Přejít na obsah


Fotka

Latka na jeptisku


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
55 odpovědí na toto téma

#1 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 20 květen 2008 - 09:35:49

Potreboval by jsem ke sve kamere 24x30 jeptisku, zatim pouzivam bundu :) nevite jaka latka je na to nejvhodnejsi??
  • 0

#2 jabra54

jabra54

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 20 květen 2008 - 10:48:42

samet
  • 0

#3 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 20 květen 2008 - 11:08:25

klotové plátno.
záleží co zeženeš, zajdi do obchodu a vyber neco co bude co nejmíň díravé. já nakonec mosel tu látku dat dvojmo, aby to jakž takž stálo za to.
ináč nejlepší by bylo z horní strany mět neco světlého, aby sas v létě neuvařil.
no šak uvidíš, to sú nástrahy velkého formátu, v létě hic a v zimě zadýchaná matnica :)
  • 0

#4 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 20 květen 2008 - 11:12:27

Samet asi musí být humus když je mokrý od deště, ne?
  • 0

#5 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 20 květen 2008 - 11:31:05

A neprodává se jeptiška už hotová? s bílou stranou nahoře, černou dole... ne že by byl problém to ušít, to ne, ale kolikrát se mi zdá, že se s něčím pachtím, ale ty materiály, ze kterých se dělají "originály", stejně nikde neseženu a výsledek obvykle bývá tak na půl...

O polstrování do fotobatohu nemluvím, s tím jsem celkem spokojená :)
  • 0

#6 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 20 květen 2008 - 21:37:36

Eda:

prodává, ale za obludných 2000 Kč. Aspoň před pár lety to tak bylo. Skočil jsem do galanterie, vybral černou neprůhlednou látku a bylo hotovo za zlomek ceny.
  • 0

#7 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 21 květen 2008 - 17:27:50

připojuju se k tomu co doporučuje Jirka,
klotový plátno 2x přeložený a spíše větší,
někdo dá ještě na kameru sucháče,
já to mám zapošité na konci s protaženým kalounem,

měl jsem v ruce starou nádhernou atelierovou jeptišku,
z jedné strany červené a z druhé černé plátno,
velmi těžké

ještě je zajímavý téma lupa zašitá do váčku,
kterej připneš k zadní standardě
  • 0

#8 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 21 květen 2008 - 19:40:25

Kamarádi VF, mám sice nakoupených asi 10 metrů klotového plátna, ale nějak se nemůžu dostat na ten správný střih. Neporadíte ? Jaký střih se osvědčil vám (já zatím beru starou deku kočkám ale není to jaksi ono).
P.S. Zatím sháním olůvka na záclony na zapošití do spodního lemu.
Zdařec a dobré světlo nad klotem přeje LUIGI
  • 0

#9 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 21 květen 2008 - 19:53:40

S rozměrem neporadím, resp. jenom typuju 1,7 až 2 m x 1,2 až 1,5m
Ale ta olůvka to je vcelku dobrý nápad, možná by stačilo koupit nějaký v rybářských potřebách :D
Ještě přemýšlím, že to může být i zbytečné, protože pokud dáš látku dvojitě, může být sama o sobě dostatečně těžká.
  • 0

#10 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 23 květen 2008 - 16:51:19

Kamarádi VF, mám sice nakoupených asi 10 metrů klotového plátna, ale nějak se nemůžu dostat na ten správný střih. Neporadíte ? Jaký střih se osvědčil vám (já zatím beru starou deku kočkám ale není to jaksi ono).
P.S. Zatím sháním olůvka na záclony na zapošití do spodního lemu.
Zdařec a dobré světlo nad klotem přeje LUIGI


jak píše Eda, cca 1,5x1,5m dvojitě

do zapošití kaloun, ale není to nutné a já mám na konci takový ty blbůstky, co se s tím stahujou bundy nebo ruksaky
  • 0

#11 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 23 květen 2008 - 18:52:16

Jeden můj kamarád to u Camba 5x4 řešil zakoupením černé sukně z vhodného materiálu s gumou v pase (u ťamanů, za levno). Vyzkoušel jsem si to a je to použitelné, i když úplná tma po tím není.
  • 0

#12 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 24 květen 2008 - 19:57:22

jeptuchu mam 100x90. na 9x12 kameru to staci bohate. pro 8x10 bych uzivil vetsi, tak zhruba 120x120.
  • 0

#13 Alibaba

Alibaba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 26 květen 2008 - 22:04:30

...tak jest, černá sukně s gumou v pase - od mé ženy to léta jistila. Lehké, skladné, rychlá práce. "Úplnou tmu" zas tak nutně nepotřebuješ...
  • 0

#14 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 25 březen 2009 - 11:08:37

Nenajdete někdo doma navíc plátno vhodné na "jeptišku" asi tak 1x1,2 metru?
  • 0

#15 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 25 březen 2009 - 11:16:03

S rozměrem neporadím, resp. jenom typuju 1,7 až 2 m x 1,2 až 1,5m
Ale ta olůvka to je vcelku dobrý nápad, možná by stačilo koupit nějaký v rybářských potřebách :(
Ještě přemýšlím, že to může být i zbytečné, protože pokud dáš látku dvojitě, může být sama o sobě dostatečně těžká.


Myslíte, že by stačilo zašít do okrajů olůvku, co jsou do záclon??
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 březen 2009 - 11:34:40

a nebylo by lepsi nez se s tim s...t koupim poradnou, ktera nepromokne a kamera se v ni da rychle schovat a pripadne odnest?
click
  • 0

#17 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 25 březen 2009 - 11:41:53

a nebylo by lepsi nez se s tim s...t koupim poradnou, ktera nepromokne a kamera se v ni da rychle schovat a pripadne odnest?
click

Bylo, kdyby na to bylo...
  • 0

#18 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 25 březen 2009 - 12:29:53

Používám prostě kus černýho šusťáku. Nevýhody - trošku světla pustí, ale to nevadí vůbec - je to tak lehké, že se s tím občas krapet peru, když třeba mírně fouká... Guma z gatí by to však asi vyřešila, to si tam nechám všít, to je dobrý nápad. Výhody - i když ji vymácháte ve vodě, během pár minut je to suché. A při normálním používání ani na sněhu nenavlhne. Největší výhoda - nezabere skoro žádné místo a téměř nic neváží, což se o klasické plátěné jeptišce říct nedá.

Kupovaná by asi byla fajná, ale já mám tak malý batoh, že mi na každém cm záleží. Až bude nový batoh, proč ne, velmi rád koupím "profi".
  • 0

#19 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 25 březen 2009 - 13:05:07

nedávno jsem tu kamarádům (i pro sebe) kupovala od spodu černě pogumovaný (nepromokavý) šusťák. Bohužel už je vyprodaný :(, a v prodejně se netvářili, že by mohla někdy přijít další várka...chrání kameru, když se dobře přehodí, před drobným deštěm, mrholením, podáním drobného nepořádku ze stromů, a skoro nepropouští světlo...
  • 0

#20 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 25 březen 2009 - 13:11:48

Tak pogumovaný šusťák. Jsem zvědavý kde ho seženu.
  • 0

#21 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 25 březen 2009 - 13:19:32

Spis se na to vykasli, kup klasicky sustatak a sesij ho s nejakou tezsi latkou dokupy. Je to kurna jen kus hadru, neni potreba to nejak moc resit....
  • 0

#22 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 25 březen 2009 - 13:20:18

lidi... nezrazujme se od samovýrob. koupit se dá všechno... ale je to prostě jiný :oops:
  • 0

#23 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 25 březen 2009 - 13:21:36

Tak pogumovaný šusťák. Jsem zvědavý kde ho seženu.


Klotové plátno snad koupit lze. Je praktické, lehké a udrží krátkodobý pobyt kamery v lehčím dešti. Ono v tom dešti je i jinak těžký fotit.

Kup ho z role dobré dva metry.
  • 0

#24 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 25 březen 2009 - 13:51:54

nedávno jsem tu kamarádům (i pro sebe) kupovala od spodu černě pogumovaný (nepromokavý) šusťák. Bohužel už je vyprodaný ;), a v prodejně se netvářili, že by mohla někdy přijít další várka...


Edo nestraš :oops: , za poslední tři roky jsem ho nakonec v Brně vždycky někde objevil - KARS, Běhounská i jinde. Já si z něj dělal návleky a nějaký doplňky na ven(obal na pláštěnku atp.). Vždycky mívají tak jednu roli, bývají to neodebraný zbytky od výrobců, ale to snad poslední dobou platí o jakékoli látce v metráži. Proto se vždycky tváří, že neví co bude. Jó to když chcete koupit tvíd, tam se doporučuje koupit celou roli, aby byla jistota, kdyby chtěl člověk někdy něco aspoň podobnýho... Ale tyhle šusťáky se vyrábí skoro pořád stejný. Tedy pokud nekrachne výrobce :D

No a Kubikulo, já jednou sháněl klotový plátno, a nakonec jsem to vyřešil právě tímhle šusťákem - ono jde o to, co kde je, že :D
  • 0

#25 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 25 březen 2009 - 14:27:27

nedávno jsem tu kamarádům (i pro sebe) kupovala od spodu černě pogumovaný (nepromokavý) šusťák. Bohužel už je vyprodaný ;), a v prodejně se netvářili, že by mohla někdy přijít další várka...


Edo nestraš :oops: , za poslední tři roky jsem ho nakonec v Brně vždycky někde objevil - KARS, Běhounská i jinde. Já si z něj dělal návleky a nějaký doplňky na ven(obal na pláštěnku atp.). Vždycky mívají tak jednu roli, bývají to neodebraný zbytky od výrobců, ale to snad poslední dobou platí o jakékoli látce v metráži. Proto se vždycky tváří, že neví co bude. Jó to když chcete koupit tvíd, tam se doporučuje koupit celou roli, aby byla jistota, kdyby chtěl člověk někdy něco aspoň podobnýho... Ale tyhle šusťáky se vyrábí skoro pořád stejný. Tedy pokud nekrachne výrobce :D

No a Kubikulo, já jednou sháněl klotový plátno, a nakonec jsem to vyřešil právě tímhle šusťákem - ono jde o to, co kde je, že :D

a na Běhounský mají černě pogumovaný šusťák? nevíš za kolik?
  • 0

#26 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 25 březen 2009 - 14:48:55

Netuším, dlouho jsem tam nebyl, ale poprvé jsem ho kupoval tam, tehdy v KARSu neměli a poslali mě tam.Cena byla tuším někde mezi 250 a 350 á 1m při šířce 153-155. Měli tehdy dokonce dva různý typy. Ale jak říkám, vždycky to mají jinde a obvykle jednu zbytkovou roli. Třeba jednou jsem musel kvůli trochu jiné látce obcházet všechny pobočky KARSu s látkama co tehdy byly - u Intersparu, na Cejlu, Pekařské i Josefské(jo, jo zrovna fungovaly všechny). Na Běhounské to mívali v obchodě až "zarohem vpravo", v rolích, ale jak říkám, fakt jsem tam dlouho nebyl...

Mimochodem se tu nikdo nezmínil, jak "dobře" :oops: se to na stroji šije.Dost materiálu mi vždycky padne jen než zvládnu správný nastavení stroje aby to látku sešilo, neprořízlo a navíc to nedělalo cucky...
  • 0

#27 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 25 březen 2009 - 15:17:55

Mimochodem se tu nikdo nezmínil, jak "dobře" :oops: se to na stroji šije.Dost materiálu mi vždycky padne jen než zvládnu správný nastavení stroje aby to látku sešilo, neprořízlo a navíc to nedělalo cucky...

a měl jsi ostrou jehlu? :D
ten šusťák, co jsem kupovala v karsu s naopak šije moc krásně :D
  • 0

#28 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 25 březen 2009 - 15:58:21

heleďte, ona to asi není věda, ale když už si seženu tu látku a požádám manželku svoji vlastní o zasednutí k šití - neměl byste někdo jednoduchej náčrt střihu? aby to šila jednou a nebyly nutný následný úpravy

nějaký to uchycení na kameru si už vymyslím a měřím asi tak středně vysoce
zatím jsem se totiž přikrejval bundou a to není nic moc teda
  • 0

#29 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 25 březen 2009 - 17:13:57

O náčrt střihu jsem prosil tady již 21.5. a nic. Třeba když jsme teď 2, tak někdo vybalí skicu. Někdo mi kreslil střih - no, abych to přirovnal, jako když se rozvine komolý jehlan.

Je to ono? Že bych měl ten menší průměr na míru mého VF a větší na míru mých beder (nebo níže?? - to asi ne, to už bych byl v p..)

To byl fór, abych to odlehčil. Tak zdařec. Lugi.
  • 0

#30 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 25 březen 2009 - 17:24:42

Mimochodem se tu nikdo nezmínil, jak "dobře" :D se to na stroji šije.Dost materiálu mi vždycky padne jen než zvládnu správný nastavení stroje aby to látku sešilo, neprořízlo a navíc to nedělalo cucky...

a měl jsi ostrou jehlu? ;)
ten šusťák, co jsem kupovala v karsu s naopak šije moc krásně ;)


No vtip je v tom, že strašně klouže po stroji i dvě vrstvy po sobě, což je vlastnost materiálu. No a pak je potřeba doslova hodinářsky seřizovat napětí v nitích, což je samozřejmě strojem. Ale jinak je pravda, že jak je to jednou seřízený, tak se šije krásně. :oops: Dokud to člověk nerozhasí kvůli jiné látce a nepokouší se to znova seštelovat :D Ovšem jak to slušně sešít se suchým zipem je pro mě dodnes záhada. Já si vždycky když s tím dělám ustřihnu takovej proužek, na kterým to zkouším a zatím jsem ho vždycky využil beze zbytku. :)
  • 0

#31 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 25 březen 2009 - 18:37:46

Mimochodem se tu nikdo nezmínil, jak "dobře" :D se to na stroji šije.Dost materiálu mi vždycky padne jen než zvládnu správný nastavení stroje aby to látku sešilo, neprořízlo a navíc to nedělalo cucky...

a měl jsi ostrou jehlu? ;)
ten šusťák, co jsem kupovala v karsu s naopak šije moc krásně ;)


No vtip je v tom, že strašně klouže po stroji i dvě vrstvy po sobě, což je vlastnost materiálu. No a pak je potřeba doslova hodinářsky seřizovat napětí v nitích, což je samozřejmě strojem. Ale jinak je pravda, že jak je to jednou seřízený, tak se šije krásně. :oops: Dokud to člověk nerozhasí kvůli jiné látce a nepokouší se to znova seštelovat :D Ovšem jak to slušně sešít se suchým zipem je pro mě dodnes záhada. Já si vždycky když s tím dělám ustřihnu takovej proužek, na kterým to zkouším a zatím jsem ho vždycky využil beze zbytku. :)

hm, mně právě ten pogumovaný neklouzal vůbec...
  • 0

#32 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 25 březen 2009 - 18:41:05

O náčrt střihu jsem prosil tady již 21.5. a nic. Třeba když jsme teď 2, tak někdo vybalí skicu. Někdo mi kreslil střih - no, abych to přirovnal, jako když se rozvine komolý jehlan.

Je to ono? Že bych měl ten menší průměr na míru mého VF a větší na míru mých beder (nebo níže?? - to asi ne, to už bych byl v p..)

To byl fór, abych to odlehčil. Tak zdařec. Lugi.

jakej střih? :oops:
copak na to je potřeba střih? vždyť je to velkej obdélník, nebo čtverec...a na jedné straně tunýlek pro šňůrku nebo gumu...
Jestli pojedete na sraz, tak tam svou pogumovanou jeptišku přinesu na ukázku :D
  • 0

#33 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 25 březen 2009 - 18:41:45

Já to šil z pochopitelných důvodů lícem k sobě(návleky, obal), je fakt, že opačně(guma na gumu) to asi neklouže :oops: A jak jsem říkal, už jsem viděl víc variant, možná je to i tím...
  • 0

#34 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 26 březen 2009 - 07:38:07

Když ti to klouže, tak si to přišpendli...

Se šitím nebude problém, s materiálem nejspíš jo. Tady nic nekoupím a jezdit po Královehradeckým okrese se mi nechce.
  • 0

#35 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 26 březen 2009 - 08:15:38

su asi ňáké divné...ale nosím se sebú mikinu MOBIL1/ESSO a dělám pod tým. největší prdel je že na zádech mám napsáno PITSTOP :wink:
  • 0

#36 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 26 březen 2009 - 09:06:15

Golfista :Když ti to klouže, tak si to přišpendli...

Špendlení není vždy úplně ideální a neustále zastavovat a odstraňovat špendlíky také není až tak super.Kdýž já osobně dělám něco z problematického materiálu / dávám svišťům do cajku bundy,kalhoty,prostě kdeco/,tak si ty dva klouzavé díly v klídečku před šitím spojím v celé délce v místě budoucího švu nažehlovací silikonovou termomřížkou-prodává se v metráži v každé galanterii,je cca 2cm široká,stojí cca 8 Kč metr.Luxusní prácička s tím je,na stroji už absolutně nehlídáte nějaké klouzání a můžete se věnovat jenom vlastnímu švu. Nevím,jestli to znáte,možná jo,ale spousta bab u mě v rachotě ,které běžně šijí o tom neměla ani páru.Proto to sem píšu.
  • 0

#37 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 26 březen 2009 - 09:24:14

Nenajde se někdo, kdo mi na sraz přinese 1,2 m x1,2 m pogumovaného šusťáku? Tady to koupit opravdu nelze.
  • 0

#38 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 26 březen 2009 - 10:15:10

...tak si ty dva klouzavé díly v klídečku před šitím spojím v celé délce v místě budoucího švu nažehlovací silikonovou termomřížkou...


A hele, to jsem neznal, dík za tip... Obvykle si švy prostě nastehuju, ale to na tenhle materiál nějak neplatilo, a jako kruciální problém se nakonec stejně ukázalo klouzání ve stroji.No ale to už je spíš rukama, že :wink:
  • 0

#39 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 26 březen 2009 - 10:27:08

no jo tak řeknu holt ženě "normálně to uši takle" ale ač netechnický typ, stejně po mě bude chtít cosi jako plánek kde udělat gumu, kde co střihnout a tak
asi udělám model, nebo počkám na sraz, tam nějaké ty jeptišky budou přece k nahlédnutí
  • 0

#40 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 2 listopad 2009 - 13:12:02

prošel jsem tři prodejny s otázkou klotové plátno:
:lol:
nevíme, nemáme
ohledně pogumšusťáku černé barvy budu snad vědět zítra
aspoň mi jedna paní v důchodovém věku vysvětlila co to to plátno je a že se z toho dřív dělaly třeba trenky
čili klotové plátno a východní čechy - nevěděl by někdo kam zajít?
zatím používám obyč hadru, ale budu potřebovat kvůli světlotěsu kazet jeptišku pořádnou a správně ušitou - připevněnou a utaženou okolo kamery
  • 0

#41 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 2 listopad 2009 - 13:17:21

klotove platno jsem kdysi shanel, marne. Nakonec jsem vzal v obchode nejakou cernou latku, tu dal dvojmo. Pak mam jeste variantu pogumovany sustak. Je to lehke, z jedne strany zelene, vnitrek cerne pogumovany.
  • 0

#42 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 2 listopad 2009 - 18:53:29

Jako "univerzální zatemňvací hadr" používám totálně černý a zcela neprůsvitný kus něčeho, co vypadá jako riflovina. V Řempu se culili a říkali, že tohle kupujou obvykle funebráci...
  • 0

#43 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 4 listopad 2009 - 17:57:00

Tak nastalo to fujtablový počasí a to je období, kdy dochází na realizaci letního plánování. Vytáhl jsem šicí stroj a rozhodl se ušít jeptišku. Jen jak jsem jich několik viděl, tak se nemohu rozhodnout jakou. Má někdo opravdu dobrý zkušenosti a mohl by mi poradit čeho se vyvarovat?
Jehlám zdar.
Otec.
  • 0

#44 026200

026200

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 266 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 4 listopad 2009 - 19:49:42

Jako "univerzální zatemňvací hadr" používám totálně černý a zcela neprůsvitný kus něčeho, co vypadá jako riflovina. V Řempu se culili a říkali, že tohle kupujou obvykle funebráci...


A jak se to, co kupují obvykle funebráci jmenuje? Já to chci!
  • 0

#45 roper

roper

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 97 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 listopad 2009 - 01:32:22

Tak nastalo to fujtablový počasí a to je období, kdy dochází na realizaci letního plánování. Vytáhl jsem šicí stroj a rozhodl se ušít jeptišku. Jen jak jsem jich několik viděl, tak se nemohu rozhodnout jakou. Má někdo opravdu dobrý zkušenosti a mohl by mi poradit čeho se vyvarovat?
Jehlám zdar.
Otec.


Romane, jestli o víkendu dojedu, mohli bysme pouvažovat, jestli neušít rovnou 2 kousky, co říkáš? :)
Mě se dost líbí dle původně Danyho odkazu tohle http://cgi.ebay.com/...=item45eea457c9
Já mám šicí stroj ještě ten šlapací, jehly tupé, zrak rovněž o rozumu nemluvě, ale v rodině je krejčová, kdyby jako bylo nejhůř....
  • 0

#46 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 5 listopad 2009 - 11:08:08

Zatím to počasí není nic moc. Ale rád Tě uvidím a každého, kdo by se chtěl podívat do Krkonoš tento víkend. Mám byt pro sebe. Mladá jede na Slovensko na výstavu. Tak do neděle můžeme řádit.
  • 0

#47 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 6 prosinec 2009 - 18:39:57

ehm první verze jeptišky se dá použít na ledaco :D
Vložený obrázek
  • 0

#48 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 6 prosinec 2009 - 20:03:50

ehm první verze jeptišky se dá použít na ledaco :roll:


Radime, doufám, že takhle neběháš po HrKr :roll:
To by bylo zítra v 19:30 drama v podání Reje Kurantenga :evil:
  • 0

#49 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 7 prosinec 2009 - 10:25:07

:)
na prodlouženou? :lol:


:roll: pochopitelně to budem přešívat, prostě není střih, nikdo nákres nedá, tak si to musíš nechat spíchnout abys to pak dával přešít :evil: :roll:
snad budou mít ještě kousek látky v tý prodejně
  • 0

#50 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 7 prosinec 2009 - 14:33:34

:)
na prodlouženou? :lol:


:roll: pochopitelně to budem přešívat, prostě není střih, nikdo nákres nedá, tak si to musíš nechat spíchnout abys to pak dával přešít :evil: :roll:
snad budou mít ještě kousek látky v tý prodejně

a co se ti na tý jeptišce nezdá?
mně připadne, že ti to vyloženě sekne! ;o)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních