Přejít na obsah


Fotka

Historické fotografické techniky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
365 odpovědí na toto téma

#51 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 11 June 2008 - 19:18:01

patlámamatlámapaprťála:
The Darkroom Cookbook, Second Edition

před chvílí jsem to držel poprvé v ruce, je tam i dost věcí ke starým technikám

lze kupovat také na objednávku v knihkupectví
anagram

budu si tam teď objednávat pro začátečníky:
Coming into Focus: A Step-by-Step Guide to Alternative Photographic Printing Processes
  • 0

#52 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 11 June 2008 - 19:44:16

On je ten dvojchroman myslim i v sadě pro vyvolání Fomapan R100, ale oboje bude trochu drahý provoz.

Dvojchroman draselny, staci pohled do ceniku pana Lukese - A!, K!, M!.
prelozeno A1
A! - ?? nevim
K! - karcinogenni
M! - mutagenni

Takze to proda jen tomu, kdo ma na to papir, coz nemam. Navic zrejme kvuli unii nutnost sledovat stav zasob, odpis atd. Coz bych asi tezko mohl, kdyz vam to rozposlu :lol: Takze ten dvojchroman skutecne si bude muset kazdy sehnat po vlastni ose, bohuzel :?

Zbytek ze seznamu snad zajistim.
Sepisuju si to...


Asi by se dalo začínat tím Sullivanovým
Bromoil Bleaching Kit
zdá se, že jsou ten jed schopni i exportovat.


  • 0

#53 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 12 June 2008 - 10:08:27

jakym zpusobem kopirujete kontaky na slunci? Pouzivate vsichni kopirovaci ramecky?
  • 0

#54 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 12 June 2008 - 11:28:24

kopirovaci ramecek je samozrejme maximalni komfort.
dokud jsem jej nemel, delal jsem na desce, na ktere normalne zvetsuju v komore, na to kus latky na vyrovnani nerovnosti, na to zcitliveny papir, pak negativ, pak sklo a to vse k sobe primacknout, ja treba pouzivam takove ty plastove "maxisvorky" z obi, bauhausu apod.
jo a negativ prilepit ve dvou rozich k papiru izolackou, aby se dalo nakouknout a pritom se s tim nehnulo
  • 0

#55 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 12 June 2008 - 13:19:25

diky, neco takoveho me take napadlo.

Jeste dotaz, kde koupit Medix PT na kontakty? Koukal jsem na web a nasel jsem v prodejit pouze MEDIX XBU, ale PT ne, nevite nekdo zda-li ho nemaji nekde v Praze skladem?
  • 0

#56 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 12 June 2008 - 14:19:47

medix pt jsem kupoval pres pana Silara
  • 0

#57 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 12 June 2008 - 14:36:37

pro informaci:

Medix PT je možno dodat za těchto podmínek:
- menší rozměr drží FOMA skladem, není problém objednat si i jen jedno
balení.
- oba větší rozměry řežou na prání a požadují minimální odběr 5
balení, aby se jim to vyplatilo.
Sortiment s cenami ode mne (uvedeny s daní):
143 03 20,3 x 25,4 cm/100 cena 2 250,- Kč s DPH
143 04 27,9 x 35,6 cm/100 cena 4 323,- Kč s DPH
143 05 35,6 x 43,2 cm/100 cena 6 696,- Kč s DPH
  • 0

#58 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 12 June 2008 - 16:42:57

diky, neco takoveho me take napadlo.

Jeste dotaz, kde koupit Medix PT na kontakty? Koukal jsem na web a nasel jsem v prodejit pouze MEDIX XBU, ale PT ne, nevite nekdo zda-li ho nemaji nekde v Praze skladem?


Asi to bude trvat, ale doufám, že se jednou najde parta na společnou objednávku těch velkých rozměrů.

Nejen na kopírování, ale i na focení.
  • 0

#59 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 12 June 2008 - 16:49:02

jakym zpusobem kopirujete kontaky na slunci? Pouzivate vsichni kopirovaci ramecky?


teď už rámeček, před tím podobně jak Jirka, ale s pomocí "malířských lepenk", papír okolo přilepit na prkno, film přilepit na papír, sklo přilepit k prknu

pomocí odlepení jednoho kraje filmu se dá kontrolovat expozice

teď se mi podařilo koupit nějaké malé 9x12 kopírovací rámečky v bazaru za 40Kč a prý se objevují i větší, tak to budu sledovat
  • 0

#60 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 12 June 2008 - 21:11:59

no kolegové, kdyby sa našel nekdo, kdo by se mnú a kubikulú šel do tých velikých medixů, tož to by byla paráda. nejde enom o kopírování kdesik pod zvětšovákem, ale aj pro samotné focení. medix v 8x10 palcoch vyjde na polovičku ceny fomapanu 100. Tam kde fotíte s týma zelenýma filtrama byste to mohli valit rovnů na medixa bez filtrů. a vyvolávání pod červeným světlem to je také sranda ne? sa mi zdá, že sa tu nájdú nejací, co fotíja týma velikýma škatulama 11x14 palců nebo nedejbože aj 30x40 centimetrů. tož nad tým přemýšlajte velice, ať sa vám dýmí z makovice...
  • 0

#61 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4,416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 12 June 2008 - 21:14:43

no já se přidam, už sme to se zdeňkem probírali. tak jen abych se nemusel těch pětset kousků za nějakejch třicet koupit sám :D
  • 0

#62 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 12 June 2008 - 21:25:01

no kolegové, kdyby sa našel nekdo, kdo by se mnú a kubikulú šel do tých velikých medixů, tož to by byla paráda. nejde enom o kopírování kdesik pod zvětšovákem, ale aj pro samotné focení. medix v 8x10 palcoch vyjde na polovičku ceny fomapanu 100. Tam kde fotíte s týma zelenýma filtrama byste to mohli valit rovnů na medixa bez filtrů. a vyvolávání pod červeným světlem to je také sranda ne? sa mi zdá, že sa tu nájdú nejací, co fotíja týma velikýma škatulama 11x14 palců nebo nedejbože aj 30x40 centimetrů. tož nad tým přemýšlajte velice, ať sa vám dýmí z makovice...


Taky bych neco unesl :D

.D.
  • 0

#63 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 12 June 2008 - 21:25:59

no do tohoto by jsem asi i sel :

143 04 27,9 x 35,6 cm/100 cena 4 323,- Kč s DPH

spravne to oriznoust o tech par cisel muzu to rvat i do kamery..
  • 0

#64 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 12 June 2008 - 21:27:13

a v čím se ten medix máchá? to můžu normálně v multigrade? a taky vše ostatní jako papír?
a jak je to s expozicí medixu? nějaký časy máte ozkoušený a co švarčild?

Když o tem , chlapi, pěkně poreferujete, tak bych možná o jednom balení 8x10 uvažovala - teď je všecko zelený, tak bez filtříku by to mohlo být prima :D I když pravda - 50ks by mi asi bohatě stačilo, 100 ks je na mě moc:?
  • 0

#65 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 12 June 2008 - 21:46:57

Edo, mosíš tomu nechat volný průběh, ono to nejak dopadne. podivaj sa na mamiaka, stand v rodinalu, nestaráš sa o nic, nejaké švarčildy nebo takové nesmysly ...
  • 0

#66 Teta

Teta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 17 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 4

Publikováno 13 June 2008 - 07:54:18

jakym zpusobem kopirujete kontaky na slunci? Pouzivate vsichni kopirovaci ramecky?


Mám kopirovací rámečky, které nám zhotovili na objednávku v Jindřichově Hradci - asi by to šlo se nakontaktovat na ně - myslím, že by to zprostředkovali. Jen je blbý, že se to asi musí vyzvednout osobně. Je to děsně těžký, a pošta by to asi rozbila. Zkus v Muzeu fotografie - paní Kubičková.
Spíš kopíruju na záchodě s "horským slunce", který jsem kvůli tomu zakoupila. Jinak nelze odhadnout, jaký bude výsledek. Tady se to dá, protože to slunce je furt stejný.
  • 0

#67 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 13 June 2008 - 08:36:34

mimochodem ty Medixy lehce zdrazili :

Dobrý den,
MEDIX PT dodáváme ve 3 formátech v balení po 100 listech:

formát cena v Kč vč.DPH
20,3 x 25,4 cm 2 343,-
27,9 x 35,6 cm 4 503,-
35,6 x 43,2 cm 6 975,-


:)

nikdo mi nenapsal, ze je nutne objednavat vetsi mnozstvi..
  • 0

#68 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 13 June 2008 - 09:52:47

a v čím se ten medix máchá? to můžu normálně v multigrade? a taky vše ostatní jako papír?
a jak je to s expozicí medixu? nějaký časy máte ozkoušený a co švarčild?

Když o tem , chlapi, pěkně poreferujete, tak bych možná o jednom balení 8x10 uvažovala - teď je všecko zelený, tak bez filtříku by to mohlo být prima :) I když pravda - 50ks by mi asi bohatě stačilo, 100 ks je na mě moc:?


zatím jsem na něj jen zvětšoval
máchal v Multigrade tak 2 min
fantastické krytí a o něco vyšší kontrast
modrá podložka
kulaté rohy
  • 0

#69 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 13 June 2008 - 10:28:52

jakym zpusobem kopirujete kontaky na slunci? Pouzivate vsichni kopirovaci ramecky?


Mám kopirovací rámečky, které nám zhotovili na objednávku v Jindřichově Hradci - asi by to šlo se nakontaktovat na ně - myslím, že by to zprostředkovali. Jen je blbý, že se to asi musí vyzvednout osobně. Je to děsně těžký, a pošta by to asi rozbila. Zkus v Muzeu fotografie - paní Kubičková.
Spíš kopíruju na záchodě s "horským slunce", který jsem kvůli tomu zakoupila. Jinak nelze odhadnout, jaký bude výsledek. Tady se to dá, protože to slunce je furt stejný.


jedeme na podzimní běh, dá se objednat a na podzim je můžeme vyzvednout
  • 0

#70 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 13 June 2008 - 10:35:01

Teda, hmm, líbí. Tonalita sedí k tématu a ty okraje jsou krásně nepravidelné. Jestli se můžu zeptat, kdepak kupuješ papír, ve výtvarkách?

Překvapuje mě kolik ženských se věnuje starým procesům. V našem běhu workshopu to bylo tak půl na půl (na TK je poměr značně jiný).

Výstava se skutečně koná a je na ní dost odkazů, třeba tady na druhé stránce:
http://www.chagall.c.../Galerie_25.pdf

Na stránkách muzea je otevřena diskuse, hlavně pro předávání kontaktů a zkušeností:
www.nmf.cz/workshopy


Papíry kupuju v Praze - Výtvarné potřeby Zlatá Loď s.r.o., Národí 37-Platýz, Pha 1. Ne vždy je mají v bloku, tak se někdy musí vzít velká plachta a rozřezat. Není zrovna levný, ale přijde mi nejlepší. Když se ti totiž něco nezdaří, dá se na druhou stranu udělat další pokus. Tento papír to vydrží, nerozmočí se.


Dík za informaci, koupil jsem tu bavlnu. Je o něco krémovější než máš na ukázkách.

Držím v ruce katalog "Návraty ke kořenům"
Hezký, ale bohužel nebarevný.
Druhá fotografie: Vysoké napětí - kyanotipie
  • 0

#71 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 13 June 2008 - 20:51:53

jo a jinak 8x10 medix se krásně vleze do kazety 8x10. takže není to žádný nestandardní rozměr, který by bylo potřeba ještě nějak opižlat
  • 0

#72 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 14 June 2008 - 21:43:16

jasne, ale ja nemam 8x10 ale 10x12 :wink:
  • 0

#73 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4,416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 14 June 2008 - 23:19:38

á kolega je taky ulf - zdravim :wink:
  • 0

#74 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 15 June 2008 - 20:14:28

jasne, ale ja nemam 8x10 ale 10x12 :(

jasne, na tebe sem s pidiformatetem 8x10 nemyslel ;). To bylo hlavne na Edu
  • 0

#75 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 16 June 2008 - 13:44:43

tak ted me prisel mail z Fomy, ze neni nutne objednavat vetsi mnozstvi vetsich velikosti Medixu :

Ptal jsem se na MEDIX PT 11x14 :

Dobrý den,

můžeme Vám dodat i jedno balení . Prosíme o závaznou objednávku a potom jsme schopni dodat do 1 týdne. Zasíláme na dobírku, dopravu zajišťujeme prostřednictvím dopravce GP, je potřeba uvést dodací adresu a popř. telefon a jméno, kdo by zásilku přejímal. Pokud nemůžete zajistit převzetí, je možné poslat i poštou na dobírku.
Těšíme se na další spolupráci a jsme s pozdravem


cili to jde bez problemu
  • 0

#76 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 16 June 2008 - 14:08:33

tak to je super zprava!
  • 0

#77 jilak

jilak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 June 2008 - 22:59:47

-> Teta
Ahoj, psalas, že jsi z Liberce, nechceš některé věci koupit na půl. Myslím, že u některých chemikálií jsou taková množství, že je zbytečné to skladovat doma pro další generace, ale bude výhodnější se rozdělit.
  • 0

#78 Teta

Teta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 17 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 4

Publikováno 18 June 2008 - 22:48:11

-> Teta
Ahoj, psalas, že jsi z Liberce, nechceš některé věci koupit na půl. Myslím, že u některých chemikálií jsou taková množství, že je zbytečné to skladovat doma pro další generace, ale bude výhodnější se rozdělit.


Ahoj, myslím, že se dohodneme. Pokud budeš chtít, tak mi piš na mail: appleblue@seznam.cz
  • 0

#79 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 23 June 2008 - 11:30:57

ad dvojchroman draselny:
http://aukro.cz/item...emikalie_1.html
  • 0

#80 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 23 June 2008 - 17:11:43

tak ted me prisel mail z Fomy, ze neni nutne objednavat vetsi mnozstvi vetsich velikosti Medixu :

Ptal jsem se na MEDIX PT 11x14 :

Dobrý den,

můžeme Vám dodat i jedno balení . Prosíme o závaznou objednávku a potom jsme schopni dodat do 1 týdne. Zasíláme na dobírku, dopravu zajišťujeme prostřednictvím dopravce GP, je potřeba uvést dodací adresu a popř. telefon a jméno, kdo by zásilku přejímal. Pokud nemůžete zajistit převzetí, je možné poslat i poštou na dobírku.
Těšíme se na další spolupráci a jsme s pozdravem


cili to jde bez problemu


Nenaslo by se pro me neco z toho baleni, prosim, prosim?
  • 0

#81 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 23 June 2008 - 18:29:13

Přátelé, zkoušel jsem dělat kyanotypii. Dělal jsem zatím na negativ ilfordpan 50 6x9 a fomapan 100 6x6 - pidikontaktíky :lol:

Vzhledem k tomu, že ještě namám váhu a chemii na kyanotypii již ano. Tak jsem odhadem odměřil poměr 1:2 a vodu též. Dle návodu.
Možná to bude tou nepřesností odměření.

A teď ten problém. Negativ ilford se vykopíroval ...ovšem byla tam jen jednolitá tmavá modrá a teprve po vyprání se začal objevovat obraz.
Naopak u fomapanu se vykopíroval obrázek a pří praní se rozpustil. Zbyl je okraj, který nebyl pod podložkou negativu.
Udělal jsem ještě jeden pokus .. a to samé.
Negativ z ilfordu je světlounký a má jinou, světlou podložku. Fomapan je tmavý a podložka též není čirá.
Myslíte si, že by materiál podložek na to měl vliv? :)
  • 0

#82 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 23 June 2008 - 18:35:40

Ještě papír....obyčejná kancelářská A4
  • 0

#83 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 23 June 2008 - 20:05:35

vse bude pravdepodobne v hustote (kryti) negativu, jeho kontrastu a tim potrebne dobe osvitu. osvit je potreba ukoncit, kdyz se zacina projevovat jev pripominajici solarizaci. to je spravny cas jit vyvolavat. Negativ musi byt stavnaty, tedy takovy, ktery by se pri normalnim pozitivnim procesu na bromove papiry jevily jako prilis kontrastni. Dobre je mit v obraze nejake vyrazne svetelne akcenty, na kterych bude obraz postaven.

Vyvolavaci vodu pouzivat trochu okyselenou, zasada tomu nemusi delat moc dobre. (napr. par kapek kyseliny citronove)
po vlozeni papiru do vody (vyvojky :) ) by melo dojit k prohloubeni modre a pak v prubehu dalsiho procesu uz dochazi jen k zeslabovani.

Dobre je zaradit po vyvolani lazen s peroxidem vodiku, ktera prohloubi modrou.
  • 0

#84 Teta

Teta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 17 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 4

Publikováno 23 June 2008 - 22:06:20

Ještě papír....obyčejná kancelářská A4


Na papiru hodne zalezi. Z obycejneho se ti obraz vpodstate smyje, chce to trochu strukturu. Jak uz jsem nekde psala, tak po ruznych pokusech zustavam jen u Arches - 100% bavlna. Je drazsi, ale pokud mas negativ dobry, tak obraz drzi. A kdyz to zkazis, muzes zkusit na druhou stranu kopirovat jiny obrazek. Papir to vydrzi. :)
  • 0

#85 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 24 June 2008 - 09:24:13

Ještě papír....obyčejná kancelářská A4


Na papiru hodne zalezi. Z obycejneho se ti obraz vpodstate smyje, chce to trochu strukturu. Jak uz jsem nekde psala, tak po ruznych pokusech zustavam jen u Arches - 100% bavlna. Je drazsi, ale pokud mas negativ dobry, tak obraz drzi. A kdyz to zkazis, muzes zkusit na druhou stranu kopirovat jiny obrazek. Papir to vydrzi. :)



........můj problém je, že se mi smyl obraz, ale zůstal tam přetažený okraj, který již nebyl pod plastem a vykopírovalo se tam dokonce písmo z negativu... viz. obrázek Zdá se mi, že chyba v papíru nebude. Asi spíše v negativu.
A přitom tam ten obrázek vykopírovaný byl, podle návodu. Je mi v misce zmizel :wink: Vložený obrázek
  • 0

#86 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 24 June 2008 - 09:29:57

....a tady je další pokus. Ten byl na Ilford pan 50, negativ byl světlounký proti druhému a obrazu se nevykopíroval, nýbrž tam pod ním byla souvislá tmavá barva a teprve v misce se objevil obrázek :wink:

Vložený obrázek
  • 0

#87 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 24 June 2008 - 10:33:25

No vida, už je to lepší. Když jsem to "pekl" na Slunci v Jindřichově Hradci, tak jsem to měl úplně celý modrý a v největších stínech se to už zeslabovalo a i to ještě furt bylo málo. Prostě to chce moooc.

Jirko, nezaložíš vlákno na kyanotypii. Možná to někoho bude mást. Každej proces má svý.
  • 0

#88 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 1 July 2008 - 08:38:41

vcera jsem si na Amazonu objednal knizku
The Book of Alternative Photographic Processes

tak kdyby mel pak nekdo zajem, mohu nechat neco z ni ofotit, v Praze pripadne i zapujcit. Pomalu se chystam na skenovani knizky co mam cca z roku 1890 v cestine o fotografii, zatim mam preskenovany mokry kolodiovy proces a obsah knizky, pokud by mel nekdo zajem ozvete se
  • 0

#89 SISKA

SISKA

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 55 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 July 2008 - 10:45:01

Tak jen doplním k výstavě v OV - výstavní síň Chagall. Včera skončila výstava historických foto technik s názvem " Návraty ke kořenům". Namátkou z vystavujících :
M. Vojtěchovský, Fedor Gabčan, Rudolf Jung, Štanzel Tomáš,Kubeš Zdeněk, Robert Vano a zřejmě i někteří z Vás zapálených.
Vystavované techniky : argyrotypie, kyanotypie, slaný papír, vandyke,
albumin, argentofferotypie, olejotisk, pigment, platino-palládiový tisk, antrakotypie atd.
Zajímavé. Pro mě pak zvláště pigment a práce L. Proška z Mostu/1978/.
K výstavě vytvořil prof. Vojtěchovský malý/ 10 stran A5 / katalog, který možná zasílají poštou / tam stál myslím 20,- Kč/.
Jen tak - pro info.
  • 0

#90 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 3 July 2008 - 07:41:29

Drobná informace k MEDIX PT. Pojal jsem myšlenku tento materiál občas využít místo listového fomapanu k exponování přímo v kameře. Cvičně jsem udělal jednu scénu na fomapan a medix 8x10. Včera jsem to narychlo vyvolal, volal jsem rotačně, bylo málo času, takže jsem ani nevyužil možnost volání Medixu pod červeným světlem a vymáchal jsem ho zcela stejně jako fomapan rotačně 5.5 minuty v mytolu 1+1. Zařadil jsem i přednamočení, teče z toho takový hnědorůžový sajrajt, narozdíl od modrofialového z fomapanu. No k věci - něco tam je :lol:. Je to lehce více kryté než fomapan a má to mírně vyšší kontrast. Kopírovatelné to bude. Zcela exaktně neřeknu citlivost, protože mi do toho zasahoval schwarzild (navíc fomapan se zeleným filtrem 2x prodloužená expozice), ale zhruba bych se snažil pro úvodní experimenty to nastřelit někde kolem 50-100 ISO. Někdy to zkusím naskenovat. Cena zhruba poloviční než u fomapanu.
  • 0

#91 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 3 July 2008 - 10:57:56

...Cvičně jsem udělal jednu scénu na fomapan a medix 8x10...


to jsi mi udělal radost Jirko, ten vyšší kontrast bude třeba akorát na VanDyka...
  • 0

#92 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 3 July 2008 - 11:06:03

...Cvičně jsem udělal jednu scénu na fomapan a medix 8x10...


to jsi mi udělal radost Jirko, ten vyšší kontrast bude třeba akorát na VanDyka...


tak se dneska vecer domluvime na tech Medixech :lol:
  • 0

#93 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 3 July 2008 - 21:31:42

Prikladam skeny listu, ktere jsem slibil vyse.

medix pt negativ

Vložený obrázek


fomapan 100 negativ

Vložený obrázek

Nasleduji "pozitivy", nevedel jsem jak to prohnat krivkami ve photoshopu, takze jen nastavena cerna na diry nahore ve dverich, zadne jine upravy, doostrovani apod.


medix pt pozitiv

Vložený obrázek


fomapan 100 pozitiv

Vložený obrázek


Co z vyse uvedeneho vyplyva - medix pt lze pro nektere aplikace pouzit bez problemu jako nahradu bezneho fomapanu 100. Tedy predevsim tam, kde bysme scenu exponovali se zelenym filtrem, popr. kde bychom filtry vubec nenasadili. exponovat zhruba v rozmezi 50-100 iso, vyvolavani pro srovnatelny kontrast je treba o neco zkratit oproti beznym casum pro fomapan.
  • 0

#94 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 July 2008 - 21:49:17

Prikladam skeny listu, ktere jsem slibil vyse.

medix pt negativ

Vložený obrázek


fomapan 100 negativ

Vložený obrázek

Nasleduji "pozitivy", nevedel jsem jak to prohnat krivkami ve photoshopu, takze jen nastavena cerna na diry nahore ve dverich, zadne jine upravy, doostrovani apod.


medix pt pozitiv

Vložený obrázek


fomapan 100 pozitiv

Vložený obrázek


Co z vyse uvedeneho vyplyva - medix pt lze pro nektere aplikace pouzit bez problemu jako nahradu bezneho fomapanu 100. Tedy predevsim tam, kde bysme scenu exponovali se zelenym filtrem, popr. kde bychom filtry vubec nenasadili. exponovat zhruba v rozmezi 50-100 iso, vyvolavani pro srovnatelny kontrast je treba o neco zkratit oproti beznym casum pro fomapan.


To vypada schopne :)) kdy budes objednavat :lol:
  • 0

#95 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 3 July 2008 - 21:53:23

no par listu 8x10 jste mam. A ty velke, tak to zalezi co dnes upecou kubikula s vlcakem na tom jejich jitrnicovem setkani. (teda abysme se dobre chapali - Sudkovy jitrnice). I kdyz kdovi, mozna i kus prasata tam treba bude :lol:
  • 0

#96 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 4 July 2008 - 09:21:34

taaakze, budu objednavat ten prostredni format Medixu (11x14 palcu) - zatim jedno baleni (vypada to na 1/3 pro me, Kubikulu, jkcz?) pokud by se chtel jeste nekdo pridat muzu objednat klidne jeste jedno - me ted staci cca tech 30listu. Napiste mi kdyztak do posty.
  • 0

#97 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 4 July 2008 - 10:02:31

taaakze, budu objednavat ten prostredni format Medixu (11x14 palcu) - zatim jedno baleni (vypada to na 1/3 pro me, Kubikulu, jkcz?) pokud by se chtel jeste nekdo pridat muzu objednat klidne jeste jedno - me ted staci cca tech 30listu. Napiste mi kdyztak do posty.


urcite nemam problem i s 1/4 a 1/5, nebo pripadne 1/2 z druhe krabice
  • 0

#98 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 4 July 2008 - 10:04:32

taaakze, budu objednavat ten prostredni format Medixu (11x14 palcu) - zatim jedno baleni (vypada to na 1/3 pro me, Kubikulu, jkcz?) pokud by se chtel jeste nekdo pridat muzu objednat klidne jeste jedno - me ted staci cca tech 30listu. Napiste mi kdyztak do posty.


urcite nemam problem i s 1/4 a 1/5, nebo pripadne 1/2 z druhe krabice



pro objednavky MEDIXU PT jsem zalozil nasledujici vlakno :

MEDIX PT
  • 0

#99 Roman

Roman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 July 2008 - 15:56:22

Panove a damy zdravim vas nahlednete na me stranky ..... mimochodem za to ze nejde sehnat dvojchroman bezne v prodeji muze Martin Bursik .... kdyz byl ministrem zivotniho prostredi ve vlade premiera Tosovskeho .... http://www.galerie-ra-atelier.cz/
  • 0

#100 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 8 July 2008 - 23:23:10

Zdar jak sviňa Romane, ogaro zlatý. Poslúchaj, je zajímavé, že sa setkáváme na tychto stránkách, dyž nás dělí pár kilometrů. Přestože máme společné přátelé, keří mi o tobě povídali, přestože sem viděl pár tvojich prací, přes touhu poznat zase nejakého šílenca sa eště neznáme. Nu mosíme to napraviť. Až budeš v Ostratě, tož sa zastav na stopečku halúzkovej, nebo až budu mět chvilku, daj vědět, já bych sa snažil zastavit. Dáme dohromady fotky, skóknem to, dáme si po velikej a poplkáme.

Daj teda vědět.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních