Přejít na obsah


Fotka

Yashica D a drátěnka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2 odpovědí na toto téma

#1 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 12 duben 2008 - 05:57:00

Říkal jsem si : Dávej bacha,aby se z tebe nenápadně nestal sběratel",což je dost žalostný konec fotografa,ale pak jsem všechno zhodnotil,uvědomil si,že vše,co doma mám taky opravdu užívám a šel jsem do toho.Do čeho ? Zakoupil jsem za 2400,- naprosto krásnou a plně funkční Yashicu D,prohnal svitek a jsem nadšen.S centrálkou jsem naposledy dělal hooodně dávno / Welta s měchem/,ovšem toto !! Tak jemně fungující spoušť jsem fakt nečekal.Výsledky s 5,6 / 1/60 s naprosto super ,což z ruky u sixe nepřipadalo prakticky v úvahu atd. FP4 v Rodinalu,paráda.No,jsem fakt nadšen.Ale k původnímu.Nebyl k tomu adaptér na drátěnku,sehnat to taky asi moc nejde.Na jistém přátelském serveru jsem našel odkaz,že pro domácí výrobu této prkotinky jde snad použít jako základ krytka autoventilku.Zašel jsem tedy do cykloprodejny a za 25 korun koupil malou mosaznou přechodku / vniřní závit na autoventil-ten sedí na závit u spouště Yashicy,venku je taková krátká trubička / ve druhé modifikaci se prodává s venkovním malým závitem,ale ten s trubičkou je kapánek větší a vhodnější.Doma jsem pouze zkrátil velkovní trubičku na cca 3 mm,a nařezal do ní vnitřní závit M4.Vnitřek adaptéru jsem trošku prohloubil.Celkový čas cca 5 minut.Materiál-pilka,vrtačka,vrták 6 mm,vrták 3,5 mm,závitník M4 .Sedí to náramně,vypadá skvěle / má to hotový jemný gravír/,,funguje bez problémů,cena viz výše,pracnost směšná.Takže to jen pro ty,co marně tuto věcičku shánějí.
  • 0

#2 Acer

Acer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 455 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 251

Publikováno 12 duben 2008 - 20:45:05

To je výborný nápad, hned v pondělí si to vyrobím. I když chod spouště tohoto přístroje je tak krásně měkoučký, že by to šlo spustit i bez drátěnky, aniž by se to rozhýbalo.
  • 0

#3 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 13 duben 2008 - 07:11:11

prima nápad, až to budu potřebovat, tak si to určitě vyrobím. jinak ta spoušť u jašiky opravdu chodí tak lehce, že kdyby jsem neslyšel cvaknutí závěrky, tak ani nevím, že jsem něco vyfotil. časy do pár sekund se z pořáného stativu dají krásně udržet prstem, bez drátěnky.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních