Přejít na obsah


Fotka

vysnívaná kamera...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
108 odpovědí na toto téma

#1 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 2 květen 2008 - 22:12:57

Aký je ten Váš vysnívaný aparát? Detský sen, o ktorom ste si povedali "Tak toto si raz kúpim" Alebo už ste jeho šťastný majitelia?

Mojím snom je Minolta Dynax 9...len čo sa mi podarí zohnať patričný obnos, si ju musím kúpiť :wink:
  • 0

#2 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 3 květen 2008 - 08:24:46

U mě to byl poměrně dlouho Minolta Dynax 7, ale pak jsem se zapletl se středofomátem a vysněným aparátem se mi postupně stávaly Mamiya 645pro, RB67, RZ67. No a je to teprve chvíle co jsem ten poslední sen splnil. Mamiya RZ67, pár skel, několikatery záda, šachta hranol.
Před rokem či dvěmi mě ani nenapadlo, že něco takovýho se mi opravdu splní. (Zlatej Fábius)
Teď už jinej sen ohledně vlastnictví aparátu nemám, už si jen přeju, aby to fungovalo a měl jsem dobré světlo.
Teda ještě bych si přál aby měl RZtku i Předseda, když už jí má Mamijak, abychom tady v HK měli takovej RZtkářskej spolek.
  • 0

#3 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 3 květen 2008 - 08:44:44

nu... pro mě je to super presska... už je na cestě.
  • 0

#4 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 3 květen 2008 - 09:05:51

já bych si přál nějakou Linhof Techniku (nejlépe Super Technika V) nebo Linhof Technikardan S 6x9. Teď ale rozhodně mám čím fotit, takže se budu hlavně jen těšit, že si ji jednou koupím...novou. každý má mít svůj sen... :wink:
  • 0

#5 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 3 květen 2008 - 09:32:46

Ogaři můj sen je aparát, kerý se nigdy nepokazí, kerého skla budů šikovno kreslit na emulze, budu ho nadívat filmem za 30 korun a polezů z něho fotečky, keré sa budů každému líbit........jak říkám je to sen......
  • 0

#6 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 3 květen 2008 - 09:34:10

Momentálně je to Nikon F6, ale to jen proto, že jsem zatím nedotčen středoformátem ... ale už pomalu pokukuju i po M 645, nebo Pentax 645.
  • 0

#7 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 3 květen 2008 - 09:39:06

Vážení kolegové , je příjemné vlastnit troje "Stradivárky" : Jedny pro film 135 , jedny pro 6x6 a zbývající na formát 4x5 . Dokonale s nimi splynout a hrát bezvadně na všechny z nich je nedosažitelné , ale je potěšující mít možnost volby . Ti z nás , kteří vlastní pouze jedny , ale dovedou hrát již
skvěle , na našem foru T.K.CZ sedí u prvního pultu a mají nám ostatním co předat . Velmi si toho vážím a s pokorou je sleduji . Stále se musíme
učit , jak dokonale naladit a hlavně pravidelně cvičit . A to je fajn ... Erik
  • 0

#8 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 3 květen 2008 - 10:45:04

no já si vlastně splnil sen trošku jinak, než jsem původně chtěl.. Chtěl jsem Mamču 645 PRO. Po našetření určitého obnosu jsem na Ebayi začal sondovat a sondovat.. Jednou jsem špatně odklikl kategorii - místo Mamiya tak Zenza Bronica a byla to láska na první pohled - ETRS 6x4.5 se záklaďákem, šachtou, zádama a jako bonus expozimetr Gossen.. :wink:
teď bych si rád ještě splnil jeden sen a to objektivem Zenzanon 150/3.5...
  • 0

#9 LKM

LKM

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 261 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 3 květen 2008 - 10:48:22

Abych nejmenoval kamery které bychom chtěli (nebo jsme si už koupili :wink:) všichni. Mým snem je několik švýcarských aparátů.

kinofilm: zrcadlovka Alpa, kterýkoliv model z let 1944 až 1976 (myslím že udělali nějakou malou serii ještě později).

střední formát. Alpa 12 TC s filmovými kazetami a digitální zadní stěnou Leaf. Leaf je nedostupná, ale mě stejně víc zajímá 6x7 s filmem Fuji Acros.

velký formát. Arca Swiss 6x9 až 18 x 24.

film 16 mm: Paillard Bolex H 16 EL.

objektivy: Kern Switar, Angenieux a pod.
  • 0

#10 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 395 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 3 květen 2008 - 11:21:48

ze zkušenosti vim, že když si pořídim svojí vysněnou věc, tak za tejden už mám zas jinej sen... zrovna teď je to linhof master technika 13x18 a zenza bronica sq-a
  • 0

#11 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 3 květen 2008 - 11:38:18

Ja momentalne po nicem ani neprahnu. Nedavno jsem si koupil svuj vysneny Rolleiflex 2.8 a zatim mam vystarano :wink:
Spis bych si ted pral, aby se nikdy nepokazil, expozimetr na nem fungoval dobre a abych ho taky treba svou "sikovnosti" neodpravil.... Takze spis tak.
Ale musim se priznat, ze docela casto posilhavam po Nikonu F3. Ale to pokazde zhavaruje na faktu, za kinofilm ma pomer stran 3:2, coz me nevyslovne prudi :wink: a mrhat plochou negativu se mi prici.
Hmmmm, mozna nejaka sklopka by se sikla

:lol:
  • 0

#12 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 3 květen 2008 - 11:42:05

..můj vysněný aparát je rolleiflex 2.8 v supr stavu bez expozimetru do 1000 kč :wink:
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 květen 2008 - 12:54:51

V kinu to je Canon F1N, případně OM4Ti. Ve středním formátu Bessa II+Color Heliar. VF - Linhof Technika.
  • 0

#14 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 3 květen 2008 - 12:58:43

Můj sen byla dlouho Magnola. No a od předevčírka jí mám (tímto zdravím Mamiaka :wink: ), tak nevím, o čem budu snít teď.

Jinak to, co napsal Kraken, je úplně to nej...
  • 0

#15 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 3 květen 2008 - 17:22:26

Ne že bych úplně prahnul, tyhle nemocné stavy mě už snad naštěstí přešly, ale řekněme, že aparátovým cílem, kterého bych chtěl dosánout je Contax 645 a Linhof Technikardan 45. Od té doby co mám Bronicu jsem však nějaký až podezřele spokojený :)
  • 0

#16 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 3 květen 2008 - 18:08:48

Pavle, a co Rollei SL66?
  • 0

#17 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 3 květen 2008 - 18:51:31

Už mě nebere :) Nevím jak je to doopravdy vážné, ale na internetu bylo dle mého až moc stížností na spolehlivost, zejména v teplotách pod nulou.
  • 0

#18 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 3 květen 2008 - 21:14:12

Ale kdeže, ten Rollei je spolehlivý, a to více než Hasselblad. Avšak je to fakt OBROVSKÁ kráva, stejná koncepce jako Mamiya67, téměř stejná velikost a váha, a k tomu má pár fičurek navíc(třeba rotující hranol-ten je naprosto neskutečný:), nebo možnost použití určitých objektivů naruby-čili instantní makro bez nutnosti shánět mezikroužky či speciální objektivy). Na stativovou pomalou a rozvážnou práci je super, kdybych fotil krajinky, architekturu, produktovku apod. tak je to dle mého názoru nejlepší volba na SF, ale na vše ostatní ne-e. Tam je zase ideální Bronica SQ:) I když...co jsem viděl tu Alpu, možná bych po ošahání třeba změnil názor, ale tato je nesehnatelná a rozhodně ne podobně levně jako 2 zmíněné systémy. Howgh!
  • 0

#19 Simon

Simon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 29 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 květen 2008 - 21:21:29

Abych přišel se svojí troškou do mlejna... tak já kupříkladu už o žádný technice neuvažuju, zvažování zda koupit Pentax 645, či ne mě natolik vyčerpalo, že už nějak nemám chuť se znova podobnými nákupy zaobírat.
Mám dva Pentax-středoformáty, kino už nechci a na VF ještě neuzrál čas ( a asi ani nikdy neuzraje). A hlavně už žádný NEPOTŘEBUJU! To je důležitý si čas od času říct!
  • 0

#20 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 3 květen 2008 - 21:45:01

stav spokojenosti u Pavla stejně netrvá moc dlouho, však on se zase do něčeho zasní:) A nebo se ožení, je otázka, co bude dřív... :) :lol: :lol:
  • 0

#21 RHfest

RHfest

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 4 květen 2008 - 08:57:21

No to snění je na tom to nejkrásnější jak už ho člověk má tak už to není ono .to je z vlastní zkušenosti

nechci tím říct že ze svým vysvěným foťákem nejsem spokojen vyhovuje je mi pro všech stránkách a jsem snim plně spokojen.


ale .... štěstí je cesta nikoliv cíl.
  • 0

#22 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 4 květen 2008 - 19:08:37

Já jsem si už ses splnil - koupil jsem si Mamiyu RB67. Takže teď už nepřemýšlím nad strojem, ale spíš nad příslušenstvím - další záda 67, lepší expozimetr, zvětšovák...

Jinak ale mým největším snem je dělat fotky, které budou "o něčem" a lidi zaujmou. Což se občas povede, občas ne, ale i tak je to krásné dobrodružství :)
  • 0

#23 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 4 květen 2008 - 19:28:18

stredoformat zdá sa prevláda...len ma prekvapuje, že nikto nespomenul Leicu..:)
  • 0

#24 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 květen 2008 - 21:20:12

Prowler: at ti udelam radost ze nekdo napise aji kino - muj vysneny fotak je F5 nikonacky a ten uz sem si poridil, takze su nadmiru spokojeny. Este porad kdyz ho drzim v rukach, toz citim takove to zvlastni "napeti". No ale dneska sem zjistil, ze je moja F5 jakasi nemocna, toz su jakysi nervozni z toho...
Ted uz akorat vysnene skla a je to ^__^
  • 0

#25 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 4 květen 2008 - 21:21:15

Kinofilm je pro decka :) Ale kdybych mluvil vazne, tak ja osobne bych mozna spis nez Leicu zkusil nejnovejsi Zeiss Ikon. Link A doplnil Zeiss skly. V kinu se mi vlastne libi uz jen dalkomery a to diky tomu uzasnemu pocitu z podani prostoru. Bohuzel, hroznym zpusobem me se*e jeho zpracovani, takze opravdu minimalne prozatim nemam ani trosku chut se ke kinu vratit...
  • 0

#26 horolezec

horolezec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 48 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 5 květen 2008 - 00:17:52

Jo Leica je Leica, ale tady se všichni středoformátují, tak je to nezajímá.
Pro budoucí VelkoFormátníky tu mám pár libůstek, aby neznali jen ty Linhofy, Horsemany a Magnoly. Tak třeba:
ebony
canham
layton - zde se mrkněte na Test Reports
lotus - taková už trochu známější klasika

a něco pro jitrničkáře a VF:
fotoman - něco i půjčují u Škody

Tak až nebudete vědět co s penězi... :)
  • 0

#27 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 květen 2008 - 06:50:10

Ještě jeden dodatek, i když to bude opět zavánět kacířstvím :)

Můj sen je digitální zvětšovák, který by dostal z digitální předlohy 300dpi alespoň na formát 60x40. Na barytu to fakt vypadá jinak, než z tiskárny, ale to asi víme všichni...
  • 0

#28 LKM

LKM

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 261 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 5 květen 2008 - 07:13:26

Leica, Mamyia, Linhof... to snad ale nemusí být sny? Ty se dají za přijatelnou cenu koupit, když ne nové tak alespoň v bazaru. Myslel jsem že se tu dočtu o aparátech které se v českých obchodech ani bazarech neprodávají, nebo o jakých jsem dokonce nikdy ani neslyšel.

Robot Royal, Olympus Pen F, Edixa, Gowlandflex (dvouoká zrcadlovka 9x12), Calumet, Deardorff (formát 11x14"), Graflex, Panon Widelux, z českých Spektareta, Pankopta, kamery Beaulieu...

Čtu tady digitální zvětšovák, to skutečně existuje? Nebo jenom jako součást minilabu?

Pro mě taková těžko splnitelná přání jsou pořád stejná: kinofilmová zrcadlovka Alpa, nejlíp taková která měla kromě matnice ještě dálkoměrový hledáček. Širokoúhlá Alpa 12 TC, Arca Swiss 18 x 24, Paillard Bolex H 16 EL.
  • 0

#29 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 květen 2008 - 08:15:31

Čtu tady digitální zvětšovák, to skutečně existuje? Nebo jenom jako součást minilabu?


Ale jasně že existuje, jen já jsem přehlídnul, že to, co jsem si vysnil, je už i ve výrobě :)

DeVere 504

Jen to koupit... No a co, že to stojí mega, tak si půjčím, co bych pro koníčka neudělal :)
  • 0

#30 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 5 květen 2008 - 10:37:47

achjo pavle... a já myslel, žes s tim přechodem na velkej formát už konečně získal klid v duši... řikam vám - neberte ty digitály do ruky, zblázníte se z toho... je to marný, marný, marný :D
  • 0

#31 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 květen 2008 - 10:47:16

achjo pavle... a já myslel, žes s tim přechodem na velkej formát už konečně získal klid v duši... řikam vám - neberte ty digitály do ruky, zblázníte se z toho... je to marný, marný, marný :D


Ale jo, klid v duši jo, ale víš kolik toho mám digitálně? Ne všechno se dá přefotit a přesto bych to rád viděl na velkém papíře. Takže už jen vyhrát v té Sportce :!:, pak se mi zabydlí ten DeVere hned vedle toho krásného Dursta, co jsem viděl u tebe.
  • 0

#32 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 květen 2008 - 11:05:37

achjo pavle... a já myslel, žes s tim přechodem na velkej formát už konečně získal klid v duši... řikam vám - neberte ty digitály do ruky, zblázníte se z toho... je to marný, marný, marný :D


Jo a trochu s tou Magnolou válčím, můžeš se na to kouknout? Poslal jsem ti teď mail.
  • 0

#33 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 5 květen 2008 - 11:23:02

máš tam odpověď...
  • 0

#34 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 5 květen 2008 - 14:02:36

Můj sen byla dlouho Magnola. No a od předevčírka jí mám (tímto zdravím Mamiaka :D ), tak nevím, o čem budu snít teď.

Jinak to, co napsal Kraken, je úplně to nej...




čoveče, všichni z té vaší paladixové skupinky houfně přešli na digitál a ty takhle? Speciálně od Tomáše hrubého si asi vyslechneš, co? :!:
  • 0

#35 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 květen 2008 - 14:06:30

Můj sen byla dlouho Magnola. No a od předevčírka jí mám (tímto zdravím Mamiaka :D ), tak nevím, o čem budu snít teď.

Jinak to, co napsal Kraken, je úplně to nej...




čoveče, všichni z té vaší paladixové skupinky houfně přešli na digitál a ty takhle? Speciálně od Tomáše hrubého si asi vyslechneš, co? :!:


Ten to eště neví :D Ale takovej Chose mi jí závidí už teď, a to neviděl ani Magnolu, ani fotky :D
  • 0

#36 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 5 květen 2008 - 15:09:50

že bysme udělali pro chlapce z paladixu na temný něco jako aklimatizační tábor - vlákno, aby to s nima neseklo - tolik emulze naráz všude kolem aj ve vlastních řadách :D
  • 0

#37 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 11 květen 2008 - 19:42:59

no jo, Chose je Pentaxista, tudíž není blbej:))
  • 0

#38 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 11 květen 2008 - 19:44:26

teda neplést s nickem Pentaxista, to je zas někdo jinej, ale závěr sedí taky :(
  • 0

#39 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 11 květen 2008 - 19:49:17

Jirko, a ja kdyz mam take Pentaxe, taz take nejsem upne blby? :(
  • 0

#40 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 11 květen 2008 - 20:13:16

no ale k tématu:

"... i rozhněval se Hospodin strašlivým hněvem a splnil mu všechna jeho přání..."

já sem si nakonec všechny svoje sny a přání splnil a věřim, že ty co zbejvaj si splnim taky. jestli vo ně budu v tý době ještě stát je už jiná otázka :(
  • 0

#41 orwell

orwell

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 131 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 12 květen 2008 - 12:42:23

Ještě jeden dodatek, i když to bude opět zavánět kacířstvím :lol:

Můj sen je digitální zvětšovák, který by dostal z digitální předlohy 300dpi alespoň na formát 60x40. Na barytu to fakt vypadá jinak, než z tiskárny, ale to asi víme všichni...


No když jsem byl na výstavě fotek pana Všetečky na Hradě, měl jsem štěstí na setkání s autorem a tak jsem se dozvěděl, že to co tam má na těch velkých čtvercích je foceno na dia 6x6 Haselbladem ale diaky sou naskenované a potom laserovým osvitem udělané fotochemicky jako velká fotografie. Zdůrazňoval to "skutečná fotografie" velmi. :) Takže to určitě jde. Na SM to dělá tuším pan Janhuba ve Štramberku. Akorát bw dělá na RC.
  • 0

#42 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 12 květen 2008 - 14:49:01

Tak Tomáš Houda, co sem taky chodí(l) neustále prohlašuje, že tiskne na nějaké barytové papíry na to určené a že je to vůči klasické zvětšenině k nepoznání. Docela bych to chtěl vidět na vlastní oko.
  • 0

#43 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 12 květen 2008 - 15:09:06

mně ani ne. ne že bych nevěřil, že je to k nepoznání, ale spíš si řikam proč. pro pohodlí? pro rychlost, snadnost? pro ten pocit, že "to" nikdo nepozná? já to poznam - vim, jak sem tu fotku dělal a to mně stačí...
  • 0

#44 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 12 květen 2008 - 15:17:33

když jsme u těch přání, tak já bych chtěl, kdyby moje bessa, co má ten nezmenšovací hledáček měla sklo s centrální závěrkou - s tou, co jen tak šeptne v rozhodujícím okamžiku
tak to bych si přál
  • 0

#45 StanislavPleva

StanislavPleva

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 215 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 13 květen 2008 - 06:29:03

Tak to já bych chtěl mít středoformát s dokonalým transfokátorem zašitej do voka, tak abych mrknul a bylo to tam. Než nahmátnu foťák, tak je většinou po záběru.....hlavně u dětí. :(
Akorát nevím, kam bych strakl svitky....jestli uchem....... :)
  • 0

#46 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 13 květen 2008 - 07:50:55

tak si říkám.... jak se dělaly ty všemožný udělátka, co jste na počítači ovládali třeba nějakou hru myšlenkama.... bez prstů.... že by bylo dobrý udělat foťák, na kterym by bylo místo pro připojení taky nějakýho kontaktu a třeba to ostření by se ovládalo myšlenkou.... že by to možná byl dost dobrej systém (i když by trvalo chvíli, než by se to člověk naučil, jako u těch her)....
si to vemte u klasickejch SLR - pravou ruku máte na spoušť a popřípadě časy, levou ovládám clonu a současně s tím abych ještě ostřil (a v tom odpornějším ještě zoomoval). takhle by se práce ostření přesunula do míň vytíženejch oblastí :(
i když otázka, jestli by člověk tím přemejšlením nad ostřením nebyl tak zaneprázdněnej, že by zas pak už nešlo komponovat :)
  • 0

#47 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 13 květen 2008 - 08:00:48

Tak problém by byl, že třeba v létě bych měl na fotkách samý výstiřhy na středu, kompozice by asi utrpěla. Jinak proč ovládat ostření myšlenkou, když hromada foťáků to zvládá okem?
  • 0

#48 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 14 květen 2008 - 00:04:19

Pro mě jsou finální mety Flexareta (3,5 nebo 6) a nějaký ten Kiev (80, 88?).. a mám asi kompletní pokrytí lepšího fotografického spektra východního bloku.
na žádné kapitalistické produkty fotit nehodlám
(když teda beru v potaz jen techniku)
  • 0

#49 StanislavPleva

StanislavPleva

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 215 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 14 květen 2008 - 09:17:29

Jen mě tak napadlo, když už se bavíme o těch foťákách.....dělaj se vůbec ještě někde takové ty krásné mechanické zrcadlovky jako např. Minolta X-700, Nikon Fxxx atd, nebo už se vyráběj pouze tikitály. Akorát snad Zenit něco dělá a Nikon FM10 a jestli OM4.
Dost mě děsí představa bejt vodkázanej jenom na bazar, i když dnešní ceny v bazarech jsou fakt bomba.
Co se SF tejče tak tam se dělaj i nový věci....ale ty ceny, že.
Jináč jsem před půl rokem opustil Sixe a pořídil Superku 23 s 50 a 100mm. Jáká to úleva, že vše chodí jak má........né že by mě ten Six nechodil, ale furt je to trochu loterie.
  • 0

#50 LKM

LKM

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 261 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 14 květen 2008 - 09:23:24

Leica MP ale to není zrcadlovka, Leica R9 ale ta není krásná a Nikon F6 ale ten není mechanický. :wink:

Mechanickou SLR Minoltu dělali ještě nedávno v Číně tak až pojedete na olympiádu poohlédněte se po ní. Přes internet se asi koupit nedá, ten tam moc nefunguje. :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních