Přejít na obsah


Fotka

Mamča 645 špatně měří


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 2 květen 2008 - 18:17:57

Ahoj,

po nějaké době nepoužívání jsem shledal, že moje M645 PRO špatně měří, a to hodně špatně, asi o 4 EV. Můj známý mi to seřizoval před odletem do ciziny, ale teď je fuč a nebude tu přes půl roku.
Dělá to s různými skly, se dvěma různými zády. Jestli se nepletu, je potřeba kalibrovat jak tělo, tak záda, tak hranol.
Máte k tomu někdo nějaké indicie? Mám se do toho pustit sám? Je k tomu potřeba nějaký druhý foťák, abych si všechny ty komponenty nenaladil spolu sice dobře, ale úplně mimo tolerance ostatních přístrojů?

Díky
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 květen 2008 - 19:04:23

Ahoj,

po nějaké době nepoužívání jsem shledal, že moje M645 PRO špatně měří, a to hodně špatně, asi o 4 EV. Můj známý mi to seřizoval před odletem do ciziny, ale teď je fuč a nebude tu přes půl roku.
Dělá to s různými skly, se dvěma různými zády. Jestli se nepletu, je potřeba kalibrovat jak tělo, tak záda, tak hranol.
Máte k tomu někdo nějaké indicie? Mám se do toho pustit sám? Je k tomu potřeba nějaký druhý foťák, abych si všechny ty komponenty nenaladil spolu sice dobře, ale úplně mimo tolerance ostatních přístrojů?

Díky


Cau,
mamca se vubec nakalibruje protoze meri jen hranol ktery meri skrz matnici. Pouzivas original mamiacka skla? A mas spravne zasunuty ten zobacek?

Na mamce totiz krom hranolu neni ani co zkalibrovat a to se ten hranol musi rozebrat.
  • 0

#3 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 2 květen 2008 - 19:12:48

Já vím, že se musí rozebrat, to mi ten kolega i ukazoval. Ale záda přeci nějak přenáší údaj o citlivosti, ne? A tělo?
Používám Sekody 35/3.5, 80/2.8 a 150/2.8 ...
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 květen 2008 - 21:44:49

Já vím, že se musí rozebrat, to mi ten kolega i ukazoval. Ale záda přeci nějak přenáší údaj o citlivosti, ne? A tělo?
Používám Sekody 35/3.5, 80/2.8 a 150/2.8 ...


NJ to ale neni kalibrace, :wink: jak to mas daleko do Liberce?

.D.
  • 0

#5 Pavel K

Pavel K

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 3 květen 2008 - 13:19:06

Myslím, že to jednoduše zkalibrovat nepůjde, protože 4 EV je hodně. Můj meřicí hranol měřil v integrálním měření dobře a v bodovém o necelý 1 EV jinak. Pan Kocián mi to seřizoval a údajně musel vyměnit odpor, protože už byl trimr nadoraz. Proto myslím, že 4 EV bude způsobeno nějakou vážnější závadou a zkalibrovat to nepůjde. :wink:
  • 0

#6 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 3 květen 2008 - 15:38:58

Dany,

já zrovna píšu z Liberce :wink: Bývám tu často, shodou okolností tu mám i tu Mamču, ale jedu brzo pryč, tak bych to nechal, až se nám to bude hodit oběma. Byl by nějaký mail nebo icq nebo telefon? Já jsem Jaroslav Mencl, nemám v adrese tečku a schránku mám na volném :wink:
Předem moc díky
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 květen 2008 - 07:41:27

Dany,

já zrovna píšu z Liberce :) Bývám tu často, shodou okolností tu mám i tu Mamču, ale jedu brzo pryč, tak bych to nechal, až se nám to bude hodit oběma. Byl by nějaký mail nebo icq nebo telefon? Já jsem Jaroslav Mencl, nemám v adrese tečku a schránku mám na volném :lol:
Předem moc díky


Vsechno to mam v profilu :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních