Přejít na obsah


Fotka

Ekologický provoz temné komory


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
69 odpovědí na toto téma

#1 abs

abs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 370 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 26 únor 2008 - 12:55:19

Tohle by bylo zajímavé jako samostatné téma - Ekologický provoz temné komory, nechce někdo otevřít vlákno?
  • 0

#2 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 26 únor 2008 - 13:58:47

Co na tom chceš řešit? :) Prostě chemii slejváš do kanystru a pak je zavezeš do zběrnýho dvora. To je celý :)
  • 0

#3 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 26 únor 2008 - 14:18:25

a tam si to nechaj i s kanystrem nebo se to někam vyleje?

Jak vědí, co v tom je a co s tím maj dělat?
  • 0

#4 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 26 únor 2008 - 14:21:31

jestli se pamatuju, tak na to maj zvl. boudu, do který dávají chemii, pošlu to s popisem, vývojka, ustalovač, ale nevím, jestli se něco nezměnilo a funguje to tak stále, příp. jestli není rozdíl, mezi jednotlivými sběrnými místy
  • 0

#5 ummagama

ummagama

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 1

Publikováno 26 únor 2008 - 14:47:49

Tak vazeni ide o to, ze ustalovac sa zbiera kvoli ziskavaniu striebra a vyvojku po dostatocnom zriedeni min 1:300 pre rodinal mozte s kludom vyliat do odpadu cisticka to zvladne. Samozrejme s vynimkou roznych hnusne organickych specialit ale tie v konfekcnych vyvojkach viac menej nevidiet. Myslim take ktore su v strasne malom mnozstve toxicke pre vodne zivocichy.
  • 0

#6 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 26 únor 2008 - 16:10:15

A další věc je šetření vodou ...
  • 0

#7 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 26 únor 2008 - 18:19:30

Velka ČOV by si tym nemala mat problem..najvacsie riziko chemikalie samozrejme predstavuju pre biologicky stupen cistenia, ale tomu obvykle este predchadza chemicka uprava, prave kvoli tomu, aby nedoslo k vyraznemu poskodeniu bakterii..takze bezne pouzivane a dostatocne zriedene fotograficke roztoky myslim netvoria pre beznu kanalizacnu siet (a nasledne vypsutenie do vodnych tokov) nebezpecenstvo
  • 0

#8 kalmir

kalmir

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 21 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 26 únor 2008 - 18:55:49

A hlavně nezapomínat v komoře zhasínat! :D
  • 1

#9 abs

abs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 370 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 26 únor 2008 - 19:32:06

Také jsem právě slyšel, že Rodinal zas takové ekologické riziko není, zvlášť když ho člověk trochu naředí s použitým přerušovačem. Ustalovač podle toho co jsem slyšel není ekologickým rizikem už skoro vůbec, sbírá se jak bylo řečeno kvůli stříbru. Naprotitomu vývojky s obsahem hydrochinonu nebo metolu prý docela svinstvo jsou (většina pozitivních vývojek, myslím). Takže ono možná to není jen o tom, co dělat s roztoky po použití, ale obecně jakou chemii vůbec používat...

Další věc je ta, že hromada odpadu jde přímo do řek, nikoliv přes čističku a pak teda jak to teda je.
  • 0

#10 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 26 únor 2008 - 19:55:21

K těm vývojkám - největší zlo asi budou přímo vyvolávací látky, ne? Co kdyby se do použité vývojky přidalo něco, co je spolehlivě zoxiduje, jsou produkty taky ještě tak škodlivé?
  • 0

#11 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 26 únor 2008 - 20:23:10

nechci moc remcat, ale na APUGu se kdysi nedávno objevila zmínka o tom, že neni moc dobrý lejt do odpadu ustalovač, protože stříbrné ionty v něm obsažené (jestli to teda chápu dobře) jsou prudce jedovaté pro bakterie v čističkách odpadních vod.... nevím.... já to všechno odděleně slejvám do PET flašek od limonád a nosím do sběrného dvora. tak moc práce navíc to není. a i kdyby to tam oni slili, zneutralizovali a pak nalili do stejnýho odpadu, jako můžu já doma, mám aspoň čisté svědomí.
  • 0

#12 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 26 únor 2008 - 20:52:28

My ve kole chodíme každý rok do čov v HK. podle vyjádření obslhy není problém vylít do kanálu ve vodě rozpustné látky kromě:

1)sloučenin a kovové rtuti
2) chelatonu

Několik gramů stříbrných iontů v redukčním prostředí pro ně asi problém opravdu není. Rtuť je vážný problém, neboť její obsah ve vzniklém kompostu jej degraduje z kvalitního hnojiva na chemický odpad určený ke skládkování.
Chelaton komplexuje kovy a asi ničí bakterie, o tom moc nevím.

Chelaton moc nepoužívám jen výjimečně na změkčení vody. Ale kdo dělá s destilkou, tak ho nepotřebuje. Co se týče rtuti tak s ní se v komoře nepracuje.
  • 0

#13 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 26 únor 2008 - 22:02:23

Jenom "ze vzpomínek":
Kdysi jsme elektrolyticky odlučovali stříbro z ustalovače v nemocnici. Jenže! Tenkrát se vyvolávalo ve stolitrových (a větších) tancích, ručně a starobylé RTG filmy obsahovaly stříbra habakuk. Tenkrát se to asi vyplatilo... Také proto, že elektrika byla za hubičku. Dnes se volají tenké emulze v automatech - troufám si tvrdit, že "produkce" stříbra je daleko daleko menší. A také se přechází na digi (!!!) a to od zubařů po obrovské RTG přístroje.
(Když nám říkali, že Japonci už mají zdigitalizováno skoro všechno - myslím tím na RTG pracovištích - domnívali jsme se, že je to z titulu japonského technologického zázraku. Pendrek! Likvidace fotochemie je tam za určitých okolností dokonce dražší, než ta samotná chemie. Možná s tím souvisí i ceny dnešních fotochemických materiálů, protože výrobci unisono tvrdí, že ne nepodstatnou část ceny tvoří "pokuty" za "pouštění ekozvěrstev" do životního prostředí... No, úplně bych jim nevěřil, ale není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu, že?! Jinak mám ekology rád a nechápu, proč "se ta kráva nechce bavit s Bursíkem".)
  • 0

#14 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 26 únor 2008 - 22:21:49

Asi proto že je to pěkný vůl :D
  • 0

#15 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 26 únor 2008 - 23:07:38

:D
  • 0

#16 hel1

hel1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 31 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 únor 2008 - 15:37:19

Já mám docela "vtipnou" příhodu z dob, kdy jsem začínala v 15-ti s temnokomornictvím. Šla jsem si koupit potřebné chemikálie do nejmenovaného fotoobchodu v Jihlavě a na otázku, co mám dělat s použitou vývojkou a ustalovačem, mi bylo odpovězeno, že neví, že oni to vylévají do záchodků.. :) . Což mi nebylo moc po chuti, tak jsem alespoň poprosila o adresu nějakého sběrného dvora...a co myslíte? Odpovědí mi byl pouze otravený a znechucený pohled na mou osobu, jakožto "šílenou ekologickou aktivistku". Takže od té doby až dosud leju chemikálie, řádně!!! zředěné!!! do záchodků... :D
  • 0

#17 hel1

hel1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 31 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 únor 2008 - 15:39:39

A propos...nevíte někdo adresu sběrného dvora, tady v Praze? :D
  • 0

#18 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 27 únor 2008 - 16:01:54

taky jsem teď trochu pátral, abych zlepšil svou eko-karmu a zjistil jsem, že to mám skoro pod nosem

Perucká 10

http://www.komwag.cz...ne-misto-komwag
  • 0

#19 hel1

hel1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 31 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 únor 2008 - 16:36:34

Díky moc! Taky koukám, že to nemám moc daleko.
  • 0

#20 Acer

Acer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 455 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 251

Publikováno 28 únor 2008 - 13:44:16

Když už jsme u toho odpadu, co děláte s krabičkama, kazetama a cívkama od filmů? Já to házím do krabice od stativu a za chvilku bude plná. Nějaké smysluplné využití mě nenapadá. Snad jedině z různobarevných kazet postavit sochu temnokomorníka.
  • 0

#21 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 28 únor 2008 - 14:21:08

taky jsem kladl podobný dotaz

http://www.temnakomo...9&view=previous

dole...
  • 0

#22 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 28 únor 2008 - 15:47:44

Ogaři, vaše starosti bych chtěl mět :(
  • 0

#23 hel1

hel1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 31 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 únor 2008 - 16:16:03

S tou sochou temnokomorníka je to dobrej nápad :lol:
...krabičky dávám do papíru, kazety s cívkama házím do směsnýho odpadu a
umělohmotný krabičky se mi tu shromažďujou a shromažďujou...taky nevim, co s tím... :(
  • 0

#24 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 28 únor 2008 - 16:23:43

kazety s cívkama nevyhazuju, kdyby jsem třeba dostal záchvat a koupil metráž :( .
  • 0

#25 hel1

hel1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 31 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 únor 2008 - 16:31:13

tak to se mě stát nemůže :lol: moje veškeré pokusy o navití metráže do kazet skončilo fiaskem - jsem holt levaso :(
  • 0

#26 termitxx

termitxx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 163 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 únor 2008 - 17:07:33

Jo jo to jsem si stou metráží říkal taky.Ale teď jich mám tolik, že bych si musel koupit aspoň kilometráž :(
  • 0

#27 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 28 únor 2008 - 21:41:38

...no, tak momentálně jsem odrazen, ale stejně je nevyhodím, zas tolik jich nemám, a když ony jsou takový hezoučký :(
  • 0

#28 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 4 březen 2008 - 16:07:50

S tou sochou temnokomorníka je to dobrej nápad :D
...krabičky dávám do papíru, kazety s cívkama házím do směsnýho odpadu a
umělohmotný krabičky se mi tu shromažďujou a shromažďujou...taky nevim, co s tím... :)


Tak těma já zásobuju Plzeňskou ZOO. Používají je na vylíhnuté pavouky a potřebujou jich strašně moc......
  • 0

#29 hel1

hel1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 31 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 březen 2008 - 19:12:37

hmm, to není špatnej nápad :) Zkusím se jít poptat do pražský zoo :D
  • 0

#30 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 5 březen 2008 - 01:11:58

plast.krabičky od filmů.. tzv. "filmovky" byly kdysi pro české drogové podsvětí jakýmsi měřítkem pro určení množství trávy. Standartně to bylo 200Kč za filmák (ale byl to celkem plevel). Tak jako se přešlo z analogu na digi, tak z filmáků se přešlo na zavírací sáčky a z fajek na skleněnky. Dnes již trávu nekouřím a filmáky používám na všemožný drobný materiál, na koření když jedem na čundr apod.
Kazety od filmů sbírám, jednou si s nima obložím stěny na WC.
  • 0

#31 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 5 březen 2008 - 01:29:32

..no když sme u toho, zbytky ze svitků se dají taky použít-ono se to hodí na rozbalovací dopisy:) samozřejmě nemyslím babičce:D
  • 0

#32 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 5 březen 2008 - 01:30:23

Hypnogene, ogaro, poslúchaj ty si taky patron jak sviňa, ale hádám, že si krapet mladší než já, protože když sem sa díval na tu cenu, kterú uváďáš, tož sa mi vytočili oči jak špatně vyřezanému svatému... dvě kila za filmovku??? No to svět nežral.
Kde sú ty doby, co sme si na vojně vytahovali zelí z napěchovanej mysím trojlitrovej flašky od oharkú, a každý ogara si dal co znésl....
No včilkaj ti raubířští paraziti nevijů co by za to chtěli!!! Když tak na to hledím, tož by sa to nazval kapitalismem nejhrubšího zrna a zervávání dělnické třídy z pěněz!!!
Tož nevím, kdyby mi onehdá někdo řekl takový peníz za takový prach, tož to by mysím aj zasukoval páteř. Šak toto sa přecej nedělá!!!
To sů dneskajc lidi, kerým nerozumím :)

Tož tak.
  • 1

#33 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 5 březen 2008 - 10:03:07

měl bych takovej dotaz, co uskladnění chemických látek v těch pytlíkách a butelích?
je na to nějakej požadavek na teplotu?
když jsem byl včera v komoře poslouchat rozhlasovou hru, tak jsem koukal na jedno místo, kdy by ten chemickej regál mohl být
je to pěkně u stropu, asi ve dvou metrech, aby na to následník nedosáhl
rozmezí teplot mi vycházi tak od 5°C do 24°C při (na dvacet) vytopené komoře
jinak sucho, vlhkost normální, možná při sušení barytů větší
  • 0

#34 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 5 březen 2008 - 10:15:32

myslím chemii k míchání vývojek a ustalovače, ne hotové produkty
  • 0

#35 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 5 březen 2008 - 15:25:38

Tak Radim se dotknul významějšího problému než ochrana přírody.
Pozor na děti. Můj chlapeček semnou v komoře rád pracuje a při tom třeba pipetuje.... Jak se divil, když nasál!!! Vyplachoval pusu pitem. Měl to trošku zásaditý, toxický jen velmi slabě, z ferrikyanidu. Selen a Thiomočovinu mu vůbec nedovolím!!
  • 0

#36 hel1

hel1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 31 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 březen 2008 - 15:51:33

to moje spolužačka ještě na střední se notně napila ustalovače ( byl to nastražený fór od spolužáka ) a měla pak docela problém s žaludkem :( no nicméně, myslím, že teď po těch letech už je cajk :D
  • 0

#37 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 5 březen 2008 - 16:21:07

to moje spolužačka ještě na střední se notně napila ustalovače ( byl to nastražený fór od spolužáka ) a měla pak docela problém s žaludkem :( no nicméně, myslím, že teď po těch letech už je cajk :D



No to je hodně blbej for......
  • 1

#38 hel1

hel1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 31 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 březen 2008 - 16:59:29

to moje spolužačka ještě na střední se notně napila ustalovače ( byl to nastražený fór od spolužáka ) a měla pak docela problém s žaludkem :) no nicméně, myslím, že teď po těch letech už je cajk :wink:



No to je hodně blbej for......


to teda je...ještě že to nebyla vývojka,ta je (jakákoli) mnohem horší
  • 0

#39 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 5 březen 2008 - 17:06:57

Jo, já byl ze svýho prvního vyvolávání tak zmatenej, že jsem začal přelejvat uprostřed volání chemii do všeho možnýho, až se kolemjdouší přítelkyně napila (naštěstí jen) přerušovače :) Slyším to ještě dneska :)
  • 0

#40 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 5 březen 2008 - 17:15:03

Jo, já byl ze svýho prvního vyvolávání tak zmatenej, že jsem začal přelejvat uprostřed volání chemii do všeho možnýho, až se kolemjdouší přítelkyně napila (naštěstí jen) přerušovače :wink: Slyším to ještě dneska :)



No z toho mam taky strach. Proto jsem zenu upozornil, ze jediny co se da pit v koupelne je Urqell (to nepije) a nic jinyho. Pokud by chtela pit vyvojku tak by asi neprezila.....
  • 0

#41 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 5 březen 2008 - 17:21:01

to moje spolužačka ještě na střední se notně napila ustalovače ( byl to nastražený fór od spolužáka ) a měla pak docela problém s žaludkem :) no nicméně, myslím, že teď po těch letech už je cajk :wink:



No to je hodně blbej for......


to teda je...ještě že to nebyla vývojka,ta je (jakákoli) mnohem horší


no to neni sporu. nektery jsou fakt dost strasny....
  • 0

#42 pepa

pepa

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)
  • LocationBílovice nad Svitavou
Reputace: 11

Publikováno 9 březen 2008 - 10:02:30

V tomto vláknu k mému překvapení převažuje názor, že se chemikálie dají vylívat do kanálu. Možná už to moderní ČOVky opravdu zvládnou. Včera jsem byl odevzdat v ekodvoře, a chtěli po mě peníze, což loni nechtěli. Za 15 litrů chemikálií jsem dal stovku. Znáte někdo opravdu fundovaný názor odborníka na věc? Nechci být škaredý na naši planetu, ale plánuju zvýšení produkce, takže z toho může být nezanedbatelná položka.

--
Pepa
  • 0

#43 LKM

LKM

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 261 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 9 březen 2008 - 11:57:56

Třídím sice odpad, ale chemikálie leju do vodovodu. ono to skutečně nevadí. Vodu z nádobí která obsahuje saponáty taky nosíte do sběrného dvora? V odpadu z domácnosti je mnoho věcí horších než fotochemikálie. nepropadejte ekohisterii.

Za starých časů existovalo ve fotografických receptech mnoho žíravin a jedů, dnes už tam nejsou, ani by vám je nikde neprodali. A chemikálie které lejete do odpadu, ku př. Rodinal který je ze všeho asi nejžíravější, jsou 100x zředěné.

Chemikálie pro pro cibachrome / ilfochrome poškozují vodovodní potrubí, proto se musí slévat do jednoho kanystru, tím se navzájem zneutralizují a pak už neškodí. O ničem jinékm podobném nevím.

Ustalovač se sbírá, ale v profesionálním provozu protože obsahuje stříbro, doma to nemá smysl a ani vám za něj nic nedají, protože koncentrace v amatérských ustalovačích bývá malá, nejsou dost vyčerpané a tím dost nasycené.
  • 1

#44 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 19 listopad 2008 - 10:36:03

no a dost jsem se divil, na to, že "moc nepracuju" je to jistě 50l chem. odpadu ročně, vývojky a ustalovače, v našem sběrným dvoře to berou bezplatně
odpad z komory mám do země, ne do kanalizace, tak je to nutný - co kdyby se země vedle našeho baráku najednou začala nějak vyvíjet a nakonec by se ustálila na kdovíčem :roll:
  • 0

#45 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 19 listopad 2008 - 11:10:59

no my máme na škole chemickou fakultu a vedoucí našeho fotoklubu tam učí - tak to necháváme na něm - on určitě ví co s tím
  • 0

#46 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 19 listopad 2008 - 11:42:53

tak to se mě stát nemůže :lol: moje veškeré pokusy o navití metráže do kazet skončilo fiaskem - jsem holt levaso :roll:


Co zakoupit navíječku metráže? Jde to pak i na denním světle, jsem s tímto způsobem nadmíru spokojen.
  • 0

#47 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 20 listopad 2008 - 13:01:13

tam bude nějaká kulišárna. Navinout kazety je jen otázka cviku. Hlavně nepoškrábat film. Popiš jak to děláš a to vyřešíme.
Časofotr
  • 0

#48 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 20 listopad 2008 - 20:15:03

Mě minule neudělalo vylití chemie do odpadu umývadla dobře. I když to bylo silně ředěné, měl jsem prostě potom takový vnitřní nepříjemný pocit. Takže teď mám sběrné kanistry (5l od destilky) a chystám se na sběrný dvůr. A mám lepší vnitřní pocit...
  • 0

#49 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 21 listopad 2008 - 19:30:13

Mě minule neudělalo vylití chemie do odpadu umývadla dobře. I když to bylo silně ředěné, měl jsem prostě potom takový vnitřní nepříjemný pocit. Takže teď mám sběrné kanistry (5l od destilky) a chystám se na sběrný dvůr. A mám lepší vnitřní pocit...


No ja nejsem uplnej eko fanatik, rodinal 1:100 do odpadu leju. Ale vetsinu ostatnich veci nosim do sberneho dvora. Slevani nedelam, uz jsem zazil sud na balkone, ktery se povazlive nafukoval. Clovek sice vi co tam nalil, ale PH odpadu fakt nezjistuju. Proto kyseliny zvlast, zasady zvlast. Sajrajty typu Dvojchroman tez zvlast. Pokusy s rtuti taktez zvlast a do specialni firmy. Ale zase to neprehanet.....
  • 0

#50 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 21 listopad 2008 - 20:27:32

No ja nejsem uplnej eko fanatik, rodinal 1:100 do odpadu leju. Ale vetsinu ostatnich veci nosim do sberneho dvora. Slevani nedelam, uz jsem zazil sud na balkone, ktery se povazlive nafukoval.

Myslím, že také nejsem fanatik, ale když to mohu udělat čistěji, tak proč ne. Ale máš pravdu - kanistry se nafukují, už budu muset do toho sběrného dvora opravdu vyrazit :wink:
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních