Přejít na obsah


Fotka

Kiev 88


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
239 odpovědí na toto téma

#201 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 27 říjen 2013 - 09:50:57

Kiev byl známej tím, že je potřeba mít 3 kusy: 1.na focení, 2. záložní až se 1. rozbije a 3. je v opravě. Pozice 1-2-3 se poměrně rychle mění.
  • 3

#202 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 27 říjen 2013 - 10:07:11

No mne odišla 88 v polovičke druhého filmu, utrhla sa tkanička, ktorá ťaha závierku, a nakoľko to bolo v dobe tesne po "nežnej", nikto mi to už neopravil, a tak stojí vystavený v skrini medzi pohármi ako ozdoba. Dobré skúsenosti však mám s ruskými, či ukrajinskými? Fedmi. S tými si občas z nostalgie rád zafotím, a zatiaľ mi všetky, ktoré mám (6ks) fungujú perfektne.
  • 0

#203 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 638 příspěvků(y)
Reputace: 1 301

Publikováno 27 říjen 2013 - 10:39:37


Prepáčte, ani ja nechcem nikoho onanovať :mrgreen: , len chcem upozorniť, že nedajú sa veci vytrhnúť z kontextu. To znamená, keď rozprávame o ruskej náture, tak do toho patrí okrem Kieva 80 aj vštko iné. Boľšoj teatr ale aj koncentráky na Kolime. Hmmm... ja som už o mojich pohnútkach všetko napísal.

A nevykaj mi. To si vyprosim.
( :) )



Prepáčte to nemôžem urobiť. Ja som staromódny človek a v mladosti som dostal dobrú výchovu. Pre mňa vykanie je prejavom úcty a rešpektu. A ako by som mohol tykať neznámeho človeka... a hlavne tu vo virtuálnom priestore ?
  • 0

#204 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 27 říjen 2013 - 11:57:27

Pokud má k tomu člověk takový osobní vztah, asi nezbývá, než to poslat do Araxu k opravě / přestavbě.
  • 1

#205 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 21 červenec 2015 - 09:20:47

Nevíte kde koupit či někdo nemáte kousek černé koženky co se s ní polepují fotoaparáty? Mám KIEV 88 a nemá na natahovacím/časovacím kolečku z boku tu koženku. Stačí mi 4x4cm.

Dočetl jsem se zde, že opravu Kievů v ČR asi nikdo nedělá. Platí to i pro vyčištění, mazání a kontrolu? Zdá se být funkční, ale prohlídku by určitě snesl.

Zatím u prvního svitku nectnost, že ozubení co přenáší otáčení svitku v kazetě ke konci "proklouzne" a je potřeba pokaždé posunout snad o 5mm ručně svitek na číslo snímku. Předchozí majitel mě na to upozornil.

Jinak je to nádherný fotoaparát, škoda, že tomu neodpovídá i technické provedení.

Díky.


  • 0

#206 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 350 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 21 červenec 2015 - 09:45:21

Kde vzít koženku ti neporadím, ale tohle stejný dotáčení filmu musím dělat i na mém Kievu 80. A jestli kontrolu stavu nebude chtít udělat pan Blažek, tak nemám tušení kdo to zvládne.


  • 0

#207 bourvil

bourvil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 21 červenec 2015 - 17:27:35

Nevíte kde koupit či někdo nemáte kousek černé koženky co se s ní polepují fotoaparáty? Mám KIEV 88 a nemá na natahovacím/časovacím kolečku z boku tu koženku. Stačí mi 4x4cm.

Dočetl jsem se zde, že opravu Kievů v ČR asi nikdo nedělá. Platí to i pro vyčištění, mazání a kontrolu? Zdá se být funkční, ale prohlídku by určitě snesl.

Zatím u prvního svitku nectnost, že ozubení co přenáší otáčení svitku v kazetě ke konci "proklouzne" a je potřeba pokaždé posunout snad o 5mm ručně svitek na číslo snímku. Předchozí majitel mě na to upozornil.

Jinak je to nádherný fotoaparát, škoda, že tomu neodpovídá i technické provedení.

Díky.

Ze zahraničních bych doporučil http://www.cameraleather.com/colors/ ale pro zamýšlený účel by to byla raketa (leda převléct celé tělo do nového pokud je třeba anebo by se to líbilo) z českých zdrojů snad zde http://www.fler.cz/zbozi?where=material&search=černá%20koženka ale je zase potřeba hledat jelikož fotoaparáty nejsou cílovou skupinou těchto materiálů


  • 0

#208 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 22 červenec 2015 - 07:12:56

Díky, na Flér kuknu, manželka tam už taky cosik kupovala.


  • 0

#209 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 22 červenec 2015 - 14:15:59

Na promazání, vyčištění zkus pana Kejvala z Nového Boru teď mi přes víkend rozchodil 2 měcháče, přetěsnil 2x záda mamči a cosik na Rolleju a bratru komplet za 600,-


  • 0

#210 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 22 červenec 2015 - 21:09:01

Tak pan Kejval do toho nejde, že to nezná. Zatím se na servis ozval jen Optimus servis Praha. Bral jsem nedávno od nich zrcátko do Flexaret.


  • 0

#211 kaiser

kaiser

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 23 červenec 2015 - 07:12:11

zkus p.Vítka z Terezína


  • 0

#212 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 23 červenec 2015 - 18:19:38

Ani pan Vítek do toho nejde :-(.


  • 0

#213 Jimmi

Jimmi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 srpen 2015 - 12:42:20

To nedotahování jednotlivých snímků do konce dost záleží na stavu kazety. Jak jde trochu ztuha, tak to těsně před koncem proklouzne na tom "useknutém" ozubeném kole.


  • 0

#214 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 12 srpen 2015 - 13:36:55

Já to koupil se čtyřmi kazetami a proklouzly všechny. Možná už to useklé kolečko v těle má ty zuby na konci ohlodané, ale když jsem se na to díval, vypadají OK.


  • 0

#215 Jimmi

Jimmi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 14 srpen 2015 - 09:30:53

Mně taky připadalo už opotřebované, ale pak se mi dostala do ruky jiná funkční kazeta a chovalo se to úplně jinak.


  • 0

#216 JaKuBe

JaKuBe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 53 příspěvků(y)
  • LocationKlatovy
Reputace: 4

Publikováno 17 srpen 2015 - 22:05:34

Zeptám se tady....Má někdo zkušenost s Kievem 88 v úpravě Hartblei? Na ebay se občas povalují a to něco málo co jsem o nich vyčetl značí, že spolehlivost takového přístroje je mnohem vyšší než původní sovětská konstrukce. Navíc mají vyměněný bajonet za ten z Pentacon Six, čili Zeiss skla...


  • 0

#217 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 638 příspěvků(y)
Reputace: 1 301

Publikováno 18 srpen 2015 - 07:50:09

Zeptám se tady....Má někdo zkušenost s Kievem 88 v úpravě Hartblei? Na ebay se občas povalují a to něco málo co jsem o nich vyčetl značí, že spolehlivost takového přístroje je mnohem vyšší než původní sovětská konstrukce. Navíc mají vyměněný bajonet za ten z Pentacon Six, čili Zeiss skla...

 

ano mam /aj/ Kiev 88CM Hartblei. spolahlivost je standardna, bajonet na P Six, s adapterom sa daju pouzit snadno aj stare Kiev80/88 objektivy. filove kazety aj stare aj nove. 


  • 1

#218 JaKuBe

JaKuBe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 53 příspěvků(y)
  • LocationKlatovy
Reputace: 4

Publikováno 18 srpen 2015 - 11:15:42

Zeptám se tady....Má někdo zkušenost s Kievem 88 v úpravě Hartblei? Na ebay se občas povalují a to něco málo co jsem o nich vyčetl značí, že spolehlivost takového přístroje je mnohem vyšší než původní sovětská konstrukce. Navíc mají vyměněný bajonet za ten z Pentacon Six, čili Zeiss skla...


ano mam /aj/ Kiev 88CM Hartblei. spolahlivost je standardna, bajonet na P Six, s adapterom sa daju pouzit snadno aj stare Kiev80/88 objektivy. filove kazety aj stare aj nove.
Takže zkušenosti dobré :-) Uvažuji do budoucna nějaký 6x6 aparát s výměnnými zády a tohle je jedna z možností. Původní Kiev 88 vcelku haní za jeho nespolehlivost. Zrovna tak Pentacon. Tahle verze, zdá se, by mohla uspokojivě fungovat. Na Hassyho nemám a nikdy mít nebudu. Jediná další alternativa je nějaká Bronica, ale o tom jinde.
  • 0

#219 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 638 příspěvků(y)
Reputace: 1 301

Publikováno 18 srpen 2015 - 12:07:13

 

 

Zeptám se tady....Má někdo zkušenost s Kievem 88 v úpravě Hartblei? Na ebay se občas povalují a to něco málo co jsem o nich vyčetl značí, že spolehlivost takového přístroje je mnohem vyšší než původní sovětská konstrukce. Navíc mají vyměněný bajonet za ten z Pentacon Six, čili Zeiss skla...


ano mam /aj/ Kiev 88CM Hartblei. spolahlivost je standardna, bajonet na P Six, s adapterom sa daju pouzit snadno aj stare Kiev80/88 objektivy. filove kazety aj stare aj nove.
Takže zkušenosti dobré :smile: Uvažuji do budoucna nějaký 6x6 aparát s výměnnými zády a tohle je jedna z možností. Původní Kiev 88 vcelku haní za jeho nespolehlivost. Zrovna tak Pentacon. Tahle verze, zdá se, by mohla uspokojivě fungovat. Na Hassyho nemám a nikdy mít nebudu. Jediná další alternativa je nějaká Bronica, ale o tom jinde.

 

 

 

je to na Vasom rozhoduti. na 6x6 este mozete pozriet tlr s vymennym objektivom Mamiya C2.. a C3.. ked chteme mat slr a lacny kvalitny fotoaparat, tak korigovat format na 6x7 a kupit Mamiyu RB67 - ovsem ak Vam nevadi mohutnost, rozmer a vaha. RB67 a objektivy kupite skutocne lacno, za taku cenu alebo aj lacnejsie ako Kiev88CM Hartblei

 

prajem Vam k tomu vela uspechov


  • 0

#220 JaKuBe

JaKuBe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 53 příspěvků(y)
  • LocationKlatovy
Reputace: 4

Publikováno 18 srpen 2015 - 17:17:57

Zeptám se tady....Má někdo zkušenost s Kievem 88 v úpravě Hartblei? Na ebay se občas povalují a to něco málo co jsem o nich vyčetl značí, že spolehlivost takového přístroje je mnohem vyšší než původní sovětská konstrukce. Navíc mají vyměněný bajonet za ten z Pentacon Six, čili Zeiss skla...

ano mam /aj/ Kiev 88CM Hartblei. spolahlivost je standardna, bajonet na P Six, s adapterom sa daju pouzit snadno aj stare Kiev80/88 objektivy. filove kazety aj stare aj nove.
Takže zkušenosti dobré Uvažuji do budoucna nějaký 6x6 aparát s výměnnými zády a tohle je jedna z možností. Původní Kiev 88 vcelku haní za jeho nespolehlivost. Zrovna tak Pentacon. Tahle verze, zdá se, by mohla uspokojivě fungovat. Na Hassyho nemám a nikdy mít nebudu. Jediná další alternativa je nějaká Bronica, ale o tom jinde.


je to na Vasom rozhoduti. na 6x6 este mozete pozriet tlr s vymennym objektivom Mamiya C2.. a C3.. ked chteme mat slr a lacny kvalitny fotoaparat, tak korigovat format na 6x7 a kupit Mamiyu RB67 - ovsem ak Vam nevadi mohutnost, rozmer a vaha. RB67 a objektivy kupite skutocne lacno, za taku cenu alebo aj lacnejsie ako Kiev88CM Hartblei

prajem Vam k tomu vela uspechov
Výměnné objektivy jsou jedna věc a druhá výměnná záda. Pro 6x7 bych musel zakoupit další zvětšovák, mám jen do 6x6, navíc mě čtverec baví a tak uvažují výše uvedené. Aparáty Mamiya jsou navíc už opravdu dost velké.... Ale to už jsem opravdu velmi OT
  • 0

#221 Magor235

Magor235

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
  • LocationBanská Štiavnica
Reputace: 0

Publikováno 14 prosinec 2015 - 14:16:20

Dobrý deň, mám nový kiev 88 a chcem sa opýtať tých čo ho majú či naťahujú uzávierku jedným ťahom alebo si až tak nevykrúcajú zápästie, niekde som čítal že sa to nesmie naťahovať prerušovane ale v návode to zrovna nebolo. Ďalej sa píše že je dobré si zvyknúť ho vždy natiahnuť po odfotení takže to znamená že ho mám aj odkladať natiahnuty? Mám k nemu aj mir 3b ale ten količek čo uvolní clonu je uvolnený a behá von a dnu a clona sa pohybuje hneĎ podľa toho ako ju nastavujem. Dá sa to spraviť alebo je to zbytočné náročné na financie? .... a Ďakujem :) 739Pb0f.jpg


  • 0

#222 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 350 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 14 prosinec 2015 - 14:38:21

Mám staroej Kiev 80, ale tohle je stejný - závěrku jsem si zvykl natahovat na jedno otočení, natahuji ji těsně před tím, než budu fotit, a kdybych náhodou nefotil, tak sundám kazetu s filmem a cvaknu naprázdno (nemám tušení, jestli je to správně, ale já to tak dělám) a Kiev odkládám nenatažený. Kolíček clony je jednoduchá oprava, kterou ti udělá každej servisák za akceptovatelnou cenu... a Dobré světlo přeji :)


  • 0

#223 Magor235

Magor235

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
  • LocationBanská Štiavnica
Reputace: 0

Publikováno 14 prosinec 2015 - 15:03:57

Ďakujem za odpoveĎ :) znie to rozumne, včera som pol hodinu špekuloval čo odfotím lebo mi ostala natiahnutá uzávierka a nechcel som ho tak odložiť a naprázdno som sa bal cvaknuť aby mi potom neostal zásobník na film s bielou značkou a foťák s červenou.. nevedel som či to môžem do seba potom založiť.. no proste sa bojím skúšať s ním čo sa dá a čo nie po tom čo som čítal na nete :D 


  • 0

#224 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 350 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 14 prosinec 2015 - 15:23:37

Ta značka je jen pamatovák - a já to teď nevim z hlavy, ale tuším, že červená na kazetě = odexponované políčko, červená na těle = natažená závěrka (ale to je vidět i pohledem do hledáčku/šachty, protože jinak není zrcadlo v pohotovosti, ale tohle nejspíš už víš ;) ) Nebo je to přesně obráceně (nemám teď Kieva po ruce), ale principielně je to takhle...

A s tím zkoušením co snese máš pravdu, je to citlivá mašinka, a nevím, kterej servisák je ochotnej opravovat závěrku...


  • 0

#225 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 350 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 15 prosinec 2015 - 11:35:36

Tak ti kecám, omlouvám se - bílá na těle = natažená závěrka, bílá na kazetě = políčko připraveno na expozici. A taky jsem si vyzkoušel natažení závěrky a opravdu to nezvládnu na jeden zátah...


  • 0

#226 Magor235

Magor235

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
  • LocationBanská Štiavnica
Reputace: 0

Publikováno 15 prosinec 2015 - 12:16:33

Vpohode, pochopil som ako si to myslel. No ja to zatiaľ naťahujem na jeden ťah ale musím si fakt vykrútiť zápästie a nebaví ma to tak. 


  • 0

#227 Tomo

Tomo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 2

Publikováno 2 duben 2017 - 08:18:32

Ak je medzi vami "kutil" s odvahou na opravu Kieva nasiel som videonavod a stranku venovanu opravam fotakov. je to www.fotoremontnik.ru

Na stranke ma uvedene, ze cez skype vie poskytnut konzultacie k opravam.


  • 0

#228 Amtrak

Amtrak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 81 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 2 srpen 2017 - 08:52:03

Sinchro na blesk je u Kieva od 1/30 a viac.

Nevím jak je to možné, ale blesk který jsem našel doma v krabici, je u mého Kieva synchonizován na všech čase závěrky od 1/2s až po 1/1000s.


  • 0

#229 Druidena

Druidena

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 2 srpen 2017 - 17:40:06

 

Sinchro na blesk je u Kieva od 1/30 a viac.

Nevím jak je to možné, ale blesk který jsem našel doma v krabici, je u mého Kieva synchonizován na všech čase závěrky od 1/2s až po 1/1000s.

 

V Sovětským svazu bylo halt i nemožný možný.


  • 0

#230 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 2 srpen 2017 - 20:03:29

Že odpáli blesk pri všetkých časoch ešte neznamená, že je synchronizovaný zo závierkou. Aj Pentagon Six odpáli blesk pri všetkých časoch, ale synchronizovaný je len pri 1/30, značka blesku, to znamená, že len pri tomto čase je bleskom vykryte celé políčko. To isté, trochu bližšie ku Kyjevu je Fed.


  • 2

#231 Druidena

Druidena

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 3 srpen 2017 - 10:57:38

Nechci se plést, ale jedinej fotoaparát na světě, kterej umí synchronizovat blesk při PLNÉM VÝKONU na 1/1000 s je Rollei 6008 s těmi nejnovějšími objektivy s centrální závěrkou PQS z 90. let. Je-liž tomu tak?


  • 0

#232 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 3 srpen 2017 - 11:29:18

moja bronica to vie pri 1/500s :) aj yashica 124 ;)


  • 0

#233 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 3 srpen 2017 - 11:37:38

... tady šlo asi o tu 1/1000, že. Jinak všechny moderní centrálky z principu umí (měly by umět) blesk ve všech dostupných časech.


  • 0

#234 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 3 srpen 2017 - 22:12:55

Kim má pravdu všetky moderné centrálne, aj flexarety to dokážu.


  • 0

#235 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 4 srpen 2017 - 15:24:31

Kiev 88 ma strbinovu zavierku a pre spravne snimanie s bleskom je potrebne dodrzat princip synchronizacie (pouzitelne su iba tie expozicne casy, kedy je aspon na kratky okamih odkryte cele poicko filmu), kym Zenza, Yashica 124, rolleiflex, Hasselblad 500 su vsetko aparaty s centralnou uzavierkou, kedy je pocas expozicie vzdy osvetlovane cele policko po celu dobu expozicie.

Chlapci, chlapci, hosi, hosi ....
:)


  • 0

#236 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 4 srpen 2017 - 16:37:35

Tak, tak, u centrálu akýkoľvek čas, u štrbiny len ten správny.


  • 0

#237 Tomo

Tomo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 2

Publikováno 18 leden 2018 - 07:59:10

Mam niekolko Kievov 88. Posledny co som kupil ma objektiv Volna  80 2,8. Rad by som sa s niekym podelil o nazor ohladom  ostrosti objektivov Volna 80  2,8 a starsieho Vega 2,8 90. Vyfotil som 2 zvitky s objektivom Volna a zda sa mi menej ostry ako stara dobra Vega.


  • 0

#238 Zee

Zee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 119 příspěvků(y)
  • LocationHolíč, Slovakia
Reputace: 38

Publikováno 18 leden 2018 - 14:32:34

Mam niekolko Kievov 88. Posledny co som kupil ma objektiv Volna  80 2,8. Rad by som sa s niekym podelil o nazor ohladom  ostrosti objektivov Volna 80  2,8 a starsieho Vega 2,8 90. Vyfotil som 2 zvitky s objektivom Volna a zda sa mi menej ostry ako stara dobra Vega.

To je úplne možné, mal som to rovnako, 80-tku poslal do sveta a potom čo som zrušil 3. kus 88-čky a predal ich na ND a kúpil RB76, som si 90-tku Vegu nechal a používam ju cez redukciu na Nikonoch (FM, D80 i D850) a jej ostrosť je parádna. Tu sa dá pozrieť: https://500px.com/ph...ser_id=13816513


  • 0

#239 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 23 leden 2019 - 15:40:00

Po 2 letech se dovolím podělit o zkušenosti se servisem od Araxu http://araxfoto.com/repairing/

Kiev 80 jsem tam posílal s velice nespolehlivou závěrkou (na 1/30 většinou projela uzavřená, na 1/2 se sekala úplně). Chlápek ji opravil a háklivé díly nahradil spolehlivými. Dále mi vyměnil matnici za hezky světlou se zaostřovacím klínem, udělal CLA a vylepil mi vnitřek sametem. Kdybych neměl ve výbavě luxusní VEGA 120/2.8 s kieváckým bajonetem, tak bych si nechal u aparátu ještě předělat bajonet na P6 objektivy.. ale při porovnání Biometaru 120 a té Vegy jsou kvalitativně egal, přičemž rozměrově/hmotnostně skoro 3:1.

tedy:

Shutter mechanism repair - $59 
Complete CLA (cleaning, lubrication, adjustment) - $45 
Focusing screen replacement to brightest - $30 
Flock camera body interior - $5 

+ Pošta vč. pojištění 38 USD

 

Protáhl jsem tím cca 30 filmů a problém se závěrkou se sice objevil jednoho svitku (polovina snímků), když jsem fotil v chladném ránu po dlouhé nečinnosti aparátu. Řekl bych že u něj bude platit podobně jako u P6 nutnost jednou za čas "procvakat", aby pak hezky chodil :) Co už.

 

Takže jinak za mě (za ty prachy) spokojenost, rychlost služby dobrá, clu jsme se nějak vyhnuli z titulu "camera from repair" a jediný voser byl snad jen poplatek za převod měny, neb Arax nepodporuje(val) karty/PayPal.

 

No nicméně po návratu foťáku jsem řešil ještě jeden error, který však byl způsoben mou neinformovaností. Při čase 1/2 se závěrka pořád zasekávala. Ale dělal jsem chybu, že jsem u delších časů nedržel spoušť sepnutou po celou dobu otevření závěrky. Vůbec jsem o tomto pravidle nevěděl (ani netuším, zda to mají jiné fotoaparáty podobně), každopáadně u KIEVů je to dle Araxu nutnost. viz. http://araxfoto.com/...iev-88_dont.pdf (zbylá pravidla mně byla známá). Tímto dělám osvětu a přeji hezký den a hezké fotografie ;)


  • 2

#240 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 23 leden 2019 - 19:27:22

Po 2 letech se dovolím podělit o zkušenosti se servisem od Araxu http://araxfoto.com/repairing/

Kiev 80 jsem tam posílal s velice nespolehlivou závěrkou (na 1/30 většinou projela uzavřená, na 1/2 se sekala úplně). Chlápek ji opravil a háklivé díly nahradil spolehlivými. Dále mi vyměnil matnici za hezky světlou se zaostřovacím klínem, udělal CLA a vylepil mi vnitřek sametem. Kdybych neměl ve výbavě luxusní VEGA 120/2.8 s kieváckým bajonetem, tak bych si nechal u aparátu ještě předělat bajonet na P6 objektivy.. ale při porovnání Biometaru 120 a té Vegy jsou kvalitativně egal, přičemž rozměrově/hmotnostně skoro 3:1.

tedy:

Shutter mechanism repair - $59 
Complete CLA (cleaning, lubrication, adjustment) - $45 
Focusing screen replacement to brightest - $30 
Flock camera body interior - $5 

+ Pošta vč. pojištění 38 USD

 

Protáhl jsem tím cca 30 filmů a problém se závěrkou se sice objevil jednoho svitku (polovina snímků), když jsem fotil v chladném ránu po dlouhé nečinnosti aparátu. Řekl bych že u něj bude platit podobně jako u P6 nutnost jednou za čas "procvakat", aby pak hezky chodil :) Co už.

 

Takže jinak za mě (za ty prachy) spokojenost, rychlost služby dobrá, clu jsme se nějak vyhnuli z titulu "camera from repair" a jediný voser byl snad jen poplatek za převod měny, neb Arax nepodporuje(val) karty/PayPal.

 

No nicméně po návratu foťáku jsem řešil ještě jeden error, který však byl způsoben mou neinformovaností. Při čase 1/2 se závěrka pořád zasekávala. Ale dělal jsem chybu, že jsem u delších časů nedržel spoušť sepnutou po celou dobu otevření závěrky. Vůbec jsem o tomto pravidle nevěděl (ani netuším, zda to mají jiné fotoaparáty podobně), každopáadně u KIEVů je to dle Araxu nutnost. viz. http://araxfoto.com/...iev-88_dont.pdf (zbylá pravidla mně byla známá). Tímto dělám osvětu a přeji hezký den a hezké fotografie ;)

 

Mam naprosto stejnou zkusenost, pred rokem a pul sem tam poslal Kiev 88 s kievackym bajonetem, zaverka se mi v tatrach kousla uplne a nechodila...za opravu sem zaplatil 60 dolacu + sem si nechal poslat este jedny zada navic...kiev dodnes chodi jak ma... a opravoval sem ho uplne ze stejneho duvodu... vega 120mm f2.8 ... mam sice i redukci na six ale nechodi mi to se sixem nejak dobre... kiev do dneska beha paradne ... akorat ti davam za pravdu, je treba s nim obcas zacvakat naprazdno ... nesmi lezet v supliku


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních