Přejít na obsah


Fotka

Meogon vs. Rodenstock


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 Thomas

Thomas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 79 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 březen 2008 - 16:35:34

Dotaz ? Mohu koupit Meogon 2,8/50 za cca. 1000Kč - plus nějaké foto doplňky. Má to význam nebo mám šporovat do prasátka a sečkat na Rodenstock. Díky za info.
  • 0

#2 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 10 březen 2008 - 16:51:53

klidně do něj jdi
  • 0

#3 Thomas

Thomas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 79 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 březen 2008 - 16:55:33

To jo jsem asi 99% rozhodnutej, ale jde mi o to jestli to nebudou vyhozeny prachy. Takže spíše jestli poznam rozdíl proti Anaretu když max. bude 30x40. Tož tak. (Asi jsem to blbě nazval:roll: )
  • 0

#4 LKM

LKM

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 261 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 10 březen 2008 - 17:43:49

Asi mě tu budou všichni nadávat ale mě by Anaret úplně stačil. Pokud máš možnost vyzkoušej Meogon, než ho koupíš.

A pokud Rodagon, tak význam má podle mého názoru jenom APO-Rodagon. Já mám podobný, Schneider APO Componon.

Význam měl pro velkoformátové barevné fotky s málo zacloněným objektivem, ty už ale nedělám, vybavení jsem prodal.

Dělám jen černobílé fotky 30x40 a tam by mi zacloněný na 8 stačil každý 4 čočkový objektiv. APO Componon používám, škoda prodávat se ztrátou tak krásný a drahý objektiv, ale příliš velký praktický význam to asi nemá.
  • 0

#5 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 10 březen 2008 - 17:53:14

jestli se dá za získanou cenu zase nabídnout k prodeji, tak to vezmi, vyzkoušej a pak nech doma, nebo prodej dál - nevím, jak jsou tyhle meogony v kursu
  • 0

#6 Thomas

Thomas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 79 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 březen 2008 - 18:11:05

Asi mě tu budou všichni nadávat ale mě by Anaret úplně stačil. Pokud máš možnost vyzkoušej Meogon, než ho koupíš.

A pokud Rodagon, tak význam má podle mého názoru jenom APO-Rodagon. Já mám podobný, Schneider APO Componon.

Význam měl pro velkoformátové barevné fotky s málo zacloněným objektivem, ty už ale nedělám, vybavení jsem prodal.

Dělám jen černobílé fotky 30x40 a tam by mi zacloněný na 8 stačil každý 4 čočkový objektiv. APO Componon používám, škoda prodávat se ztrátou tak krásný a drahý objektiv, ale příliš velký praktický význam to asi nemá.

Pravě nemám možnost žádnýho testíku, pokud by to šlo tak bych Vás tu neprudil a spolehl se na vlastní kukadla :? . Ale kolektivní alibismus taky není uplně špatný :wink: . Spíš mi šlo o to jestli s tím někdo nedělal, nemá doma apod.
  • 0

#7 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 10 březen 2008 - 18:44:21

nechci bejt trapnej, ale zrovna tyhle zvětšovací skla, a meogon obzvlášť, se tu už drbaly nejmíň ve dvou vláknech....
  • 0

#8 Thomas

Thomas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 79 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 březen 2008 - 18:50:33

nechci bejt trapnej, ale zrovna tyhle zvětšovací skla, a meogon obzvlášť, se tu už drbaly nejmíň ve dvou vláknech....

Klidně buď ....ja budu prozměnu slepej :? , když to tady dám do vyhledávače tak mi to minimaxně vyhlodá "Čištění Anaretu". Ale můžu se mejlit a v tom případku prosím o link a Admina o "Close..." :wink:
  • 0

#9 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 10 březen 2008 - 19:00:07

Já Meogon 50/2,8 mám a jsem s ním naprosto spokojenej. Jsou sice různé zvěsti, že jsou mezi nimi velké rozdíly, možná, že je to pravda, nicméně za zkoušku by to stálo. Rodenstocky velmi zlevnili, ale pořád tě vyjdou minimálně na dvojnásobek uvedené částky, spíše více. Osobně bych to zkusil, jsou i Meogony, které se tak mimořádně povedly, že se blíží Rodenštokům - a to se vyplatí :wink:
  • 0

#10 LKM

LKM

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 261 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 10 březen 2008 - 20:43:58

Ono se tu mluví o Rodenštokách ale i Rodenstock má řadu objektivů různé ceny a kvality.

Od tříčočkového tripletu který je z principu horší než anaret (Meopta měla tříčočkový Mirar ten už se nedělá), přes čtyř a šestičočkové objektivy, které jsou opticky obdobou Anaretu, Belaru resp. Meogonu, až po APO-Rodagon, jehož obdobu Meopta snad zatím nemá (?).

Vyzkoušet rozdíly mezi Anaretem, Meogonem a APO objektivem by bylo před drahou koupí namístě - záleží na tom co s tím chcete dělat, nemusíte ani žádný rozdíl poznat.

Na barevné fotce na Ilfochromu 50x60cm APO-Rodagon nebo APO-Componon oproti Anaretu poznáte, to ano. Já jsem měl před APO-Compononem dlouho Belar 105, Anaret 80 a Anaret 50 a na černobílých fotkách 13x18 nebo 18x24 které jsem tenkrát dělal rozdíl nevidím.

Ale třeba :D :wink: 8-O :? blbě vidím.
  • 0

#11 Vladimír Milata

Vladimír Milata

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 44

Publikováno 10 březen 2008 - 21:15:41

já mám meogony a garantuju, že do zvětšení 30 x 40 cm nikdo nic nepozná..kreslí v celé ploše super a pokud budeš clonit od 8 vejš, tak ti do papíru vyřeže díru ( obrazně )..:wink:
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 březen 2008 - 21:34:13

nechci bejt trapnej, ale zrovna tyhle zvětšovací skla, a meogon obzvlášť, se tu už drbaly nejmíň ve dvou vláknech....

Klidně buď ....ja budu prozměnu slepej :? , když to tady dám do vyhledávače tak mi to minimaxně vyhlodá "Čištění Anaretu". Ale můžu se mejlit a v tom případku prosím o link a Admina o "Close..." :wink:


No slepej do budoucna nebuď. A hledej dúkladně. Já např. do vyhledávání zadal "meogon" a relevantní téma mi to našlo. Konkrétně téma "Testování zvětšovacích objektivů", kde se mimo jiné Pentaxista o Meogonu zmiňuje.
  • 0

#13 Thomas

Thomas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 79 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 březen 2008 - 22:52:02

Tak jsem se vratil z temnice a porad ne a ne najit to rel...tema. Tak skousim a porad nic. hm... Uz to mam, ja pro vyhledavani pouzival vzdy nahore Search nenapadlo mne ze je tu nejaka rozsirenejsi moznost viz. Hledat. :?
Takze omluva panove: :wink: Lukas_87 ; Notorius
  • 0

#14 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 11 březen 2008 - 07:41:08

Tak jsem se vratil z temnice a porad ne a ne najit to rel...tema. Tak skousim a porad nic. hm... Uz to mam, ja pro vyhledavani pouzival vzdy nahore Search nenapadlo mne ze je tu nejaka rozsirenejsi moznost viz. Hledat. :?
Takze omluva panove: :wink: Lukas_87 ; Notorius


však v pohodě, každej z nás se učí, žejo .)
já třeba jako úplně první něc udělal to, že jsem pročetl úplně všechno, co tu je, včetně toho, čemu sem nerozumněl :D
  • 0

#15 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 11 březen 2008 - 11:08:49

paladix

tady je za už docela slušnou cenu. A do papíru ti vyřeže díru už na f5,6:) Navíc uživatelský komfort je o něco lepší, což je sice věc, kterou spousta lidí považuje za nepotřebnou, ale ono když se dělá lepším nástrojem, hned to ide líp od ruky..
  • 0

#16 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 11 březen 2008 - 16:25:12

dovolil bych si "test" ze své vlastní zahrádky:anaret 90/4.5 / meogon 80/4,5

Jak je vidět, až na určitý rozdíl v mikrokontrastu není ve zvětšenině téměř rozdíl. Jde o 10cm výřez z teoreticky 60x70 fotky. (z 6x7 tuším hp5) Testoval jsem proti tomu i Rodagon a ač byl nejlepší, rozdíly zase nebyly nikterak dramatické, tudíž jsem zůstal u Anaretu. Otázkou je, jestli jsem na Anaret neměl mimořádné štěstí, jak už to občas bývá... Osobně bych si tedy počkal na Rodagon, ale na druhou stranu, tisíc korun není zas až tak moc...
  • 0

#17 Thomas

Thomas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 79 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 březen 2008 - 19:31:48

Tak děkuji všem za moudra :-P , rozhodnutí padne po víkendu.
  • 0

#18 Alibaba

Alibaba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 14 březen 2008 - 09:48:34

...prozměnu z mého soudku.
Zvětšoval jsem z kina Anaretem, Meogonem, Rodagonem i El-Nikkorem. Na zvětšenině 30x40 je rozdíl mezi Anaretem a Meogonem patrný značně. Čím víc se zvětšuje, tím hůř pro Anaret. Krom mikrokontrastu jsou zásadně postižené vnější partie, tzn. okraje a rohy fotky. Z Anaretu jsou skutečně nezkousnutelné - zejména, je-li srovnání s Rodagonem nebo El-Nikkorem.
  • 0

#19 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 14 březen 2008 - 10:01:17

Z toho plyne jediné - nesrovnávat :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních