Přejít na obsah


Fotka

Magnifax 4a


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 ummagama

ummagama

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 1

Publikováno 16 únor 2008 - 09:04:26

Dobry den mam dotaz ohladom magnifaxu 4a. Ako dosiahnem aby ked zvacsujem z kinofilmu a mam maskovaci ram 30*40 nebola fotka z jednej strany orezana (tam kde je nosna tyc). Neda sa nejak nastavit kam premieta obraz vzhladom na tu tyc.
  • 0

#2 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 16 únor 2008 - 20:41:17

Fascinující!!! Právě jsem se vrátil z komory a na nemlich stejném zvětšováku jsem dělal 40x50 a bez jakéhokoliv "ořezu".
Nenapadá mě, jak by šel zvětšovák špatně sestavit, nebo jak by se dal umístit negativ tak, aby se stalo to, co popisujete...
Překontrolujte, zda máte v pořádku (a správně zasunutý) negativový rámeček a zda máte správně umístěný negativ.
Jakým objektivem zvětšujete? A jaký formát (negativu)?
  • 0

#3 IngKarelCheval

IngKarelCheval

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 237 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 16 únor 2008 - 20:54:14

To delas 105mm? To se pak nediv. Na M4a jde z kina udelat padesatkou 50*60 s rezervou.
  • 0

#4 ummagama

ummagama

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 1

Publikováno 16 únor 2008 - 21:35:55

No mam 50mm objektiv viem ye je to blbost ale naozaj sa mi to stalo a to som si isty ze ramik na negativ mam zasunutz az na doraz. Format kinofilm a naozaj som zufaly. Neviem preco ta tyc nie je naklonena ako na starsich modeloch to by potom asi nebol problem
  • 0

#5 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 17 únor 2008 - 12:04:14

Vyfoťte tu část zvětšováku s objektivem a měchem - nejlépe "z podhledu". Třeba na něco příjdeme...
  • 0

#6 ummagama

ummagama

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 1

Publikováno 17 únor 2008 - 12:09:33

Ok zajtra budem v komore tak sa to pokusim nafotit z roznych pohladov
  • 0

#7 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 17 únor 2008 - 12:50:25

Pentaxisto a dělal jsi to s rámem, nebo bez? On ten rám udělá docela dost, nemůže to být spíš použitím rámu?

Od tyče se taky s kinofilmem můžeš dostat jednoduše tak, že budeš zvětšovat mezi skly a negativ dáš blíž ke kraji. Sice využíváš té horší části optické soustavy, ale vem to čert .)
  • 0

#8 ummagama

ummagama

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 1

Publikováno 17 únor 2008 - 17:10:30

To ma tiez napadlo tak to mam v druhej fotokomore ale tam je problem dostat ten negativ vodorovne aby nebol sikmo.
  • 0

#9 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 17 únor 2008 - 17:42:09

Pavel_P: Ano, s rámem, a ještě k tomu s Ahelem, který je dost široký...
Obávám se, že ten zvětšovák je nějak blbě sestavený nebo je něco někam vysunuté. Po pravdě - neumím si představit co...
Nikdy se mi nic podobného nestalo - zvětšoval jsem od Anaretů po APO Rodagony a APO Componony HM od 40mm po 135mm (kino až 6x9), ve sklech i s plechovými maskami, s barevnou hlavou i kondenzorem a tento problém nikdy nenastal. Docela by mě zajímalo, jak se dá taková situace "vyrobit".
  • 0

#10 Acer

Acer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 455 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 251

Publikováno 17 únor 2008 - 18:17:00

Napadá mě jediná možnost: Rámeček se skly a šoupací maskovací plechy jsou posunuté na jedné straně.
  • 0

#11 ummagama

ummagama

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 1

Publikováno 18 únor 2008 - 20:40:06

No tak to vyzera ze problem bol s ramikom na negativ mam pocit ze bol z ineho meoptackeho zvacsovaku a tak som ho nahradil takym lepsim hlavne asi najnovsim od meopty resp poslednym so sklami a ked tam dam kino do stredu tak to krasne vykresli. A dakujem za postrehy bez nich by som na to neprisiel.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních