Přejít na obsah


Fotka

Fotomobil, aneb jak jsem se dobře pobavil.


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
77 odpovědí na toto téma

#1 Meriamon

Meriamon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 130 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 6 červen 2008 - 13:08:38

čirou náhodou jsem přišel na tuhle diskuzi a už dlouho jsem se tak nepobavil :http://digiforum.zive.cz/viewtopic.php?f=217&t=1038215&st=0&sk=t&sd=a&sid=72cf334212ca64a8fb27996816032117
  • 0

#2 Simon

Simon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 29 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 červen 2008 - 14:07:18

Ti lidé evidentně žijí v uplně jiné dimenzi. Dilemata typu fotomobil vs digi Fuji za 5000,., který by "měl fotit kvalitně". A pobavilo mě jak si tam jeden z těch umělců ztěžoval, že je to "zase rozmazaný" ( a zase, a zase). Můj foťák na mobilu fotí ostře jak břitva a daj se z něj krásně zvětšovat a tisknout fotky, Tak 100x100, měnší nemaj ani smysl:))))
  • 0

#3 Lubos

Lubos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 46 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 6 červen 2008 - 17:30:34

Nedej bože jim šlápnout na jejich bábovičky. Kdysi jsem se zapojil do jejich učenných diskuzí zda používat na digitálech filtry Cookin řady A nebo P. Napsal jsem jim, že pro ně jsou filtry zbytečný, když stejně fotku v počítači totálně přeorají. Na následující dotaz jak bych vyfotil krajiny aby tam byly i mraky jsem jim lakonicky odpověděl že každé zvlášť a pak bych to v počítači spojil nebo bych si mraky vzal z jiného snímku. Byla z toho docela zábavná mela, než kterémusi inteligentnějšímu došlo, že si z nich jen utahuji.
  • 0

#4 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 6 červen 2008 - 21:06:44

a do háje s krajinou - ta de taky vymodelovat v kompu a hezčí, žejo - kdo by se trmácel do kopce, za svítání na mraky... :lol:
  • 0

#5 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 7 červen 2008 - 07:57:41

Děláte si srandu, ale nedávno byla ve FotoŠkoda výstava focená 2Mpx mobilem, fotky v PC předělány na formát 30 x 40 a na něčem člověk prd poznal čím byly fotografie pořízeny. Sice ten človíček říkal, že mobil ostří jak chce a čas s clonou také střílí jen nějaká automatika, ale některé fotky byly dobré. Zvláště lidi nevěděli zda fotí nebo si hraje z mobilem a tak se k nim dostal blíže :wink:
  • 0

#6 Lubos

Lubos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 46 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 7 červen 2008 - 08:25:56

Tož nevím, ale zákaznická data z mobilu po natažení do compu poznám okamžitě. I když má mobil 3Mpx, nemá kvalitní optiku a v tom je kámen úrazu. Platí zde stejné srovnání jako čím víc Mpx, tím vyšší kvalita = čím víc pruhů, tím víc adidas.
  • 0

#7 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 7 červen 2008 - 09:19:09

Lubos:

Ono to bylo právě v tom převzorkování na větší formát nebo co s tím v PC udělal. Něco by jsi hodil do koše a něco bylo poměrně slušné a řekl bych i srovnatelné s kinofilmem. Nedívám se na fotky z jednoho centimetru a nepozoruji kostičky nebo zrno. Zákazník cvaká vše a je mu jedno jak to vypadá, fotograf to umí i zpracovat. To platí myslím i obecně pro fotky z dovolené nebo přeostřené digi s různými barevnými nádechy.
  • 0

#8 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 7 červen 2008 - 09:26:50

bylo by zajímavý hodit jim tam odkaz sem a počka si, jak si budou psát oni o nás...


psychoanalytické rozbory o velikosti formátu 8-)


ale počet jsem si krásně, je to fakt.... jiný :wink:
  • 0

#9 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 7 červen 2008 - 09:33:09

neblázni :wink: ještě sem pak někdo z těch lidí bude mít potřebu přispívat a my dva s notoriem strávíme život na netu mazáním těch capin tady 8-)
  • 0

#10 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 7 červen 2008 - 22:41:53

Hele a jak tohle vlákono souvisí se středním formátem? :wink:
Já bych to chlapi tolik neřešil, ty digitálisty;) Stejně tu dycky budou. Nebo se snad bojíte konkurence skvělé fotomobilové výstavy? Záleží snad na té technice tolik?
  • 0

#11 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 8 červen 2008 - 05:22:22

Beránku, ogaro, klid, co sem tak na tom našem sletu slyšel, tož si takový poloviční digitálista. Jinak by se tě to zas tak netklo, vědí? :wink:
  • 0

#12 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 8 červen 2008 - 12:51:01

Tak to prr, já žádný digitál nevlastním a nemám;) To, že uznávám "podobojí" neznamená, že přijímám "podobojí":-D. Jen sem chtěl říct, že když se umí, jde to čímkoliv.
  • 0

#13 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 8 červen 2008 - 13:08:53

takže já to přesunu - sou tu kecy i digitálisti... :wink:
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 červen 2008 - 19:21:04

Totok je taky jeden z těch lepších testů foto techniky na digi webech.... I ta diskuze.
  • 0

#15 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 červen 2008 - 20:22:33

No první to byly krabičky od mydla a teďkaj už mosí umět "pořádně" fotit aji mobil. Ale tož já sa nedivim. V úterý sem byl na koncertě Metallicy a jak sem viděl tu záplavu telefónů, tož mě to docvaklo. Dřívějc lidi při plůžákoch vytahovali zapalovače, dneskaj už to svítí modrýma mobilníma světélkama.... a když si většina těch lidí myslí, že jim to neco aji vyfotí, tož ať. Já už sem nejak ztratil silu jim to vymlůvat.
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 červen 2008 - 20:46:36

No první to byly krabičky od mydla a teďkaj už mosí umět "pořádně" fotit aji mobil. Ale tož já sa nedivim. V úterý sem byl na koncertě Metallicy a jak sem viděl tu záplavu telefónů, tož mě to docvaklo. Dřívějc lidi při plůžákoch vytahovali zapalovače, dneskaj už to svítí modrýma mobilníma světélkama.... a když si většina těch lidí myslí, že jim to neco aji vyfotí, tož ať. Já už sem nejak ztratil silu jim to vymlůvat.


Taky sem si všiml, že tam bylo dost chudáků stižených tou krutou nemocí "předpažených roukou". Na koncertě to bylo ještě v nějaké speciální edici, protože je měli hodně nahoře a hodně dlouho. Aspoň teda v kotlu. Co vyzkoumali, opravdu nevím...
  • 0

#17 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 8 červen 2008 - 20:55:30

tak to vám náhodou povim naprosto přesně - vzdávali extatickej hold svýmu božstvu :wink:

... který má předpažený ruce, hliněný nohy a celý je z recyklovatelnejch plastů
  • 0

#18 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 8 červen 2008 - 22:27:08

no, jedinej člověk co znám, který umí fotit mobilem je Martin Parr. 5mpx sony... no... snad proto, že on fotí hlavně hlavou :wink:
  • 0

#19 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 8 červen 2008 - 22:48:32

já zase znam jednoho, co umí mluvit břichem a ještě u toho krkat - úžasná dovednost, záleží k čemu dobrá... :wink:
  • 0

#20 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 8 červen 2008 - 23:03:55

nechci se Tě doktnout, ale trošku srovnáváš nesrovnatelný.... pokud to ovšem ten Tvůj břichomluvec nedotáhl na světovou špičku...
  • 0

#21 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 8 červen 2008 - 23:18:49

Ve vší úctě k počtu příspěvků a tvé autoritě, Mamiaku, myslíš, že by Magnum přijalo do svých řad nějakého obyčejného cvakálistu? A že by dokonce na svých stránkách jeho fotky vystavilo? Mi ty fotky přijdou dost slušné :wink:
Pokud je však černobílá klasika dogma, pak nemám co říct:(
  • 0

#22 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 8 červen 2008 - 23:24:23

hmm, klobouk dolů kolego ...... jsou tady i takoví, co nepijí k snídani vývojku a zadek si neutíraj barytem :wink:
  • 0

#23 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 8 červen 2008 - 23:25:23

já ti nevim, já tabulky světovýho poháru v břichomluvectví :( tak nějak nesleduju... podobně jako to focení mobilem. ale věřim, že může bejt dobrej, možná dokonce nejlepší, stejně tak jako věřim, že to spoustu lidí nechává chladnejma úplně stejně jako to krkání s mluvenim dohromady... :wink:
  • 0

#24 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 8 červen 2008 - 23:28:20

na fotky se schválně mrknu - nepředpokládam, že dělá všechno mobilem, ale i kdyby...

a mezi náma pánové - při vší úctě k magnu - to už je dneska dost jiná instituce než bejvala. ale to prej hned po capově smrti... to už je takovej vosud uměle udržovanejch legend. bigotní lejkaři vám taky řeknou, že emtrojkou to ve skutečnosti skončilo, ale uznávam, že je to věc názoru. já se třeba zase na záchodě nevobejdu bez toho barytu, žejo :wink:
  • 0

#25 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 8 červen 2008 - 23:29:15

Kurňa..podíval ses aspoň na ty jeho fotky?! :wink: Jo, na inetové galerii to není ono, ale vypovídací hodnotu to má. Myslím si, že až budem umělecky natolik na výši, teprve bude čas na debatu o technice, do té doby je to pouze hospodské tlachání..no rači idu vyvolat filmy.
  • 0

#26 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 8 červen 2008 - 23:34:27

Kurňa..podíval ses aspoň na ty jeho fotky?! :wink: Jo, na inetové galerii to není ono, ale vypovídací hodnotu to má. Myslím si, že až budem umělecky natolik na výši, teprve bude čas na debatu o technice, do té doby je to pouze hospodské tlachání..no rači idu vyvolat filmy.


až budem umělecky tak na výši, budeme debatu o technice považovat za ztrátu času....
  • 0

#27 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 8 červen 2008 - 23:38:08

takže dobrý - podival - můžem diskutovat dál. nevědět, že je to tim tydlifonem, tak vám řeknu rovnou - docela slabota. takhle je to pro mě přesně na úrovni to břichomluvectví - teda k prdu, ale zajmavý, že to taky de - udělat digi telefonem stejnou fotku jako digikompaktem...hmmm ách :wink:
  • 0

#28 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 8 červen 2008 - 23:41:07

OK... konec diskuze
  • 0

#29 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 8 červen 2008 - 23:41:15

chlapi neblázněte, to se snad díváme na jiný vobrázky. to nejni možný, vždyť todle vám udělá vopravdu skoro úplně každej borec s dostatečně velkou paměťovkou a (dobře teda) - capovym pravidlem - běž blíž - v hlavě :wink:
  • 0

#30 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 8 červen 2008 - 23:43:03

jestli sem nedávno někde čet vo tom, jak de magnum do oného, tak po tomhle tomu už i věřim
  • 0

#31 servus

servus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 9 červen 2008 - 00:06:50

Souhlasím s Mamiyakem. A dodávám, že dle mého názoru, jsou tyto práce pouhou hrou na hloubku. Jako takové mohou oslovit ty z nás, kteří si na něco hrajou. Nic ve zlém, ale povrchnost tohoto typu nevyhledávám. Nicméně pokud si někdo na něco dostatečně dlouho hraje, někdy se tím oným i stane. Třeba v očích podobně postižených.
Hezký večer.
Luboš
  • 0

#32 servus

servus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 9 červen 2008 - 00:09:14

Mamiaku promiň. Překlepl jsem Ti oslovení. To jsem celý já.
Luboš
  • 0

#33 StanislavPleva

StanislavPleva

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 215 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 9 červen 2008 - 06:42:29

Jak fotí mobil je celkem putna, třeba fotí i dobře, ale koukal jsem ale na toho Martina Parra...hmm...já nevím...tohle dneska fotí každej trouba. Holt Bresson to není, že :wink: Ale lidi to asi chtějí, tak proč jim to nedat.
Jinak odbočím....mrkněte na jákekoli fotky v časopisech do roku 1990 a na současné fotky v časopisech. Až na vyjímky, to tak všechno nějak..ehmm...kriplovatí...
  • 0

#34 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 červen 2008 - 07:03:05

Kurňa..podíval ses aspoň na ty jeho fotky?! :wink: Jo, na inetové galerii to není ono, ale vypovídací hodnotu to má. Myslím si, že až budem umělecky natolik na výši, teprve bude čas na debatu o technice, do té doby je to pouze hospodské tlachání..no rači idu vyvolat filmy.


Mne to taky neoslovilo klasickej streetovskej sh... kterej je dnes moderni nic na tom neni, vypovydajici hodnota nijaka. A to ze to je treba mobilem nebo cimkoli jinym tomu neprida ani neubere. Chapu reportaz z mista kde se neco deje pripadne dokument bresonovskeho typu ale tohle ... co je vypovidajiciho na padreho krku s kolarkem?
  • 0

#35 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 9 červen 2008 - 07:22:59

pánové, nad tímhle vzdychat blahem? asi něco nechápu, ale až na 3-4 podle mně docela pěkný fotky to je dost o ničem... trošku mi to připomíná hrůzu z jednoho mapového okruhu co jsem nedávno viděl... (teda připomíná mi ji to tím zděšením z kvality, fotky stejné nebyly)
  • 0

#36 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 9 červen 2008 - 08:12:43

Kurňa..podíval ses aspoň na ty jeho fotky?! :wink: Jo, na inetové galerii to není ono, ale vypovídací hodnotu to má. Myslím si, že až budem umělecky natolik na výši, teprve bude čas na debatu o technice, do té doby je to pouze hospodské tlachání..no rači idu vyvolat filmy.


až budem umělecky tak na výši, budeme debatu o technice považovat za ztrátu času....


Hele čoveče, řekni mi jednu věc. Vopravdu se ti ty fotky líbí? Zapomeň na to čím to fotil nebo nefotil a kdo to je a co si vo něm už kde všude četl nebo slyšel, vem ty vobrázky, v klidu se na ně podívej a upřímně mi řekni jestli ti to připadá umělecky na výši..... ?
  • 0

#37 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 9 červen 2008 - 08:19:00

ty fotky jsou skvělý.
nějak neřešim, jakou technikou to fotil
skvělý koncepty, výborný serie, fotky s myšlenkou, podtextem, návazností. rád sem viděl.

zajímalo by mně, kolik z vás by bylo schopnejch na témata, který měl zřejmě daný od zadavatele (novin) vytvořit v krátkym čase (on na ty serie fotek určitě moc času neměl, to by ho noviny neplatily) takhle kvalitní materiál.

ale chápu, že se to těm konzervativnějším z vás nelíbí.... přitom tohle dneska už neni vůbec avantgardní :wink: spíš takovej běžnej konceptuálně zaměřenej trend.
  • 0

#38 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 9 červen 2008 - 08:21:58

Vo tomhle případě se teda musím postavit za Mamiaka, výjimečnými ty fotografie neshledávám. Nezvyklý pohled se tomu upřít nedá, ale to je asi tak všechno. Možná v době, kdy s tímhle stylem přišel, to neobvyklý bylo, ale dneska
A nebo tomu nikdo nerozumíme. :wink:
  • 0

#39 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 9 červen 2008 - 08:47:35

lukáši, jestli si chceš opravdu prohlídnout skvělý fotky z tohohle žánru, který maj skvělý koncepty, výborný série, myšlenku, podtext, návaznost... mrkni na skutečný mistry oboru. pro začátek bych k hlubšímu studiu myšlenek a návazností doporučil třeba takovýho roberta doisneau, brasai...
pak se vrať k tomuhle a uvidíš, že i když to je možná docela zajmavý, ke skutečnýmu mistrovství, nedej tak k myšlence to má ve většině (!) případů strašně daleko. pár věcí se mi tam líbilo, ale při vší úctě v tom množství fotek sem tam pěkná vypadne čas vod času úplně z každýho. moc pěkný povidání vo současnym nichsmochrovství povýšenym na umění píše vo pár vláken vedle erich kurach
  • 0

#40 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 9 červen 2008 - 08:51:40

.... A nebo tomu nikdo nerozumíme. :(


Jo, to bude asi vono. Vono vůbec tak nějak postupně zjišťuju, že se se světem okolo sebe začínám dost jako míjet... ech co :wink:
  • 0

#41 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 9 červen 2008 - 09:01:17

lukáši, jestli si chceš opravdu prohlídnout skvělý fotky z tohohle žánru, který maj skvělý koncepty, výborný série, myšlenku, podtext, návaznost... mrkni na skutečný mistry oboru. pro začátek bych k hlubšímu studiu myšlenek a návazností doporučil třeba takovýho roberta doisneau, brasai...
pak se vrať k tomuhle a uvidíš, že i když to je možná docela zajmavý, ke skutečnýmu mistrovství, nedej tak k myšlence to má ve většině (!) případů strašně daleko. pár věcí se mi tam líbilo, ale při vší úctě v tom množství fotek sem tam pěkná vypadne čas vod času úplně z každýho. moc pěkný povidání vo současnym nichsmochrovství povýšenym na umění píše vo pár vláken vedle erich kurach


a nemusíš chodit ani za hranice. Zajdi do knihovny (té hlavní pražské) a mrkni na něco od Fr. Dostála. Takoví "letní lidé" nebo "život je pes" mě neustále sráží do kolen...
Ten M. Parr mu nesahá ani po maliček u nohy :wink:
  • 0

#42 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 9 červen 2008 - 09:05:27

lukáši....


ale Mamiaku, nemůžeš současné umění měřit měřítky toho, co bylo v reportáži dobré před 30, 40, 50... lety.
to by dnes byla nejvyšší metou sochařství antická podoba Spartaka bez jakékoli tvárné práce s hmotou, bez stylizace, v malířství by vládla realistická krajina a -ismy, moderna, postmoderna i s Duchampovou fontánou by byly co?
  • 0

#43 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 9 červen 2008 - 09:05:43

považujeme-li fotku za umění, potom se nedá říct špatná/dobrá, ale jen líbí/nelíbí, což jsou slova, kterými vyjadřujeme osobní pocity. nelze je tedy nikomu vnutit. čím dál tím víc se vyhejbám objektivnímu hodnocení. ono opravdu v umění nemá co dělat. jědiné nad čím se dá takto diskutovat je právě ta technická stránka. ostatní je věc každého z nás.

z těch fotek se mi některé líbí, některé ne. pravda, že většina těch, co jo, jsou z doby kdy o mobilní telefon neexistoval

jinak myslím, že reportáž je taková věc, která má v sobě vyrazný časový/historický prvek a tedy potřebuje současné autory. ti staří mistři, o kterých tady padla řeč, tu dnes prostě nejsou. jsou tu jiní a dělají to jinak a to je myslím dobře.
  • 0

#44 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 9 červen 2008 - 09:25:33

lukáši....


ale Mamiaku, nemůžeš současné umění měřit měřítky toho, co bylo v reportáži dobré před 30, 40, 50... lety.
co?


může. právě že může. každej může, co je mu libo a v umění snad nejvíc.
  • 0

#45 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 9 červen 2008 - 09:41:36

Chlapi, víte ale, co je na tom všeckém nejhorší? Dneska už sů lidi tak zblblí, že oni budů aji také sra... brat. Už pár roků zpátky sem na náhodů ocitl na vernisáži a takým věcám tam lidi tleskali. Při vší úctě k takým liďom ale mosim povědět, že podobných věcí sa nacházá na mojí paměťovce (už sa sám bičuju, nehaňte mňa) milionpět a pevně důfám, že nikdy je kromě pána boha a mňa nikdo neuvidí. Bych rád věděl, kde je hlůbka v tom, že vyfotim taléřek s hranolkama.....?
  • 0

#46 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 9 červen 2008 - 10:11:36

krátká příhoda z elektry (asi 1998) - prodával jsem kdysi mimo jiné i holící strojky zn. braun:
přišel pán důchodového věku, že byl desítky let spokojen s braunem a že bych chtěl novej
něco ze střední třídy jsme vybrali
pán se vrátil asi za týden : vezmu tenhle novej a starej, porovnám a ten starej s desetiletou planžetou mě holí líp a za kratší dobu :wink:
rád bych takový výrobek vrátil
telefony obch. zástupci a odpovídajícímu marketingovému řediteli
nelze
poslední slova pana ředitele byla ve smyslu: felicie ze šedesátých let je taky lepší, než ta dnešní, tak co pán chce ...
zákazník odešel nespokojen a rozzloben na výrobce

myslím to porovnání starých mistrů s dnešní reportážní fotografie je zcela na místě, protože zásady práce jsou stejné, mění se jen lidé, auta, tváře domů atp.
osobně fotky z mobilu odmítám, ale ať si každej dělá jak chce
díval jsem se na tu prezentaci a občas si pouštím ty na you tube od těch starých mistrů
to je něco docela jinýho
  • 0

#47 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 9 červen 2008 - 10:31:31

já si právě myslim, že to časový hledisko je grunt. to sou vověřený a vozkoušený věci a buďto sem alespoň stejně dobrej, což vůbec neni k zahození, jen sem halt neposunul lidstvo dál a nebo sem lepší, což se sice vždycky nemusí poznat hned, ale to zas tak moc nevadí, zvlášť když vyslovená nekvalita bejvá obvykle zřejmá hned a docela dobře. vono je velikej rozdíl říct o něčem sice se mně to moc nelíbí, asi tomu nerozumim, ale něco na tom je, něco to ve mně probouzí, nutí mě to k zamyšlení a nebo se podívat a vidět letmej výstřel do davu a nebo lejno na talíři, což bych skoro řek, že bude tenhle případ. já myslim, že tady schází pokora a sebekritičnost. voni se dřív daleko větší umělci nestyděli s velikym respektem kopírovat antiku a předky vůbec a jaký díla stvořili, jak je příjemný se třeba na ty renesanční kopie ještě dneska dívat, bejt vedle nich, obklopit se jima. mít doma po zdech tyhle nádhery, tak vám za pár měsíců hrábne. to je taky dobrý hledisko. někdy si to zkuste. to pak propadnou i daleko jinší věci, když na to máte každej den koukat doma na zdi. někomu to ale zase nic nedělá, to je pak smutný. jak napsal ochu - taky mam někde plno snímků podobnýho ražení. vim o nich, že mi holt ta ruka na spoušti ujela, byly zrovna filmy ve slevě, nechal sem se unýst, tak ty negativy buďto rovnou zahodim a nebo minimálně uložim pro historiky k ledu. to je zas to dokumentaristický hledisko. ale uměnim bych to teda nenazýval. rozhodně ne za svýho života :wink:
  • 0

#48 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 9 červen 2008 - 10:34:26

technická kvalita těch fotek je docela dobrá, ale jinak jsou to normální cvaky z náměstí. těch mám zpousty :wink: , takže mě to nějak nebere.
  • 0

#49 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 9 červen 2008 - 10:40:17

Heleďte staříci já myslim, že doba neni zase tak hrozná. Pravda, fotí dnes kde kdo a musíme se za kvalitou prohrabat spoustou šmejdu, ale, kdo chcem tak s na své přijde, ne?

Mně ty fotky naopak přijdou mizerný technicky. Ale jestli takhle všichni fotíte, tak sem asi dobrej looser.
  • 0

#50 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 9 červen 2008 - 10:53:42

Ve vší úctě k počtu příspěvků a tvé autoritě, Mamiaku, myslíš, že by Magnum přijalo do svých řad nějakého obyčejného cvakálistu? A že by dokonce na svých stránkách jeho fotky vystavilo? Mi ty fotky přijdou dost slušné :wink:
Pokud je však černobílá klasika dogma, pak nemám co říct:(


Tak jsem následoval ten link a nechápaje o co se jedná jsem se dostal omylem na tento link
Nechci soudit, berte to spíše jako vyznání:
myslím, že sami o sobě jsou ty fotografie ubohé. Zřejmě je třeba mít jich hromadu a hlavně se bojím, že je třeba kolem toho hodně povídat a dělat humbuk. Mám rád fotografie, které každá jedna sama za sebe promluví, nebo ještě lépe se mnou "hne". Na velkých dílech je prima to, že „promlouvají“ na mnoho lidí v průběhu let a nemusí se kolem toho povídat. Obejde se to bez toho. Dokonce to někdy pořádně ani nejde – přijít tomu na kloub.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních