částku 8-O :) 8-O :? Naštěstí bohužel...
  • 0

#40 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 12 duben 2009 - 20:34:11

Tak jsem právě chtěl platit a Paypal mi napsal toto:

This payment cannot be completed because your credit card has been denied by your credit card issuer. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. You may want to try using a different credit card or choose eCheck instead. To do this, please click the More Payment Options link.

Peníze na účtu jsou, karta ještě včera fungovala, platil jsem s ní přes paypal snad 20x. Platnost by měla mít ještě rok. Zítra zkusím do banky (CSOB) zavolat, ale nenapadá někoho už teď, kde by mohl být problém???? Není to to samé co se stalo Vladikovi?


Vypadá to, že jsi přešvihl týdenní limit karty, který se ti obnoví vždy z neděle na pondělí. Psal jsi to v neděli a v pondělí jsi psal, že už to funguje, takže to mohlo být tím.
  • 0

#41 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 12 duben 2009 - 20:45:29

Tak jsem právě chtěl platit a Paypal mi napsal toto:

This payment cannot be completed because your credit card has been denied by your credit card issuer. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. You may want to try using a different credit card or choose eCheck instead. To do this, please click the More Payment Options link.

Peníze na účtu jsou, karta ještě včera fungovala, platil jsem s ní přes paypal snad 20x. Platnost by měla mít ještě rok. Zítra zkusím do banky (CSOB) zavolat, ale nenapadá někoho už teď, kde by mohl být problém???? Není to to samé co se stalo Vladikovi?


Vypadá to, že jsi přešvihl týdenní limit karty, který se ti obnoví vždy z neděle na pondělí. Psal jsi to v neděli a v pondělí jsi psal, že už to funguje, takže to mohlo být tím.


nemusel nutne, on paypal ma take omezeny pocet transakci, toto se mi take stalo. Ale v jiny den, vyspal jsem se a druhy den v pohode. Asi zrovna v tu dobu tam platilo moc lidi
  • 0

#42 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 14 duben 2009 - 07:42:49

Tak jsem to asi vyřešil. To číslo účtu je ve skutečnosti 81880926/2700. A transfer ID je zpráva pro příjemce.
  • 0

#43 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 1 leden 2010 - 20:32:03

omlouvám se za dementní dotaz,

lze v ČR přijímat platby přes pay pal?
  • 0

#44 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 1 leden 2010 - 20:38:57

Určite áno, Pavlovi_P som posielal platbu a nesťažoval sa :)
  • 0

#45 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 1 leden 2010 - 20:41:16

tak fajn. svýho času to totiž prý nešlo. díky!

PS: teda... pavel na nějakou tu kačku nekouká, kdo ví zda ví že nemá :)
  • 0

#46 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 1 leden 2010 - 20:41:31

omlouvám se za dementní dotaz,

lze v ČR přijímat platby přes pay pal?


ano pouze pocitej s tim, ze se ti pri prichodu penez strhnou myslim 4% jako manipulacni poplatek (z toho paypal zije).
  • 0

#47 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 1 leden 2010 - 20:44:51

jj, OK, to je fér. ty peníze se pak eště nějak převádí na běžněj účet (když už jste tak sdílní, ať nemusím googlvoat)?
  • 0

#48 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 1 leden 2010 - 20:46:26

jj, OK, to je fér. ty peníze se pak eště nějak převádí na běžněj účet (když už jste tak sdílní, ať nemusím googlvoat)?


jj, mas tam volbu, zda chces prevest na bezny ucet, myslim ze so 3000Kc je tam nejaky poplatek (do 50Kc) a nad 3000 uz je to zadara. Akorat si pohlidej kurz za kterej ti to pujde na ucet, pokud to nemas v CZK ale jine mene.
  • 0

#49 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 1 leden 2010 - 20:50:39

uf uf , ztrácím se, ale už tuším. no budu se s tebou muset konečně někdy sejít, máš pro mě celou řadu informací!

DÍKY!
  • 0

#50 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 11 červen 2010 - 19:54:45

oživení staré diskuze

Vrátím se ještě k tomu nabití paypal účtu bankovním převodem. zkusil jsem si tam poslat trochu peněz a připsaly se mi na účet do několika dní, takže to funguje, a svítí mi tam celá odeslaná částka, možná se ty čtyři procenta stratěj někde jinde, prostuduju výpis.

Spíš by mě zajímalo, jestli s tím má někdo zkušenosti v praxi. Zjistil jsem totiž, že jsem si tam poslal moc málo :-D . Nevíte, jestli si to paypal dokáže zkombinovat se stržením zbytku částky z karty?

příklad:
limit na kartě 5.000Kč
paypal nabitý na 10.000Kč
aukce 12.000Kč.

když to koupím, zaplatí se to 10.000Kč z paypal účtu + 2.000Kč z karty? Abych někde něco neprokaučoval, jak my říkáme :) :) :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních