Přejít na obsah


Fotka

Kamery - 8mm, super 8


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
391 odpovědí na toto téma

#251 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 24 leden 2010 - 19:25:51

Mám pocit že clona se otáčením kolečka nemění, je to problém? Nebo to není vidět a je to v pořádku?
  • 0

#252 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 24 leden 2010 - 19:29:39


Tak to bohužel. On není tak zběhlej aby si měřil. Je to vyloženě amatér kterej se o to začíná zajímat.Musím mu sehnat mašinku která bude na 100% jinak ho to hned z kraje odradí.


Pak by ale byla asi lepší nějaká jednoduchá kazetová super 8... Tam se najde dost přístrojů na obsluhu vyloženě jednoduchých :-)


Nojo ale kde pak sehnat kazety?a jak je doplňovat.To taky není sranda.myslím že qarcka by byla akorát
  • 0

#253 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 24 leden 2010 - 19:33:45

Nojo ale kde pak sehnat kazety?a jak je doplňovat.To taky není sranda.myslím že qarcka by byla akorát


No je to něco za něco :-) Kazety koupíš běžně od Kodaku - cca 15-16Euro za kus (PLUS-X nebo TRI-X) nebo se naučit plnit ty rozebíratelné, Wittner dodává mimochodem v metráži Fomu R100 už nařezanou na 8mm. U té metráže se cena nijak výrazně neliší od klasické DS8, musíš se to ale naučit plnit...
  • 0

#254 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 24 leden 2010 - 19:36:37

Golfista - tusim ze to neni videt
  • 0

#255 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 24 leden 2010 - 19:38:17

Když přepnu na manuál, tak se clona zavře a na nic nereaguje. Ručička se přesune na druhou stranu.
Ale po vložení, provizorní baterie se zavírá a otvírá, podle toho jak do toho posvítím baterkou. Mohla by teda automatika fungovat?
  • 0

#256 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 24 leden 2010 - 19:47:47

Když přepnu na manuál, tak se clona zavře a na nic nereaguje. Ručička se přesune na druhou stranu.
Ale po vložení, provizorní baterie se zavírá a otvírá, podle toho jak do toho posvítím baterkou. Mohla by teda automatika fungovat?


minimalne bych to s provizorni baterkou a automatikou zkusil...
podle popisu na strankach meopta co posilal vyse RED ma kamera CdS ... tak by to mereni mohlo byt i plus minus (v ramci pruznosti filmu) dostatecne presne...
  • 0

#257 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 24 leden 2010 - 19:52:26

musíš tou páčkou pomalu jet od zn auto ke zn .manual v hledáčku ten terčík jede od clony2,8 k cloně 16 a zastavíš proti vyznačené cloně/v hledáčku/kterou chceš použít.
  • 0

#258 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 24 leden 2010 - 20:02:49

golfisto:nesmíš tu páčku přepnout na manuál,ale pohybovat s ní mezi zn.auto-manuál.dej tam baterku 1,35 a jeď na auto ten expozimet je dobrý, lepší jak selen u kvarcky já obě kamery mám,když jsem před 15 lety končil,tak jsem z 80 proc.používal tu admiru....byla mi nějak víc sympatic.
  • 0

#259 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 24 leden 2010 - 21:21:16

Tak bych rád odzkoušel funkčnost kamery. Nenajde se někdo kdo mi pošle jeden film? Rád to na srazu, nebo i klidně před ním zaplatím. Je mi blbé kupovat to v e-shopu a platit vysoké poštovné s dobírkou.
  • 0

#260 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 leden 2010 - 01:46:01

Nenajde se někdo kdo mi pošle jeden film?


Rad bych, ale a] jednak nemam nic ve 2x8 mm b] v mem pripade misto postovneho v CR bys platil navic jeste postovne z Anglie ;-)

Pokud se dostanes do Hradce, mela by pomoct prodejna Foma (funguje v Hradci jeste? nemyslim fabriku, ale prodejnu), pripadne u Skody ho mivaj bezne...
  • 0

#261 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 25 leden 2010 - 18:27:15

Nenajde se někdo kdo mi pošle jeden film?


Rad bych, ale a] jednak nemam nic ve 2x8 mm b] v mem pripade misto postovneho v CR bys platil navic jeste postovne z Anglie :D

Pokud se dostanes do Hradce, mela by pomoct prodejna Foma (funguje v Hradci jeste? nemyslim fabriku, ale prodejnu), pripadne u Skody ho mivaj bezne...


Prodejna je zrušená.
Ale to nic.
Vadilo by dát do té kamery místo 1,35 V baterii 1,5 V?

A pak bych potřeboval vysvětlit, jak pracovat s expozimetrem sverdlovsk 4 a tou mojí kamerou. Ale prosím strašně jednoduše. Děkuji.
  • 0

#262 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 25 leden 2010 - 19:48:46

A pak bych potřeboval vysvětlit, jak pracovat s expozimetrem sverdlovsk 4 a tou mojí kamerou. Ale prosím strašně jednoduše. Děkuji.


Úplně normálně - zjistíš si expoziční čas dané kamery a pak měříš hodnotu pro daný čas - vyjde ti clona. Časy se buď najdou ve spúecifikaci, jinak se to obvykle udává trochu netradičně ve stupních - to vlastně znamená, jak velký "výsek" rotující záverky je otevřen. Ale není to zas tak divoké ani pokud tyto údaje nemáš, v praxi můžeš počítat pro standardní rychlost posuvu 18fps s ekvivalentem času kolem 1/40s - mělo by to být u většiny kamer OK.
  • 0

#263 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 25 leden 2010 - 19:50:55

Jo a tady je tabulka vazby časů a úhlu závěrky: http://super8arena.c...utter_speed.php
  • 0

#264 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 25 leden 2010 - 20:16:39

Šneku zase v tom děláš zmatek :D On chce DS8, má Supru, aby si nekoupil 2X8 a pak se vztekal proč mu to nejde!
  • 0

#265 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 25 leden 2010 - 20:36:31

ja ja :oops:
  • 0

#266 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 25 leden 2010 - 20:52:24


A pak bych potřeboval vysvětlit, jak pracovat s expozimetrem sverdlovsk 4 a tou mojí kamerou. Ale prosím strašně jednoduše. Děkuji.


Úplně normálně - zjistíš si expoziční čas dané kamery a pak měříš hodnotu pro daný čas - vyjde ti clona. Časy se buď najdou ve spúecifikaci, jinak se to obvykle udává trochu netradičně ve stupních - to vlastně znamená, jak velký "výsek" rotující záverky je otevřen. Ale není to zas tak divoké ani pokud tyto údaje nemáš, v praxi můžeš počítat pro standardní rychlost posuvu 18fps s ekvivalentem času kolem 1/40s - mělo by to být u většiny kamer OK.



Exoziční čas tvojí kamery je 1/54s,takže na tvým sverdlovsku zaokrouhlíš nahoru či dolu/1/60 nebo 1/50/ k tomu přiřadíš clonu.

ta baterka,musíš vyzkoušet a porovnat se sverdlovskem.....myslím, že to bude o clonu výš

co se týče filmu,tak v Předměřicích sídlí Fotos,tam to máš blízko.
  • 0

#267 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 leden 2010 - 21:28:34

Šneku zase v tom děláš zmatek :evil: On chce DS8, má Supru, aby si nekoupil 2X8 a pak se vztekal proč mu to nejde!


jsem já to ale vůl! :oops:

opravdu se omlouvám, ale fakt jsem včera (a dneska velmi brzo ráno neměl den...)

jsem přehlídl, že Martin Golfista má supru :-/

elementálové nebyli nakloněni, sypu si pople na hlavu a kaju se!
  • 0

#268 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 26 leden 2010 - 14:46:32

Co je tohle? Potřebuju to? A když jo, jak se to používá?


Vložený obrázek

Vložený obrázek
  • 0

#269 still_primitive

still_primitive

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 leden 2010 - 16:27:47

Co je tohle? Potřebuju to? A když jo, jak se to používá?


to je řezačka a lepička filmů, pokud chcete dělat rodiný záběry tak myslím není třeba, pokud chcete fělat "film" potřebujete střih = todle + lepidlo


...chtěl jsem poprosit místní osazenstvo zda by mi mohly pomoct s exponometrií při natáčení, nikde jsem o tom nenašel zmínku ( možná jsem jen blbě hledal ) .. podle toho co jste psali výše má kamera teda jen jeden čas a to 1/50 ??
  • 0

#270 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 26 leden 2010 - 17:00:49

...chtěl jsem poprosit místní osazenstvo zda by mi mohly pomoct s exponometrií při natáčení, nikde jsem o tom nenašel zmínku ( možná jsem jen blbě hledal ) .. podle toho co jste psali výše má kamera teda jen jeden čas a to 1/50 ??


Ano, rozsah časů kamer je obvykle velmi omezený. Většinou skutečně jen jeden čas, někde mezi 1/30-1/60s, je nutno zjistit pro konkrétní typ. "Lepší" modely někdy umí volit více časů, to už si ale každý musí najít v dokumentaci, v každém případě to ale bývá pár hodnot ve stylu low-high-medium, ne nějaké plynulé měnění.
Exponometrie je pak normální - prostě znáš ISO a čas, hledáš k němu správnou clonu :roll:
  • 0

#271 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 26 leden 2010 - 17:05:50

golfista: ta lepička je na 8mm/nebo 16mm?/ty potřebuješ na film Super8,tam jsou ty trny na přichyceni menší


still:a jakou máš kameru?Meopta vyráběla pro film DS8 řadu A8G0 supra bez expozimetru,A8G1supra se selenem expozim. a A8G2 supra s CdS expozimetrem.tato řada měla jednu rychlost 18obr/s.čas 1/54s.
takže čas je dán,jenom hejbeš clonou.pohon na péro./manuál režim/

poslední model byl A8L1 supra selen expozimetr a A8L2 CdS exp.
pohon byl na 4 tužkovky měly 3 rychlosti 9,18 ,24obr/s.
  • 0

#272 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 26 leden 2010 - 18:23:59

golfista: ta lepička je na 8mm/nebo 16mm?/ty potřebuješ na film Super8,tam jsou ty trny na přichyceni menší


Já nevím ani co to je, natož na jaký film to je. Doufám, že mi tady někdo vysvětlí jak se s tím dělá. Lepit učitě chci. Právě se koukám na film na 18-ti cm cívce je to na několik desítek minut. To se mi na tom líbí, jenom koukat...
  • 0

#273 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 26 leden 2010 - 18:46:32

Radsi si sezen Meopta NS8 http://super8wiki.co...pta_NS8_Splicer sezenes do stovky...
  • 0

#274 still_primitive

still_primitive

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 leden 2010 - 18:57:37

still:a jakou máš kameru?


Mám Admiru 8IIA , normální 8 , bex expozimetru bez ničeho, mám expozimetr nějakej obyč, měření je stejný jek u focení ne???myslím tím měření světla dopadajícího atd...

tomashr: jasný, jasný, díky, právě že neznám ten čas :oops:
  • 0

#275 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 26 leden 2010 - 19:11:40

tomashr: jasný, jasný, díky, právě že neznám ten čas :oops:


No a co máš za kameru? - zkusíme najít...

Jinak ale obecně pro standardní rychlost 18obr/s je to prakticky vždy mezi 1/30-1/60s, pokud dáš něco mezi, tak se pro skoro jakýkoli film vejdeš do expoziční pružnosti, takže nic moc neriskuješ. Podle výsledku to pak pro další upravíš spíš k 1/30 (když to bude tmavší) anebo k 1/60s (když ti to bude připadat spíš do světla), není to zas taková věda.
  • 0

#276 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 26 leden 2010 - 19:12:35


still:a jakou máš kameru?


Mám Admiru 8IIA , normální 8 , bex expozimetru bez ničeho, mám expozimetr nějakej obyč, měření je stejný jek u focení ne???myslím tím měření světla dopadajícího atd...

tomashr: jasný, jasný, díky, právě že neznám ten čas :oops:



Aha,tak ty máš tuhle kamerku.to je asi nejlepší co Meopta vyrobila.
ta má 12-18-24-36-48 obr./sec. čas 1/30,1/50,1/75,1/100,1/150sec.
  • 0

#277 still_primitive

still_primitive

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 leden 2010 - 11:18:51

Aha,tak ty máš tuhle kamerku.to je asi nejlepší co Meopta vyrobila.
ta má 12-18-24-36-48 obr./sec. čas 1/30,1/50,1/75,1/100,1/150sec.


No skvělý...todle sem přesně potřeboval vědět :-P a sem rád že investice do českýho kamerky nebyla marná, díky moc!!

Včera jsem narazil na problém, mám střihací 8mm editor od Meopty, je to takovej tip kterej sem nikde na netu nenašel, ručně se točí kličkou a film vede přez různý kolečka a hejbátka a ve finále se ten obraz promítá na takovou vysouvací a vyklápěcí plochu, problém je že jak s tím dlouho nikdo nic nedělal tak zatuhnul ten (rotační??) mechanismu co dělá to " vrrrr " a hejbe okýnkama, ne že by nejelo ale jede to dost ztuha..už sem na tom na 2x rotrh film :/ .. čím to mám namazat ???
  • 0

#278 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 27 leden 2010 - 17:12:16

Radsi si sezen Meopta NS8 http://super8wiki.co...pta_NS8_Splicer sezenes do stovky...


Tak jsem to hledal a mezitím jsem zkusil slepit potrhané filmy po dědovi. Jde to skvěle, lepil jsem to sekunďákem. Je to dobře, nebo mám si sehnat jiné lepidlo?

Prohlížím po večerech staré filmy a jsou tam i barevné. Mají podstatně lepší ostrost a jsou mnohem koukatelnější. Čím to je? Dají se sehnat? Kde? A pak to nejdůležitější, vyvolá mi je někdo?

Jo a málem bych zapoměl, jak je to s ostřením u mé kamery?
  • 0

#279 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 27 leden 2010 - 18:15:07

Golfista - sekundakem proboha ne.....lepi se to filmovy lepidlem....vyrobis jednoduse ( nastrihas kousky filmu do lahvicky z toulenem a nechas rozpustit.....) drzi to jak svina.....

neni to tim ze jsou ostrejsi, ale ze byly toceny lepsi kamerou.....jsou kamery dobre a spatne....tak jako u fotaku.......nektere toci vice ostre s peknou kresbou nektere zase jinak.....

a barevny film je jeste rychlejsi nez cernobily.....je to E6 toz
  • 0

#280 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 27 leden 2010 - 19:21:04

Golfista - sekundakem proboha ne.....lepi se to filmovy lepidlem....vyrobis jednoduse ( nastrihas kousky filmu do lahvicky z toulenem a nechas rozpustit.....) drzi to jak svina.....


Jen dotaz - máš nějakou konkrétní špatnou zkušenost s vteřiňákem? Ptám se proto, že moje zkušenost jako modeláře je taková, že různými variacemi vteřiňáku lepíme postupně skoro vše zkušenosti jsou převážně opravdu hodně dobré, konkrétně film jsem s tím ale nezkoušel. Sice mám originál lepidlo Kodak, takže jsem s tím ani nepočítal, ale popravdě by mě nepřekvapilo, kdyby vteřiňák fungovalo dobře i tady.
  • 0

#281 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 27 leden 2010 - 19:29:23

Je to barbarstvi......funguje ale manipulace je vselijake jeho neduchy....nehlede nato ze to slepi i to co nema.....

S filmovym lepidlem se clovek musi naucit delat.....a pak se mu to vrati
  • 0

#282 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 27 leden 2010 - 19:49:12

REDE, prosím Tě. Mám tuhletu lepičku (ano a HAMU lepidlo - nekomentovat, pls :D - přejdu na něco lepší, ale to není ten problém, myslím). Jak přesně s tím zacházíš? Jenom natřeš lepidlem tu malou plošku (btw: oba kusy filmu, nebo stačí jeden??) a pak secvakneš? Já osobně mám zkušenost, že pokud jsem to udělal, tak po vyndání jsem zjistil, že to není stejně nalepené po celé ploše. To bylo vidět okem, jako světlejší a tmavší místa toho slepu. Muže být chyba v lepičce? Nezdálo se mi, že by to blbě drželo, ale kdoví. Nějaká zkušenost? ZKusil jsem jeden slep udělat tak, že jsem nechal přicvakávátko nejdřív otevřené a prstem jsem to chvíli podržel a pak teprve přitiskl a výsledek byl lepší. Měl bych tedy shánět novou lepičku? Nebo jiný typ? Muže to být nějaké vadné?
  • 0

#283 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 27 leden 2010 - 20:19:47

Golfista...už máš lepičku? ...že si už lepil film

kamera ostří od 1,25m do nekonečna,nic se nenastavuje.
  • 0

#284 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 27 leden 2010 - 20:39:33

Toz netusim

hama jakoze fakt nedrzi no....to radsi to domaci....ale to je fuk....

dam je oba na jednu stranu.........obrousim film.......dam jeden na druhou....pridelam je tam tak aby byly pripraveny na slepeni.....a ted natru opravdu jemnou vrstvou lepidla obe dve hrany....ale chce to opravu vychytat....malo lepidla zapricini to ze se to pekne neslepi a moc zase vytece.....ale clovek po 20 - 30 slepkach dostane ten grif do ruky....

a pohoda....

jinak drzme se tematu....na lepeni je tu zvlast tema....tak jestli chcete diskutovat jenom o lepeni tak tam....hodil jsem tam i navod na lepeni filmu pro novacky...
  • 0

#285 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 28 leden 2010 - 19:16:46

jo je to A8G2 supra.


1.dole pod expozimetrem je páčka a tou nastavíš automat,nebo manuál. stav baterie přepneš na control.baterie se používala Nicd 1,26V.myslím, že ji neseženeš. ..i kdyš já ji sehnal před rokem,měli ji pod pultem a nevěděli na co to je,tak byli rádi,že se ji zbavili...ty děláš redukce,tak si jistě poradíš.nebo použiješ externí expozimetr.


Tak jsem se pokusil o nemožné s tím, že to taky jako nemožné skončí. Původní baterii (akumulátor) do této kamery, jsem šokoval 8,4 V/10 A. (můj oblíbený postup, při oživování již mrtvých nicd článků) Pak jsem ji několikrát nabil a vybil. Poprvé se (mrcha) přepólovala, ale podruhé a pak dále, již najela správně. Teď do ní po cca 50-ti letech dostanu 130 mAh a zkouším to dál. Možná z ní jěště něco bude. I vybíjecí chrakteristika je (na stáří baterky) překvapivá i když ne dostatečná. Uvidím. Zatím s ní měřit jde a jestli pujde i točit se teprve ukáže.
  • 0

#286 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 28 leden 2010 - 19:31:37

Tak jsem se pokusil o nemožné s tím, že to taky jako nemožné skončí. Původní baterii (akumulátor) do této kamery, jsem šokoval 8,4 V/10 A. (můj oblíbený postup, při oživování již mrtvých nicd článků) Pak jsem ji několikrát nabil a vybil. Poprvé se (mrcha) přepólovala, ale podruhé a pak dále, již najela správně. Teď do ní po cca 50-ti letech dostanu 130 mAh a zkouším to dál. Možná z ní jěště něco bude. I vybíjecí chrakteristika je (na stáří baterky) překvapivá i když ne dostatečná. Uvidím. Zatím s ní měřit jde a jestli pujde i točit se teprve ukáže.


Tak naokraj - pokud je to NiCd, tak to přece není problém sehnat, jen možná bude třeba udělat nějakou "vycpávku".
Viz třeba http://www.ges.cz/ak...ikove/XL5Z.html , napětím jsou navíc shodné NiMH, kterých je ještě víc - třeba viz http://www.gme.cz/cz.../452361369.html (mimochodem ty akumulátory 3,6V jsou ze tří knoflíkových, takže je lze rozdělat, to je další varianta). Opravdu jsem si téměř jistý, že náhrada starého NiCd článku za nový "zaručený" se ti podaří bez extrémních problémů.
  • 0

#287 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 28 červen 2011 - 11:44:43

Drazí přátelé, našel by se zde někdo povolaný a hodný, aby mi rozmluvil takovéto 8 mm vé šílenství. Prostě proč to nekupovat a tak.
Hrozně se mi to líbí z mechanického hlediska, ale doma bych to asik neobhájil...... :wink:
  • 0

#288 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 28 červen 2011 - 12:26:35

Pokud chceš slyšet, proč si nekoupit klasickou mechanickou 8mm kameru značky Bolex, pak věř, že takový argument ti nikdo na světě naposkytne (a pokud ano, tak lže :wink: ) Hodně štěstí pří výběru.
Vložený obrázek
zdroj Flicker
  • 0

#289 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 28 červen 2011 - 16:33:44

Pripájam sa k nlc, ja mám túto krásku,
Vložený obrázek
a spievam si:"Je to krása, je to krása, keď s Bolexkou natáča sa.""
  • 0

#290 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 28 červen 2011 - 16:57:20

Keď mám povedať pravdu, musím sa priznať, že s touto kamerkou, a ďalšími N8 kamerami točím už len tak retrospektívne, z nostalgie.
Skutočne na filmovanie používam filmy S8, ktoré sú kvalitnejšie už len tým, že jeho políčko je o päťdesiat percent väčšie, a teda aj kvalita je lepšia, používam jak DS8, tak Super 8 aj Singel 8.
  • 0

#291 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 30 červen 2011 - 06:53:05

Drazí přátelé, našel by se zde někdo povolaný a hodný, aby mi rozmluvil takovéto 8 mm vé šílenství. Prostě proč to nekupovat a tak.
Hrozně se mi to líbí z mechanického hlediska, ale doma bych to asik neobhájil...... :D


Jsou to krásné stroječky, zvláště některé kousky jako ta Bolexka kterou mě nlc také nakazil :lol: Na konci měsíce mě s ní čeká experiment v podobě dokumentace jedné svatby :?: výsledek nezaručuji, ale zábava to určitě bude :D
  • 0

#292 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 30 červen 2011 - 15:43:17

No, Taz, keď môžem poradiť, filmy min 100 ASA, alebo viac, 2x1000W svetla s pomocníkom nad hlavou, a aj keď je Bolexka krásna, ale aj tak by som odporúčal S8, či už kazetu, alebo DS
  • 0

#293 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 30 červen 2011 - 15:55:18

sokolvideo: to bude jen takový sranda záznam. Pokud z toho něco bude tak dobrý, pokud ne o nic nejde.
  • 0

#294 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 30 červen 2011 - 16:10:53

Rozumiem, teda veľa úspechov a pochváľte sa aj nám ostatným, ako to dopadlo
  • 0

#295 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 30 červen 2011 - 17:21:22

Jak moc málo je 13 rámečků za sekundu na kameře 8 mm?
  • 0

#296 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 30 červen 2011 - 18:30:38

Štandard je 18 alebo 24 obrázkov za sekundu, u niektorých kamier staršej výroby N8 to bolo 16 obr/sek. Pri 13 obr/sek bude pohyb mierne zrýchlený
  • 0

#297 Kůrkyn

Kůrkyn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 prosinec 2011 - 23:29:40

tak to může bejt docela sranda
  • 0

#298 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 2 prosinec 2011 - 17:34:53

No, bude to asi tak, ako keď pozeráme staré grotesky (Chaplin a pod.), ten obraz pri premietaní bude o niečo rýchlejší. Chaplinovky a spol sa točili frekvenciou 20 obr/sek, a dnes sa premietajú v podstate 24(25) obr/sek.
  • 0

#299 Kůrkyn

Kůrkyn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 prosinec 2011 - 12:43:40

Kucí, jsem trochu v nesnázi. Chtěl bych stvořit krátký animovaný film na super 8 kameru Cosina SM-874, ale boha nemůžu přijít na to, jak by se dal a přepnoui do single frame snímání.
Je to tato kamera:
http://www.super8dat...osina_sm874.htm
U popsaných ovladačů už jsem tak nějak zjistil, k čemu co je, ale ty zdířky nevím(krom té osmipinové, to je na propojení se zvukem)
Kdyžtak přidám detailní fotky těch zdířek.
Díky
  • 0

#300 Hurry

Hurry

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 69 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 6 prosinec 2011 - 13:12:43

Cau tak to teda fakt nevim, ale mohl bych ti půjčit Chinona super8 bezproblémově po okénku natáčejícího :wink:
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních