Přejít na obsah


Fotka

Jakou promítačku na diáky?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 phanny

phanny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 212 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 29 leden 2008 - 20:37:22

Momentálně mám nějakou Revue 150W za poštovné. Povedlo se mi ale koupit za pár euro tohle: http://www.bhphotovi...ku=30487&is=REG
které mi do ní nepasují, které ale pasují do promítačky rodičů, kteří mají stovky diáků z cest po světě, takže uvažuji o tom, že bych si pořídil alespoň trochu slušnou promítačku, do které by ty zásobníky pasovaly.

Takže, jakou? Na co koukat, co je důležité? Pouze na kinofilm, stední formát neplánuji.
  • 0

#2 Lavicka

Lavicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 143 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 30 leden 2008 - 10:25:54

Tohle vypadá jako standardní zásobník. Jinak bývá na projektorech páčka na přepínání mezi různými typy zásobníků - u páky ovládající zasunutí diáku před objektiv. Je to u obou typů, co mám (Braun, Leica).
Promítačka by měla být ve výtečném technickém stavu, hlavně bezchybný a přiměřeně hlučný mechanismus výměny diáků. Pokud posun spolehlivě nefunguje, je přístroj reálně nepoužitelný. Je to častý problém projektorů Pentacon - diáky se při výměně opakovaně zasekávají.
Pokud jsou staré diáky ve skle, může nastat problém při naklonění projektoru šikmo, kdy projektor nezvládně posun těžkého zásobníku. Braun to nezvládne ani na vodorovně.
Vhodné je i IR ovládání (neplete se kabel od ovladače pod nohama), alespoň u posunu vpřed a vzad.
A taky AF doostřování prohýbání diáků teplem.
Žárovka minimálně halogen 150, pro větší vzdálenosti projekce 250. Projektory s 50 W halogenem jsou nepoužitelné.
PL
  • 0

#3 Oscar76

Oscar76

    Nováček

  • Předplatitel
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 26 září 2008 - 22:02:34

A máte někdo zkušenost s tim, od jaké asi tak vzdálenosti je ta 250 W žárovka potřeba? Hodlám promítat tak na 3-4 m vzdálenost (v bytě, potmě). Předpokládám, že tam asi stačí ta 150tka.
  • 0

#4 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 28 září 2008 - 13:46:59

A máte někdo zkušenost s tim, od jaké asi tak vzdálenosti je ta 250 W žárovka potřeba? Hodlám promítat tak na 3-4 m vzdálenost (v bytě, potmě). Předpokládám, že tam asi stačí ta 150tka.


no ja promitam cca na 4 metry (v soucasnosti na zed) v byte - tam je 150W zarovka dostacujici - s tim ze lze mistnost i perfektne zatemnit.

Promitacku mam Leicu 150 - presny typ nevim, ale ma bowdenove ovladani a zaostrovani (neAF) s Colorplane P myslim (proste ten na nerovne diaky) a nestezuji si - koupil jsem ji v bazaru za 1000 + 500 za objektiv
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních