Přejít na obsah


Fotka

Fotomobil, aneb jak jsem se dobře pobavil.


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
77 odpovědí na toto téma

#51 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 9 červen 2008 - 10:57:35

ještě mě napadla taková maličkost
fotomobil je takovej digitál na druhou
uff hrozná mocnina
  • 0

#52 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 9 červen 2008 - 11:06:15

Tak jsem následoval ten link a nechápaje o co se jedná jsem se dostal omylem na tento link
Nechci soudit, berte to spíše jako vyznání:
myslím, že sami o sobě jsou ty fotografie ubohé. Zřejmě je třeba mít jich hromadu a hlavně se bojím, že je třeba kolem toho hodně povídat a dělat humbuk...


To je dobře řečeno. Mně ty fotky přijdou dost nechutné a zvolená technika to jenom podtrhuje, což je ale pravděpodobně autorův záměr.
  • 0

#53 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 9 červen 2008 - 11:13:01

...mi se ty první čtyři líbí, nechutný teda sou, ta klobása vypadá jako enono, ale pobavilo mě to.
  • 0

#54 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 9 červen 2008 - 11:19:55

venca má pravdu v tom, co řekl, a totiž že:

považujeme-li fotku za umění, potom se nedá říct špatná/dobrá, ale jen líbí/nelíbí .... objektivnímu hodnocení. ono opravdu v umění nemá co dělat (objektivní hodnocení). ostatní je věc každého z nás.

reportáž je taková věc, která má v sobě vyrazný časový/historický prvek a tedy potřebuje současné autory. ti staří mistři, o kterých tady padla řeč, tu dnes prostě nejsou. jsou tu jiní a dělají to jinak a to je myslím dobře.


před rokem bych o tom s klidnym svědomim napsal, že je to šmejd. mno měl jsem možnost od té doby přečíst hodně knih, vidět tisíce fotografií, a hovořit s mnoha umělci. nu, nechám to asi bez komentáře....
ale váš negativní postoj zcela chápu a uznávám, a nebudu vám to ani vymlouval, jelikož je to zcela subjektivní a tak to má bejt.

mimoto - na VŠUP v Praze (Nám. Jana Palacha 80, Praha1) je teď otevřenej vstup a jsou zde vystaveny klauzurní práce studentů jednotlivých ateliérů, doporučuji navštívit ateliér fotografie
a vlastně ty klauzurní práce jsou i na jinejch VŠ, třeba na FAMU, ale ta úroveň tam neni umělecky zdaleka tak dobrá, jako na VŠUP....
  • 0

#55 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 9 červen 2008 - 11:23:14

já jsem to teda nějak moc nepochopil, ale když sleduju ten kubikuluv link a mrknu kde všude ty výcvaky udělal... myslíte, že mu tohle fakt vydělává na to cestování?
  • 0

#56 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 9 červen 2008 - 11:38:43

tak mně nenapadá nic blbějšího, než sem hodit pár linků z toho prvního, co mi přijde pod ruku, když se tak zamyslim....
doporučuju shlédnout

http://www.billcharl...rmelstein_1.htm

http://www.artnet.co...a-dicorcia.html

http://www.fstop.cz/e/poliak/micky/

a víc už tady diskutovat nebudu
každej z vás si o tom může udělat svůj závěr, jestli se mu to líbí, nebo ne...

a pro zajdu: u prvních dvou odkazů se tím ti pánové živí a nemají se vůbec špatně, u Poliaka nevím, ale myslím, že to dělá vlastně jenom pro sebe.
  • 0

#57 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 9 červen 2008 - 11:58:32

tak se lukas hned tak nečerti, mimochodem pan poliak musím mít pěknou kliku, vlastně dvě,- tu jednu aby se to sešlo a tu druhou aby to viděl.
na ty zbylé linky si závěr žádný snad udělat nejde
  • 0

#58 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 9 červen 2008 - 11:59:22

Myslím, že srovnáváme nesrovnatelné. Dříve kdo nedělal uhlotisk nebo bromolej byl odsuzován za svoje názory viz. rebelující Sudek vyhozený z fotoklubu Nekázanka. Dnes i když ten bromolej je kupodivu stálejší, dílo Sudka je uznáváno na celém světě.
Nadruhou stranu bez těchto lidí vracejících se k malířství bychom tyto techniky neznali a např. obdivujeme obrazy Van Gogha, Cézanna, Piccasa...atd. Ve své době žili mnozí umělci na pokraji bídy a dnes jsou jejich obrazy vyvažovány zlatem. Bez experimentu nebo nového pohledu není pokračování.
Sám například moderní pohled na fotografii nemám rád a rádoby hraní si na umělce. Až na pár vyjímek je to účelové a posazené na léčbě šokem. Na druhou stranu je to zase posun o kousek dál. Jak píše mamiak, ukáže jen čas zda nové trendy upadnou v zapomení: "Sám si přeji aby jste tak stalo". Holt se s tím musíme smířit, že je tu skupina lidí, která tvoří jinak. Pokud to bude dobré tak díla přetrvají i bez kamarádíčků a známých.

P.S. Mám moc rád snímky Brasaie, Wernera Bischofa, Doisneaua, Bressona, Sudka, Růžičky, Hochové..atd. Bohužel oni tvořili v jiné době a mi už musíme dělat jiné věci ať chceme nebo ne. Romantická nálada Prahy se už vytratila. Zkuste nafotit zamlžená rána, sníh, ulice bez cedulí, všudy přítomných drátů, lamp nebo u reportáže fotografovat hrající si děti. První nenajdete a za druhé Vás akorát zavřou - "Pokud si ještě děti hrají jinak než u PC".
  • 0

#59 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 9 červen 2008 - 15:16:07

tak to máš rád přesně stejný lidi jako já. asi sem staromilec, ale mam zato, že i barevná fotka malýho tlustýho chlapečka požírajícího hamburger u kompu musí splňovat nějaký základní kritéria, aby na ni byl příjemnej pohled. a to dneska neni zdaleka samozřejmý, páč k tomu je potřeba něco umět a to se nosí čim dál míň...
  • 0

#60 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 9 červen 2008 - 17:39:39

s tým čo napísal nojgi nemôžem inak než súhlasiť. Najmä s PS odstavcom..Raz mi jeden pomerne známy a úspešný český fotograf na jednom portáli pod fotkou napísal, že mu niektoré moje fotky pripomínajú tvorbu Elliotta Erwitta..samozrejme že moje fotky nie sú ani zďaleka tak dobré, (ani by som si nedovolil porovnávať sa s ním) ale cítiť že Erwittov štýl mi je blízky...a skutočne je. Ibaže Erwitt je úplné iná generácia ako ja. Čiže v tomto smere akoby som zaspal o pár desaťročí :) Ale to je posledné čo mi vadí..
  • 0

#61 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 9 červen 2008 - 19:56:57

tak to máš rád přesně stejný lidi jako já. asi sem staromilec, ale mam zato, že i barevná fotka malýho tlustýho chlapečka požírajícího hamburger u kompu musí splňovat nějaký základní kritéria, aby na ni byl příjemnej pohled. a to dneska neni zdaleka samozřejmý, páč k tomu je potřeba něco umět a to se nosí čim dál míň...


V tomhle máš obrovskou pravdu. Oni chápali co fotografují. Člověk na fotografii nevypadá jako vyžehlená vosková figurína, má čitelný obličej, viditelné oči a ne jen černé fleky...atd. třeba teď dám příklad obdivované výstavy Crewdsona: technicky dokonalé, ale lidi na fotografiích nejsou, jsou to jen pečlivě poskládané figurky na šachovnici.
Mě to připadá, že se vracíme ve vývoji zpátky. Teď čtu vývoj fotografie v Praze v letech 1839-1918. Typická pro tohle je ateliérová fotografie. Spoustu rekvizit a člověk je jen doplňující kulisa. Až mnohem později přišli další fotografové na výraz a osobnost.

P.S. Jsem zvědav jaký zvrat to nabere teď. Proti dokonalému digitálnímu obrazu bojují klasici roztřesenou rukou, velkým zrnem a redukovanou škálou. To je podle mě blbost, ale přejme jim to. Někdo taky musel napsat satanskou bibli až po přečtení té křesťanské. Ad výstava Jiří Turek leica gallery http://www.lgp.cz/ex... (Např je tam i někde fotka Dana Hůlky, ale kdybych si nepřečetl kdo na fotografii je tak ho nepoznám http://www.gallery.c...tava/A043_L.jpg )
  • 0

#62 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 10 červen 2008 - 07:23:38

Mno, abych se k tomu taky vyjádřil. Co to tu kurva melete? :))))
Proč porovnávate jejich fotografie, cítění, techniku, cokoliv s naším? U fotomobilu jde hlavně o to, aby dobře zachytil výstřih v tramvaji, aby na něm byl vidět zvracející Tonda. A že nějaký kompakt tohle zvládne líp? Jasně mají pravdu. Ale co je hlavní, nás se to přeci vůbec netýká! Nedávno jsem si třeba koupil lepší kolo, začal jsem víc jezdit. Mám se chodit dobře pobavit do fóra, kde řeší zda je lepší Sobi či Ukrajina a zda jezdit v riflích? Mám se zase já bát kritiků, jejichž kolo a schopnosti 10x převyšují mé? Ani náhodou. Z jejich pohledu můžeme být ti ujetí mi - fotíme černobíle, bez blesku, naše stroje potřebují šerpu a ty výsledky? Vždyť na těch fotkách ani není nikdo známej... Tímto vztyčuji varovný prst, páč mám krapítek pocit, že to tu zavání povyšováním. Jistě, tak to není, blbě jsem to pochopil... Mno, nejsem si tím až tak zcela jistý :)


P.S. Já vždy bral fotografii své pojetí fotografii jako věc "za mě". Jsem rád, že se můžu občas setkat, či si popovídat s lidmi, kteří smýšlejí PODOBNĚ ale asi to nikdy nebude "my" a tím spíše "oni", vždy jen "já".

Tak takhle se na to koukám já....
  • 0

#63 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 10 červen 2008 - 07:53:33

P.S. Jsem zvědav jaký zvrat to nabere teď. Proti dokonalému digitálnímu obrazu bojují klasici roztřesenou rukou, velkým zrnem a redukovanou škálou. To je podle mě blbost ...


...to si nemyslím. Fotografický techniky založený v podstatě vždy na "mrvení" fotografickýho obrazu, byly vždycky snahou používat medium fotografie jinak, výtvarněji, odstranění realističnosti je v nich v podstatě cíl nikoli nedostatek. Takhle zobrazenej Hůlka si to asi nedá do občanky a venkoncem je i jedno jestli je to von nebo někdo jinej, ale ty fotografie mi určitě připadaj zajímavý, ba co dím i hezký.
  • 0

#64 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 10 červen 2008 - 07:58:37

tak ještě můj názor - ty fotografie mi nic neříkají a technicky se mi taky nezdají - to asi proto, že mám jiný styl a požívám jinou techniku. Nehodlám tady zabřednout do diskuse, zda je to umění či ne, páč to nemá smysl - kolik lidí, tolik názorů. Já se budu držet červené žárovky, chemie a klasického filmu, páč mi to vyhovuje. A pánové - škorpit se tady na sebe kvůli fotce z mobilu??? Neklesáme tím na úroveň digitálistických výrostků, přoucí se o to, že jeho telefon má víc mega a věčí kartu ?? :)
  • 0

#65 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 10 červen 2008 - 08:35:30

....A pánové - škorpit se tady na sebe kvůli fotce z mobilu??? Neklesáme tím na úroveň digitálistických výrostků, přoucí se o to, že jeho telefon má víc mega a věčí kartu ?? :)


Mno přesně, prte zde by to mělo bejt " fórum pro lidi votrávený věčnejma dohadama na téma hon-čoi smgf 1245xy versus bombastik 4567dg " a musím říct, že si přesně pamatuju ten úlevnej pocit, když jsem objevil tenhle web a ponořil se do jeho hlubin a najednou žádný věčný a protivný analogodigitální spory, kterejma zbytek internetu přetejkal. Žel se to začalo nasouvat i sem. Mám trochu dojem, že některý analogisti se cejtěj digitálem, tak nějak znejistěný, ohrožený nebo co. Nechce se jim do toho a přitom maj podvědomej (i když samozřejmě zbytečnej) pocit, že se možná o něco připravujou a tak to musej furt řešit a řešit (a teď samozřejmě nemyslím Mamiaka, tam je to otázka celkový životní filosofie :o ). Přitom by udělali nejlíp, kdyby si tu digi zrcadlovku pořídili nebo půjčili, namlátili s tím pár set či tisíc obrázků a buď u toho zůstali (a nic proti tomu), nebo zjistili, že to pro ně prostě není, že je to nebaví a nezajímá a následně by se v nich rozhostil duševní klid pramenící z tohohle poznání a nemuseli by se furt vůči těm čípkům vymezovat... Tož tak. Howg.
  • 0

#66 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 10 červen 2008 - 08:51:42

Dovolím si sem zkopírovat jeden příspěvek z podobné debaty na FA:

Autor: dr. Balu / Dr. Balů / Velitel osobní stráže a pivohospodář
Datum: 23.10.2007 12:48

Nedávno jsem pročítal staré Fotografické Obzory z dvacátých let, kde mě zaujaly nářky nad podivnou,"pokleslou" a nekvalitní hračkou pro amatéry, která sama do tří let zajde na úbytě a lid se vrátí ke starým a osvědčeným kvalitám. Ta hračka se jmenovala Leica :o)))


Prostě někdo fotí mobilem, technický možnosti jsou jiný... Já zas fotím na film, no :)
Spíš mě teda zklamaly a rozčarovaly ty hranolky a jakostrýtový výcvaky na magnu, to jsem fakt nečekal... přijde mi to jako pubertální vzpoura proti nárokům na kvalitu fotek, nic moc víc v tom nevidím. Žádný silný (ne hezký, ne technicky excelentní, silný) záběry, který by se mnou nějak hly. Prostě obrázky, který by šly udělat čímkoliv od 8x10 po ten mobil bez nutnosti cestovat po světě... leda snad že by se autor snažil říc, že to všude stojí za stejný h.vno, pak chápu to cestování. Ale zbytek mě stejně nebere a asi ani brát nebude.
  • 0

#67 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 10 červen 2008 - 21:38:11

P.S. Jsem zvědav jaký zvrat to nabere teď. Proti dokonalému digitálnímu obrazu bojují klasici roztřesenou rukou, velkým zrnem a redukovanou škálou. To je podle mě blbost ...


...to si nemyslím. Fotografický techniky založený v podstatě vždy na "mrvení" fotografickýho obrazu, byly vždycky snahou používat medium fotografie jinak, výtvarněji, odstranění realističnosti je v nich v podstatě cíl nikoli nedostatek. Takhle zobrazenej Hůlka si to asi nedá do občanky a venkoncem je i jedno jestli je to von nebo někdo jinej, ale ty fotografie mi určitě připadaj zajímavý, ba co dím i hezký.



Fotografické techniky v podobě vylezlého zrna s redukovanou škálou ano, ale to tu bylo dříve a použito výtvarně. Tohle mi přišla jako z nouze ctnost. Místo Hůlky tam postavím Frantu Opičku, pod fotografii napíšu Daniel Hůlka a nikdo nic nepozná. Jde mi o to, že fotka je prezentovaná jako fotografovaná osobnost a ne jen jako snový záběr vystřihlý z reality. U fotek z ulice mi tyhle techniky nevadily a jak píšeš i mě se nějaké snímky líbily, je ty portréty jsem nezkousl. Tady už moc podle mě nešlo o umění, ale o účel. Takhle se fotí v USA tak také udělám podobné snímky. Neobvyklé fotografické techniky mám rád, jen musí mít hlubší smysl.
  • 0

#68 LKM

LKM

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 261 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 11 červen 2008 - 08:15:05

boje mezi filmem, digitálem a mobilem mě moc nebaví, jen faktickou poznámku:

existuje foťák LOMO a celá oblast "lomografie", debilní fotky nacvakané bez rozmyslu, rozmazané, bez kompozice ... A DĚLÁ SE TO NA FILM! NA FILM! tak tím to nebude.

Existuje stále větší oblast současnému fotoumění kterému nerozumím, nevím proč to lidé s odborným vzděláním fotografují a ze kterého se mi zvedá žaludek - ale nefotí se to mobilem i když to tak vypadá.

Já mám foťák na plochý a svitkový film a digitální SLR Canon, všecko to používám a všecko je to pěkný. Mám taky mobil s foťákem, ne že bych tam ten foťák chtěl a potřeboval ale prostě tam byl. Ten nepoužívám ale už jsem s ním taky vyfotil pár informativních fotek když jsem sebou neměl nic jiného.
  • 0

#69 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 11 červen 2008 - 08:23:48

Když už tě ty boje nebaví, tak alespoň nepomlouvej Lomo, ok? :))))
  • 0

#70 LKM

LKM

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 261 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 11 červen 2008 - 08:26:29

????
  • 0

#71 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 11 červen 2008 - 18:59:41

"Existuje stále větší oblast současnému fotoumění kterému nerozumím, nevím proč to lidé s odborným vzděláním fotografují a ze kterého se mi zvedá žaludek - ale nefotí se to mobilem i když to tak vypadá."

zrovna včera jsem se bavil s kamarádem.... reagoval na to, co jsem tam psal ten den:
jAMIE, 10.6.2008 16:15:00:
k tomu HA... to je házení perel sviním, nemá to vůbec cenu tam cokoliv psát... to máš jako teď jsem byl odpoledne s kamarádem z kladna, zašli jsme pak na umprum na klauzury a pak na vše na přednášku, aby mi ukázal, kam chodí on... no a jemu to třeba na tý umprum vůbec nic neříkalo. imho nemá cenu lidi nutit, aby změnili názory, postoje, musej mít k tomu chuť je měnit, chuť objevovat.
  • 0

#72 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 11 červen 2008 - 19:10:43

"Existuje stále větší oblast současnému fotoumění kterému nerozumím, nevím proč to lidé s odborným vzděláním fotografují a ze kterého se mi zvedá žaludek - ale nefotí se to mobilem i když to tak vypadá."

zrovna včera jsem se bavil s kamarádem.... reagoval na to, co jsem tam psal ten den:
jAMIE, 10.6.2008 16:15:00:
k tomu HA... to je házení perel sviním, nemá to vůbec cenu tam cokoliv psát... to máš jako teď jsem byl odpoledne s kamarádem z kladna, zašli jsme pak na umprum na klauzury a pak na vše na přednášku, aby mi ukázal, kam chodí on... no a jemu to třeba na tý umprum vůbec nic neříkalo. imho nemá cenu lidi nutit, aby změnili názory, postoje, musej mít k tomu chuť je měnit, chuť objevovat.


Lze to napsat i jinak ;(

TO ALL:

nerad bych tu podobne diskuze, ktere nikam nevedou, berte toto tema za uzavrene.
  • 0

#73 Robert Elznic

Robert Elznic

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 48 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 červen 2008 - 01:07:34

Přesně tak .... jak je výše uvedeno :wink:
Ať si každý fotí s čím mu vyhovuje. Tady nejde o závody kdo je lepší. Každý ten kdo dokáže tolerovat je vítěz. Je to malicherné 8-) dohady digitál verzus analog. To vůbec nemá smysl řešit.
Sám jsem si to vyřešil. Z digitálu jsem přešel při "TVORBĚ" :-) na analog.
Rodinné věci na digitál. Jsem podobojí, jak už to tady zaznělo. Ale můj přechod je obrácený. Z digi na analog. Protože to bezhlavé cvakání nic nedává. Jen přeplněné paměťové karty a následně pc. Ale přeci jen mi digi něco dalo. procvičení funkce, clony, závěrky .... a s okamžitým ověřením působení.
Nevím jestli to bylo mé mámení, ale zdálo se mi v jednom dokumentu, že slavný Ansel adams si dělal náhled budoucího snímku "skicu" na polaroid?
Nevyužil by dnes na to samé digitál?
  • 0

#74 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 14 červen 2008 - 10:32:12

Myslím, že srovnáváme nesrovnatelné. Dříve kdo nedělal uhlotisk nebo bromolej byl odsuzován za svoje názory viz. rebelující Sudek vyhozený z fotoklubu Nekázanka. Dnes i když ten bromolej je kupodivu stálejší, dílo Sudka je uznáváno na celém světě.
Nadruhou stranu bez těchto lidí vracejících se k malířství bychom tyto techniky neznali a např. obdivujeme obrazy Van Gogha, Cézanna, Piccasa...atd. Ve své době žili mnozí umělci na pokraji bídy a dnes jsou jejich obrazy vyvažovány zlatem. Bez experimentu nebo nového pohledu není pokračování.
Sám například moderní pohled na fotografii nemám rád a rádoby hraní si na umělce. Až na pár vyjímek je to účelové a posazené na léčbě šokem. Na druhou stranu je to zase posun o kousek dál. Jak píše mamiak, ukáže jen čas zda nové trendy upadnou v zapomení: "Sám si přeji aby jste tak stalo". Holt se s tím musíme smířit, že je tu skupina lidí, která tvoří jinak. Pokud to bude dobré tak díla přetrvají i bez kamarádíčků a známých.

P.S. Mám moc rád snímky Brasaie, Wernera Bischofa, Doisneaua, Bressona, Sudka, Růžičky, Hochové..atd. Bohužel oni tvořili v jiné době a mi už musíme dělat jiné věci ať chceme nebo ne. Romantická nálada Prahy se už vytratila. Zkuste nafotit zamlžená rána, sníh, ulice bez cedulí, všudy přítomných drátů, lamp nebo u reportáže fotografovat hrající si děti. První nenajdete a za druhé Vás akorát zavřou - "Pokud si ještě děti hrají jinak než u PC".


Nojgi: Po dúché době s tebú súhlasím ogaro, líp bych to nenapsal.
  • 0

#75 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 14 červen 2008 - 10:41:42

Když si to čtu dál, tož sa mi tu přestává líbit :wink:
  • 0

#76 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 1 listopad 2008 - 14:27:24

1. no já si myslím že ti vychvalovaní sudkové to měli mnohem jednodušší než my z jednho prostého důvodu - tenkrát kdo měl aparát byl exot a na jeho díla se lidi dívali - teď je exot ten bez aparátu - takže "autorů" je děsně moc a lidi to prostě nezajímá protože se jim nechce v těch lavinách něco hledat - tak se vrací k osvědčenostem.
mě hrozně štve že každý má teď nějakou tu krabičku a všichni stojí vedle sebe a cvakají. a bohužel při dnešní technice už jdou dělat zvětšeniny i z toho mobilu, takže my na tom máme zábavu a lijeme do toho peníze - a uznání žádné. lidi chcou "já před něčím" v co nejvíce variantách a to my jim prostě nemůžeme nabídnout. - jsem zhnusen!

2. já JSEM rebelující digitálista. první krok bylo že jsem rozprodal všecky moderní objektivy a pořídil si staré poctivé manuální skla z 60let. ale ani to mne neuspokojilo, tak jsem se dal na analog.

3. mobil je ať se nám to líbí nebo ne už taky regulerní fototechnikou - mám několik kamarádů co fotí jenom mobilně a nevypadá to špatně.
  • 0

#77 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 1 listopad 2008 - 20:42:20

takže my na tom máme zábavu a lijeme do toho peníze - a uznání žádné.
čeče ypresy, já si teda osobně myslím, že téměř nikdo ze zdejších netouží po žádném uznání.
lidi chcou "já před něčím" - tomu nějak nerozumím, ale nejsem zhnusen,- je mi to jedno.
2. já JSEM rebelující digitálista. první krok bylo že jsem rozprodal všecky moderní objektivy a pořídil si staré poctivé manuální skla z 60let. ale ani to mne neuspokojilo, tak jsem se dal na analog.
- nevim čeče co na to říct, snad, že máš hodně peněz
3. mobil je ať se nám to líbí nebo ne už taky regulerní fototechnikou - mám několik kamarádů co fotí jenom mobilně a nevypadá to špatně.
- je... a vypadá to špatně.

nemysle prosím, že se do tebe navážím, ale to co píšeš mi přijde trochu unáhlený

ááási trochu moc,- promiň měl jsem těžkej den
  • 0

#78 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 1 listopad 2008 - 21:23:30

1a. jsem s i na konci (ale jsem rád žes mi napsal jenom jedno s) --- nevím jak ty, ale já bych docela chtěl aby se moje fotky lidem líbily a ti lidi mi to i řekli
1b. já před něčím - lidi nechou markétu a pražský hrad, ale markétu před pražským hradem
2. peněz mám fakt nedostatek - to mi jako studentíkovi věř
3. mě se to že jsou i fotomobily taky fototechnika vůbec nelíbí - mě se líbily ty fotky z kamarádovo mobilu (asi za 15tis) až do doby než se to dostalo přes 10x20

zajdo, navrhuju naši debatu ukončit
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních