Přejít na obsah


Fotka

Vyvolavaci sloty


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
137 odpovědí na toto téma

#101 JanP

JanP

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 92 příspěvků(y)
  • LocationSlaný
Reputace: 27

Publikováno 20 září 2011 - 21:23:28


Na těch 30 l bych koupil nějakou 50W , jakou budeš mít vnější teplotu?
Jestli pokojovou, tak bych se na nějaký topítko asi vykašlal.


Bude to v garáži takže teplota v zimě bude dost nízko


To jo, pouvažuj o nějaký tý izolaci, jinak se zblázníš. Jo a rychlost ohřevu bych řešil fakt tou rychlovarkou, stojí pár korun a stačí na těch 60 litrů tam nalít 2 obsahy tý konvice a mám to hned o 6-7 stupňů vejš.
U tý nádrže mám u dna kohout, napustím si tu rychlovarku a pohodlně se to i vylejvá, když sloty čistím.


Kohout by se mi také moc líbil, ale mám v plánu udělat to ze skla a tam nevím jak by se kohout rešil. O tom obložení polystyrenem jsem již uvažoval, to bude asi nejlepší řešení.
  • 0

#102 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 20 září 2011 - 21:29:25

Mám to taky ze skla, nechal jsem si to u nás ve sklenářství slepit a vyvrtali mi tam i díru. Sice je asi 2 cm nade dnem, ale je tam. V instale jsem si koupil kulovej ventil, osadil, utěsnil a dobrý.
Jestli máš čas, můžeš se přijet podívat. Slaný není od Loun tak daleko. Dneska už bych to dělal trošku jinak, hlavně ty sloty trošku větší a možná i víc. Mám jen 3 a občas by se hodily 4.
  • 0

#103 JanP

JanP

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 92 příspěvků(y)
  • LocationSlaný
Reputace: 27

Publikováno 20 září 2011 - 22:35:53

Mám to taky ze skla, nechal jsem si to u nás ve sklenářství slepit a vyvrtali mi tam i díru. Sice je asi 2 cm nade dnem, ale je tam. V instale jsem si koupil kulovej ventil, osadil, utěsnil a dobrý.
Jestli máš čas, můžeš se přijet podívat. Slaný není od Loun tak daleko. Dneska už bych to dělal trošku jinak, hlavně ty sloty trošku větší a možná i víc. Mám jen 3 a občas by se hodily 4.


2cm nad dnem je super! Já právě plánuji 4 - 5 slotů. Každopádně děkuji za pozvání, kdybych si nějak nevěděl rady rád toho využiji :). Zkusím se optat Slánských sklenářů a akvaristů.

Já to chci na formát 24x30 tak počítám s velikostí slotu tak 310x270x20. Papír 30cm dlouhý stejně nikdy nemám, páč dělám čtverce a odřezávám na proužkovky.
  • 0

#104 fishbed

fishbed

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 153 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 21 září 2011 - 05:38:06

na výšku trochu přidej - ať máš trochu volný prostor nad hladinou -280-285
  • 0

#105 papo

papo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 332 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 21 září 2011 - 08:22:25

Ještě k té tepelné izolaci. Mně se velmi osvědčila taková izolační nádoba, co se prodává v různých Bauhausech na pikniky. Drží to výborně, když mám v komoře 20st a v lázni35-37st, klesne to o stupeň asi za hodinu. Pak jenom zapnu na chvilku ponorný vařič a jedu dál. Ještě mám u dna akvarijní čerpadlo, aby se lázeň neustále promíchávala.
  • 0

#106 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 21 září 2011 - 09:00:39

Osobně bych do slotu 24x30 asi nešel. Ten rozdíl v ceně materiálu zas tak velkej nebude a třeba slot na ustalovač je lepší větší. Na vejšku se Ti vejdou 2 papíry 24x30 do slotu 30x40 vedle sebe. A když je otočíš vrstvama proti sobě, můžeš tam mít 4 ks najednou.
Většinou jedu taky jen 24x30, ale dělá se ve větších slotech líp. Pokud jedeš víc kopii jednoho negativu a neděláš proužkovku, tak malej slot na ustalovač zdržuje.
  • 0

#107 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 21 září 2011 - 09:10:53

na výšku trochu přidej - ať máš trochu volný prostor nad hladinou -280-285

To je pravda - teď jsem dělal baryty 30x40 kolem 15 ks a mám tak 1 cm hladinu nad papírem a asi 3x jsem dolejval vývojku, jak ty papíry chlastaj.
  • 0

#108 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 21 září 2011 - 11:37:02

Tilberien: Jaké máš rozměry těch slotů a v čem bys je teď dělal jinak. Uvažuju že si nechám slepit ze skla pár slotů.... tak ať neobjevuji objevené...díky...
  • 0

#109 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 21 září 2011 - 11:45:42

Tilberien: Jaké máš rozměry těch slotů a v čem bys je teď dělal jinak. Uvažuju že si nechám slepit ze skla pár slotů.... tak ať neobjevuji objevené...díky...

rozměry si už přesně nepamatuju, změřím Ti to, ale mám to na formát 30x40, je to tak o 2 cm větší, to by ani nevadilo, ale tloušťka slotu je cca 2 cm a dost často se mi papír přilepí, to vkládání je horší, na ustalovač bych si asi udělal ten slot ještě širší, pokud dělám 2 fotky za večer ničemu to nevadí, ale při větším počtu fotek, ten ustalovač zdržuje. Do misky je můžeš naházet a postupně je odebíráš, tady dáš max. 2 . Dá se to, ale je to pomalejší. Udělal bych si ty sloty alespoň 4 lépe 5, třeba na různé vývojky nebo 2 ustalovače.
Asi to udělat o něco hlubší, tak 4 cm nad okraj fotky.
  • 0

#110 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 21 září 2011 - 12:47:17

Jo díky, takhle to stačí. Ja uvažoval hned se 4mi kousky.
Další úvaha byla trubička k vypouštení ve dně... :wink:
  • 0

#111 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 21 září 2011 - 12:48:39

Ještě... uchycení papíru nějakými klipsnama provádíte někdo... Ja zálibně koukal na takový umělohmotný věšáky na sukni, že bych použil dvě klipsničky na velký papír....
  • 0

#112 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 21 září 2011 - 13:05:05

Ještě... uchycení papíru nějakými klipsnama provádíte někdo... Ja zálibně koukal na takový umělohmotný věšáky na sukni, že bych použil dvě klipsničky na velký papír....

Já papír strkám rukama do slotu a takovejma páskama z umělý hmoty ve vývojce okolo papíru pohybuju, aby se nepřilepil na sklo. Tahám ven pinzetou.
  • 0

#113 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 21 září 2011 - 13:08:03

Idem si teraz robiť tiež sloty a napadla ma jedna vec. Aby sa papier nelepil na slot, nepomohlo by na stenu slotu nalepenie rebrovania ? Normálne z nejakého 2mm skla pár pásikov.
  • 0

#114 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 21 září 2011 - 13:11:40

Pokud by mě zase někdy napadlo dělat sloty, určitě bych je dělal ve tvaru V. Nahoře aby bylo dost místa pro manipulaci a dole aby nebylo potřeba tolik vývojky...
  • 1

#115 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 21 září 2011 - 13:17:17

Pokud by mě zase někdy napadlo dělat sloty, určitě bych je dělal ve tvaru V. Nahoře aby bylo dost místa pro manipulaci a dole aby nebylo potřeba tolik vývojky...


No a toto vôbec nie je zlý nápad. :wink:
  • 0

#116 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 21 září 2011 - 13:42:03

Jedny vyrobené sloty doma mám. Jsou svařeny z plastu (PVC) na zakázku od jednodho pána bohužel si nevzpomínám (možná bych kontakt dohledal) cena byla myslím kolem 1600,-Kč. Jedná se o trojitý slot v jednom v dolní části opatřen výpustnými kohoutky (mosazné topenářské). Je na velikost papírů 30x24cm a na vnitřní straně stěn jsou pomocí svářečky udělány svislé "návarky", aby nedocházelo k přilepování papírů. Bohužel to mělo i přes to, že se výrobce velmi snažil velkou vadu a to že nebyly sloty 100% těsné. Toto jsem vyřešil vylitím vnitřních stěn nebo spíše spojů epoxydovou prsykyřicí. Nyní je to plně funkční a již cca rok je používám. Když se na to, ale dívám z dnešního pohledu, nevím zda bych se pouštěl do jejich výroby znovu a nepoohlédl se po něčem starším v bazarech.
  • 0

#117 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 21 září 2011 - 14:09:30

Ja sa do výroby aj tak pustím sám. Materiál ale budem voliť sklo zlepené akvaristickým silikónom. Tam by problém s netesnosťou byť nemal.
  • 0

#118 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 21 září 2011 - 14:29:11

Tak skončily mý první sloty .) Pustil jsem do takovéhoto slotu horkou vodu a slot se rozlepil :)
  • 0

#119 papo

papo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 332 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 21 září 2011 - 15:27:14

ToFF: Držáky papíru mám udělané z téže desky jako vlastní sloty (2mm tvrzený polystyren - hobbyglass). Fotka se pokládá emulzí nahoru mezi malé hranolky nalepené na okrajích. Hranolky jsou zešikmené a nalepené tak, že šikmá stěna je nad fotkou (taková jako stříška). Je to vázané na rozměr papíru, ale dá se to udělat i tak, že na dvou stranách se udělají v desce drážky a hranolky se udělají posuvné. Na jednu podélnou stranu se ještě nalepí obdélníkový držák. Výhodu to má i v tom, že hranolky slouží zároveň jako distančky a nedovolují, aby se fotka přilepila ke stěně slotu.
Možná se to zdá zbytečně složité, ale dělám s tím barvu a v úplné tmě, takže potřebuji něco, co bez problémů nahmátnu.
  • 0

#120 Vojta

Vojta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 380 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 29 prosinec 2013 - 19:32:43

Chtěl bych si také sloty pořídit. I tu Novu bych si nakonec koupil, ale používám dvoustupňové ustalování a občas i vyvolávání. Navíc mám teď ještě jednu velkou misku s vodou na první oplach od ustalovače. Nova má jen tři komory, a ta se čtyřma je drahá a topí (a to já nepotřebuju).
Tak mi připadá lepší, nechat si nadělat akvárka dle potřeby. Dělám jen na baryty, proto bych s lepením na sklo neměl mít problémy. Papíry bych zavěšoval na nějaké kolíčky a na kraji slotu nechal místo pro míchací tyčinku. Mezi fotkama bych lázeň promíchal. Držáky papírů mi přijdou nevýhodné v tom, že zbytečně odnáší lázeň a špiní tu následující. Vypouštění hadičkou se skleněnou tyčinkou strčenou do slotu a nasát to stříkačkou.
Rád bych se zeptal nějakého Novisty. Je Novaslot v nějakém ohledu o tolik super, že bych si měl připlatit a ustalovat jednorázově? Díky.

K diskuzi o něco výš: Fleky na fotkách mě dělala absence kyselé lázně. S kyselým přerušovačem vždy ok, bez ní a s nekyselým ustalovačem vždy problémy. Někomu tato kombinace funguje, ale mě ne (Foma, pevná grad., baryt.)
  • 0

#121 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 29 prosinec 2013 - 19:50:04

Mam Nova sloty. Vnitrni strana plastu je strukturovana, takze nehrozi tolik prilepeni papiru ke stene. Horni cast slotu je rozsirena, takze se tam papiry celkem dobre zasunuji. Pouzivam 4slotove s topenim, ustaluji 2laznove. Nevim, zda cena zakazkove delaneho bude vyrazne nizsi nez od Nova. Nez jsem poridil Nova, mel jsem lepene akvarka. Velmi nepohodlna prace pri vypousteni (tezke - bez dolniho odtoku), prichytavani papiru ke stene,... Nemenil bych.
  • 0

#122 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 29 prosinec 2013 - 20:02:14

Také bych nedoporučoval akvárkové řešení. Měl jsem obojí (nakonec jsem se vrátil k miskám) a ke sklu bych se nikdy nevrátil...
  • 0

#123 LeosStehlik

LeosStehlik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
Reputace: 269

Publikováno 29 prosinec 2013 - 20:14:18

Nova má jen tři komory, a ta se čtyřma je drahá a topí (a to já nepotřebuju).
Tak mi připadá lepší, nechat si nadělat akvárka dle potřeby.


Nejsem tak bohatý, abych si nechal kutit levná řešení. Své 4-komorové Nova sloty mám od roku 2009 - místo 10 fotoaparátů, dvaceti objektivů, a spousty nepotřebných temnokrámů, tohle byla ta nejlepší investice ... a ano, na lith vývojku a experimenty používám misky :) na masovky a poctivou klasiku sloty.
  • 0

#124 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 29 prosinec 2013 - 22:06:21

Dalsi hlas za investici do Nova slotu. Mam a jsou bezva.
  • 0

#125 mahonny

mahonny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 150 příspěvků(y)
  • LocationKarlovy Vary
Reputace: 612

Publikováno 7 duben 2014 - 11:27:27

Zdravím, sháním vyvolávací misky 50x40cm. Koukal jsem se různě po netu a nikde je nemají skladem. Nenapadá vás něco, nebo nechcete se jich někdo zbavit?


  • 0

#126 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 7 duben 2014 - 12:09:41

Taky aktualne shanim neco podobneho, 40x50 ale zda se ted nejsou, jen vetsi rozmery

http://www.ebay.de/s...15224&_from=R40

 

Zrejme zajdu nekam do Obi ci Ikea nejake vhodne nadoby by tam mit mohli.


  • 0

#127 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 335 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 7 duben 2014 - 12:19:36

mahonny: Píšu SZ ;)


  • 0

#128 dodoxbb

dodoxbb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 215

Publikováno 21 květen 2015 - 20:23:05

Priatelia, vedel by mi niekto poradiť a usmerniť ma? Mám kúpené ortochromatické planfilmy 13x18 Agfa, obojstranne poliate, skúšam to ládovať do kaziet a fotiť na to a stále dumám, ako to vyvolávať. Tak ma napadlo, že v garáži mám platňu 2 mm plexi. Zlepiť dva sloty na vývojku a ustalovač (rozmer cca 15 x 24 x 4 cm) a vyvolávať po dva tri kúsky naraz... Oplachoval by som to vo vode v miske alebo v nejakom vedierku. Vychádza mi jeden tak na objem 1,5 litra, čo nie je také zlé ani ekonomicky, ani tlakovo. Bude to fungovať alebo je tam nejaký zádrhel? Prípadne som rozmýšľaj aj nájsť nejakú hotovú plastovú nádobu podobných rozmerov... Pracujem v temperovanej miestnosti a nemusím nejak riešiť teplotu roztokov, vodný kúpeľ netreba... Vopred vďaka za každú radu od skúsenejších :-) :-) 


  • 0

#129 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 21 květen 2015 - 21:14:28

dodoxbb
Jistě by to bylo řešitelné "slepenci" z organického skla.
Problém:
- nutno pracovat ve tmě - těžko se trefuje po hmatu do míst, kam je třeba film zasunout
- pokud nevyrobíte "děliče", nebo nějaká "distanční udělátka", budou se Vám filmy lepit na sebe a na stěny slotů
- musíte mít nějaký "držák", kterým uchopíte filmy (poškození?, vypadávání?)
- překlápění (resp. zajištění proudění vývojky kolem emulze) budete muset nahradit "pumpováním"

Nemyslím si, že by bylo až tak obtížné využít principu tohoto výrobku:
http://www.adorama.com/ILMOD54.html
Pak už stačí jenom světlotěsná nádoba (kov? plast?)s těsnícím víkem, nebo - ještě jednodušeji - dvě tři nádoby přiměřené velikosti a ve tmě "pumpovat". Dělal jsem to tak a nebyl problém vydržet potmě těch nejběžnějších 5-15' vyvolávací doby.
Pozn.: znám člověka, který si vyrobil obdobu bubnu pro rotační vyvolávání z potravinářské krabice, kterou olepil jakousi folií, která byla dvouvrstvá (černá hmota připomínající IPU + hliníková folie). Spokojíte-li se s voláním ve tmě, není nutná světlotěsnost...
  • 0

#130 dodoxbb

dodoxbb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 215

Publikováno 21 květen 2015 - 21:55:10

vďaka za rady.

 

- ortochrom filmy je možné spracovávať pri slabom červenom svetle (odskúšané) - takže triafať by som mal :-)

- držiaky som uvažoval vyrobiť z kúska plexi, širšie ako slot, s prilepeným malým štipcom na uchopenie filmu na okraji. Film by sa do slotu za tento držiak zavesil...

- pohyb vo vývojke asi skutočne bude treba riešiť pumpovaním, to by ale nemusel byť problém...

- Najväčšie obavy mám z toho lepenia, to sa mi zdá najväčší problém, ktorý by mohol hodne vadiť

Ten výrobok na plany 9 x 12 poznám a aj som nad tým rozmýšľal, že si niečo také vyrobím. Ale keď som to rozkreslil na plany 13 x 18 cm, malo to priemer cca 14 cm, pri využití PVC kanalizačnej rúry priemer 15 cm by to bolo fajn. Len objem tej rúry je viac ako 3 litre...  A to sa mi zdá dosť neekonomické... Budem to musieť ešte dobre premyslieť, kým sa pustím do výroby... 


  • 0

#131 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 21 květen 2015 - 23:13:08

Při řešení slotů si vždy vzpomenu na Sudka. Jen jedna ruka-levá, misky a ta kvanta vyvolaných negativů.

Pokud bych se panicky bál poškrábání, zkusil bych dát do misky gumovou podložku nebo plstěnou...plátno.

Samozřejmě to neřeší kvantitu na jeden zátah...volání je možné jen po jednom planu.


  • 0

#132 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 22 květen 2015 - 06:08:42

Vyvolavani planfilmu ve slotech je jedna z rady pouzitelnych variant. Komercne se vyrabely jak sloty, tak drzaky pro negativy.

http://www.ebay.com/...=item3aaa1225bf

 

Bude treba vychytat cely proces, predevsim agitaci, aby nedochazelo k nerovnomerne provolanym mistum.

 

Technologicka spicka je agitace za pomoci plynu:

http://www.alistairi...st-development/


  • 0

#133 dodoxbb

dodoxbb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 215

Publikováno 22 květen 2015 - 06:09:18

Při řešení slotů si vždy vzpomenu na Sudka. Jen jedna ruka-levá, misky a ta kvanta vyvolaných negativů.

Pokud bych se panicky bál poškrábání, zkusil bych dát do misky gumovou podložku nebo plstěnou...plátno.

Samozřejmě to neřeší kvantitu na jeden zátah...volání je možné jen po jednom planu.

To je pravda :smile: Ale je možné, že prvých tisíc planov mal poškrabaných aj on, kým sa to naučil a jeho sestra vedela skvele retušovať... Nemám ani jeho šikovnosť, ani čas a ani moja sestra neretušuje, tak to skúšam nejak riešiť :smile: :smile: Momentálne ich volám tak, že nalejem do vysokého JOBO tanku vývojku, na kancelársky štipec zavesím plan a poloprehnutý sa tam dá zastrčiť. Popumpujem planom trochu počas volania a vcelku to po jednom kúsku ide. Tak ma len napadlo, že tank nahradím hranatou nádobou - slotom :smile: :smile: V miskách mám problém, že používam pyrovývojku, s tou by sa malo robiť opatrne v rukaviciach a to som dosť nešikovný. Asi skúsim začať s nejakou hotovou nádobou z plastu vhodného rozmeru (odrezaná plastová bandaska), ak sa to osvedčí, zlepím sloty :-) :-)


  • 0

#134 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 22 květen 2015 - 08:43:40

Chce to nazkouset, ale sloty fungovat budou. Ja takto v Nova slotech vyvolavam duplikatni negativy pro historicke techniky. Jelikoz je to pouze duplikat, tak se s tim moc nemastim a drzim negativ klestema na papir . Pro seriozni praci na "original" negativech to chce skutecne nejaky slusny drzak.


  • 0

#135 denny

denny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 30 duben 2017 - 10:20:46

Přátelé, stala se mi taková nemilá věc. Po velkém rozhodování čím vybavit koupelnovou komoru, kdy prostoru je pomálu, jsem koupil na ebay nevyhřívané sloty nova monochrome. Je to krásná věcička, která nezabere moc místa. Jenže jsem se zapomněl ujistit, že součástí aukce jsou i takový ty držátka, clipy tomu říkaj a samozřejmě že nejsou. :-P  Na ebay nejsou a poštovný z UK stojí půl ledviny. Nevíte kde by se daly sehnat, nebo nemáte někdo jeden clip navíc? Nebo máte nějaký tip čím je nahradit? Za každou radu předem díky!


  • 0

#136 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 30 duben 2017 - 11:56:55



Nebo máte nějaký tip čím je nahradit?

Používám obyčejné plastové kolíčky na prádlo. A používám je raději než ten originální klip...
  • 0

#137 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 30 duben 2017 - 13:47:41

Jak pravil bobrb - kolík na prádlo, ale přilepit na něj "příčku", aby nepropadl do slotu. Event. zabrousit (pilníkem) čelisti tak, aby se podobaly originální svorce (= hrot - žlábek).

Druhá možnost: plastové truhlářské - bastlířské svorky, které jsem koupil v Makru (nebo v Tescu) po pětikoruně. Dějakí se v několika velikostech - nejmenší mi stačí.

Když bylo zle (než jsem vymyslel), použil jsem chirurgické peany ("cévní klíštky") 140mm.


  • 0

#138 denny

denny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 30 duben 2017 - 15:16:52

díky! otestuju jestli jsou lepší peany nebo kolíčky. Ale stejně kdyby někdo měl přebytečný originál, rád ho odkoupím...


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních