Přejít na obsah


Fotka

Vyvolavaci sloty


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
137 odpovědí na toto téma

#51 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 24 květen 2010 - 14:39:47

Zdravím,
chci si nechat udělat vyvolávací sloty pro velké fotopapíry. Zaslal jsem tedy nákresy atd. do jednoho sklenářství v Brně a nabídli mi takovouto cenu, na kterou by mě zajímal váš názor. Jen podotýkám, že nehledám co nejlepší výrobek, pokud možno zadarmo. Avšak dle některých příspěvků ve forech na temné komoře mi připadá, že vždy, když si nechám udělat sloty, objeví se někdo, kdo tvrdí, že se to dalo udělat levněji. Díky za názory.

Akvárium 80 x 40 x 50 cm, sklo 8 mm - 1 448,- Kč
Slot 64,6 x 21,6 x 54,8 cm, sklo 8 mm - 1 324,- Kč/ks - celkem 5 368,- Kč
Sklo 5 mm 66,0 x 56,0 cm - 232,- Kč/ks - celkem - 928,- Kč
Sklo 5 mm 67,0 x 40,0 cm - 178,- Kč/ks - celkem - 700,- Kč

Cena celkem s DPH - 8 444,- Kč
  • 0

#52 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 24 květen 2010 - 14:41:24

Ještě jsem zapomněl uvést, že poslední dvě ceny k tomu neptří. Jsou to víka na sloty a skla na sušení barytů.
  • 0

#53 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 24 květen 2010 - 15:16:24

jsi si jistý těmi rozměry? objem slotu mi vyšel cca 60litrů:(

sloty nemám a neplánuji.. ale nebylo by to lepší z plastu? rozhodně lehčí a míň křehké
  • 0

#54 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 24 květen 2010 - 15:42:35

jak budeš řešit přilnavost papíru ke stěnám slotu? on ani hrubý povrch skla moc nepomáhá
  • 0

#55 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 24 květen 2010 - 16:01:48

určitě máš pěknej nákres, tak nám ho ukaž ke kritice :(
  • 0

#56 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 24 květen 2010 - 16:59:16

jsi si jistý těmi rozměry? objem slotu mi vyšel cca 60litrů:(

sloty nemám a neplánuji.. ale nebylo by to lepší z plastu? rozhodně lehčí a míň křehké


Teď se tak dívám, že tam opravdu zmastili rozměry. Šířku slotu jsem jim zadával 20mm a ne 20cm :( Proto je asi i ta cena taková.
Přilnavost ke sklu neřeším. Tvářím se, že se to prostě ke sklu chytat nebude. Případně by to šlo řešit držákem, který mají uvedený na stránkách paladix.cz

Z plastu by to určitě bylo lepší, ale nenašel jsem žádnou firmu, která by to dělala. Chtěl jsem si to tedy slepit sám, ale když jsem si domů donesl pár zkušebních kusů plexiskla o tlouštče 5mm, tak mi to nakonec nepřipadalo jako vhodný materiál na držení takového objemu vody. Navíc lepený v domácích podmínkách.

Nákres se mi sem nepodařilo vložit, ale je to stejný jako na stránkách paladixu. Jen ještě rozmýšlím jak tam sloty upevnit.Či je mám zavěsit bo do něčeho vložit.
  • 0

#57 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 24 květen 2010 - 17:19:38

Přilnavost ke sklu neřeším.Tvářím se,že se to prostě ke sklu chytat nebude.Případně by to šlo řešit držákem,který mají uvedený na stránkách paladix.cz


Řeš ji, bude se Ti to lepit. :( :( Menší formáty ani tolik ne, ale 30x40 se na stěnu lepí fest. Nařezal jsem si proužky takového dutého plastu a ty mám na každé straně slotu a mezi ně fotku vkládám. Při vkládání s nimi opatrně pohybuji a současně potápím fotku.

Sloty dobře drží v novodurové trubce s výřezy, přesně podle článku na paladixu. Mám jen ty spodní, ty horní mi nějak nevyšly, ale sloupec okolní vody je udrží bez problémů rovně.

Osvědčilo se mi, do stěny té velké nádrže nechat vyvrtat díru na kulový ventil, a pokud si potřebuju rychle zvýšit teplotu, odpustím si do rychlovarné konvice a pak doleju.

Jeden slot ze 4 mm skla 320x415x20 mm stál cca 180 Kč a ta velká nádoba ze 6 skla na 3 sloty cca 450.

Na stěnu je dobrej akvaristickej teploměr a na dno 50 W akvaristické topítko (350 Kč),-

Držím palec.
  • 0

#58 papo

papo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 332 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 24 květen 2010 - 20:07:37

Držáky na papíry se určitě vyplatí si udělat, lepení fotek na stěnu je otrava. Já používám držáky z 2mm hobbyglass, deska je o něco větší než formát papíru, na kraje se přilepí malé špalíčky, které mají jednu stěnu zkosenou tak, že dělají takovou jakoby stříšku nad papír. Špatně se to popisuje, musel bych to vyfotit. Papír se podsune tak, že je držen spodní stranou těch špalíčků (emulzí nahoru). Díky tomu zkosení nevypadne, vývojka se dostane k celé ploše a ty špalíčky svojí výškou (asi 6mm) zajišťují distanci od stěny. K zadní stěně desky se ještě přilepí obdélníkový kousek tak 5x10cm, za který se to celé drží.
Pokud používáte víceméně pevné formáty, dá se udělat na každý formát jeden držák, nebo se dá udělat jeden univerzálnější tak, že se na dvou stranách vyříznou drážky, do špalíčků se udělá závit a špalíčky se přichytí zespodu šroubkem a dají se v určitém rozmezí posouvat.
Desku není špatné ještě trochu vylehčit tím, že v ní udělají třeba čtyři "okénka", ani ne tak kvůli váze, ale jednak pak s sebou držák nebere tolik vývojky a jednak se pak po ustálení ve vodě fotka lépe sejme (zatlačí se na ni zezadu tím okénkem).
Co se týká držení slotů v lázni, mám na slotech na horních okrajích přilepeny takové "uši" směrem ven a na nich jsou sloty zavěšeny.
Jako nádoba pro vodní lázeň je výborný takový ten piknikový box, stojí kolem 200 a výborně to izoluje.
Sloty mám asi do 20x30, na 1 litr. Uvažoval jsem o větších, ale do skla se mi nechce, protože v nich dělám barvu a ne moc často, a tak vždycky roztoky slévám do láhví a to by se sklem 35x45 cm nebylo moc zábavné.
  • 0

#59 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 24 květen 2010 - 20:22:32

Držáky na papíry se určitě vyplatí si udělat, lepení fotek na stěnu je otrava. Já používám držáky z 2mm hobbyglass, deska je o něco větší než formát papíru, na kraje se přilepí malé špalíčky, které mají jednu stěnu zkosenou tak, že dělají takovou jakoby stříšku nad papír. Špatně se to popisuje, musel bych to vyfotit.

Jakým lepidlem jsi to plexisklo lepil?
  • 0

#60 papo

papo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 332 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 24 květen 2010 - 21:17:22

Ono to není plexisklo, tuším že je to tvrzený polystyren. Mám z toho i ty sloty a s lepením byly docela problémy, nakonec jsem skončil na klasickém epoxidu, ale nebylo to ono. Až nedávno jsem objevil bezvadné lepidlo na plasty, tuším UHU a tím se tenhle materiál dá lepit dobře.
Ovšem ty sloty jsou na lepení náročné, ten tlak vody je tam docela velký. U těch držáků to je snadnější, ty špalíčky se dají přilepit i chemoprénem.
  • 0

#61 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 24 květen 2010 - 22:10:34

Pardon, špatně jsem se vyjádřil, zajímalo mě lepidlo na ty držáčky. Sloty mám lepený u sklenářů nějakým spešl lepidlem na akvárka.
  • 0

#62 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 25 květen 2010 - 06:44:24

sklo se lepí "akvaristickým silikonem" v transparentní nebo černé barvě drží to na odmaštěném skle velmi dobře. vyrábí ho třeba DEN BRAVEN v klasické tubě 310ml stojí kolem stovky (hornbach, obi). nebo menší balení v tubě jako je pasta na zuby od nějakého polského výrobce prodávají v různých zoo prodejnách.
  • 0

#63 papo

papo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 332 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 25 květen 2010 - 06:50:17

To je v pořádku, myslím, že jsem i na to odpověděl. To lepidlo na plasty je německé (UHU Kunststoff) a dá se koupit v obchodech typu Bauhaus. Hodí se na ledacos a vyplatí se ho mít doma. Navíc má šikovný aplikátor tvaru dlouhé duté jehly. Stojí sice asi 200Kč, ale spotřeba je malá, je to prakticky tekuté.
  • 0

#64 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 25 květen 2010 - 09:26:33

Já jsem v regulaci zastánce myšlenky méně topit a více izolovat. Tam kde nemusím do akvárka vidět, tam by jsem dal z venčí cenťák polystirénu, korku, popřípadě z nouze lepenku z krabic. Možná by jste se divili, jak se teplota stabilizuje. :) Strkat ale své nádherné, ženami laskané rafiky do vody s přítomností jednoduchého vařiče na 220??????? :) Ani náhodou.
Líbí se mi myšlenka ohřívání vody v rychovarce a dolití do požadované teploty. Ohřev pro stabilizaci teplotyby jsem raději zajistil přez oddělovací trafo do 24V. Odhaduji, že 20W musí stačit.
  • 0

#65 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 25 květen 2010 - 09:47:29

taky do van někdy leju horkou na ohřátí přerušovače a ustalovače v miskách co tam leží - z 10° na 20°C například
ptám se - co ten teplotní šok? když smíšenou vodou 30-45° ohřívám ustalovač a přerušovač v misce
nepláče mi krz to ten ustalovač potom? nic na něm nepozoruju

jinak r konvice a m trouba jsou mi dobrými pomocníky při ohřevu temperovací vody i konkrétních lázní

misky mám v plastových vanách a než ohřívat lázeň okolo misky, tak častěji ohřívám vzduch kolem misek a nad nima, nebo kombinuju spodní sálavý a okolo proudící foukaný teplo
  • 0

#66 Jimmi

Jimmi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 25 květen 2010 - 13:36:48

Ta akvarijní topítka se dají sehnat i docela odolná. Já mám vodní želvu, což je značně agresívní živočich, a používám topítko značky Newatt.
Jinak bych spíše preferoval nějakou topnou plošinu.
  • 0

#67 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 květen 2010 - 13:44:02

Ta akvarijní topítka se dají sehnat i docela odolná. Já mám vodní želvu, což je značně agresívní živočich, a používám topítko značky Newatt.
Jinak bych spíše preferoval nějakou topnou plošinu.


jj. Newatt odolá i kajmance dravé :lol:
  • 0

#68 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 26 květen 2010 - 08:26:20

Tak byla provedena náprava rozměrů i přepočet ceny a nádrž (80 x 40 x 50 cm) se třemi sloty (64,6 x 4,1 x 54,8 cm) z 8mm skla bude stát 4358 Kč. Záruka 5 let.

Teď ještě řeším připevnění slotů.U menšího formátu mám sloty vsazené do plastové trubky,viz paladix.cz.
Nepříjde mi to ale zrovna šikovné řešení,protože se mi nepodařilo udělat otvory do trubky zcela stejně a sloty jsou trochu cik cak :lol:
Přemýšlel jsem tedy,že bych na boky slotů přilepil nějaká elka (z plechu či plastu) a zavěsil je na okraje akvaria.Nejsem si však jistý,zda.li to nebude příliš velká zátěž na boky nádrže.Aby mi to nepopraskalo,neozjelo se a komoru nevytopilo...
  • 0

#69 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 26 květen 2010 - 08:33:33

Přemýšlel jsem tedy,že bych na boky slotů přilepil nějaká elka (z plechu či plastu) a zavěsil je na okraje akvaria.Nejsem si však jistý,zda.li to nebude příliš velká zátěž na boky nádrže.Aby mi to nepopraskalo,neozjelo se a komoru nevytopilo...

a nebude to lázeň v lázni, aspoň do 2/3 hladiny? že by to byla zátěž malá - skoro jako lahváč ponořenej v jezeře - jakou že silou ho musí potapěč zespoda podpírat?
v případě, že v akváriu nebude voda, to by bylo jiný a celou vahou to tahá za úchyty
jinak opatrnosti není nikdy dosti o tom neni pochyb, při takovejch objemech
  • 0

#70 papo

papo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 332 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 26 květen 2010 - 08:39:09

Viz můj příspěvek o něco výše. Taky mám to zavěšení řešené pomocí pásků ve tvaru L. Akvárium by stejně bylo dobré něčím obalit kvůli tepelné izolaci, třeba dřevotřískou. Pak to zavěšení není problém. A nebo si místo akvária pořídit izolační piknikový box, velmi doporučuji. Jen nevím, jestli pro ty větší rozměry se dá koupit.
  • 0

#71 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 26 květen 2010 - 09:50:59

když se bavíme o slotech, neuvažoval někdo o slotu plech+sklo? třeba kvůli snadný montáži vypouštěcího kohoutu
že by se z nerezu udělalo "U"čko a sklo by tvořilo přední a zadní stěnu a po obvodu ze tří stran by byl právě plech
bylo by to jednodušší na lepení, ubydou dva spoje, ale styčná plocha bude přímka, tak by se muselo umět lepit
nebo do skla vyfrezovat drážku, ale to nevím jak je náročné nebo tomu plechovém účku udělat kolmý lemy, kterými to bude sedět na skle
mluvím o samostatné nádobě pro jednu lázeň
Vložený obrázek

Vložený obrázek
jen, že mám čas, zboží přivezou až odpoledne
  • 0

#72 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 26 květen 2010 - 10:14:29

Lázeň v lázni to bude.2/3 ponořené možná i více. Že by to mohla voda nadnášet,tedy odlehčit,tak v to jsem tak nějak doufal.Na boky dám ještě tlustý polystyrén,tak snad to bude fungovat.Dáváte si izolaci i na přední část nádrže? Nebo chcete také pozorovat,jak se objevuje obraz?
Co se týče vylévání lázní,tak na to používám takovou tu přetlakovou sací hadičku,kterou to vycucnu.Není nad to,když si jednou za čas propláchnu ústa vývojkou,přerušovačem i ustalovačem...
  • 0

#73 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 26 květen 2010 - 11:54:25

Ogaři slotoví, když Vás ta poslúchám jak tak nad tým bádáte, tož by mne aji zajímalo, kolik vlastně stojí ten fajnový nova procesor či jak sa temu nadává.
Díval sem sa na tym ébajajovi, ale při mojí jazykové gramotnosťovi sem nic nenašél, asik proto, že ten jejich ébajovský vyhledávač neumí najít normální výraz: "fajný vyvolávač procesorový rozežraný"

Budu tedy na nástřel ceny vděčný.
  • 0

#74 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 květen 2010 - 12:00:54

Ogaři slotoví, když Vás ta poslúchám jak tak nad tým bádáte, tož by mne aji zajímalo, kolik vlastně stojí ten fajnový nova procesor či jak sa temu nadává.
Díval sem sa na tym ébajajovi, ale při mojí jazykové gramotnosťovi sem nic nenašél, asik proto, že ten jejich ébajovský vyhledávač neumí najít normální výraz: "fajný vyvolávač procesorový rozežraný"

Budu tedy na nástřel ceny vděčný.

Mrkni tuná, ale jsou tam jen "kup včil" aukce. Občas se to dá koupit i levněji. Jednou mi utekl jeden, co skončil na 60€, což dle Vlcaka byla moc prima cena. Už si teda nepamatuju, jakej to umělo rozměr. Ale určitě minimálně 24x30.
  • 0

#75 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 26 květen 2010 - 12:10:29

Ogaři slotoví, když Vás ta poslúchám jak tak nad tým bádáte, tož by mne aji zajímalo, kolik vlastně stojí ten fajnový nova procesor či jak sa temu nadává.
Díval sem sa na tym ébajajovi, ale při mojí jazykové gramotnosťovi sem nic nenašél, asik proto, že ten jejich ébajovský vyhledávač neumí najít normální výraz: "fajný vyvolávač procesorový rozežraný"

Budu tedy na nástřel ceny vděčný.


Krakene, největší problém je, že voni to ty chlapi špatný englický většinou neposílaj, to jest většinou je to na vosobní vyzvednutí, což je taky možný že jo, ale pro jednoho trochu prostorověčasová komplikace. A když už ti to nakrásně pošlou, tak to hanebně zabalej do škatule po vysavači, kerá je tomu navíc malá, a dojde ti to rozhadrovaný na 100 kusů (bohužel můj případ :-( ). Jináč vono to nevypadá ale je to docela křehký, navíc chráničky vyhřejvání jsou skleněný trubice, takže když si to pak počtovní doručovatel přiheftuje na nosič vod kola, tak je vymalováno 8-O
  • 0

#76 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 26 květen 2010 - 12:11:37

Ogaři slotoví, když Vás ta poslúchám jak tak nad tým bádáte, tož by mne aji zajímalo, kolik vlastně stojí ten fajnový nova procesor či jak sa temu nadává.
Díval sem sa na tym ébajajovi, ale při mojí jazykové gramotnosťovi sem nic nenašél, asik proto, že ten jejich ébajovský vyhledávač neumí najít normální výraz: "fajný vyvolávač procesorový rozežraný"

Budu tedy na nástřel ceny vděčný.

Mrkni tuná, ale jsou tam jen "kup včil" aukce. Občas se to dá koupit i levněji. Jednou mi utekl jeden, co skončil na 60€, což dle Vlcaka byla moc prima cena. Už si teda nepamatuju, jakej to umělo rozměr. Ale určitě minimálně 24x30.


primova, ja mam za 100GBP, jsou dve varianty, s ohrevem ci bez,
mam bez ohrevu, v koupelne je mi to vcelku jedno, ma tu vyhodu ze se da pozorovat jak se fotka vyvolava, a jsou mensi a skladnejsi - nevyhodou je ze se delaly pouze jako trislotove. Rozmerove mam na 30x40, bohate to staci, i kdyz 40x50 by nebylo spatne - ty ma ostatne kolega Kubikula.

Bohuzel vetsinou se vyskytuji v UK, a postovne za to heblo stoji cca stejne co slot samotny..Ale stoji to za to
  • 0

#77 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 1 červen 2010 - 21:40:07

Prosím pěkně, co lejete do procesoru mezi sloty a jak často to měníte?
Já tam mám vodu a jak mi tam občas ukápne vývojka, ustalovač a je to voda z kohoutku, tak po určité době moc nevoní a čistě to taky nevypadá.
  • 0

#78 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 2 červen 2010 - 11:14:03

Děkuju všeckým za reakcu, aspoň vím kolik ta sranda koštuje a jak to vypada. Zatým ste mne přesvědčili o tym, že mám zostat u misek, a nevymýšlat cípoviny :cry: :cry: :cry:

Děkuju moc za to, že ste mi pomohli s tým hledáním, neb já su trúba a neumím to.
  • 0

#79 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 2 únor 2011 - 16:17:14

Tak jsem dal z 4mm plexi dohromady sloty na papíry 30x40. Ještě chybí nějaké vypouštěcí kohouty ale co jsem se díval v obi, nenašel jsem nic moc použitelného. Nemáte někdo tip na nějaké menší, klidně plastové kohoutky?

Vložený obrázek
  • 0

#80 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 2 únor 2011 - 16:31:40

Pekny, jak jsi ohybal to plexi? Ke kohoutkum, zauvazoval bych nad resenim, ktere pouzivaji vsechny komercni stroje, hadicky vedouci ze stroje na konci se spuntem, staci 10cm. Z osobni zkusenosti se s tim lip manipuluje, nemusis mit sloty na hranene stolu abys je dobre vypustil, nemusis pouzivat trychtyr, hadicku dobre zastrcis do petky...
  • 0

#81 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 2 únor 2011 - 16:37:07

Pekny, jak jsi ohybal to plexi? Ke kohoutkum, zauvazoval bych nad resenim, ktere pouzivaji vsechny komercni stroje, hadicky vedouci ze stroje na konci se spuntem, staci 10cm. Z osobni zkusenosti se s tim lip manipuluje, nemusis mit sloty na hranene stolu abys je dobre vypustil, nemusis pouzivat trychtyr, hadicku dobre zastrcis do petky...


Ok diky, puvodne jsem myslel ze udelam kohout a od nej hadicku, ale spunt se zda byt dostatecne dobry reseni. Plexi je ohybany horkovzdusnou pistoli, dycky jsem si vlnitou lepenkou zakryl mista ktera mela byt rovna a pak poradne nahral a vohnul podle nejakeho kopyta.
  • 0

#82 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 2 únor 2011 - 16:42:55

Spunt opravdu staci, jen je lepsi pouzit nejake mekci hadicky, ktere zmacknes ( atim zacpes) nez ten spunt vydelas, ovsem zalezi na sikovnosti. Dalsim resenim je dostatecne dlouha hadicka tak, abys jeji konec mohl zvednout nad hladinu lazni, odspuntovat, zacpat prstem a strict do flasky.
  • 0

#83 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 2 únor 2011 - 16:48:40

Spunt opravdu staci, jen je lepsi pouzit nejake mekci hadicky, ktere zmacknes ( atim zacpes) nez ten spunt vydelas, ovsem zalezi na sikovnosti. Dalsim resenim je dostatecne dlouha hadicka tak, abys jeji konec mohl zvednout nad hladinu lazni, odspuntovat, zacpat prstem a strict do flasky.


To s tou delsi hadickou me napadlo, asi to budu resit tak. Dik za rady,
  • 0

#84 seykb

seykb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 148 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 únor 2011 - 09:38:28

kdes to plexi v Plzni kupoval, prosím? před časem jsem o tom uvažoval a nějak jsem nemohl narazit na rozumnej zdroj...
  • 0

#85 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 3 únor 2011 - 09:50:50

kdes to plexi v Plzni kupoval, prosím? před časem jsem o tom uvažoval a nějak jsem nemohl narazit na rozumnej zdroj...


V obi maji desky do velikosti 50x150 a sily 4mm, ale uprimne trochu lituju ze jsem si nesehnal silnejsi, na mensi by to stacilo ale na sloty 30x40 by to chtělo vic jak petku (casem udelam nejaky upgrade). Jeste v cernicich je plexivyroba kozler, tak tam se da prej koupit taky o neco levneji a ruznych silach a barvach.
  • 0

#86 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 3 únor 2011 - 10:46:16

Našel jsem tenhle zdroj http://www.rempo.cz/...---Akrylon.aspx je tam i plzeňský mail, tak zkus jim napsat.
  • 0

#87 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 3 únor 2011 - 10:55:36

Našel jsem tenhle zdroj http://www.rempo.cz/...---Akrylon.aspx je tam i plzeňský mail, tak zkus jim napsat.


Řempo jsme mívali pod barákem, ale myslím že ho zrušili, ten mail bude spíš jen kontakt pro VO. Ale za pokus nic nedá.
  • 0

#88 papo

papo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 332 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 3 únor 2011 - 12:03:36

To vypadá pěkně. Čím jsou ty boky lepené? Bude to celé ponořené v nějaké lázni? Ten tlak na boční stěny je docela slušný, pokud jsou jen tak ve vzduchu. Mám sloty menší (asi 20x30cm) a ze slabšího materiálu (stěny z Hobbyglass 2mm vyztužené nahoře proužkem tloušťky 4mm) a pokud je naplním vodou mimo lázeň, třeba při vyplachování, stěny se nahoře pěkně prohýbají. Zatím to vydrželo, ale uvažuji o nějakém posílení.
  • 0

#89 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 3 únor 2011 - 12:23:11

To vypadá pěkně. Čím jsou ty boky lepené? Bude to celé ponořené v nějaké lázni? Ten tlak na boční stěny je docela slušný, pokud jsou jen tak ve vzduchu. Mám sloty menší (asi 20x30cm) a ze slabšího materiálu (stěny z Hobbyglass 2mm vyztužené nahoře proužkem tloušťky 4mm) a pokud je naplním vodou mimo lázeň, třeba při vyplachování, stěny se nahoře pěkně prohýbají. Zatím to vydrželo, ale uvažuji o nějakém posílení.


Ponořené to nebude, ale kdyz jsem to naplnil, pěkně to zesoudkovatělo a občas to nedělalo pěkné zvuky a kvůli přehnaně utaženym matkám je to na pár místech takové napraskané : (. Tím vyztužením se inspiruju, mám tu ještě dost materiálu na nějaké ty proužky : /

I přes prachy co to stálo uvažuju nad výrobou další verze tentokrát bych si nechal plexi nařezat přímo na přesné rozměry, minimálně dvojnásobnou sílu a asi bych neohýbal (možná jen to horní rozšíření), ačkoli semi to podařilo celkem přesně, úplně přesné to není nikdy.

Pokud jde o lepení původně jsem se chystal lepit epoxy 1200 protože ho tu mam kýbl, když jsem na malých vzorcích zjistil jak to nedrží, tak jsem zauvažoval nad silikonem a po pár minutách na googlu jsem se dočetl, že je dobré rozpustiti zbytky plexi v ředidle a tím to lepit (vzhledem k tomu že to plexi bylo popsany jako polystyren tak jsem zkusil C6000 a perfekní) - můžu potvrdit, lepí se tím skvěle. Stačí poměrně málo toho plexi (nejlépe různé špony od vrtání, řezání scriberem atd.), čím více ho tam je, tím pomaleji se ředidlo vypařuje - tím je spoj sice dokonalejší protože se víc naleptá a perfektně spojí, ale schne to pak velmi dlouho.
  • 0

#90 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 3 únor 2011 - 12:39:03

A proč vlastně nechceš sklo? Nebylo by to levnější?
  • 0

#91 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 3 únor 2011 - 12:44:02

A proč vlastně nechceš sklo? Nebylo by to levnější?


Od ty doby co mam 33 stehu na ruce a noze nemam sklo uplne tak v lasce. Navic to plexi prd vazi a snese moje prasecky zachazeni.
  • 0

#92 papo

papo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 332 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 3 únor 2011 - 13:17:41

...plexi bylo popsané jako polystyrén? Není to nakonec totéž, co jsem použil já, tj. tvrzený polystyrén (Hobbyglass)? Tím scriberem na řezání myslíš co? Já jsem to řezal pilkou ocaskou s jemnými zuby a to není nic moc z hlediska přesnosti a rovnosti řezu. To lepidlo z rozpuštěných kousků musím vyzkoušet, kdysi jsme si podobně dělali lepidla na modely letadel (tuším kousky celuloidu + aceton).
Jinak já v tom dělám barvu, takže už kvůli teplotě je ta okolní lázeň nutná a ta moje relativně křehká konstrukce vyhovuje.
  • 0

#93 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 3 únor 2011 - 13:26:12

...plexi bylo popsané jako polystyrén? Není to nakonec totéž, co jsem použil já, tj. tvrzený polystyrén (Hobbyglass)? Tím scriberem na řezání myslíš co? Já jsem to řezal pilkou ocaskou s jemnými zuby a to není nic moc z hlediska přesnosti a rovnosti řezu. To lepidlo z rozpuštěných kousků musím vyzkoušet, kdysi jsme si podobně dělali lepidla na modely letadel (tuším kousky celuloidu + aceton).
Jinak já v tom dělám barvu, takže už kvůli teplotě je ta okolní lázeň nutná a ta moje relativně křehká konstrukce vyhovuje.


Jo bude to to same. Scriber je řezák přímo na plexi a různé tyhle plasty

Vložený obrázek

jedeš tím normálně podél pravítka. Narozdíl od odlamovacího nože to neřeže, ale vyloženě vyšrabává proužky toho plexi, takhle dojedeš cca do půlky síly a pak zlomíš. Sehnat se to dá v modelářských potřebách, já ho mám půjčený od spolužačky.
  • 0

#94 kid

kid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 334 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 3 únor 2011 - 16:00:47

Scriber lze velmi snadno vybrousit z plátku do strojní pily, v nejhorším jej nahradí dobře nabroušený silnější šroubovák. Jinak plexi se dá velmi slušně frézovat i na hobby frézkách.
  • 0

#95 orwell

orwell

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 131 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 3 únor 2011 - 16:15:10

docela by mne zajímala cena za sloty z plexi
vloni jsem dělal sloty ze skla, nařezání, obroušení hran a cena za materiál 870 Kč. První zkušenosti je to dobré ale příště bych dělal každý slot zvlášť jak je to vcelku mám strach,že jak do toho sunu papír, aby se mi nenacákalo přerušovadlo do vyvojky. Na vypouštění 1/2" hadice a na vytažení zbytků kapaliny je fajn výplachová stříkačka http://www.zpflorenc...acka-150ml.html
  • 0

#96 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 3 únor 2011 - 16:34:13

docela by mne zajímala cena za sloty z plexi
vloni jsem dělal sloty ze skla, nařezání, obroušení hran a cena za materiál 870 Kč. První zkušenosti je to dobré ale příště bych dělal každý slot zvlášť jak je to vcelku mám strach,že jak do toho sunu papír, aby se mi nenacákalo přerušovadlo do vyvojky. Na vypouštění 1/2" hadice a na vytažení zbytků kapaliny je fajn výplachová stříkačka http://www.zpflorenc...acka-150ml.html


Nemám přesný přehled, ale to moje stálo tak dvojnásob. Nicméně výsledek není zrovna uspokojivý, občas musí člověk zaplatit jen za to, že se něco nového naučí : )
  • 0

#97 JanP

JanP

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 92 příspěvků(y)
  • LocationSlaný
Reputace: 27

Publikováno 20 září 2011 - 20:14:16

Zdravím Vás,

chci si udělat sloty a přemýšlím jak nejjednodušeji udělat vytápění. Někdo zde doporučoval topítko JAGER. A mě by zajímalo, když koupím 100W nebo 300W zda rozdíl bude jen v rychlosti vyhřátí objemu (o kterou by mi šlo). Zda nebude dělat neplechu to, že těch 300W bych měl na 30l namísto 1000l doporučovaných.

A druhá věc kterou si nejsem jist, zda toto konkrétní topítko JAGER mohu celé ponořit (tzn. položit na dno) pakliže se o něm píše že je "plně ponorné".


Děkuji Vám !
  • 0

#98 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 20 září 2011 - 20:23:14

Zdravím Vás,

chci si udělat sloty a přemýšlím jak nejjednodušeji udělat vytápění. Někdo zde doporučoval topítko JAGER. A mě by zajímalo, když koupím 100W nebo 300W zda rozdíl bude jen v rychlosti vyhřátí objemu (o kterou by mi šlo). Zda nebude dělat neplechu to, že těch 300W bych měl na 30l namísto 1000l doporučovaných.

A druhá věc kterou si nejsem jist, zda toto konkrétní topítko JAGER mohu celé ponořit (tzn. položit na dno) pakliže se o něm píše že je "plně ponorné".


Děkuji Vám !


Osobně mám nádrž na sloty cca 60 l a topím v něm topítkem cca 75 W.
Mám ho přichycení přísavkama na dně nádrže od března 2010 a naprosto bez problémů.
Když mám v komoře cca 10°C, tak ve slotech bylo cca 17 stupňů. Hodně pomohlo oblepit stěny nádrže polystyrenem a teď jsem pohodlně na těch 20°C. Nechávám ho přes zimu topit neustále. Leda když vím, že se třeba do komory na 14 dní nedostanu, tak to vypnu a pak den dopředu zapnu a pomůžu mu trošku rychlovarnou konvicí.
Myslím, že není dobrý kupovat moc předimenzovaný.
Na těch 30 l bych koupil nějakou 50W , jakou budeš mít vnější teplotu?
Jestli pokojovou, tak bych se na nějaký topítko asi vykašlal.
  • 0

#99 JanP

JanP

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 92 příspěvků(y)
  • LocationSlaný
Reputace: 27

Publikováno 20 září 2011 - 21:11:26

Na těch 30 l bych koupil nějakou 50W , jakou budeš mít vnější teplotu?
Jestli pokojovou, tak bych se na nějaký topítko asi vykašlal.


Bude to v garáži takže teplota v zimě bude dost nízko
  • 0

#100 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 20 září 2011 - 21:15:29


Na těch 30 l bych koupil nějakou 50W , jakou budeš mít vnější teplotu?
Jestli pokojovou, tak bych se na nějaký topítko asi vykašlal.


Bude to v garáži takže teplota v zimě bude dost nízko

To jo, pouvažuj o nějaký tý izolaci, jinak se zblázníš. Jo a rychlost ohřevu bych řešil fakt tou rychlovarkou, stojí pár korun a stačí na těch 60 litrů tam nalít 2 obsahy tý konvice a mám to hned o 6-7 stupňů vejš.
U tý nádrže mám u dna kohout, napustím si tu rychlovarku a pohodlně se to i vylejvá, když sloty čistím.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních